Cotygodniowy przegląd zaczynamy od gali ONE Championship: Visions of Victory, która 9 marca odbyła się w Kuala Lumpur. Podczas wydarzenia doświadczony Luis Santos (64-10) pokonał Kiamriana Abbasova (18-4), Christian Lee (9-1) poddał w drugiej rundzie Kazunoriego Yokotę (26-8), a w walce wieczoru Reece McLaren (11-5) odklepał w drugiej odsłonie Gianniego Subbę (9-3). Była to pierwsze gala ONE od listopada ubiegłego roku, podczas której nie odbyła się żadna walka o pas mistrzowski.

Przenosimy się do Londynu, gdzie w SSE Arena miała miejsce gala BAMMA 34. Drugie zwycięstwo w swojej karierze odniósł Marcin Żywica (2-0), który poddał w 62 sekundy gilotyną Karla Donaldsona (0-2). W najważniejszych walkach zwycięstwa odnieśli tacy zawodnicy, jak Colin Fletcher (16-9), Fabian Edwards (4-0), natomiast w walkach o pas zwyciężyli Rhys McKee (7-1) i Terry Brazier (9-1). Pełne wyniki tego wydarzenia znajdziecie tutaj.

  1. gala organizacji ACB odbyła się w Sao Paulo. Zwycięstwa do swoich rekordów dopisali między innymi Brett Cooper (25-13), Matheus Mattos (12-1), Daniel Sarafian (11-6) czy Mikhail Kolobegov (12-3), który w walce wieczoru niejednogłośnie na punkty pokonał Thiago Silvę (20-7). Pełne wyniki z tego wydarzenia sprawdzicie tutaj.

W Houston odbyła się gala LFA 35, podczas której powrót do klatki zaliczył Nick Newell (14-1). „Notorious” poddał w pierwszej rundzie Sonny’ego Luquego (10-7) i ogłosił chęć podpisania kontraktu z organizacją UFC. W karcie wstępnej kibice mogli zobaczyć byłego zawodnika UFC, Daniela Pinedę (23-13), który w drugiej rundzie odprawił ciosami Josha Davilę (7-14).

W sobotę, 10 marca, w Seulu doszło do półfinałowych spotkań w turnieju ROAD FC, gdzie stawką jest 1 milion dolarów. Piąte zwycięstwo z rzędu odniósł Mansour Baranoui (17-4), poddając Kotę Shimoishiego (21-5) w trzeciej rundzie. W finale Francuz zmierzy się z Shamilem Zavurovem (35-5), który jednogłośnie na punkty pokonał Ronysa Torresa (36-6). W walce wieczoru ROAD FC 46 Jung Young Lee (5-1) odprawił już w pierwszej odsłonie Se Younga Kima (4-2).

Mickael Lebout (17-8) popisał się świetnym nokautem na gali M-1 Challenge 89 w Sankt Petersburgu. Francuz posłał na deski Sergeya Faleya (20-11). W pozostałych pojedynkach zwycięstwa odnieśli między innymi Anton Vyazigin (9-2), Viktor Kolesnik (13-3) i Ivan Buchinger (33-6).

 

W kategorii do 80 kilogramów swój pojedynek zwyciężył na gali Atlantis Cage on Fire Marcin Dragun. Polak poddał Yosego Rowana. W walce wieczoru pas kategorii koguciej wywalczył Oscar Suarez (1-1), który poddał Gennaro Cascavillo (0-2). Z informacji przekazanych przez Marcina, jego rywal jest jednym z mocniejszych czarnych pasów BJJ w Hiszpanii. Dragun przyjął pojedynek na 10 dni przed galą, a dzień przed wydarzeniem podjął rękawice, mimo, iż rywal ważył 6 kilogramów ponad limitem.

Pierwsze zawodowe zwycięstwo odniósł na gali Cage Legacy 7 Marcin Zembala (1-2), który poddał w trzeciej rundzie Dylana Logana (2-3). W walce wieczoru tego wydarzenia Pedro Carvalho (6-3) pokonał na punkty Ibragima Kantaeva (7-1), zadając mu pierwszą porażkę w zawodowej karierze.

Nieudany powrót do klatki zaliczył Michał Wlazło (5-4), który przegrał przez poddanie z Anatolym Malykhinem (2-0). Więcej o tym starciu przeczytacie tutaj. Na gali GTC 3 jedenaste zwycięstwo w karierze odniósł Shamil Musaev (11-0), który poddał Millera Couto (13-6), a Kamil Magomedov (10-2) również duszeniem poddał Guseina Alieva (10-4).

W warszawskim Torwarze odbyła się gala FEN 20, podczas której Mateusz Rębecki (7-1) znokautował w czwartej rundzie Mariana Ziółkowskiego (18-6). Pełne wyniki wydarzenia sprawdzicie tutaj.

Po ubiegłorocznej porażce z Aleksandrem Emelianenką, do klatki powrócił Geronimo dos Santos (40-20), który w 58 sekund ciosami rozprawił się z Kleberem Souzą Silvą (7-5). Pojedynek odbył się na gali Para Fight 1 Belem.

Pierwsze zwycięstwo po zwolnieniu z organizacji UFC odniósł Luis Henrique da Silva (13-4), który pokonał Otavio Lacerdę (9-6), zdobywając tym samym pas organziacji Mr. Cage.

Jeśli wierzyć informacjom ze strony organizacji Rage in the Cage na Facebooku, to Tony Lopez (58-27) zwyciężył swoją kolejną walkę w karierze, pokonując przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Jona Hilla (12-6). Jest to druga wygrana z rzędu 44-latka. Warto wspomnieć, że Lopez ma już zaplanowane walki na 17 i 28 marca.

Kolejną przegraną przed czasem poniósł Jason Radcliffe (13-6), którego Oskar Piechota znokautował w ubiegłym roku. Brytyjczyk na gali SFL 2018 Semi Finals został poddany przez Viniciusa Alvesa (8-1).

WTF Tygodnia

Johnny Case poddał Brandona Longano równo z gongiem, jednak pojedynek został kontynuowany. Walka zakończyła się zwycięstwem Case’a przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.