Magazyn „SportsPro” przygotował coroczną listę zawodników, którzy mają największy potencjał rynkowy i marketingowy w świecie sportu. Wśród pięćdziesięciu wybranych nazwisk znalazły się również te związane ze sportami walki.

Co ciekawe, na pierwszym miejscu w całym zestawieniu pojawił się Anthony Joshua, bokserski mistrz wagi ciężkiej, który niedawno znokautował Władimira Kliczkę.

Stephen Espinoza, wiceprezes Showtime Sports komentując ten wybór powiedział:

– Jego potencjał jako gwiazdy sportu jest prawie nieograniczony. Ona ma umiejętności bokserskie, wygląda jak superbohater z komiksu. Jest przystojny, pokorny, ale również pewny swego.

Na miejscu czwartym pojawił się Conor McGregor, mistrz UFC, który niedługo zawalczy w boksie z FLoydem Mayweatherem Jr.

– To nie pieniądze go motywują, a nowe wyzwania – powiedział John Kavanagh, wieloletni trener Irlandczyka. –  To jest facet, który przychodzi do mnie i mówi, że jego przeciwnik ma swoje umiejętności, a on sam ma swoje i zadaje mi pytanie. Jak możemy go pokonać trenerze? Przygotujmy plan i zdobądźmy kolejny szczyt. Conor McGregor jest olśniewający.

Ostatnim przedstawicielem sportów walki na liście „SportsPro” została Angela Lee, mistrzyni organizacji ONE Championship, która uplasowała się na miejscu trzydziestym siódmy.

Nie dziwi to wcale Victora Cui, dyrektora wykonawczego singapurskiej organizacji MMA, dla której walczy Lee.

– Jeśli jakaś marka szuka  utalentowanej, charyzmatycznej, młodej mistrzyni świata, która poświęciła się wartościom jakie niosą z sobą sztuki walki: szacunkowi, honorowi, uczciwości, lojalności i ciężkiej pracy, to Angela Lee jest doskonałym wyborem.

Pełną listę wszystkich pięćdziesięciu sportowców można zobaczyć tutaj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.