Tydzień rozpoczęła gala Babilon MMA 3 w Radomiu, podczas której w walce wieczoru Szymon Kołecki (5-0) bez problemów rozprawił się z Łukaszem Borowskim (4-8). W głównych walkach zwycięstwa odnieśli między innymi Rafał Haratyk (9-3) i Daniel Skibiński (11-5). Wyniki z tego wydarzenia sprawdzicie klikając tutaj.

Kolejną walkę w swojej karierze zwyciężył 20-letni TJ Laramie (8-2), który pokonał przez techniczny nokaut Joao Luisa Nogueirę (25-7) w piątej rundzie. Kanadyjczyk obronił tym samym pas organizacji TKO w wadze piórkowej. Podczas tej samej gali zwycięstwo odniósł Charles Jourdain (6-1), a Malcolm Gordon (10-3) obronił mistrzostwo dywizji muszej, poddając kimurą Jordana Grahama (2-1).

W Wiśniowej Górze odbyła się trzecia gala Warriors of Life Championship. Podczas wydarzenia Kamil Bazelak (8-9) poddał w 34 sekundy kimurą Piotra Zaborskiego (0-2). Zwycięstwa odnieśli również tacy zawodnicy, jak Adrian Bober (2-1), który w 37 sekund rozprawił się z Matiasem Rećko (0-1), a także Marcin Krakowiak (2-1), który w 20 sekund znokautował Pawła Kiecanę (0-2).

Zaledwie tydzień po znokautowaniu Jędrzeja Maćkowiaka, Johnny Walker (12-3) zwyciężył kolejny pojedynek. Brazylijczyk odprawił ciosami w parterze w pierwszej rundzie Cheicka Konego (17-9). Walker tym samym zdobył pas kategorii półciężkiej. Podczas tej samej gali Peter Ligier (9-2-1) znokautował Pedro Souzę (14-3), wygrywając pas kategorii koguciej, a przez dyskwalifikację zwyciężył Georges Eid (8-2) z Abdoulem Abdouraguimovem (6-1). Zawodnik z Libanu wygrał pas dywizji półśredniej.

W Doncaster odbyła się gala Caged Steel Fighting Championship 20, podczas której swoje walki stoczyło kilku Polaków. W jednym z głównych pojedynków Piotr Chmielecki (1-0) udanie zadebiutował w zawodowym MMA, pokonując Shauna Lomasa (23-74). Kontuzji podczas rozgrzewki doznał Łukasz Pilch (3-1), w związku z czym jego starcie z Madarsem Fleminasem (1-0) zostało odwołane na chwilę przed planowanym rozpoczęciem. Na Facebooku Łukasz napisał kilka słów na temat pechowej kontuzji:

Wczoraj niestety nie byłem w stanie walczyć. Podczas rozgrzewki przytrafiła mi się kontuzja barku. Jestem zawiedziony i smutny, że tak się stało. Ciężko trenowałem do tej walki oraz wiem, że mój przeciwnik też. Mieliśmy dać bardzo dobrą walkę, nie udało się tym razem. Chciałbym zrobić naszą walkę, możliwie jak najszybciej. Co o tym sądzisz Madaras? Bardzo cię przepraszam.

Piąty pojedynek w karierze podczas CSFC 20 zwyciężył natomiast Marcin Prostko (5-5), który pokonał Tylera Thomasa (7-22).

W Londynie miała miejsce bardzo ważna gala dla Polaków, czyli UFC Fight Night 129, podczas której Jan Błachowicz (22-7) w świetny sposób pokonał decyzją sędziów Jimiego Manuwę (17-4). Zwycięstwa podczas wydarzenia odnieśli również Alexander Volkov (30-6), Tom Duquesnoy (16-2) oraz Leon Edwards (15-3), który na sekundę przed końcem walki odprawił ciosami Petera Sobottę (17-6). Pełne wyniki sprawdzicie tutaj.

Pechowa dla Polaków gala odbyła się natomiast w Czechach. Na Oktagon 5 porażki ponieśli Judytę Rymarzak-Niepogoda (1-2), Mateusz Pasiak (0-1), Rafał Lewoń (14-8) oraz Mariusz Radziszewski (14-17). Zwycięstwa odnosili miejscowi zawodnicy, tacy jak Milos Petrasek (10-3) i Ludovit Klein (11-2).

Kolejną walkę w karierze i drugą w tym miesiącu zwyciężył Tony Lopez (58-27), który na RUF MMA 23 pokonał przez techniczny nokaut Dana Charlesa (11-7-1). Kolejna walka „Kryptonite’a” już 28 marca!

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.