Foto: Kornel Zapadka
Foto: Kornel Zapadka

Znany na scenie grapplingowej, ale także startujący w MMA Kornel Zapadka przebywa właśnie w Sankt Petersburgu, gdzie trenuje m.in. z ostatnim pogromcą Maiquela Falcao – Vyacheslavem ” Slavą” Vasilevskim. Poniżej zamieszczamy krótką relację „Kornika” z obozu sparingowego klubu Fight Spirit – gdzie szkolenia prowadzi m.in pierwszy trener Fiodora Jemelianenki, Edick Shirobokov.

Od 14 Sierpnia do 10 Wrzesnia przebywam w Sankt Peterburgu na obozie MMA w klubie Fight Spirit Gym, na którym mam przyjemność prowadzić treningi parterowe i grapplingowe. Są tu najlepsi zawodnicy z Rosji oraz Ukrainy. Trenuję z takimi gwiazdami jak Vyacheslav Vasilevsky, Mikhail Malyutin, czy Sergey Yakovlev. Był też – obecnie kontuzjowany – Viktor Nemkow. Na poprzednich edycjach był także Kabhib Nurmagomedov, jednak z powodu kontuzji tym razem nie mógł się pojawić.

Wśród mocnych zawodników są jeszcze: Sergey Andreev, Alexander Butenko, Pawel Kuschc – plus killu innych, mniej znanych. Na moje treningi przyjeżdża również aktualna Mistrzyni Olimpijska w zapasach stylu wolnego, Natalia Vorobeva (na zdjęciu poniżej – przyp. red.). Obecnie skupiam się na przygotowaniach Vyacheslava „Slavy” Vasilevskiego do walki z Ramazanem Emeevem, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 7-go września w Sankt Peterburgu. Stawką walki będzie pas organizacji M-1 Global. Jestem odpowiedzialny za przygotowanie parterowe „Slavy”. Treningi stójkowe prowadzi pierwszy trener Fedora Emelianenko – Edick Shirobokov. Dodatkowo na obozie prowadzę treningi BJJ w kimonach, jednak większość moich zajeć ukierunkowane jest pod MMA – czyli bez kimon z elementami MMA.

Na obozie Fight Spirit jestem już trzeci raz – za każdym razem poziom jest coraz wyższy. Zapraszany jestem przez Prezydenta tego Klubu, przynajmniej dwa razy w roku – latem oraz zimą – i jest to dla mnie świetna okazja do rozwoju zawodniczego i trenerskiego.

Pozdrawiam serdecznie.

Foto: Kornel Zapadka
Foto: Kornel Zapadka
WRESTLING || JUDO

5 KOMENTARZE

  1. Przeciez ja nie pisałem o nim! Odpowiadałem @Korbie który pisał że te 3 miesięczne areszty kończa się przewżnie niczym on pisał przeciez o innych zawodnikach .. Sytuacji i osoby Kornela nie znam i mało mnie on interesuje dla mnie to NO NAME.

  2. Ciekawe czy szykują się jakieś jego starty w MMA.
    MMAA1, MMAA2, MMAA3, ALMMA42, KSW24, PROMMAC1… What’s next?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.