Były zawodnik kategorii lekkiej UFC, Luis Pena, który został zwolniony z organizacji po licznych problemach z prawem, teraz zawalczy w klatce ACA.

UFC postanowiło jakiś czas temu rozwiązać kontrakt z Peną, kiedy ten został wielokrotnie aresztowany za m.in. przemoc domową. Organizacja chciała pomóc zawodnikowi, jednak trzecie zatrzymanie w ciągu roku w tej samej sprawie, przesądziło o zerwaniu kontraktu. Teraz zawodnik będzie kontynuował swoją karierę w klatce ACA, co potwierdził w swoich mediach społecznościowych. Jego pierwsza walka odbędzie się 16 kwietnia w Mińsku.

Luis Pena (9-3 MMA) do swoich walk przygotowywał się w przeszłości w m.in. Sanford MMA i American Top Team. Swoją przygodę z UFC zaczął od 27. edycji programu TUF, kiedy to trenerami byli Daniel Cormier i Stipe Miocić. Po wygranej w pierwszej walce, musiał wycofać się z reality show przez kontuzję stopy. Zawodnik dostał jednak szansę zawalczenia na pełnoprawnej gali UFC i wykorzystał ją, zwyciężając już w pierwszej rundzie przez poddanie z Richim Smullenem. Za ten wyczyn został też wynagrodzony bonusem „występu wieczoru”. Później stoczył jeszcze 7 walk, z czego zwyciężył 4, a 3 razy musiał uznać wyższość rywala.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Mmayhem
Mmayhem

UFC
Middleweight

11,190 komentarzy 44,674 polubień

Może nawet dadzą mu obywatelstwo i wyślą na front

:siara:

Odpowiedz 1 Like