Zgodnie z sugestiami nieco przemeblowany format typowań znajdziecie po kliknięciu.

Phil Davis vs. Antonio Rogerio Nogueira

TJ
Nie widzę dlaczego Phil Davis nie miałby przynajmniej powtórzyć taktyki Ryana Badera. Davis, choć może nie słynie z klasycznego wejścia w dwie nogi, jest o wiele lepszym i wszechtronniejszym zapaśnikiem od Badera, nie zmęczy się po 2 rundach i ma niesamowicie silną bazę, która pozwoli mu kontrolować Nogueirę w parterze. Davis przez decyzję.

Venom
Phil Davis przez decyzję. Trudno inaczej typować ten pojedynek niż Davis przez decyzję. Amerykanin nie powinien mieć większych problemów ze zdobywaniem obaleń, a jego na prawdę co raz bardziej imponujący grappling pozwoli mu utrzymywać Nogueirę na ziemi i bronić ewentualnych prób poddań. Brazylijczyk ma szansę w stójce, ale nie spodziewam się by walka wystarczająco długo toczyła się w tej płaszczyźnie.

Royler
Davis [dec]

Fusel
Davis (dec)

Dan Hardy vs. Anthony Johnson

TJ
Pisząc to wiem już, że Johnson zrobił wagę, o dziwo bez problemów. Myślę, że brak dodatkowych godzin w saunie przełoży się pozytywnie na jego występ. Amerykanin może nie jest tak dobry technicznie w stójce jak Hardy ale ma niesamowite przyłożenie i w razie czego będzie mógł uciec się do swoich zapasów. Johnson przez TKO, 2 runda.

Venom
Dan Hardy przez decyzję. Sam nie wiem co sądzić o formie Johnsona po takiej długiej przerwie i morderczym zbijaniu wagi. Condit pokazał, że trafiając czysto można odprawić Anglika, a Rumble na pewno dysponuje odpowiednim arsenałem w stójce. Mimo to, trochę niepewnie postawię na Hardy’ego, licząc na to, że Amerykanin się wystrzela, a lider Rough House przejmie inicjatywę w drugiej połowie pojedynku.

Royler
Hardy [tko]

Fusel
Hardy (deC)

Amir Sadollah vs. DaMarques Johnson

TJ
Sadollah raczej nigdy nie dostanie się na najwyższą półkę w swojej dywizji ale jest przynajmniej fighterem nie robiącym masy błędów w defensywie w każdej walce jak jego rywal. Sadollah przez decyzję.

Venom
Amir Sadollah przez decyzję. Amir jest na tyle dobrym grapplerem by nie dać sobie zrobić krzywdy na ziemi, a w stójce też wydaje się lepszym technicznie zawodnikiem. Wygrana Sadollaha na punkty jest chyba najbardziej prawdopodobna.

Royler
Johnson [dec]

Fusel
Sadollah (dec)

Aaron Simpson vs. Mario Miranda

TJ
Jeszcze nie tak dawno Aaron Simpson był na liście najlepszych talentów w UFC. Dwie porażki i kontrowersyjna wygrana z Lawlorem obnażyły jego braki – mianowicie bardzo mikry zapas energii i brak zaawansowanej stójki. Miranda jest na tyle twardy, że powinien przetrwać pierwszą rundę i potem zdystansować zmęczonego Amerykanina. Miranda przez decyzję.

Venom
Aaron Simpson przez decyzję. Możliwe, że Simpson oprawi Mirandę przed czasem bo ma czym uderzyć, jeśli jednak to mu się nie uda powinien przynajmniej wygrać decyzję.

Royler
Miranda [dec]

Fusel
Simpson (dec)

John Hathaway vs. Kris McCray

TJ
McCray ma bardzo słabą obronę obaleń. Choć Pyle uzmysłowił wszystkim, że Hathaway wcale nie jest tak dobrym zapaśnikiem jakby się mogło wydawać to co potafi Brytyjczyk powinno starczyć na McCraya. Hathaway przez decyzję.

Venom
John Hathaway przez decyzję. McCray to nie Mike Pyle i defensywne zapasy Anglika akurat na niego powinny wystarczyć. W stójce Hathaway jest dużo lepszy, po za tym dysponuje też lepszym przygotowaniem kondycyjnym.

Royler
Hathaway [ko]

Fusel
Hathaway [dec]

Leonard Garcia vs. Chan Sung Jung

TJ
Szczerze to nie mam pojęcia jak się ta walka potoczy. Jung wraca po mocnym nokaucie, obiecał dać sobie spokój z beztroskim stylem „Koreańskiego Zombie” a Garcia doprowadził sztukę wprowadzania sędziów w błąd do perfekcji. Stanę jednak po stronie słuszności bo nie mogę zmusić się do postawienia na zawodnika, który walkę może wygrać tylko optycznie. Jung przez decyzję.

Venom
Chan Sung Jung przez decyzję. Po Garcii nie spodziewam się niczego nowego, natomiast Koreańczyk powinien być lepszym zawodnikiem po treningach z Faberem. Jeśli jego stójka będzie tylko odrobinę lepiej poukładana, tym razem jest szansa, że sędziowie go nie oszukają.

Royler
Garcia [niesprawiedlwia decyzja sędziów]

Fusel
Garcia (dec)

Alex Caceres vs. Mackens Semerzier

TJ
Caceres to Junie Browning nowej generacji a wszyscy pamiętamy chyba jak tamta przygoda w UFC się zakonczyła. Mam tylko nadzieję, że Bruce Leeroy nie będzie groził pielęgniarkom w szpitalu. Semerzier, poddanie, 1 runda.

Venom
Mackens Semerzier przez poddanie, runda 2. Mam wątpliwości czy Cacaceres to zawodnik klasy UFC i chociaż Semerzier poza wygraną z Fabiano nie zachwycał, jest na tyle dobrym grapplerem by poddać TUFowca.

Royler
Caceres [dec]

Fusel
Semerzier (deC)

Sean McCorkle vs. Christian Morecraft

TJ
Morecraft ma nieszczęście posiadania jednego z najgorszych tatuaży w UFC ale walcząc z McCorkle’m powinien po prostu go obalić i zniszczyć z górnej pozycji, czyli nie będziemy musieli na niego długo spoglądać. Morecraft, TKO, 1 runda.

Venom
Christian Morecraft przez TKO, runda 1. Morecraft w walce ze Struve zaprezentował się świetnie w pierwszej rundzie. McCorkle nie sprawi mu żadnych problemów.

Royler
Morecraft [tko]

Fusel
Morecraft (ko/tko)

Mike Russow vs. Jon Madsen

TJ
Jon Madsen robi jedną rzecz bardzo dobrze jak na wagę ciężką – obalenia. Madsen przez decyzję.

Venom
Jon Madsen przez decyzję. Zapasy obu chyba się wykluczą i jeśli Russow nie powtórzy wyczynu z walki z Duffeem, Madsen pokona go na punkty.

Royler
Madsen [tko]

Fusel
Madsen (dec)

Michael McDonald vs. Edwin Figueroa

TJ
Krązą plotki o tym jakoby Figueroa wcale nie palił się do swojego debiutu w UFC i ciężko mu się dziwić – McDonald to jeden z najbardziej utalentowanych młodych zawodników w wadze koguciej i spodziewam się że zmiecie żółtodzioba z Teksasu. McDonald, TKO, 1 runda.

Venom
Michael McDonald przez poddanie, runda 1. McDonald to super talent, a Figueroa walczył w karierze jak na razie tylko z jednym w miarę poważnym rywalem. Młody Kalifornijczyk raczej szybko wygra tę walkę.

Royler
McDonald [tko]

Fusel
McDonald (ko/tko)

Johny Hendricks vs. Anthony Waldburger

TJ
Waldburger jest groźny w parterze ale Hendricks w ogóle nie powinien wdawać się tam w walkę zamiast tego obijając rywala w klinczu. Hendricks, TKO, 2 runda.

Venom
Johny Hendricks przez decyzję. Spodziewam się standardowego występu Hendricksa. Trochę boksowania, trochę zapasów i zwycięstwo na punkty.

Royler
Hendricks [dec]

Fusel
Hendricks (ko/tko)

Nik Lentz vs. Waylon Lowe

TJ
Lowe, wbrew powszechnej opinii, nie jest bez szans bo potrafi uderzyć a Lentz był posyłany na deski. Z drugiej strony to Minnesotańczyk kładł na plecy lepszych zapaśników i nie spodziewam sie, żeby dał szansę Lowe’owi na wyprowadzenie zbyt dużej ilości ciosów w stójce. Lentz przez decyzję.

Venom
Nik Lentz przez decyzję. Nie sądzę by po tej walce Lentz przekonał do siebie szefów UFC. Jego zapasy są na tyle dobry by pokonać rywala, ale nie spodziewam się fajerwerków.

Royler
Lentz [dec]

Fusel
Lentz (dec)

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

29 KOMENTARZE

 1. Antonio Rogerio Nogueira vs. Phil Davis – Davis przez decyzję.
  Dan Hardy vs. Anthony Johnson – Hardy przez poddanie w drugiej rundzie.
  Amir Sadollah vs. DaMarques Johnson – Sadollah przez decyzję.
  Leonard Garcia vs. Chan Sung Jung – Garcia przez TKO w drugiej rundzie.

 2. Myślicie, że 2,70 na Mirande to przesada? Zgadzacie się, że najpewniejszy jest McDonald, potem Davies, Morecraft, Hathaway, Semerzier, Sadolah?

 3. Widzę że posłuchaliście jednego z forumowiczy (nie pamiętam nicka) i zmieniliście układ typowania. Rzeczywiście tak jest dużo lepiej 🙂

 4. Ja jednak będę kibicował Małemu Nogowi, choć pewnie przegra, ale ja sentymentalny jestem co do zawodników:)

 5. ciekawy kurs  na mirande,a ja nadal czekam az cos wrzuca na bet at home-tam jest nadal walka garci z phanem! LOL

 6. Phil Davis przez TKO – uderzenia w parterze 3 runda
  Dan Hardy przez TKO/KO 2 runda
  Sadollah przez decyzję
  Miranda przez decyzję

 7. 2,7 na Mirande to IMO przesada ale Simpson ma jak wygrać tą walkę. Brazylijczyk był przecież też zonaktuowany przez Harrisa.

  Co do kursów to widziałem tu i ówdzie Morecrafta wyżej niż 1,5 jak dla mnie to najbardziej rażący kurs całej gali.

 8. Tidzej, a z niższych kursów,  kto wydaje Ci się najpewniejszy? McDonald, Davis, Hathaway, Sadolah, Madsen, Hendricks?

 9. Kiedy rusza nowy seon typera? Z tego co pamiętam to Tidzej wspomniał, że trwają prace nad automatycznym podliczaniem głosów.

 10. Dzięki za zmianę formatu typowań – od razu lepiej się czyta.

  Morecraft ma nieszczęście posiadania jednego z najgorszych tatuaży w UFC (…)

  Różal ma podobny 😉

 11. Mały Nog nie podoła – Davis 2 runda TKO

  Hardy zaliczy kolejną bolesną porażkę – AJ 2 runda TKO

  Sadollah jest przeciętny do bólu, a Damarques ma przebłyski talentu. tym razem w przebłysku podda Amira – DaMJ przez poddanie runda 1

  Jung będzie miał szansę przekonać wszystkich, że przegrał pierwszy pojedynek z winy sędziów, bo tak naprawdę go wygrał – tym razem wygra zdecydowanie na punkty

 12. Nogueira jeden z drugim juz powinni sobie odpuscic,nie te czasy ;D ale Michael McDonald! gosc jest niesamowity,nie moge sie doczekac tej walki;D Ciekawe jak sie zaprezentuje nasz Bruce Leroy ;D

 13. @Tens

  Tidzej, a z niższych kursów,  kto wydaje Ci się najpewniejszy? McDonald, Davis, Hathaway, Sadolah, Madsen, Hendricks?

  Jeżeli McDonald i Davis przegrają będę zszokowany. Jeśli Hathaway przegra zapowietrze się na chwilę. Jeśli przegrają Sadollah, Madsen lub Hendricks będę mocno zdziwiony. Mniej więcej w takiej kolejności.

 14. Antonio Rogerio Nogueira (19-4) vs. Phil Davis (8-0) – wygra Nogueira przez TKO w 1 rundzie
  Dan Hardy (23-8) vs. Anthony Johnson (8-3) – wygra Hardy przez pdddanie w 2 rundzie
  Amir Sadollah (4-2) vs. DaMarques Johnson (12-8) – wygra DaMarques przez poddanie w 1 rundzie
  Leonard Garcia (15-6-1) vs. Chan Sung Jung (10-3) – wygra Garcia przez decyzję

 15. Zna sie ktoś na boksie? sosnowski walczy dzisiaj z dimitrenko.Polak ma jakies szanse czy doscyc safe bet na ukrainca?

 16. Przemek, odpowiedziałem Ci w innym temacie. Chyba, że stwierdziłeś, że się nie znam Wink

 17. Przemek, odpowiedziałem Ci w innym temacie. Chyba, że stwierdziłeś, że się nie znam Wink

 18. dzięki tens oczywiscie,chciałem tez posłuchać innych .Ja bym stawiał na ukrainca UD tym bardziej ze walczy w niemczech ale po tym co napisałem chyba nie rusze tej walki…

 19. Właśnie, o której? Walki na facebooku podobno o 1, ale jak to się ma do zmiany czasu? To będzie 1 według nowego czasu czy starego?

 20. Bardzo czytelny jest ten obecny format. Zostancie przy nim bo super sie go czyta 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.