fot. instagram.com/joannajedrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk, która dziś wróciła do Polski, w rozmowie z Polsatem Sport i Polskim Radiem przedstawiła ponownie swoje spojrzenie na walkę z Rose Namajunas i kolejny raz potwierdziła, że jej zdaniem to ona powinna wygrać starcie na kartach sędziowskich.

Pomimo tego, że przegrałam w oczach sędziów, to jestem z siebie dumna, bo ja tę walkę wygrałam. Wiele wpływowych osób ze świata MMA też uważa, że wygrałam. Nawet trener Rose powiedział po werdykcie, że ta walka powinna być dla nas. Może to nie było wystarczająco, by pokonać mistrzynię, ale to był wyrównany pojedynek. Liczby nie kłamią: numery były wyższe po mojej stronie. Komisja w Stanie Nowy Jork jest bardzo młoda, także oni dopiero uczą się sędziowania. Na pewno jest niesmak, ale jestem dumna z siebie. Niczego nie chciałam udowadniać ludziom, tylko sobie.

Jędrzejczyk dodała również, że liczy na kolejną walkę o mistrzowski pas kategorii słomkowej.

Zdecydowanie chciałabym zawalczyć o pas. Zobaczymy, czy UFC zgodzi się od razu na trylogię, czy też będę musiała stoczyć jedną walkę i dopiero wtedy stanę do tego starcia. Z wiekiem cięcia wagi mają jakiś wpływ. Chociaż przy ostatnim obozie treningowym, ja sama dołożyłam starań, aby być w bardzo niskiej wadze, abym dobrze się czuła, abym była zdrowa. Ja chcę walczyć dalej w 115 funtach i moim celem jest odebranie pasa. Chcę zostać kolejny raz mistrzynią kategorii słomkowej, ale nie mogę oszukiwać siebie, swojego organizmu. Być może spróbuję walki w wyższej kategorii wagowej. Zobaczymy. Po rozmowie z Daną, być może za tydzień lub dwa tygodnie, będę wiedziała coś więcej.

Cała rozmowa do obejrzenia tutaj.

5 KOMENTARZE

  1. Diaboliczny plan trenera Najamus, przyznać Jędrzejczyk, że powinna wygrać potem się tego wyprzeć i patrzeć jak się dalej pogrąża w wywiadach xDDDO rany, ona się zastanawia czy UFC w ogóle rozważa zestawienie jej walki z tym samym zawodnikiem 3 raz z rzędu?Czy kiedykolwiek była taka sytuacja?To zdanie powinno brzmieć czy UFC zestawi 3 walkę za 2 moje kolejne walki, czy 3 ….

  2. Rose jest dla niej po prostu niewygodna. Taki nieortodoks i do tego szybko się uczy. W walce z Aśką umiejętnie zmieniała pozycje, schodziła z linii ataku.. generalnie taka niepozorna, ale (a może i _dzięki_ temu) bardziej groźna. Szczególnie dzięki temu specyficznemu byciu 'nieobecną'. Co do statystyk, one oczywiście mówią swoje, tylko że liczy się jeszcze jak to wszystko wyglądało w walce, a tutaj niestety, ale łysa pała odskakuje mniej niż warkocze po uderzeniu, to po prostu inna sytuacja wizualnie. To samo efekty uderzeń, choć obie zebrały swoje.I teraz nie jestem pewien co dalej… Aśce z jednej strony metryka lekko nie pomaga (bardziej obicie, ale to też), więc w teorii mogłaby brać taką walkę GDYBY ją dawali – a nie dadzą. Nie potrzeba jej tak bardzo otrzaskania (bo to ma, choć ewentualne przetarcie nie zaszkodzi, tylko że to nie jest dokładnie ta sama sytuacja co poprzednio, nie tylko mentalnie..), tylko więcej inteligencji ringowej po stronie trenerów IMO. Nastawienie bojowe miała dobre (bo medialne pomijam, i mówię to jako fan, choć nie tak zaciekły jak kiedyś..) tylko ta taktyka… nie wyglądała że tak powiem na zbyt skomplikowaną.. a nawet chyba Janusze widzieli około końcówki 4tej rundy, że będzie ciężko i to bardzo na punkty (mimo wygrania IMO rund #3 i #4), Rose mimo że miała obite kopyta tymi lowami mimo wszystko dalej była aż tak groźna? To świadczy dobrze o jej poziomie, ale i przygotowaniu logistycznym, a te jednak robi głównie TEAM, a nie zawodnik… nie wierzę, że Rose jest AŻ tak niesamowicie dobra niezależnie od większej przekrojowości (zresztą, to wyjdzie w praniu bo 1-2 obrony będzie miała na pewno teraz), jednak ATT nie błysnął – i to mówiąc tak kurwa najdelikatniej.Innymi słowy sytuacja nie do pozazdroszczenia, ale wszystko jest możliwe w przyszłości, mimo że będzie trudniej niż było. #TeamJoanna #JebaćHejterów

  3. Na zagranicznych forach nie wiem – ale na instagramie komentarze mówią same za siebie…Ludzie już się na niej poznali – i wiedzą że z niej taka gangsta bugiłumen jak z koziej dupy trąbka.Oczywiście zgodnie z przewidywaniami akcja na insta ruszyła po walce – 20 zdjęć pt jestem na plaży, a po powrocie do Polski pewnie ruszy akcja pomagam chorym dzieciom lub modlę się do Boga.A co do wypowiedzi… Po co trylogia – może niech ją zestawiają do skutku aż uda się wygrać?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.