Zostało ostatnie typowanie w tym „sezonie”. 11 walk z WEC, więc jest spory margines błędu zwłaszcza w walkach mniej znanych zawodników. Prowadzenie w tabeli utrzymał Przemek, który ma 62 punkty. Przewagę zmniejszyli jednak Knee (59 pkt) i Bhaal (58 pkt). 7 innych użytkowników z matematycznymi szansami to odpowiednio: d0c (57), Erensar, Panda Pandit (po 54), tsatsiki (53), takubo (52), dj50 i Falcon (po 51).

Typy przesyłajcie na [email protected] z zawarciem w temacie swojej wiadomości nicka i „WEC 48”. Typy redakcji, w miarę ich spływania, znajdziecie po kliknięciu.

TJ (55-33, 62,5%)

Jose Aldo vs. Urijah Faber

Jak zwykle, nie będe powtarzał za bardzo analizy z „Pod Lupą”. Fabera zgubi jego nie do końca oszlifowany styl w stójce kiedy nadzieje się na jakiś cios Aldo, za którym pójdzie lawina doprowadzająca do przerwania walki. Aldo, TKO, 3 runda.

Benson Henderson vs. Donald Cerrone

Tak naprawdę nie mam żadnych dowodów na to, że obydwaj zawodnicy poprawili te aspekty walki, które działały na ich niekorzyść w pierwszym spotkaniu. Mimo to Henderson ma chyba nieco łatwiej bo jemu tylko zabrakło sił pod koniec i dał się złapać w kilka groźnych duszeń na początku. Obrona przed obaleniami Cerrone była historycznie tak fatalna, że muszę ją zobaczyć w walce zanim wezmę ją pod uwagę. Henderson przez decyzję.

Mike Brown vs. Manny Gamburyan

Brown zmiażdży przecenianego Gamburyana. Ma więcej pary w dłoniach, szczęka Ormianina nie należy do tych twardszych i w razie czego może uciec się do swoich zapasów. Brown, TKO, 1 runda.

Anthony Njokuani vs. Shane Roller
Logika podpowiada, że Roller, będąc dobrym zapaśnikiem powinien obalić Njokuaniego i wymęczyć wygraną w parterze. Będę trzymał kciuki za „Nigeryjską ofertę biznesową” ale typ idzie na stronę podopiecznego Marca Laimona. Roller, poddanie, 2 runda.

Antonio Banuelos vs. Scott Jorgensen
Wydawało mi się, że Jorgensen wygrał pierwszą ich walkę. Od tego czasu Jorgensen zrobił ogromne postępy a Banuelos od kilku lat wydaje się stać w miejscu. Tym razem najlepszy fighter z bielactwem nie dopuści sędziów do werdyktu. Jorgensen, TKO, 2 runda.

Chan Sung Jung vs. Leonard Garcia
Garcia powinien przegrać walki z Roopem i Massouh. Karma w końcu go dopadnie i polegnie z Koreańskim Zombie. Jung to nie jest może wybitny uderzacz ale nie trzeba wiele by być bardziej technicznym od Garcii i to porównanie wychodzi, nieznacznie, na korzyść Koreańczyka. Jung przez decyzję.

Alex Karalexis vs. Anthony Pettis
Wszyscy wiemy, że zawodnicy wywodzący się TUFa to nie są prawdziwi fighterzy i nie zasługują na miejsce w UFC. W WEC również. Pettis, TKO, 1 runda.

Demetrious Johnson vs. Brad Pickett
Demetrious Johnson ma zdecydowanie atletyczne i wybuchowe nazwisko. Jego styl walki jest podobny i zapewne zmusi Picketta do walki z pleców i szukania okazji do poddania przez cał czas. Ostatecznie nie wiem czy ta sztuka uda się Brytyjczykowi trenującemu w ATT. Johnson przez decyzję.

Chad Mendes vs. Anthony Morrison
Obydwaj to zapaśnicy. Mendes jest znacznie, znacznie lepszy. Mendes, poddanie, 1 runda.

Takeya Mizugaki vs. Rani Yahya
Jeśli Mizugaki zachowa tyle przytomności umysłu by przypadkiem nie obalić Yahyi to absolutnie zleje go w stójce. Mizugaki, TKO, 2 runda.

Tyler Toner vs. Brandon Visher
Jak powiedziałem w Szklanej Szczęce to mój cichy kandydat na walkę wieczoru. Visher ma kilka cech typowego hawajskiego fightera – skłonność do wymian w stójce i twardą szczękę. Toner z kolei ma na koncie wycieczke do Japonii gdzie w swoim debiucie w shootboxingu pokonał jednego z najlepszych w tej formule Kenichiego Ogate. Przez nokaut. Spodziewam się, że polecą iskry ale ostatecznie lepsza technika Tonera przeważy. Toner przez decyzję.

Venom (54-34, 61,4%)

Jose Aldo vs. Urijah Faber
Jose Aldo przez TKO, runda 1. Myślę, że Aldo potwierdzi w tej walce swoją dominację w tej kategorii wagowej. Błyskotliwy grappling Fabera to na pewno jego największy atut, ale wątpię, żeby miał okazję się nim pochwalić. Aldo nie da się wciągnąć w klincz i parter, a w stójce udowodni swoją klasę nokautując ulubieńca miejscowej publiczności.

Benson Henderson vs. Donald Cerrone
Benson Henderson przez decyzję. Co prawda pierwszą walkę punktowałem dla Cerrone, ale trudno się spodziewać, że Kowboj od tamtego czasu drastycznie poprawił zapasy. Natomiast Henderson powinien być lepiej przygotowany na grappling rywala i tym razem nie będzie się pakował tak często w poddania. Powinno być efektownie jak ostatnio i chyba znowu zwycięsko dla Bensona.

Mike Brown vs. Manny Gamburyan
Mike Brown przez TKO, runda 2. Gamburyan nie ma żadnych atutów na walkę z Brownem. Były mistrz to lepszy bokser, zapaśnik i grappler. Spodziewam się deklasacji i TKO w drugiej rundzie dla zawodnika ATT.

Anthony Njokuani vs. Shane Roller
Shane Roller przez poddanie, runda 1. Nigeryjczyk albo wygra przez nokaut, albo zostanie poddany. W tej sytuacji postawię jednak na Rollera, który ma przecież za sobą sukcesy zapaśnicze w lidze NCAA.

Antonio Banuelos vs. Scott Jorgensen
Scott Jorgensen przez decyzję. Jorgensen zrobił w ostatnim czasie ogromne postępy i tym razem nie da się oszukać sędziom. Nawet jak znowu zdecyduje się na walkę w stójce to powinien osiągnąć wystarczającą przewagę, a być może nawet skończyć kolegę Chucka Liddella.

Chan Sung Jung vs. Leonard Garcia
Chan Sung Jung przez decyzję. Po tych dwóch zawodnikach można się spodziewać wielkiego bałaganu w stójce. Ostatecznie to Koreańczyk jest lepszy technicznie i powinien punktować Leonarda między jego wiatrakami.

Alex Karalexis vs. Anthony Pettis
Anthony Pettis przez KO, runda 1. Pettis to zdecydowanie lepszy uderzacz i jeśli Karalexis nie będzie dążył do parteru to sam bardzo szybko wyląduje nieprzytomny na macie.

Demetrious Johnson vs. Brad Pickett
Demetrious Johnson przez decyzję. Johnson to spory talent: mocny zapaśnik z niebezpieczną stójką. Anglik zrobił ostatnio spore postępy, ale w karierze zawsze miał problemy zawodnikami, którzy chcieli kontrolować go na ziemi. Walka powinna być wyrównana, ale debiutant w WEC powinien sobie poradzić.

Chad Mendes vs. Anthony Morrison
Chad Mendes przez poddanie, runda 2. Mendes to lepszy zapaśnik od Morrisona i w parterze powinien znaleźć drogę do poddania.

Takeya Mizugaki vs. Rani Yahya
Takeya Mizugaki przez TKO, runda 3. Yahya ma zwykle paliwa tylko na pierwsze pięć minut, a Mizugaki jest na tyle dobrym grapplerem, że nie powinien dać się odklepać. Od drugiej rundy Japończyk zacznie przeważać i nie zdziwię się jak pod koniec pojedynku zastopuje rywala.

Tyler Toner vs. Brandon Visher
Tyler Toner przez decyzję. Toner to bardzo dobry uderzacz i mimo, że Visher też jest dobry w tej płaszczyźnie raczej nie sprosta zawodnikowi z Colorado. Zapowiadają się trzy rundy wymian i wygrana Tonera.

dEFTHOMAS (?, ?%)

Jose Aldo vs. Urijah Faber

Początkowo miałem postawić jak pozostałe 99% społeczeństwa na demonicznego Jose Aldo przez brutalny nokaut ale uznałem że fighter taki jak Urijah Faber który potrafi przewalczyć 3 rundy w tym 2 mistrzowskie z dwoma złamanymi rękoma zasługuje na przynajmniej 1 głos 🙂 No i druga sprawa że mojemu kiepskiemu wynikowi już nic raczej bardziej nie zaszkodzi. War California Kid!
Benson Henderson vs. Donald Cerrone

W każdej swojej walce kowboj Cerrone zaskakuje mnie ilością punishmentu jaki jest w stanie znieść na początku walki a potem oddać go ze zdwojoną siłą w końcowych rundach. To plus wiedza że po dwóch walkach które przegrał on bawił się na afertparty a jego przeciwnicy spędzali wieczór na intensywnej terapii sprawia że nie mogę postawić inaczej niż na zwycięstwo Cerrone`a

Mike Brown vs. Manny Gamburyan
Mike Brown na pewno będzie chciał zatrzeć złe wrażenie z walki z Człowiekiem Blizną i będzie przygotowany na 200% do tej walki. Mimo że Gamburyan to mocny byk, w walce z Brownem przegra przez KO.
Anthony Njokuani vs. Shane Roller
Antonio Banuelos vs. Scott Jorgensen
Chan Sung Jung vs. Leonard Garcia
Alex Karalexis vs. Anthony Pettis
Demetrious Johnson vs. Brad Pickett
Chad Mendes vs. Anthony Morrison
Takeya Mizugaki vs. Rani Yahya
Tyler Toner vs. Brandon Visher
Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

2 KOMENTARZE

  1. Jakos nie moge sie przekonac do Fabera. Dla mnie to duzo slabsza wersja Browna i czekam az Mike dojdzie do titleshota bo nie widze Urijaha z Aldo. Moim zdaniem bedzie nokaut w pierwszej rundzie po bardzo jednostronnej walce. Aldo to maszyna.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.