Jak informuje MMAMania.com pierwszym przeciwnikiem Miguela Torresa (MMA 37-2, 2 w rankingu MMARocks) od porażki z Brianem Bowlesem będzie najprawdopodobniej Joseph Benavidez (MMA 11-1, 5 w rankingu MMARocks). Pojedynek planowany jest na galę WEC 47: Bowles vs Cruz, 6 marca w Columbus w stanie Ohio.

Torres powróci do klatki po dopiero drugiej porażce w karierze. Brian Bowles w sierpniu nie tylko odebrał mu tytuł mistrza WEC w wadze koguciej, przerwał również Miguelowi serię siedemnastu kolejnych wygranych. Wygrana na WEC 47 powinna zapewnić byłemu mistrzowi starcie ze zwycięzcą tytułowego starcia pomiędzy Bowlesem i Dominickiem Cruzem.

Joseph Benavidez na ostatniej gali WEC pokonał w półtorej minuty Raniego Yahyę. Wcześniej w starciu o status pierwszego pretendenta w wadze koguciej WEC przegrał przez decyzję ze wspomnianym Dominickiem Cruzem.