(fot. Tracy Lee / Combatlifestyle.com)

Po 3 tygodniowej przewie wraca moja zmora na stronie, czyli typer. Dla przypomnienia, przedwalki startują pewnie nieco przed 1-wszą w nocy, główna karta o 3. Zasady typowania w lidze typera bez zmian: typy wysyłacie na [email protected] z swoim nickiem i nazwą gali w temacie wiadomości. Wszelkie informacje oraz chwalenie się swoimi wynikami w odpowiednim temacie na forum – link. Poniżej, mocno okrojone, typowanie redakcji:

TJ

Urijah Faber vs. Takeya Mizugaki
– Myślę, że Faber zasadniczo dobrze kontruje styl Mizugakiego. Jest szybszy uderzając z dystansu, ma bardzo dobrze zapasy w klinczu, poyzcji, w której Japończyk jest najsilniejszy i na ziemi jest zdecydowanie lepszym grapplerem. Jeśli Kalifornijczyk nie miał problemów ze ścinaniem wagi, a nic na to nie wskazuje, to zaliczy udany debiut w koguciej. Faber przez decyzję.

Joseph Benavidez vs. Wagnney Fabiano – Podobnie jak w walce wieczoru spodziewam się, że zawodnik Alpha Male swoją dynamiką i atletyzmem zajedzie przeciwnika. Fabiano ma oczywiście niebezpieczne BJJ ale nie widzę, żeby był w stanie poddać Benavideza jeśli walka trafi na ziemię. Benavidez przez decyzję.

Chad Mendes vs. Javier Vazquez
– Mendes będzie miał ogromną przewagę będac w stanie decydować czy walkę toczyć w stójce czy w parterze. Moim zdaniem powinien wybrać drugą opcję bo Vazquez ma dobry boks. Ma również dobry parter ale wydaje mi się, że nie za dobry by poddać Mendesa, w końcu nie udała mu sie ta sztuka z Davisem i Tauroseviciusem, nawet jeśli niezasłużenie przegrał te walki. Myślę, że zapasy Mendesa wystarczą. Mendes przez decyzję.

Damacio Page vs. Demetrious Johnson – Page to spory, silny koguci a w tej chwili większość zdaje sobie już sprawę, ze tego, że Johnson powinien, w idealnym świecie, walczyć wagę niżej. Co więcej, Page ma już na rozkładzie Scotta Jorgensena, lepszego, większego i silniejszego zapaśnika niż Johnson. Tutaj też powinien sobie poradzić i zatrzymać obalenia Johnsona. Page przez decyzję.

Erik Koch vs. Francisco Rivera – Rivera wchodzi w zastępstwie Josha Grispiego i jak w przypadku większości debiutantów w WEC jest zupełnie niesprawdzony i nie walczył od stycznia. Koch wydaje mi się z kolei zawodnikiem nieco niedocenianym i ma okazję przypomnieć o swoim istnieniu w walce z mniej wymagającym rywalem. Koch, poddanie, 1 runda.

Zachary Micklewright vs. Dustin Poirier – W walce z Pałaszewskim Micklewright pokazał umiejętność, z której znany jest Lesnar. Nie bardzo wie co zrobic kiedy zostanie trafiony. Porier lubi bić cepami ale jak trafi to koła od wozu Micklewrighta powinny odpaść. Porier, TKO, 2 runda.

Anthony Njokuani vs. Edward Faaloloto – Szansę Faaloloto na powtórzenie wyczynu Irokeza oceniam na nikłe. Jestem pewien, że Nigeryjczyk chce się odegrać za dwie ostatnie, dość upokarzające pamiętając o tym co pisał na twitterze, porażki. Njokuani, TKO, 2 runda.

Yves Jabouin vs. Brandon Visher – Nowa nieformalna zasada, mając wątpliwości, nie stawiaj na Hawajczyka. Jabouin, TKO, 2 runda.

Michael McDonald vs. Clint Godfrey – McDonald to poważny uderzacz i pewnie zostanie pierwszym zawodnikiem, który uderzeniami zastopuje Godfreya. McDonald, TKO, 1 runda.

Cub Swanson vs. Mackens Semerzier – Semerzier miał swoje 5 minut poddając Fabiano ale jeśli nie poprawił stójki to nigdy nie przekuje tego w większy suckes. Szczerze mówiąc, nawet jego grappling nie wyglądał zachwycająco w walce z Vazquezem, choć to lepszy technik od Swansona. Swanson powinien trzymać tą walkę w stójce i wypunktować Semerziera. Swanson przez decyzję.

L.C. Davis vs. Raphael Assuncao – Davis jest chyba za dobrym zapaśnikiem, żeby dać się sprowadzić Brazylijczykowi do parteru. Spodziewam się wymęczonego w długich klinczach zwycięstwa Amerykanina. Davis przez decyzję.

Venom

Urijah Faber vs. Takeya Mizugaki

Urijah Faber przez decyzję. Mizugaki to idealny przeciwnik na debiut dla Fabera. W stójce Urijah będzie spokojnie punktował go z dystansu, a jeśli zajdzie taka potrzeba jest w stanie kłaść Japończyka na plecy. Takeya to twardy gość, więc podejrzewam, że nie da się skończyć, ale przegra przez decyzję.

Joseph Benavidez vs. Wagnney Fabiano

Joseph Benavidez przez decyzję. Kluczem do zwycięstw Fabiano w WEC było zdobywanie pozycji na górze. Niestety dla niego tego luksusu nie uświadczy w walce z Benavidezem. Mniejszy kolega Fabera to lepszy zapaśnik, do tego w rewanżu z Cruzem pokazał spore postępy w stójce. Raczej dość łatwa wygrana dla Amerykanina.

Chad Mendes vs. Javier Vazquez

Chad Mendes przez decyzję. Do końca wahałem się z wyborem w tym pojedynku. Mendes w WEC na razie nie wyglądał tak świetnie, jak wielu przewidywało. W stójce weteran Vazquez powinien mieć przewagę dysponując dużo lepszym technicznie boksem, a gdy walka trafi na ziemię Showtime nawet z dołu może być bardzo niebezpieczny. Ostatecznie spodziewam się, że Mendes wymęczy decyzję zdobywając obalenia, ale wynikiem w drugą stronę nie będę zaskoczony.

Damacio Page vs. Demetrious Johnson

Damacio Page przez decyzję. Co prawda ostatnio Johnson poradził sobie z debiutującym Pace’em, ale teraz będzie dużo trudniej. Page to solidny, wszechstronny i przede wszystkim mocny fizycznie koguci. Podopieczny Grega Jacksona skopiuje wyczyn Brada Picketta i jeszcze raz przypomni wszystkim o potrzebie stworzenia kategorii muszej w UFC.

Erik Koch vs. Francisco Rivera

Erik Koch przez poddanie, runda 1. Koch zaskakująco dobrze radził sobie w WEC, a jego rywal dostaje się do organizacji dość przypadkowo. Szybka wygrana dla Erika.

Zachary Micklewright vs. Dustin Poirier

Zachary Micklewright przez decyzję. Przegrana z Pałaszewski powinna nauczyć Micklewrighta, że nie powinien się wdawać w wymiany stójkowe. Jeśli wyniósł z tamtego pojedynku jakąś lekcję wypunktuje Poiriera przenosząc walkę na ziemię.

Anthony Njokuani vs. Edward Faaloloto

Anthony Njokuani przez KO, runda 1. Nigeryjczyk dostaje łatwy bilet do UFC.

Yves Jabouin vs. Brandon Visher

Yves Jabouin przez TKO, runda 2. Kanadyjczyk to dużo lepiej poukładany uderzacz. Jeśli przetrzyma początkowy napór Vishera potem powinien mieć z górki.

Michael McDonald vs. Clint Godfrey

Michael McDonald przez TKO, runda 2. McDonald to spory talent, ale nie będzie miał łatwo z Godfreyem. Clint powinien być minimalnie lepszym zawodnikiem, ale spodziewam, że Kalifornijczyk będzie w stanie zrobić mu krzywdę w stójce i zastopować w ten sposób.

Cub Swanson vs. Mackens Semerzier

Cub Swanson przez decyzję. Swanson to dość solidny gatekeeper i nie sądzę, że Semerzier przejdzie ten test. Poza sensacyjną wygraną z Fabiano Mackens nie pokazał nic co upewniałoby mnie, że to zawodnik gotowy na WEC/UFC. Swanson zapewne pozbawi go kontraktu wypunktowując go w stójce.

L.C. Davis vs. Raphael Assuncao

L.C. Davis przez decyzję. Jak większość walk Davisa w WEC starcie powinno być wyrównane, a Octagon ze zwycięstwem opuści ten, który będzie częściej na górze.

Royler

Urijah Faber vs. Takeya Mizugaki | Urijah Faber [dec]
Joseph Benavidez vs. Wagnney Fabiano | Joseph Benavidez [tko]
Chad Mendes vs. Javier Vazquez | Chad Mendes [tko]
Damacio Page vs. Demetrious Johnson | Demetrious Johnson [dec]
Zachary Micklewright vs. Dustin Poirier | Dustin Poirier
Anthony Njokuani vs. Edward Faaloloto | Anthony Njokuani [ko]
Yves Jabouin vs. Brandon Visher | Brandon Visher [dec]
Michael McDonald vs. Clint Godfrey | Michael McDonald [ko]
Cub Swanson vs. Mackens Semerzier | Cub Swanson [tko]
L.C. Davis vs. Raphael Assuncao | Raphael Assuncao [dec]

Fusel

Urijah Faber vs. Takeya Mizugaki – Urijah Faber (ko/tko)
Joseph Benavidez vs. Wagnney Fabiano – Joseph Benavidez (ko/tko)
Chad Mendes vs. Javier Vazquez – Chad Mendes (ko/tko)
Erik Koch vs. Francisco Rivera – Erik Koch (dec)
Damacio Page vs. Demetrious Johnson – Damacio Page (dec)
Zachary Micklewright vs. Dustin Poirier – Zach Micklewright (dec)
Anthony Njokuani vs. Edward Faaloloto – Anthony Njokuani (ko/tko)
Yves Jabouin vs. Brandon Visher – Brandon Visher (dec)
Michael McDonald vs. Clint Godfrey – Michael McDonald (sub)
Cub Swanson vs. Mackens Semerzier – Cub Swanson (dec)
L.C. Davis vs. Raphael Assuncao – LC Davis (ko/tko)

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

4 KOMENTARZE

 1. a tam zmora… mowilem ci Tidzej ze mam odpowiedniego czlowieka ktory jest w stanie napisac szybko automatycznego typera. odezwij sie jkbc

 2. Irokez typuje WEC 52, info ze strony konkurencji
  Mackens Semerzier vs. Cub Swanson

  “Cub jest niezły, ma ciekawą stójkę i parter. Ostatnio walczył z Mendesem, który zdominował go fizycznie w parterze. Jeżeli jego przeciwnik nie jest zapaśnikiem, to powinien rozstrzygnąć pojedynek na swoją korzyść.”

  Edward Faaloloto vs. Anthony Njokuani

  “Njokuani dostaje trzecią szansę, więc to jego widzę jako zwycięzcę. Nie potrafię zbyt wiele powiedzieć na temat jego przeciwnika, ale Anthony jest jednym z najlepszych strikerów w swojej dywizji, więc liczę na niego. Mam nadzieję, że to właśnie z nim spotkam się jak będę walczył o pas UFC. Chciałbym żeby to był on i żeby miał swoją szansę na rewanż.”

  Wagnney Fabiano vs. Joseph Benavidez

  “Zwycięży Benavidez. Hmm… 3 rundy po pięć minut. Może być końcówka drugiej rundy, być może dopadnie go przez Ground&Pound. Poza tym ma mocną gilotynę.”

  Javier Vazquez vs. Chad Mendes

  “To pojedynek, który interesuje mnie najbardziej z całej karty walk. Głównie dlatego, że stylowo wydaje się najbardziej interesująca. Chad Mendes wg mnie nie jest jeszcze zbyt rozwiniętym zawodnikiem MMA. Bardzo dobry zapaśnik, który jednak nie robi zbyt dużo w parterze. Przewróci, przetrzymuje, nie zadaje zbyt wielu ciosów.
  Natomiast Javier całkiem fajnie się bije w stójce, ma całkiem dobre zapasy z tego co pamiętam a parteru to nie trzeba przedstawiać, bo to przecież czarny pas który występował w Abu Dhabi. Ostry zawodnik… Kto z nich wygra? Obawiam się, że chyba jednak na punkty Chad Mendes.”

  Takeya Mizugaki vs. Urijah Faber

  “O walce wieczoru krótko. Zwycięzcą prawdopodobnie będzie California Kid… na punkty.”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.