eye.kaufman.esther
(fot. Esther Lin / MMAFighting.com)

1 lutego Departament Licencjonowania i Nadzoru stanu Teksas zmienił werdykt październikowego starcia między Jessicą Eye (MMA 10-1, 1 NC) a Sarą Kaufman (MMA 16-2, 1 NC) na UFC 166 z wygranej tej pierwszej na „walkę nierozstrzygniętą” (no decision).

Eye pierwotnie pokonała Kaufman przez niejednogłośną decyzję. Sędzia Jon Shorle przyznał fighterce z Ohio pierwszą i drugą rundę, sędzia Ruben Najera przyznał jej pierwszą i trzecią rundę a sędzia Gino Garcia, z odrębnym werdyktem, tylko rundę pierwszą. Z wyników mediów odnotowanych na MMA Decisions czterech dziennikarzy przyznało walkę Eye a ośmiu Kaufman.

Komisja w Teksasie nie podała uzasadnienia zmiany tego werdyktu.

UPDATE: W ostatnich dniach wyjaśniono, że powodem zmiany werdykty jest wykrycie substancji rozcieńczających krew w organizmie Eye. Rozcieńczacze teoretycznie nie są substancją dopingującą, ale są na liście zakazanych substancji, a Eye nie zgłosiła, że ma pozwolenie lekarza na ich stosowanie.

Na Eye powinno więc być nałożone zawieszenie, lecz komisja w Teksasie zdecydowała się na zastosowanie rocznych „zawiasów”, tj. Eye może walczyć tak długo, jak nie złamie postanowień decyzji administracyjnej w Teksasie, która pozostaje nieujawniona. Tak się szczęśliwie składa, że planowane starcie z Alexis Davis (MMA 15-5) na UFC 170 22 lutego nadal się odbędzie.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

26 KOMENTARZE

 1. Czyli sugerujesz, ze wynik zmieniono ze wzgledu na zle punktowanie walki?

  Ogolnie, bardzo dziwna sprawa, i jestem ciekaw, czemu jeszcze nic sie nie wyjasnilo.

 2. Komisja podjęła decyzję w tempie jak nasz Sejm. Jak wygląda sprawa wynagrodzeń w takim przypadku ?

 3. Zwykle sporo mam do powiedzenia, ale czytając to mam jedynie " o kur**" i ciszę po tym…

  Tidżej no offence of course 😉

  EDIT: Po chwili namysłu…Może to szansa na odkręcanie wałków by była, ale z takim startem pomysłu i odkręceniem werdyktu w wyrównanej walce?

 4. Nie ma to jak wyczucie czasu crazy Skoro amerykańska komisja tak postępuje, to strach pomyśleć, co wyprawiałaby polska Laughing

 5. Oczywiście, najlepiej nie znajac wszystkich szczegół , rzucić mięsem i po sprawie….%)

  Może poczekamy, co na to zainteresowana/e w całej sprawie..? ? 

  Widocznie był jakiś powód i to ważny i na pewno nie było to złe punktowanie 

 6. Widocznie był jakiś powód i to ważny i na pewno nie było to złe punktowanie 

  U so sure about that?

  Zobaczymy, ale to byłby jakiś posrany precedens w UFC. Trąci patologicznymi decyzjami rodem z naszego podwórka

 7. Niech ktoś pada tej komisji TRT, bo coś za wolno im to wszystko idzie.

 8. Bardzo dobrze pamiętam tą walkę i pamiętam też , że Eye w tym pojedynku była słabsza, więc dobrze się stało – ,, oliwa zawsze sprawiedliwa ,, 😀

 9. robi sie burdel troche w tej wadze, a do niedawna narzekaliśmy na mały roster. McMann może jest olimpijką ale w ufc nie zasłużyła sobie jeszcze niczym na titleshota, a wśród zawodniczek, które zasłużyły takie zawirowania

 10. TO jakaś nieczysta gierka Komisji pewnie w zmowie z … Wynik badań po 4 miesiącach ??? co wykryli paranandrostalolanhydrotrenobolon 🙂

 11. Lubie Jessice, szkoda gdyby byla to prawda. Nie rozumiem jednak, czemu nie podadza odrazu, jaka zakazana substancje u niej wykryli. Pomijam fakt, jak dlugi okres czasu juz minal od tej gali.

 12. jaki rozciencac krwi? aspiryna – bo to te rozcienczacz i srodek przeciwakrzepowy …. cos innego? moze brac srodki antykoncepcyjne a niektore kobiety wtedy musza brac rozciencacze i co w tym dziwnego?

 13. a co powiecie mi o takim zdarzeniu . Otóż na kuponie do którego screen shot zamieszczam poniżej http://speedy.sh/UtPJV/kkk.jpg nie weszło mi tylko to zdarzenie . Czy są szanse aby stawka była policzona jako 1 i bet at home wypłaciło mi te pieniądze ?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.