Henry Cejudo

Jak na razie trzech zawodników organizacji UFC postanowiło zamienić słowa w czyny i stanęło w obronie zawieszonego na 5 lat Nicka Diaza. Złoty medalista z Pekinu w zapasach i wybitny sportowiec tej dyscypliny Henry Cejudo, jako pierwszy zapowiedział że nie będzie walczyć w stanie Nevada ponieważ nie wierzy w możliwości komisji do uczciwego testowania zawodników. Menadżer zawodnika, McFarlane wystosował poniższy otwarty list w tej sprawie:

Jestem absolutnie przerażony tym, jak NSAC potraktowała sprawę Nicka Diaza. Nie chodzi mi o wielkość naliczonych kar zawodnikowi,  chodzi o proces, a raczej jego brak, w celu ustalenia winy lub niewinności Diaza. Istnieją istotne rozbieżności między próbkami badań, a NSAC ma obowiązek wyjaśnienia tych rozbieżności zanim dojdzie do rozprawy dyscyplinarnej. NSAC zdecydowało jednak zignorować uczciwy proces i przejść od razu do wymierzenia kary.

Zapomnij o faktach i dowodach jakie przedstawiła obrona, przejdźmy od razu do wymierzenia kary. Sytuacja w której NSAC ignoruje negatywne wyniki testów z dwóch laboratorium zatwierdzonych przez WADA, a uznaje wyniki z „wątpliwych” niezatwierdzonych zakładów jest po prostu zdumiewające.

Słowa przewodniczącej Aguilar która stwierdziła „Myślę, że mamy pozytywny wynik testu dziś” są przerażającym lekceważeniem dokładnego procesu i rozważenia wszystkich okoliczności. Wierzę, że jest to nadużycie władzy, jest obrazą dla samego pojęcia i praktyki uczciwego procesu. Dla NSAC powiedzieć że uzasadnia swoją decyzję w oparciu o fakt że nie mają budżetu do korzystania z laboratorium zatwierdzonego przez WADA jest jak powiedzieć, że będzie sprawiedliwie o ile nie będzie nas to dużo kosztować i dostaniemy zniżkę. Decyzja NSAC nie wydaje się być oparta na faktach i dowodach, ale na emocjonalnej arogancji.

Mam szczerą nadzieję, że UFC rozpocznie dialog w tej sprawie. Jeśli nie publicznie, to prywatnie. To bardzo niefortunne, ale chcę aby UFC wiedziało że Henry Cejudo nie będzie walczyć w stanie Nevada. Po prostu nie mamy pewności, że NSAC jest w stanie przeprowadzić uczciwy i wiarygodny procesu testowania. Czy będzie w stanie działać w uczciwy i bezstronny sposób. Henry do tej pory został przetestowany ponad sto razy pod programem USADA i nigdy nie miał pozytywnego wynik testu. To dlatego, że nigdy nie używał zakazanych substancji, ale również dlatego, że w każdym przypadku, badanie zostało wykonane przez kompetentnych i bezstronnych ludzi z wiarygodnego programu wykorzystującego akredytowane laboratoria WADA.

Osobiście chwaliłem UFC za wprowadzenie polityki antydopingowej, jak również odpowiednich protokołów i procesów w celu zapewnienia uczciwego i wiarygodnego badania zawodnika. To co robi NSAC jest przeciwieństwem tego wszystkiego. Dopóki proces testowania NSAC nie zostanie zweryfikowany przez niezależny ośrodek a jego wynik podany do wiadomości publicznej, dopóty nie wierzę że walka w stanie Nevada jest bezpieczna dla zawodnika. Ostatnie decyzje, zachowanie oraz kompetencje członków komisji powinny zostać sprawdzone.

Inni zawodnicy mogą zagrać w rosyjską ruletkę w Nevadzie, ale ja nie czuje się pewnie z powodu ich ostatnich poczynań.

Do Cejudo szybko dołączył jeden z najlepszych zawodników UFC, Aljamain Sterling:

Oraz Leslie Smith:

Oświadczam że dołączam do Nicka Diaza i Henry`ego Cejudo odmawiając walk w stanie Nevada. Powodem jest drakońska i nieludzka kara nałożona na Nicka. To jest tylko jedna z wielu sytuacji w której powinniśmy stanąć razem do wspólnej walki, do walki o to by mieć wpływ na nasz sport, aby nasze głosy zostały usłyszane. Powinniśmy mówić wspólnym głosem związku zawodników MMA.

Cejudo (MMA 9-0) zmierzy się z Jussierem Formigą na listopadowej gali w Monterrey, Meksyku. Wygrana da mu prawdopodobnie prawo do walki o pas mistrza wagi muszej.

5 KOMENTARZE

  1. inicjatywa fajna ale długo się raczej nie utrzyma. pieniądze mają to do siebie że zmieniają szybko ludziom poglądy i nastawienie;-))))

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.