Lucas_Cranach_d._Ä._007
(Lucas Cranach Starszy, „Fontanna Młodości”, 1546; źródło: wikipedia)

Według legendy na początku szesnastego wieku hiszpański odkrywca Juan Ponce de Leon przemierzał tropikalne bagna Florydy wierząc, że gdzieś w tej okolicy znajdzie mityczną Fontannę Młodości. Jego poszukiwania spełzły na niczym, ale 500 lat później w tym samym zakątku świata Vitor Belfort odkrył ową fontannę, niechybnie położoną w jednym z gabinetów lekarskich w Miami. Odkrył też, że w tej hipotetycznej fontannie płynie nie woda, a testosteron.

Świadomie lub nie, chcący lub niechcący – 36-letni Belfort stał się żywą reklamą kuracji uzupełnienia testosteronu, znanej lepiej pod akronimem TRT. Brazylijczyk i jego rywale w jednej kwestii mają absolutną rację: samo czerpanie z fontanny testosteronu nie uczyni z ciebie mistrza świata. Fakt, iż Belfort po 17 latach kariery zawodowego fightera wydaje się być lepszy niż kiedykolwiek wcześniej to nie zasługa „teścia” tylko ciężkich treningów m.in. z Harrym Hooftem czy Glaube Feitosą. Treningów, których ciężar testosteron pozwala znosić.

W tym miejscu pojawia się znak zapytania, który trzeba dostawić do najnowszych osiągnięć Belforta. Samemu zainteresowanemu oczywiście zupełnie się to nie podoba – wystarczy zobaczyć jak zbył pytanie o kuracje zadane podczas konferencji prasowej po gali przez Johna Morgana oraz później jeszcze przez jednego dziennikarza z Brazylii. Belfort może się krzywić ile chce, ale nie ucieknie od skojarzeń z dopingiem tak łatwo, dość wspomnieć, że chwilę po jego zwycięstwie silniejszym trendem w komentarzach na Twitterze w USA i Kanadzie było „TRT”, plasując się przed nazwiskiem „Belfort”.

Czemu jednak piętnuje się głównie Belforta, choć lista stosujących TRT jest dłuższa, a Brazylijczyk jest tylko zawodnikiem, który potrafił najlepiej wykorzystać tę formę wspomagania i przekuć ją w sukces w oktagonie. Dlaczego media nie ukrzyżują jednego ze swoich ulubieńców Dana Hendersona za stosowanie tej samej terapii? Po części na pewno składają się na to kaprysy Vitora, by komentować swoją kurację, podczas gdy taki Henderson zawsze otwarcie rozmawiał na ten temat.

Ponadto na Belforcie od 2006 roku wisi, nieco zapomniana już, łatka koksiarza. Brazylijczyk wpadł na teście antydopingowym przy okazji gali Pride: Real Deal w Las Vegas, gdzie badania wykazały obecność sterydu anabolicznego 4-hydroxytestosteronu. Belfort tak bardzo przejął się rocznym zawieszeniem nałożonym na niego przez komisję w Nevadzie, że zawalczył pół roku później poza zasięgiem komisji w Londynie. Od tamtej chwili w 11 walkach przegrał jedynie z Andersonem i Jonem Jonesem.

Gdy półtora roku temu na teście antydopingowym wpadł Alistair Overeem nie zaskoczyło to zupełnie nikogo. Belfort, przez swoją historię, wydaje się być kolejnym „faworytem” w tej konkurencji. Konotacje są tak oczywiste, że UFC musiało oficjalnie dementować, iż to Belfort został złapany na dopingu po styczniowej gali w Brazylii.

Kazus Vitora wpisuje się w większą debatę o tym czy TRT powinno być dozwolone. Wpisuje się też niestety w debatę o hipokryzji władz UFC i niedbałości ciał regulujących MMA. Na początku tygodnia Patowi Healy’emu zabrano ponad 150 tysięcy dolarów za to, że w jego organizmie znalazły się metabolity marihuany. Substancji zabronionej, która, wbrew odważnym deklaracjom Joe Rogana, najprawdopodobniej nijak nie wspomaga organizmu w walce, a jej ślady potrafią pozostawać bardzo długo w stosunku do odczuwalnych efektów zażywania.

Z drugiej strony mamy takich zawodników jak Belfort i Sonnen. Zawodników z przeszłością związaną z faktycznymi wspomagaczami. Zawodników, którzy bez zbytnich formalności występują i uzyskują pozwolenie na rozpoczęcie kuracji uzupełnienia testosteronu. Nikt nie zwraca uwagi na to, że obniżony poziom testosteronu może być spowodowany zażywaniem sterydów lub traumatycznymi obrażeniami mózgu odniesionymi podczas treningów czy walk.

W lutym tego roku przed galą w Londynie Dana White poczynił kilka odważnych stwierdzeń na temat zwalczania TRT w swojej organizacji, np. „Przeciwko komuś na TRT to jest niemal jak przeciwko rywalowi na sterydach” oraz ” Jeśli twój poziom testosteronu jest za niski, to może jesteś za stary na to żeby walczyć”. Trzy miesiące później żadne z nich zdaje się nie mieć mocy.

Odpowiedzialny w UFC za kwestie regulaminowe – Marc Ratner wyjawił ESPN, że Belforta nie testowano w okresie przygotowawczym i wszelkie działania związane z zwalczaniem dopingu przejęła nowo powstała komisja nadzorująca MMA w Brazylii. Mogę chyba zaryzykować stwierdzenie, iż reżimowi antydopingowemu w Brazylii bliżej do tego w Teksasie niż w Nevadzie. Vitor Belfort równie dobrze może jutro zacząć świecić i wytwarzać wystarczająco dużo energii, by zasilić małą brazylijską wioskę, ale tak długo jak na czas walki zejdzie do akceptowalnego poziomu (i nie będzie walczył w Nevadzie czy Kalifornii, które mają stosunkowo kompetentne programy walki z dopingiem), wszystko będzie cacy.

Testosteron wydobył z Brazylijczyka lepszego zawodnika niż sądziliśmy, że może się stać. Wydobył jednak też na wierzch poważne pytania na temat istoty rywalizacji sportowej w MMA. Wiadomo, iż rywalizacja równych sobie atletów to wizja utopijna, ale obecna sytuacja, gdzie na TRT pozwolenie mają na ogół ci, którzy wcześniej skutecznie zniszczyli naturalną produkcje tego hormonu w swoim organizmie, jest chyba gorsza od całkowitej legalizacji dopingu czy też jego całkowitego zakazu. Gdzieś pomiędzy zachwytami nad sylwetką Overeema i nokautami Belforta zdaje się uciekać nam to, że MMA podąża drogą kolarstwa i lekkiej atletyki. Komisje stają się wręcz komiczne w swojej niezdolności do skutecznej walki z dopingiem, a fani tego sportu uodpornili się tak na kolejne wieści na temat kolejnych wpadek, że reagują cynicznymi docinkami zamiast ostracyzmem.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

132 KOMENTARZE

 1. Myślę że głównym pociskiem na Belforta jest fakt że plecie od rzeczy, pieprzy totalne głupoty o tyranozaurach. Gdzie w przytoczonych przykładach Sonnena ( który gra pod sprzedaż gali ) i Aliego ( nie zauwazyłem pieprzenia głupot ) mają bardzo mały pierwiastek tak zwanego czynnika denerwującego fana. To że Ali pochłaniał ogiery ze szprycą przeznacozne do sprintów na Służewcu każdy wiedział ale uchodziło mu to trochę płaze z uwagi na jego zachowanie. Jak widać Vitor po rozpoczeciu terapii TRT znacząco ryje sobie beret. Moim zdaniem TRT jeśli już powinno być dozwolone ale w rozsądnych ilościach do zaakceptowania, nie zmienieniających  przyrodzenia w działo kolejowe. W przeciwnym wypadku zawodnicy dalej będą umyślnie obniżać poziom testosteronu a potem symulować choroby gonad by być w gazie. Szkoda że Dana jak to Dana nigdy nie jest słowny. 


  Chael ” The People’s Champ ” Sonnen                           Alistair ” The Reem ” Overeem
 2. Jest gdzies lista wszystkich zawodnikow ktorzy stosuja TRT i zawieszonych zawodnikow ze uzywanie dopingu ?

 3. Mike Chiappetta w swoim artykule podał fajną listę gwiazd MMA, które przegrywały walki stosując TRT – Henderson, Sonnen, Mir, Rampage, Hallman i Roller.

  I podsumował to tak:
  TRT nie czyni cię niewidzialnym nawet jeśli czyni cię silniejszym.

  Standardowo piękny felieton Tidżej i chwała ci za to 🙂 – nawet jeśli Belfort uzupełnia poziomy teścia to i tak nie wygrał z Rockholdem w piękniejszym stylu niż z Wandem.

 4. Dla mnie to niech się "testosteronują" ile tylko wlezie 😀 nie mam zamiaru wychodzić z takim robocopem do klatki a popatrzec zawsze lepiej na zawodników szybkich , silnych , wytrzymałych.

   

  Jeśli np spojrzeć na to pod kątem sportowym to najlepiej wprowadzić paszport biologiczny i testy olimpijskie i kary powinny być dożywotnie wtedy było by pewne ze nikt nie bedzie brać …

 5. Znakomity tekst.

   

  PS. Myśle, że w walce z Wandem Belfort był napizgany koksem jak apteka.

 6. Alistair Overeem swojego czasu odmawiał udzielania wywiadów jeśli miałaby zostać poruszona kwestia dopingu.

 7. White wie co robi ,pogada pogada i przestanie 🙂 Belfort to maszynka do robienia kasy,nie mógłby pozbyc sie ze swoich szeregów takiego efektownego i zajebistego  zawodnika , także mi sie wydaje  ze po cichu popiera kuracje Vitora .Jest Prezydentem   UFC  to i musi też negować tą całą sytulacje o Trt  publicznie

  Mało to koksu kiedys zawodnicy w mma pizgali ? nie było kontroli i  nic ,kazdy brał co chciał. Początki organizacji ufc 🙂 pięknie sie faszerowali i cały czas tak jest nawet w KSW czy takim MMA ATTAK 

  Overeem w Strikeforce tez na bananach nie leciał a w K1 sie swiecił jak latarnia nocą  w parku  🙂

 8. Tomasz Marciniak napisał:
  Alistair Overeem swojego czasu odmawiał udzielania wywiadów jeśli miałaby zostać poruszona kwestia dopingu.

  Cóż po co pytać skoro wszyscy wiedzieli :D? Ja nie bronię Aliego, nawet bym go ganił dlatego że aby załatwić sobie zezwolenie na TRT musiał przegrać z Silvą 😀 ( wiem zalatuje redaktorem kokosem ). 

 9. Świetne pióro TJ. Zachęcam Cię do pisania większej ilości felietonów. Z wnioskami również się zgadzam i myślę, że jest to kwestia która jeszcze długo nie ucichnie, bo to co wyprawia Belfort w klatce przechodzi najśmielsze wyobrażenia.

 10.  "Nowy lepszy" Vitor to kapitalny przykład wręcz dla młodzieży, super gość. Terapia zastąpiła doping i wszystko w porządku. Wiem, że inni też biorą i tego nie pochwalam w żadnym wypadku. Nie jesteś zdolny ?>>rentka albo wrestling lub inny cyrk. Następna patologia Todd Duffee- 27 lat i kuracja trt ? wtf ? tą drogą idźmy dalej a będzie super prasa, dopiero co się właściwie dobra otoczka zrobiła wokół mma a tacy kolesie można powiedzieć uwalają całą pracę rzeszy ludzi żeby ten sport nie był postrzegany jak patologia.

  Rozwaliła mnie teoria o wędce któregoś kolegi z innego tematu. 

 11. Dobry art.

  Według mnie powinno być tak, że jeśli jaja komuś usychają i jest już zwyczajnie starym dziadem to sobie powinien z walkami dać spokój a nie nadrabiać chemią. Niech się biją młodzi i zdrowi.

   

  jeszcze wywiad z Belfortem z 2011 roku

  http://www.youtube.com/watch?v=_ErYAjB2huI

  Sorry, ale różnica w zachowaniu jest spora. Ta kuracja nie jest w porządku.

 12. Porównanie z Ponce de Leonem genialne! Laughing Ja osobiście jestem fanem nowego Vitora. TRT pomaga, jednak wielu zapewne przecenia rolę tej terapii przypisując jej całą zasługę. Teksty o słabej psychice Belforta też można chyba włożyć między bajki, bo nowy Vitor nie pokazał nawet na chwilę słabości psychicznej. A kręcenie obrotówek podczas walki świadczy raczej o wielkiej pewności siebie.

 13. Świetne podsumowanie dzisiejszej walki głowniej.Uważam że teraz jest kulminacyjny moment w walce z TRT(ogólnie lub z szególnym uwzglęnieniem ktorzy brali wczesniej sterydy).I albo pójdziemy tak jak TJ mówi w strone kolarstwa albo cos komisje z tym zrobią..

 14. Kiedy Sonnen zostal przylapany na dopingu? Mowimy o sytuacji z UFC 117 czy czyms innym?

 15. Tak, miałem na myśli tą sytuację po pierwszej walcę z Silvą.

 16. Czego, być może błędnie, nie traktuje do końca w kategoriach "wpadki dopingowej". Czy nie doszło tam do zaniedbań przy przyznaniu zgody na legalne stosowanie TRT i ostatecznego skrócenia zawieszenia?

 17. OIDP Sonnen usilnie twierdził, że słownie poinformował o swojej terapii i, również słownie, dostał pozwolenie. Mi tam to śmierdzi na kilometr a komisja go zawiesiła za niedopełnienie formalności, wskutek których de facto był na niedozwolonym dopingu.

 18. „stary” belfort jakoś bardziej do mnie przemawiał,niż te gadki o tyranozaurze.Swoją drogą,to „zejście” z takiego trt musi być bardzo niemiłym doświadczeniem.

 19. TJowi bet nie wypal I jest zly na Belforta)) jak jestes np Bonnarem to zaden trt czy steroidy cie nie pomoga…p

 20. Terek ale co to za przykład? moze bez sterydów Bonnar by jeszcze gorzej by sobie radził.

  Dobrym Przykładem jest Nate Marquardt,reprezentował jakiś poziom na sterydach/trt ale po odstawieniu kuracji 2 razy dostał bęcki..

 21. Przemek, nie bylo przypadkiem tak, ze ostatecznie zadnej z walk Marquardt nie stoczyl bedac na TRT?

 22. Z Tyronem Woodelyem byl na trt.Pamiętam że chyba sprawa TRT wyszła najaw po walce z Palharesem-poprawcie mnie jesli sie myle.

 23. o co chodzi z tym tyranozaurem?

  Belfortowi od tej chemii się ubzdurało, że UFC to teraz park jurajski. A Rockhold to był tylko jakiś mały Triceratops.

 24. Gdzie on w tej walce pokazał skutki zażywania TRT, w czym konkretnie to się miało przejawiać?
  Proszę Państwa, tyle w temacie: http://www.youtube.com/watch?v=PDcLzt8S96s#t=02m11s
  Zresztą jak sama nazwa wskazuje, to jest testosterone REplecement therapy, a nie testosterone placement. Czego by nie zrobił, to teraz będzie, że to TRT za niego to zrobiło. A Rockhold to na bułkach z bananami jechał jak i cała reszta…

 25. Problem oczywiscie istnieje. Kazdy blizej interesujacy sie MMA zdaje sobie sprawe z jego istnienia. Szkoda, ze ozywiona dyskusja na jego temat, po raz kolejny wynika z wygranej niewlasciwego zawodnika. Wszystkim chcacym choc troche zaglebic sie w istote problemu pod nazwa doping w zawodowym sporcie goraco polecam film The Ben Johnson Story. Historia kariery Kanadyjczyka i jego rywalizacji z Carlem Lewisem pokazuje choc czesciowo stopien komplikacji tego zagadnienia. 

 26.  

  Belfortowi od tej chemii się ubzdurało, że UFC to teraz park jurajski. A Rockhold to był tylko jakiś mały Triceratops.

  Grubo crazy

 27. I'm just like a French wine: the older, the better," Belfort said. "Today is not the day I won this fight. I won this fight waking up at 6 a.m. every day, and dedicating myself to my utmost.

  "I would just like to thank God for giving me the strength to deliver this product to you with a lot of honesty."

  tupet ma niezłyLaughing

 28. Temat o koksie i jeszcze nie wypatrzyłem ani jednego postu użytkownika TAJSKI, dziwne…

 29. Dobry artykuł poruszający problemy na czasie. Ślepo wpatrzeni w Belforta będą go czcić na amen, bedą odporni na wiedzę, argumenty i z takimi nie ma sensu dyskutować. Zresztą czy to byli fanatycy Fedora czy kogoś innego dyskusja była bezpłciowa.

 30. Czyżby? Kolejny raz przytoczę to samo.
  Współczynnik proporcji testosteronu do epitestosteronu u przeciętnego mężczyzny wynosi 1:1, NSAC wyznaczyło limit na poziome 6:1. Tak więc mam rozumieć, że do tego limitu 6:1 inni zawodnicy dochodzą zupełnie naturalnie albo w ogóle z tej możliwości nie korzystają, tylko jeden Belfort, który się przyznał? Czy w sposób naturalny można osiągnąć poziom testosteronu do epitestosteronu w skali 6:1? Jeżeli nie bardzo, to skąd się wobec tego wziął ten limit? A skoro istnieje taka olbrzymia furtka, to czy zawodnicy z niej nie korzystają? Belfort koksiarz, a reszta jest kryształowo czysta- taka niesprawiedliwość i to jeszcze wszystko za przyzwoleniem władz organizacji?
  No odpowiedzcie co on takiego w tej walce zrobił, żeby miało być za to odpowiedzialne TRT? Wszystko w tym temacie: youtube.com/watch?v=PDcLzt8S96s#t=02m11s

 31. Świetny art, z którym nie zgodzić mogą się tylko zaślepieni fani Belforta i koksowników.

  Tidżej, więcej takiej publicystyki na forum, to jest to czego chyba wszyscy chcą, poza tym chyba jesteś ostatnim "niezależnym" Dziennikarzem tej redakcji poza Szefem Szefów i Kubą, więc musisz pisać więcej Laughing

 32. Dlaczego sie tak plujecie na tego Belforta? Przecież to istny wzór dla młodych zawodników. Napizgać się do oporu koksem za młodu a potem wystąpić o pozwolenie na legalne szprycowanie. Czyż to nie proste? Łączy przyjemne z pożytecznym.

 33. Well Done Manny Calavera 🙂

  Szkoda że jest tak mało artykułów tego typu. (ważnych dla mma, aktualnych i co bardzo ważne bezstronnych).

  ” Jeśli twój poziom testosteronu jest za niski, to może jesteś za stary na to żeby walczyć”
  Tak powinno być i pewnie będzie. Przymykanie oka przez organizacje na praktyki mesjasza trt może spowodować iż większa ilość zawodników będzie przychodzić do White-a ze ściemnianą receptą z chęcią walki w Brazylii.
  Swoją drogą ciekaw jestem jakie są zasady w tym zakresie na terenie Kanady.

 34. To raczej Rockhold był Brontozaurem np, a Vitor Tyranozaurem, tak przyrównując warunkami 😉 No i dosięgnął głowy Luke'a jakimś cudem.

  Temat dopingu olewam już.

 35. ” Jeśli twój poziom testosteronu jest za niski, to może jesteś za stary na to żeby walczyć” Sądze że dla ludzi który przez prawie całe życie walczyli niejest łatwo od tak to porzucić. A przez to że komisja zezwala na takie terapie niema co się dziwić iż zawodnicy to wykorzystują i dalej kontynuja swoją kariere.

  Nieoszukujmy sie to jest sport i jak w kazdym innym sporcie na tym poziomie licza sie pieniadze.W tym sporcie od zawsze był i raczej bedzie koks. Wystarczy spojrzeć jak wygladała wiekszość zawodników za czasów PRIDE. Zaraz ktoś zarzuci że tamci nie jada na TRT, możiwle że mieli "bezpieczniejsze" cykle przezco ich gosp. hormonalna nieuległa rozstrojeniu i w tej chwili niepotrzebuja TRT. A może poprostu niewpadli na dopingu.

  Pozatym z tego co zauważyłem mało osob ma pretensje w sprawie dopingu do Cheala oraz Aliego. Czym różnią sie ich przypadki od Belforta?Moim zdaniem tym iż oni nieumieli tego wykorzystać lub niemogli. Wkońcu tak jak w kulturystyce koks nie zrobi za ciebie wszystkiego, nie bedzie za ciebie trenować i jeść.

  Osobicie jestem przeciwnikiem dopingu jednak w tym czasie niema możliwosci by zapewnić sprawiedliwą walke. Mam jednak nadzieje że doping bedzie niwelowany w przyszłosci i zabronia rownież TRT.

 36. Pamiętam, że Dan Handerson mówił, że popriera kontrole zawodników na TRT. Tzn. żeby komisja sprawdzała, czy w cyklu przygotowawczym nie przekraczają dopuszczalnej dawki. On twierdzi, że tylko wyrównuje, Vitek raczej nie chrzani się w tańcu.

  Druga sprawa – widzę pewną niekonsekwencję w artykule. Niby TRT jest odpowiedzialne za renesans kariery Belforta tak? A z drugiej strony wszyscy wiemy, że akurat ten zawodnik jedzie na koksie całą karierę. Więc co tu zminiło TRT? 
   

 37. @Dzihados, zwracam honor, ale Macierewicz coś by Ci pewnie znalazł 🙂

 38. Problemem w sprawie Belforta jest to, że on nie dostaje po głowie za kombinowanie z trt a inny zawodnik może być zawieszony – tyle. Jeśli chodzi o walke nie zmienia sie nic bo to oczywista sprawa, że nikt czysty nie wychodzi do oktagonu. Czytanie komentarzy, że Belfort wygrywa dzięki kuracji przyprawia o śmiech. W moim rozumowaniu (nie jestem specem od medycyny, od razu mówie) Vitor sobie po prostu przedłuża kariere a to, że wskakuje ona na nowy poziom to wynik ciężkiej pracy i tyle

 39. Tak dokładnie ,ludzie myslą ze to kuracja załatwia wszystko ale nie biora pod uwage ze pot krew i łzy zostawia  chłopaczyna kazdego dnia na treningu ,płytkie myslenie …

 40. W ogole nie dziwie się juz ,ze Kowalik wywiesił białą flage czytajac niektorych trolli . Ta ciagle nagonka na V.B to juz jakis obled

 41. to wynik ciężkiej pracy

  nikt mu jej nie odejmuje. Tyle tylko że tą bardzo ciężką pracę, jak napisał TJ, umożliwia (albo co najmniej wspomaga) mu w tym wieku i na tym etapie kariery właśnie kuracja

 42. „Tyle tylko że tą bardzo ciężką pracę, jak napisał TJ, umożliwia (albo co najmniej wspomaga) mu w tym wieku i na tym etapie kariery właśnie kuracja”- nie to co Rockholdowi jadącemu na bułkach z bananami…
  A niech UFC wprowadzi wspólne limity, częste kontrole WSZYSTKICH zawodników podczas przygotowań i będzie spokój.

 43. Jeżeli UFC ma zasady ktorymi sie kieruje i sa to miedzy innymi listy substancji zakazanych to trzeba sie dostosowac.

  Jezli zawodnik wstrzykuje sobio THC 😉 wiedzac ze jest to zabronione musi liczyc sie z konsekwencjami. Stawia chwile odprezenia ponad swoja kariwre sportowa i zawodowa.

  Jezli zawodnik stusuje dozwolona kuracje i nie przekarcza norm na testach to nie powinny spotkac go zadne konsekwencje z tym zwiazane.

  Nie mozna bronic narkomana ktory zazywa narkotyki tylko dltego ze smameu ma sie przeczucie ze jest to nieszkodliwe i nie pomaga w treningach a jednoczesnie ganic osobe o zabuzeniach hormonalnych ktora sie leczy.

 44. Tylko teraz należy zadać sobie pytanie dlaczego leczy swój organizm w stosunkowo młodym wieku? Dlatego, że urodziło sie z niedoborem czy moze rozjebało się swój organizm przez lata koksu? Jest sie dorosłym człowiekiem i należy brac odpowiedzialność za swoje czyny.

 45. Przyczyna niskiego poziomu testosteronu nie jest wazna. Poziom jest za niski i to jest medycznie potwierdzony fakt. Ma mozliwosc wyrownania szans za pomoca legalnego leczenia to czemu nie skorzystac ? Do czasu jak bedzie mial pozwolnie UFC to ja na jego miejscu bym sie nie zastanawial i kul dupe ile lekarz pozwala.

 46. Witor jako 19 latek wygladal jak gwiazda wwe . Szybko zaczal wbijac , co zrobic . Nikt na kanapkach z tunczykiem nie jedzie w ufc. Leczy to ,ze rozregulowal gospodarke hormonalna , nie pierwszy , nie ostatni. Chodzi bardziej o przypisywanie wszelkich zaslug trt co juz podpada pod kuriozum u niektorych. Na tym poziomie kazdy jest napizgany , nie wazne czy sie przyzna czy nie , czy ma recepte od doktora. Nie przejdze na emeryture bo jakis niedowartosciowany matoł na forum napisal ,ze jest starym dziadem czy tam paru. Bez jaj z reszta 36 lat , to nie jest jakis antyk. Nie dziwie ,ze sie wkurwia jak ciagle i olewa temat trt jak czyta takie pierdolniki wszedzie. Anderson jest starszy a nikt go nie wysyla na emeryture , tez na kurzych bialkach nie jedzie tylko. Randy’ego tez uwielbiali , nikt nie pisal wedka i emerytura. Hendo kochaja ,wszedzie przed walka ”licze na h bomb” itp. On tez jest na trt nikt nie pisze ” spierdalaj dziadku , nie nadajesz sie , nie oszukuj sie ,ze trt to zmieni” Gada otwarcie o tym ok, nie kryje sie z tym i nie wstydzi ale tez to stosuje. Dlaczego nie ma jadu w jego strone? . Wiem ” bo przeciez Bogobojny przyglup pierdoli farmazony” Ali i reszta na trt ma poukladane w glowach

 47. Na tym poziomie kazdy jest napizgany

  Sykoda tylko że nie każdy ma na to pozwolenie.

  „Oj lipa i to straszna, Panie!” – Juras

 48. Racja , co nie zmienia faktu ,ze grzecznie jedza stejki rekomendowane przez koksa i przez mysl im nie przejdzie koks.

 49. Tej obrotówki uczył sie pewnie długo i to jest jego zasługa a nie Trt,jeszcze nie raz zaskoczy w octagonie 🙂

 50. Ja tam nawet nic nie mam do jego TRT, Sonnen, Henderson i Duffee też sobie załatwili legalne koksowanie i w sumie o to nie dbam. Mnie po prostu wkurwia gadanie Belforta, ostatnie wywiady z nim są naprawdę jakieś poryte, typ ledwo kontroluje to co mówi.

 51. Tę obrotówkę na dzień przed galą pokazał mu Steven Seagal. W sumie to nie tylko pokazał, ale i wymyślił ją.

 52. Co ty gadasz?? chłop jest bardzo religijny i wierzy w to co mówi ,a jak zażartuje sobie  ze jest dinozaurem   to juz wszyscy mówią ze mu odjebało i jest nienormalny ,taka jest własnie Polska … 

 53. Moze to jest chwilowy efekt uboczny nabuzowania koksem autentycznie , moze to jakis nowy jego pomysl na siebie . Moze tak uwaza jak mowi , moze mowi pewne rzeczy z przymrozeniem oka. Sonnen za to co gada pownien byc zawieszony a innych za byle gowno zawieszaja. Po co Vitor tak sie wypowiada ? Nie wiem, nikt nie wie aczkolwiek nazywanie od najgorszych po 5 min wywiadzie dla telewizjie nie znajac kogos osobiscie jest co najmniej smieszne

 54. Current TRT Users in UFC

  Chael Sonnen

  Vitor Belfort

  Dan Henderson

  Rampage Jackson

  Forrest Griffin

  Frank Mir 

  Todd Duffee

   

  Jeżeli ta lista sie powiększy to zapewne będą to zawodnicy, którzy robią dobry hajs dla UFC. Biznes jest biznes.

 55. Grabowski non stop walczy z jakimis niedzwiedziami to tez znaczy ze walczy z osobami skrzywionymi psychicznie po tesciu ?

   Sam nazywa sie pitbullem, a po wygranej walce wskakuje na siatke oktagonu i wyje do publicznosci jak pies 🙂

 56. Kazuya wygłaszam swoje zdanie, pamiętaj, Belfort nie jest Tobą, więc nie traktuj personalnie moich krytycznych słów o nim. Rozumiem, że jesteś fanem, rozumiem, że to idol, ale trochę bardziej dojrzale do tego podchodź.

 57. Myslisz ze Jezus bez wspomagania dałby rade taki kawal pod góre niesc ciezki krzyz ?

 58. Maras ja go rozumiem, raz jego fan podobnie jak ja. 2 kiedy ktos go broni i innych na trt zadko kto sie przyłączy , natomiast kiedy ktos jebnie kamieniem to zaraz 100 kolejnych rzuci sie jak hieny w kolko powtarzajac czesto nieracjonalne zarzuty. Podchodzmy dojrzałe zarówno do krytyki czyjegos zdania jak i obrony swojego.

 59. To moje subiektywne zdanie na temat jego wypowiedzi w mediach jest nieracjonalne? Dlaczego? Nie mam prawa tego tak odbierać?
  Chodzi mi jedynie o to, że Kazuya za bardzo się rzuca na wszystkich, którzy śmią powiedzieć coś negatywnego na Vitora i to nie od dzisiaj.

  Nie jestem fanem Belforta (ba, praktycznie nie jestem zagorzałym fanem nikogo), ale nie jestem też jego jakimś zawziętym antyfanem. Wygłaszam opinie o nim na bieżąco patrząc co poczynia.

 60. Wiesz akurat nie mialem na mysli twojego zdania na temat tego jego wywiadu. Nie bylo w nim wysmiewania, gimbusostwa, jakiejs chamskiej nieracjonalniej ironii. Stwierdziles, ze przez koks moze czasem gadac pierdoly. Twoje subiektywne zdanie , masz prawo. Jest nawet mozliwe ,ze masz racje . Znam osoby ,ktore na cyklu zachowuja sie jak pojebani, huśtawki nastrojów itp a normalnie sa mili, opanowani , przyjazni. Pozniej sami sie na tym lapia. Nie wyczulem tez ewnidentnego bólu dupy o czyjs sukces co bardzo sobie cenie bo to niezwykle zadkie. Nie mialem ani przez chwile na mysli ciebie

 61. Rockhold -2007

  Bisping – 2004

  Jones – 2008

  Johnson – 2006

  Akiyama – 2004

  Zanim którykolwiek z ostatnich 5 przeciwników Vitora zadebiutował ten miał już stoczonych 9 walk dla UFC i 4 dla PRIDE. Był mistrzem UFC, oraz wygrał turniej UFC w wadze ciężkiej. Nie rozumiem dlaczego niektórym nie podoba się porównywanie Vitora do dinozaurów.

 62. Chris Gardner – no właśnie, moja wypowiedź dotyczyła tylko jego zachowania w wywiadach, najbardziej irracjonalnie zachował się w wywiadzie po walce z Bispingiem, drąc mordę do Sonnena i wykrzykując jakieś bzdury.
  Ale oddajmy cesarzowi co cesarskie, obrotówkę wyjebał taką, że ręce same składają się do oklasków.

 63. Może zachowanie Vitora to efekt podniesionego teścia, a może bezsilność w tej całej sytuacji z jego siostrą zryła mu banię? Łatwo jest oceniać innych, kiedy nie jest się w ich sytuacji. 

 64.  

  Current TRT Users in UFC

  Chael Sonnen
  Vitor Belfort
  Dan Henderson
  Rampage Jackson
  Forrest Griffin
  Frank Mir 
  Todd Duffee

  Chemiczny Ali i 7 rozbójników xDDDDDDDDD 

  Chael ” The People’s Champ ” Sonnen                           Alistair ” The Reem ” Overeem

 65. Wygląda na to że rozkminiłeś tajemniczy kod federacji = każdy kto pomiędzy imieniem a nazwiskiem ma jakąś fajną ksywkę podjada TRT 🙂

 66. Maras – wlaśnie wykrzykiwał, to tylko glupi trash talking. Sonnen pierdoli tez jak potluczony a w niego malo co pociskow jest. Moze chcial po prostu obic Sonnena ? Chcial sobie wygadac jak on dobra walke? Wiekszosc ucieka sie w roznych sytuacjach to trash talkingu to normalne ale dlaczego tylko w przypadku Belforta jest to az tak roztrząsane?Nie dowiemy sie czego chcial , tez byla afera z gestem ucianania glowy Luke a po walce zachowali sie przyjaznie , nie bylo zlej krwi . To taka glupia otoczka a takie poruszenie bylo , ze gdzie ta religijnosc zginela a skad takie kozaczenie. Mozliwe ,ze Vitor jest wrazliwa osobą i faktycznie to tragedia z siostra odcisnela nieodwracalne pietno na nim , ktore ciagle go zżera od srodka. Tez chcialem wyciagnac ten argument podobnie jak poprzednik ale obawialem ,sie fali hejtow i wyzwisk od pojebow , psychofanatycznych trolli. Ktoś bardzo mądry powiedzial kiedys ”żyj i daj żyć innym” Wiele razy sie mowi ” w jego sytuacji zrobilbym to czy tamto” Nie wiesz co ktos w danej sytuacji czuje, byc moze kompletnie bys sie posypal , nie dalbys rady sobie z tym. Bedac samemu w ”czyjejsc” trudnej sytuacji poglady zmieniaja sie o 180stopni

 67. Ale ja nie wiem nic o jego siostrze i całej sytuacjiO_O, serio (o co chodzi?). Oceniłem jedynie fragmenty jego wystąpień jakie widziałem. Co do Sonnena, to wiele razy mówiłem swoje zdanie na temat jego trashtalków, więc jego bym tu nie mieszał.

 68. A co się stało siostrze Belforta?

  „Oj lipa i to straszna, Panie!” – Juras

 69. Kiedys dilerzy narkotykow ja zabili bo nie bylo na okup. Ktos dal filmik git. Na sportowym f dyskusyjnym tez trabili o tym. Teraz kiedy czytam '' to juz nigdy nie bedzie stary dobry phenom, zakonczy kariere , nie pozbiera sie '' Śmieszy mnie, ciagle wierzylem ,ze da rade i wroci. Zaiste wrocił w wersji Phneom 2.0 i obierze pas Andersonowi 🙂 Phenom is BACK! 😀

 70. No nic, nigdy nie zagłębiałem się tak bardzo w życie prywatne zawodników. Oceniam ich jedynie za posrednictwem wywiadów i postawy w walce. Jest to niemal pewne, że sytuacja z siostrą mu wyrządziła krzywdę w życiu, ale nasilenie takiego trashtalku, agresji w wywiadach i gróźb do przeciwników widać od niedawna. Kiedyś Belfort miał więcej szacunku do rywali, tak mi się wydaje przynajmniej.

 71. Wlasnie dlatego mówie ,ze przyczyne jego zachowania zna tylko on i nikt tego nie odgadnie. Co do Sonnena pisalem ogolnikowo

 72. Po obejrzeniu spotu reklamowego przesłanego przez @Cactus promującego Boga / Jezusa / wiarę / whatever rozjebało mi mózg.
  Piona dla copywriter-a.
  Oglądacie na własną odpowiedzialność…

  PS – To się stało naprawdę ???

 73. Nazywajac opisywana przez kogos tragedie życia spotem reklamowym trzeba byc bezmozgim trollem najwyższego kalibru.
  Chosen – calkiem niezle z tymi krotkimi rekami

 74. @Chris Gardner. Ciebie nie pytam, znów się zwyzywamy i skasują nasze wpisy. (przyznam że mój był zajebisty)
  Omijaj moje wpisy a ja będę robił to samo z twoimi. Na dobry początek nie skomentuje twojego ostatniego wpisu chociaż bardzo wiele mnie to kosztuje.
  Nie chcę się powtarzać. Bez odbioru.

 75. Ja ci nie odpowiadam , tylko stwierdzam oczywista oczywistosc szkoda ,ze nie widziales mojego ostatniego bo byl jeszcze lepszy. ps z tymi wagami nie zrozumiales zartu tam. Ok bez odbioru

 76. Milord, co Ci takiego zryło banię w tym filmiku, że nie zalecasz go nam oglądać? Historia Belforta, to ze przeżył tragedię co skłoniło go do wiary w Boga?  Uważanie tego za denny katolicki spot reklamowy jest co najmniej śmieszne. 

 77. Nie wiesz na co sie porywasz calo. Zaraz dostaniesz porcje ” racjonalnych argumentow” ,ze Vitor nie zasluguje na pas bo jest na trt a ta tragedia to misterny plan opowiadajacy nieprawdziwa historie majacy na celu bycie spotem

 78. @Calo miLORD niepowiedział nic o dennosci. By sprostować troche.

  @miLORD jeśli choc troche byś sie wysilił to znalazł byś odpowiedz na zadane pytanie. Lecz by ułatwić ci życie odpowiem: Tak jest to prawdziwa historia. I niewidze w niej nic dziwnego. Vitor szuka podpory u Boga. Robi to wiele ludzi zwłaszcza po tragediach.

 79. Nie oceniam przeżyć Vitora oraz nic w tym temacie nie napisałem. Więc proszę nie zarzucajcie mi że “szydzę z historii o gwałcie”
  MÓZG ROZJEBAŁ MI charakter spotu reklamującego wiarę tudzież Boga.
  Jest sobie taki “ I am Second”. Przyznam że nie wiem co to jest i nie chce wiedzieć.
  Występują w tym ludzie, znani ludzie. Opowiadają historie mniej lub bardziej prawdziwe (nie będę oceniać publicznie bo są ludzie, którzy w to wierzą i może się im zrobić smutno). Opowiadają że odnaleźli Boga i są szczęśliwi.
  Ja porostu tego nie rozumiem.
  Nagle moim oczom ukazuje się Vitor „The Phenom” Belfort opowiada pięknie po angielsku (jak nigdy i z ładnym akcentem) w moim uznaniu wyreżyserowany przez pewną grupę specjalistów tekst mający zachęcić pewną grupę ludzi nie wiem do czego i też nie chcę wiedzieć. Chłopak opowiada historię smutną, nie będę oceniał w jakim stopniu prawdziwą. Twierdzi że “słyszeli pogłoski o gwałcie z udziałem 20 kolesi” . Słyszeli pogłoski? rkfpwtgkew;rqj468grtbn5hmdg674feds ?
  To jest nie realne dla mnie aby ktoś mógł mówić o tak osobistej tragedii przed kamerą za pieniądze mniejsze lub większe nawet za darmo. Jeżeli jest to prawda to jak można takie coś sprzedać ? Ja tego zwyczajnie nie ogarniam, nie jestem w stanie objąć takiego czegoś swoim małym mózgiem. Skąd się biorą ludzie, którzy to oglądają lub w to wierzą? Na jakiej planecie się wychowali? Jak ich rozpoznać? Nigdy nie zrozumiem jak to możliwe że ludzie dają z siebie wszystko, zapieprzają na treningach np. w kosza lub na tym przykładzie z filmiku po osiągnięciu sukcesu twierdzą że zawdzięczają wszystko Bogu a nie sobie, swojemu charakterowi, pracy, sile, wytrwałości. WTF ? Nigdy tego nie zrozumiem. Arka Noego ? No way !

 80. miLord skoncz juz te swoje prowokacyjne brednie ,ja cie bardzo prosze bo to sie dla ciebie zle skonczy,nie moge juz tego czytać najnormalniej w swiecie,coza trolostwo tu zyje na tym portalu to massakra, miLord jak nie rozumiesz czegos to znaczy o twojej małosci i nie oczytaniu w danym temacie i nie krzycz ze czegos nie zozumiesz,trzeba było sie doedukowac ….

 81. Tylko utwierdził mnie w moim przekonaniu , ktore mialem nadzieje ,ze wyrobilem sobie na wyrost. ”Ja tego zwyczajnie nie ogarniam, nie jestem w stanie objąć takiego czegoś swoim małym mózgiem” To bylo jedyne madre zdanie ,ktore wymyslil. Wywieszam białą flage…

 82. miLord

  Moje zdanie jest takie, że ten spot nie miał na celu reklamy wiary chrześcijańskiej, a co najwyżej promocję Belforta. Vitor jest człowiekiem głęboko wierzącym i dlatego twierdzi że modlitwy pomagają mu w tym sporcie, dają mu siły w trudncyh chwilach,  możesz to rozumieć albo nie.

  Co do samej zbrodni, pamiętaj że wychował się w Brazylii. Życie w tym kraju to dla wielu ,,survival mode". O gwałcie nie wiadomo do końca, ale morderstwo jego siostry jest faktem. 

  To jest nie realne dla mnie aby ktoś mógł mówić o tak osobistej tragedii przed kamerą za pieniądze mniejsze lub większe nawet za darmo. Jeżeli jest to prawda to jak można takie coś sprzedać ?

  Nigdy nie słyszałeś jak znane osobistości wypowiadały się o rodzinnych tragediach przed kamerą? Ja znam wiele takich przypadków. Na przykład Kuba Błaszczykowski też kłamał opowiadając o swoim ojcu?

 83. @Calo
  Moje zdanie jest takie, że ten spot nie miał na celu reklamy wiary chrześcijańskiej, a co najwyżej promocję Belforta.

  "I am secound" to nie tylko to nagranie z Vitorem, więcej znanych postaci tam się wypowiada. Niektórzy faktycznie bredzą, do mnie też akcja nie trafia. 


  Ja wspomniałem o siostrze Vitora tylko dlatego, żeby niektórzy trochę powstrzymali się z jego oceną. Mało z nas doświadczyło podobnej tragedii. Wyobrażacie sobie jak niesamowite jest uczucie bezsilności w takiej sytuacji? Możesz być największy, najsilniejszym skurwielem na Ziemi a nawet nie wiesz czy twoja siostra w ogóle żyje!? Nic nie możesz zrobić. Z tego co pamiętam, było tam żądanie okupu ale nie do rodziny Belforta, a do jakiejś innej kobiety, która miała dług narkotykowy, a potem sama została zabita i spalona…. 
  Podobno Vitor ciągle wierzy, że jego siostra żyje. 
   

 84. Ale się temacik zrobił… hoohoho, prawdziwa kraina zapomnienia. Nic tylko czytać

 85. @Kazuya
  Jeżeli sugerujesz że pójdę do piekła lub cokolwiek innego to myślę że najlepiej będzie jak zastosujemy umowę dżentelmeńską jaką zawarłem z twoim kolegą.
  Gdyż zawsze w przypadku gdy na forum ktoś napisze wyrazy: Bóg, Jezus, TRT, Vitor, Dinozaur – to twój post z jakimiś dziwnymi wyrzutami i agresją wymierzoną bezpośrednio w przedmówce wskakuje tuż pod postem.
  Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, nie słyszałem także o takiej wtyczce do wordpressa, jak widać człowiek uczy się całe życie. Najlepiej będzie jak będziesz omijał wieśniaka w zielonej koszulce z meblościanką w tle ja zrobię to samo wobec czarnej madonny. Wszyscy będą zadowoleni i tym samym nie będziemy zaśmiecać forum. Dzięki.

  @Calo
  Myślę że spot miał jednak na celu promocję firmy o nazwie “ I am Second”, tym samym mógł mieć i pewnie miał także na celu promocję osoby Vitora. Przypuszczam że każdy osiągną to co chciał.
  Tylko zauważ jak nisko trzeba mieć zawieszoną moralną poprzeczkę aby do tego celu wykorzystać tragedię rodzinną. Jeżeli jest to prawda to nie jest to tylko jego tragedia ale całej rodziny i być może znajomych.
  Przecież Belfort-a wielbi mnóstwo ludzi w Brazylii, wielu w USA, z tego co zauważyłem dwóch w Polsce
  Dlaczego nie skorzystał z okazji że jest lub będzie oglądany przez miliony? Dlaczego nie wykazał chęci odnalezienia sprawców? Dlaczego nie wydał jasnego komunikatu wszędzie gdzie tylko się da korzystając ze swojej pozycji “Pomóżcie mi odnaleźć siostrę lub chociaż zwłoki jeżeli nie żyje”? Było tak i tak, ostatnio widziana była tu i tam, proszę bardzo tu jest fotka – tak wygląda. Nie chce mi się wierzyć że nikt nic nie widział i nikt nie chce pomóc bohaterowi narodowemu. Z jednej strony historia gwałtu i morderstwa, w innym filmiku informacja że możliwe że żyje….
  W Brazylii jest nie ciekawie ale w Polsce wcale nie jest lepiej.
  Nie znam historii Kuby i jego ojca zwyczajnie nie interesują mnie czyjeś sprawy prywatne. Są ludzie którzy tym żyją i się tym interesują – ja nie. Troszkę mi to pachnie Rozmowami w toku, prawdziwymi historiami itd. Dziwnie jest podniecać się życiem innych a jeszcze dziwniejsze jest żalenie się publiczne. Po co? Aby ludzie się nad nimi litowali? Aby im współczuli? Wyobrażasz sobie sytuacje że jesteś sportowcem masz nagrać program lub audycje w tv, przychodzi do ciebie producent i mówi. “Słuchaj powiedz to i to a później że cię tata bił itd..wiesz o co chodzi? 0,14% kasy z reklam dostaniesz w przeciągu tygodnia, jedziemy”. Dla mnie jest to dziwne i jak wyżej nie rozumiem takich ludzi.

 86. @Milord

  Przyznaje, nie słyszałem o tym całym I Am Second.

  Moim zdaniem nie trzeba mieć nisko zawieszonej poprzeczki by powiedzieć w telewizji o swoich tragediach. W żadnym stopniu ta historia nie umniejsza osobie Vitora. Jest gwiazdą, osobą publiczną, więc normalną rzeczą jest że opowiada o sobie w mediach.

  Dochodzenie w sprawie Priscilly Belfort było, więc mylisz się że nie szukali sprawcy i nie wykazali chęci odnalezienia. Policja oznajmiła że znalazła dowody jako że jej ciało zostało spalone w lasach Rio. Rodzina Vitora do dzisiaj nie akceptuje tej teorii i wierzy że jego siostra gdzieś żyje.

  Może i w Polsce nie żyje się idealnie, ale daleko naszym osiedlom do ich faveli. 

 87.  O ile mnie pamięć nie myli, to w "I Am Second" Vitor wspominał o tej tragedii jako części swojego nawrócenia, nie było to główną, a przynajmniej jedyną częścią. Także dziwi mnie naskakiwanie na chłopa, że o tym wspomniał – w jego przypadku było to raczej coś w stylu "Nie Wstydzę Się Jezusa" u Radwańskich niż żalenie się przed milionami.

 88. Jak nie gadają o koksie, to jest dyskusja o koksie, jak jest temat o koksie, to gadają o religii i ciężkich przeżyciach sławnych osób.

 89. @miLord

  O tej tragedii było głośno w całej brazyli wiec neiwiem czemu nadal podajesz w watpliwość to wydarzenie… Nie wziąłes pod uwage, że ta historia Vitora może komuś pomoc? Komuś kto również utracił bliską mu osobe, i niewyobraża sobie zycia bez niej.Co do twojego argumentu " Z jednej strony historia gwałtu i morderstwa, w innym filmiku informacja że możliwe że żyje…." niewiem czy wiesz ale dużo rodzin zaginionych osob nadal wierzy że żyją. Możesz tego nierozumieć ale prawda jest taka że jesli niejestes w tej sytuacji niemozesz tego zrozumieć…

  Co do osoby publicznej. Gdy nia sie stajesz twoim życiem interesują sie inni ludzie.Ja sam tego nierozumiem ale tak już jest i musisz to zrozumieć.

  Prawda jest że niektorzy oszukuja ale nienalezy wrzucac wszystkich do jednego worka. (argument o wykrozystaniu histori na rzecz promocji…).Może mieli nadzieje że ktoś wyjawi nowe informacje.

 90. @Calo
  Całkiem zabawny jest fakt że na stronie I Am Second jest także sklep.
  Można zamówić sobie między innymi filmik z Vitorem na DVD, koszulkę damską lub męską i oczywiście akcesoria do golfa

  Rozumiem twój punkt widzenia jednak moim zdaniem nie wszystkie pieniądze pachną. Są takie, które śmierdzą i ludziom którzy odnieśli sukces dzięki
  swojemu talentowi, treningom i dążeniu do celu nie wypada pokazywać się w celach zarobkowych w niektórych miejscach
  Odnośnie siostry i poszukiwań to skupiłem się na filmiku, który rozjebał mi mózg po całym pokoju i na tym się skupiłem.
  PS – znalazłem nr tel. na który można dzwonić jeżeli ktoś chce pomóc To help, call (5521) 2253-1177
  PS II – Jeżeli w naszym kraju dajmy na to osoba publiczna i znany sportowiec Adam M. Powiedział by w tv słuchajcie mam problem porwali mi członka rodziny. Przypuszczam że
  zanim nastała by noc na stosie palił by się już sprawca, cała jego rodzina i koledzy z liceum.

 91. Gdzies wyczytałem ze cały sprawca zamordowania Vitora siostry został złapany ,ale podobno w to było wmieszanych sporo ludzi, Vitor zakładał jakąs fundacje na rzecz zaginionych osób w całym kraju i  pomagał w odnalezieniu

 92. PS – znalazłem nr tel. na który można dzwonić jeżeli ktoś chce pomóc To help, call (5521) 2253-1177
  PS II – Jeżeli w naszym kraju dajmy na to osoba publiczna i znany sportowiec Adam M. Powiedział by w tv słuchajcie mam problem porwali mi członka rodziny. Przypuszczam że
  zanim nastała by noc na stosie palił by się już sprawca, cała jego rodzina i koledzy z liceum.

  Nie rozumiem dokładnie o co Ci chodzi w tym wypadku. Belfortowie powiadomili policję, było dochodzenie, o sprawie było głośno w Brazylii, więc po co mieliby dzwonić na jakieś numery?

 93. @w4ar
  Poddałem w wątpliwość historię wygłoszoną w I Am Second chyba z automatu jak każdą jaka jest na tej stronie i tym podobnym.
  Nie wiem w zasadzie w jakim stopniu historia Vitora może mi pomóc nawet w momencie gdy straciłem kogoś bliskiego.
  Przecież to nie cofnie czasu, nie zmieni biegu historii. Przeżycia opowiadane przez znane osoby chociaż nawet gdyby były takie same jak moje nie sprawiają że czuję się lepiej lub że jest mi lżej iż nie jestem sam.
  To że ktoś jest osobą publiczną i są ludzie interesujący się jego przeżyciami i tym gdzie mieszka ile ma pieniędzy czy jak wygląda jego żona nie oznacza że trzeba o tym opowiadać. Jest wielu aktorów i sportowców, którzy znają granicę między prywatnością a dajmy na to pracą i nic na tym nie tracą. Mało tego są kozakami w swoim fachu.
  Pewnie masz racje wrzuciłem do jednego worka wszystko w związku z Vitorem ponieważ zirytowała mnie sytuacja z receptą, dopingiem i zachowaniem.

  @Calo
  Szukałem informacji w sprawie porwania i znalazłem na forum sportowym nr tel na który trzeba się kontaktować jeżeli ktoś ma jakieś wieści w sprawie porwania.
  Czyli coś się działo jednak bardzo mało informacji w tym temacie jest przynajmniej w necie na dzień dzisiejszy.

 94. Znaczy z Belfortem to jest ogólnie ciekawa sprawa…może jak koksował w PRIDE, to robiło jakąś większą różnicę, ale teraz? Odkąd wrócił do UFC, tylko z Jonesem wyszedł poza drugą rundę. Nie wydaje mi się, żeby koks pozwalał mu nokautować rywali. Koks pewnie pozwala mu trenować na wysokich obrotach, o i tyle…

  Nie chcę bronić Vitora (którego notabene bardzo lubię), zarzuty są zasadne, aczkolwiek wydaje mi się, że gdyby koksował GSP, Velasquez, Jones czy Bendo, to by wyglądało znacznie gorzej. W przypadku zawodnika, który prawie 2/3 walk w karierze skonczył w 1 rundzie, raczej unikałbym przypisywania dopingowi przesadnie dużych zasług. Albo inaczej: z koksem czy bez, sądzę, że i tak by znokautował Bispinga, Rockholda, Akiyamę i poddał Rumble'a. Ale mogę się oczywiście mylić, nie jestem specem od koksu 😉

 95. GDYBY GSP, Velasquez, Jones czy Bendo koksowali? Ktoś ma w ogóle jakieś wątpliwości w tej kwestii?

 96. wiem, ze TRT, wiem, ze czasem gada troche jak nawiedzony, ale mega mnie motywuje ostatnio, dedykacja, praca, ulozenie sobie fazy w glowie, wkrecanie sobie totalnie rozpierdolu, straszna moc.

  robie fryzure Vitora!!! %)

 97. Kto by pomyslał, że fryzura na Belforta pobije fryzure a'la Ronaldo.

 98. ulozenie sobie fazy w glowie, wkrecanie sobie totalnie rozpierdolu, straszna moc

  Baju, dobrze Ci idzie, już zaczynasz gadać podobnie jak on Laughing

 99. Ruff Ryder : Porównymasnie sylwetki z walki Vitora z Silvą a tej  dwa lata potem nie jest na miejscu ,domyslam sie co tym chcesz osiagnąc ale ci to sie nie udało 🙂

 100. znalazłem 1 różnicę: Bud Light > Jesus 

  Myślicie, że ta zmiana jest przyczyną zwyżkującej formy?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.