Ariane Lipski przebojem wdarła się do KSW nokautując Katarzynę Lubońską. W swoich kolejnych dwóch walkach pokonała Julianę Werner oraz Sheilę Gaff. Natomiast podczas niedawnej gali KSW 39: Colosseum poddała Dianę Belbitę i zdobyła pierwszy, historyczny pas KSW w wadze muszej kobiet.

Jeszcze przed tym wydarzeniem, Lipski udzieliła wywiadu serwisowi MMAfighting.com, w którym opowiedziała o swoim spojrzeniu na UFC.

Znalezienie się w UFC nie jest moim marzeniem, moim marzeniem jest zostanie najlepszą zawodniczką na świecie. UFC jest największą organizacją na świecie i chciałabym tam zawalczyć, żeby pokazać, że jestem najlepsza, a nie dlatego, że jest moim marzeniem samo bycie w UFC. Gdy nadarzy się okazja, pójdę tam i zrobię swoje, nie marzę jednak o dostaniu się do UFC za wszelką cenę.

Zapytana o Joannę Jędrzejczyk, Brazylijka powiedziała, że jest jej fanką, ale myśli, że mogłaby ją pokonać.

Uważam, że potrzebuję jeszcze więcej doświadczenia jako zawodniczka. Ktokolwiek stanie na mojej drodze, zrobię wszystko by być gotową, by dać z siebie wszystko i wygrać. Chcę być kompletną zawodniczką. Jestem fanką Joanny ze względu na jej styl walki i zwycięstwa. Może gdybym się z nią zmierzyła potrafiłabym z nią wygrać, ponieważ czuję, że jestem bardziej wszechstronną zawodniczką. Sprowadziłabym ją do parteru i tam przytrzymała. Wydaje mi się, że w stójce też mam większą siłę.

Lipski została również zapytana o to, jak zapatruje się na drugą mistrzynię UFC, Amandę Nunes.

Amanda to dobra stójkowiczka i jest bardziej wszechstronną zawodniczką niż Joanna Jędrzejczyk. Uważam jednak, że jestem od niej lepsza technicznie, do tego dużo kopię. Dobrze przygotowana, po dobrym obozie, mogłabym ją pokonać.

3 KOMENTARZE

  1. Sympatyczna dziewczyna, ale JJ zrobiłaby z niej smacznego schaboszczaka. Technika jest, ale szybkość jeszcze słabo skoordynowana.

  2. O czym ona mówi do Joanny to jeszcze jej  dużo brakuje. Proponuje dać jej Niedzwiedziową aby ją zweryfikowała szybko. Pozdro dla kumatych 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.