Niepokonana mistrzyni olimpijska w boksie, Claressa Shields podpisała kontrakt na walki w formule MMA w organizacji PFL.

25-letnia Claressa Shields (Boks 10-0) to dwukrotna mistrzyni olimpijska – złoto zdobywała na Olimpiadzie w Londynie oraz Rio de Janeiro. Jest mistrzynią WBC, WBA, IBF oraz IBO w wadze średniej kobiet. Uważa się, że jest najlepszą bokserską bez podziału na kategorie wagowe. Od dłuższego czasu wspominała, że planuje spróbować swoich sił w formule MMA z powodu tego jak są promowane i ile zarabiają kobiece gwiazdy w najlepszej organizacji na świecie, UFC.

Shields zacznie swoją przygodę z walkami w klatce w organizacji PFL. Nie weźmie jednak udziału w formule turniejowej w której specjalizuje się organizacja prowadzona przez Raya Sefo ale stoczy przynajmniej jedną walkę na gali PFL w przyszłym roku. W tym momencie nie planuje rezygnować z kariery bokserskiej ale toczyć boje w obu formułach. Ostatni raz w bokserskim ringu fani widzieli Shields w styczniu tego roku kiedy pokonała przez decyzję Ivanę Habazin.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.