Weekend zamknie gala WEC 49 z Edmonton, której całość jest brana pod uwagę w naszym typerze. Więc jeśli nie chcecie tracić 11 potencjalnych punktów wyślijcie swoje typy na [email protected], jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, z zawarciem w temacie wiadomości swojego nicka i „WEC 49”. Powoli zebrane typy (części) redakcji znajdziecie po kliknięciu.

Venom

Jamie Varner vs. Kamal Shalorus
Jamie Varner przez decyzję.
Jestem ciekawy jak zapasy Varnera sprawdzą się z umiejętnościami zapaśnika klasy międzynarodowej. Walka w klinczu przy klatce powinna jednak zniwelować przewagę perskiego księcia, a w każdej inne płaszczyźnie były mistrz WEC jest lepszy. Zanim Varnerowi skończy się paliwo powinien wygrać przynajmniej dwie rundy na kartach sędziowskich.

Josh Grispi vs. L.C. Davis
Josh Grispi przez decyzję.
Grispi to zdecydowanie lepszy uderzacz od Davisa i spodziewam się, że L.C. będzie starał się przenosić walkę na ziemię. Grispi będzie jednak bronił obaleń, a nawet jak trafi na ziemię jest na tyle dobrym grapplerem by nie dać sobie zrobić krzywdy. Momenty gdy walka będzie toczyć się w stójce zapewnią mu punktową wygraną.

Chris Horodecki vs. Danny Downes
Chris Horodecki przez poddanie, runda 1.
Polski Młot bez większych problemów podda debiutanta.

Mark Hominick vs. Yves Jabouin
Mark Hominick przez poddanie, runda 1.
Hominick mimo, że wywodzi się ze stylów uderzanych jest na prawdę błyskotliwym grapplerem. W tej płaszczyźnie powinien mieć największą przewagę, jeśli jednak zdecyduje się na walkę w stójce też powinien wygrać. Jabouin jest dobry technicznie, ale za mało agresywny by przekonać do siebie sędziów.

Eddie Wineland vs. Will Campuzano
Eddie Wineland przez decyzję.
Wineland to jeden z najlepszych bokserów MMA, Campuzano też nieźle się bije w stójce, ale to może być za mało na umiejętności byłego mistrza UFC.

Karen Darabedyan vs. Will Kerr
Karen Darabedyan przez TKO, runda 1.
Ormianin zrobi to czego nie udało mu się z Pałaszewskim – tym razem nie sprezentuje rywalowi balachy i zmiażdży Kerra.

Frank Gomez vs. Wagnney Fabiano
Wagnney Fabiano przez poddanie, runda 2.
Gomez to utalentowany zawodnik, ale wątpię czy będzie miał odpowiedź na grappling Brazylijczyka. Wagnney albo spokojnie dowiezie decyzję i albo podda podopiecznego Grega Jacksona.

Erik Koch vs. Bendy Casimir
Erik Koch przez decyzję.
Francuz to ciekawy zawodnik, ale jego chroniczny brak zapasów nie wróży mu dobrze z zawodnikiem, który sprawił ogromne problemy Chadowi Mendesowi.

Rafael Assuncao vs. Diego Nunes
Rafael Assuncao przez decyzję.
W dystansie Nunes może sprawić sporo kłopotów Assuncao swoimi kopnięciami. Jednak Rafael powinien skracać dystans, obalać i w parterze zapewnić sobie punktową wygraną.

Rafael Rebello vs. Chris Cariaso
Chris Cariaso przez decyzję.
Cariaso powinien wypunktować i pozbawic pracy dość jednowymiarowego Brazylijczyka.

Renan Barao vs. Anthony Leone
Renan Barao przez poddanie, runda 2.
Jestem bardzo ciekawy debiutu Barao w USA. Anthony Leone to też ciekawy talent, więc wygrana Brazylijczyka nie jest pewna, ale ostatecznie postawię, że Renan będzie kontynuował świetną passę Nova Uniao.

TJ

Jamie Varner vs. Kamal Shalorus
Zapasy Shalorousa stoją na naprawdę wysokim poziomie i Irańczyk na pewno ma dużo pary w dłoniach. Problemem jest jednak sztywność przy składaniu kombinacji i nie jestem za bardzo przekonany do jego kondycji. Varner, o wiele bardziej techniczny striker powinien wygrać przynajmniej dwie rundy. Varner przez decyzję.

Josh Grispi vs. L.C. Davis
Dynamiczny parter Grispiego stworzy Davisowi problemy. O ile L.C. może zdobywać obalenia nie widzę sytuacji, w której będzie w stanie utrzymać pozycję. W zasadzie wydaje mi się, że Davis właduje się w jakieś poddanie. Grispi, poddanie, 2 runda.

Chris Horodecki vs. Danny Downes
Downes to nie tylko niedoświadczony debiutant ale i zawodnik, który o walce wie od kilku dni. Wywodzi się z Roufusport więc powinien być najgroźniejszy w stójce i jeśli Horodecki uprze się na wymiany może się rozczarować. Tym niemniej weteran IFL w takich sytuacjach potrafił uciekać się do swoich zapasów i gnp, myślę, że tak samo zapewni sobie zwycięstwo tutaj. Horodecki, TKO, 1 runda.

Mark Hominick vs. Yves Jabouin
Hominick ma reptuację nierówno walczącego fightera ale w swojej najlepszej dyspozycji jest zarówno groźny w stójce jak i walcząc z pleców. Jego kickboxing powinien wystarczyć na Jabouina, który specjalizuje się w efektownych atakach, ale nie wyprowadza za dużo skutecznych akcji by wygrywać rundy z lepszymi technikami. Hominick przez decyzję.

Eddie Wineland vs. Will Campuzano
Zarówno Wineland jak i Campuzano to skłonni do wymian w stójce fighterzy. Wineland jest dla mnie nieco lepszy technicznie i udowodnił nie raz, jak bardzo upartym i wytrzymałym jest zawodnikiem. Wineland przez decyzję.

Karen Darabedyan vs. Will Kerr
Darabedyan będzie niszczył Kerra i tym razem będzie pamiętał o utrzymaniu odpowiedniego poziomu skupienia nie dając się zaskoczyć jak w walce z Pałaszewskim. Darabedyan, TKO, 1 runda.

Frank Gomez vs. Wagnney Fabiano
Fabiano ma dla mnie jeden z najlepszych przydomków w MMA. „Tłumik” bo jego walki niemal nigdy nie wzbudzają jakiegoś medialnego szumu. 30-27 u wszystkich sędziów. Fabiano przez decyzję.

Erik Koch vs. Bendy Casimir
Szczerze to nie wydaje mi się, żeby Casimir był na tyle dobry by na dłużej zagrzać miejsce w WEC. Koch, poddanie, 2 runda.

Rafael Assuncao vs. Diego Nunes
Assuncao przez decyzję.

Rafael Rebello vs. Chris Cariaso
Cariaso przez decyzję.

Renan Barao vs. Anthony Leone
Barao, poddanie, 1 runda.

fusel

Jamie Varner vs. Kamal Shalorus – Varner (ko/tko)
Josh Grispi vs. L.C. Davis – Grispi (ko/tko)
Chris Horodecki vs. Danny Downes – Horodecki (dec)
Mark Hominick vs. Yves Jabouin – Hominick (dec)
Eddie Wineland vs. Will Campuzano – Wineland (dec)
Karen Darabedyan vs. Will Kerr – Darabedyan (ko/tko)
Frank Gomez vs. Wagnney Fabiano – Fabiano (ko/tko)
Erik Koch vs. Bendy Casimir – Casimir (ko/tko)
Rafael Assuncao vs. Diego Nunes – Assuncao (sub)
Rafael Rebello vs. Chris Cariaso – Rebello (dec)
Renan Barao vs. Anthony Leone – Barao (ko/tko)

defthomas


Jamie Varner*
vs. Kamal Shalorus
Josh Grispi vs. L.C. Davis*
Chris Horodecki* vs. Danny Downes
Mark Hominick* vs. Yves Jabouin
Eddie Wineland* vs. Will Campuzano
Karen Darabedyan* vs. Will Kerr
Frank Gomez vs. Wagnney Fabiano*
Erik Koch vs. Bendy Casimir*
Rafael Assuncao* vs. Diego Nunes
Rafael Rebello* vs. Chris Cariaso
Renan Barao* vs. Anthony Leone

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

8 KOMENTARZE

  1. Mialbym ogromna prosbe… Czy moglby ktos z redakcji podac ile mam punktow w typerze i ile walk bylo w ogole juz typowanych? Jezeli to jakis duzy problem to sobie go nie robcie 🙂

  2. kurde chciałem oglądać live tą galę, myślałem że zaczyna się o 3…a ona o 4 ;(

  3. Varner po tej walce bedzie mial spuchniete jaja bardziej niz twarz 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.