mateusz gamrot

Mateusz Gamrot, który swoją przygodę z MMA rozpoczął w roku 2012, przyznaje że prawie od początku swojej drogi przez klatki żyje ze sportu i na nim skupia się w całości.

Mateusz Gamrot szykuje się dziś do swojej trzeciej walki w organizacji UFC. Wcześniej przez wiele lat walczył pod skrzydłami KSW i jak sam powiedział w audycji „Jurasówka”, już bijąc się w KSW mógł w całości żyć ze sportu.

Żyję z MMA odkąd walczyłem w KSW. W sumie nic innego nigdy nie robiłem, tylko zawsze trenowałem. Miałem też takie szczęście, że miałem grono życzliwych sponsorów, którzy zawsze mi pomagali. Tylko teraz pojawia się pytanie o to, na jakim poziomie żyję z MMA? Żyję jednak z MMA i jest zdecydowanie lepiej, niż gdy zaczynałem w KSW. Z roku na rok i przez kolejne wygrane budżet szedł do góry. Myślę, że teraz śmiało mogę powiedzieć, że żyję dość dobrze z MMA.

Tak jak na początku, także i dziś Mateusz może też liczyć na wsparcie sponsorów.

Oczywiście mam sponsorów miesięcznych, którzy mi płacą i jestem im wdzięczny. Oni mnie odciążają i różne poboczne rzeczy przestają być zmartwieniem. Myślę, że wszyscy razem świetnie się uzupełniamy.

Mateusz ma za sobą dwie walki w organizacji UFC. W obu tych bojach został wyróżniony przez organizację bonusem w wysokości 50 tysięcy dolarów.

Do debiutu Mateusz w oktagonie doszło w październiku 2020 roku na “Fight Island” w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W starciu z Guram Kutateladze Polak musiał uznać jego wyższość w klatce. Walka była jednak bardzo efektowana i wyrównana, a zakończyła się na kartach sędziowskich.

W drugim boju Mateusz wygrał przez nokaut ze Scottem Holtzmanem.

Do najbliższej walki Mateusza Gamrota dojdzie już w lipcu. Rywalem Polaka będzie Jeremy Stephens.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of dssport
dssport

PRIDE FC
Lightweight

6,324 komentarzy 7,003 polubień

no i gra, gratuluje

Odpowiedz 1 Like

Avatar of chaoz
chaoz

WSOF
Light Heavyweight

3,464 komentarzy 7,438 polubień

No i dobrze, niech mu się wiedze. Każdy, który zdecydował się na odejście do UFC (i podjęcie prawdziwego wyzwania) z ciepłego dołka KSW, zasługuje na uznanie.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of De_Nekst_Best
De_Nekst_Best

BAMMA
Welterweight

905 komentarzy 2,051 polubień

Dobrze się czyta takie informacje bo mimo wszystko nadal jest mnóstwo zawodowców, którzy przez lata kariery niszczą sobie zdrowie a nie mają z tego żadnych wymiernych korzyści finansowych ale cóż taki zawód. :fjedzia:

Odpowiedz polub

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Featherweight

8,769 komentarzy 18,185 polubień