CgyTy0wUgAAGswN

Lista kontuzji po gali UFC 197 niestety jest dość długa, nie zabrakło na niej tymczasowego mistrza UFC w wadze półciężkiej Jona Jonesa.

Komisja Sportowa Stanu Nevada poinformowała, że aż 10 zawodników, w tym również Jon Jones może zostać zawieszonych na pół roku jeśli nie zostaną wcześniej dopuszczeni do walki przez lekarza. W przypadku Jonesa, wszystko zależy od wyniku rentgena lewej stopy która została uszkodzona w trakcie walki z OSP. Ma to spore znaczenie w przypadku lipcowej gali UFC 200 na której Jones, miał zmierzyć się w walce wieczoru z Danielem Cormierem.

Poza Jonesem, 9 zawodników może zostać zawieszonych na pół roku po gali UFC 197: Ovince Saint Preux (złamana ręką), Rafael Natal (złamany nos), Robert Whittaker (uszkodzona prawa dłoń), Andre Fili (pęknięcie oczodołu), Sergio Pettis (uszkodzona prawa dłoń), Danny Roberts (uszkodzona lewa stopa), Glaico Franca (złamany nos), Cody East (złamany nos) oraz Walt Harris (uszkodzona prawa dłoń).

Poniżej więcej szczegółów dotyczących zawodników walczących na głównej karcie UFC 197:

Jon Jones: Czeka na prześwietlenie lewej stopy, jeśli wynik będzie pozytywny to będzie musiał dostać pozwolenie od ortopedy, w innym wypadku nie może walczyć do 21 października.

Ovince Saint Preux: Lewa ręka musi zostać zbadana przez ortopedę, w innym wypadku nie może walczyć do 21 października, minimalne zawieszenie do 8 czerwca, bez sparingów do 24 maja.

Rafael Natal: Złamany nos musi zostać zbadany przez lekarza, w innym wypadku nie może walczyć do 21 października, minimalne zawieszenie do 8 czerwca, bez sparingów do 24 maja.

Robert Whittaker: Czeka na prześwietlenie prawej dłoni, jeśli wynik będzie pozytywny to będzie musiał dostać pozwolenie od ortopedy, w innym wypadku nie może walczyć do 21 października, minimalne zawieszenie do 24 maja, bez sparingów do 15 maja.

Andre Fili: Musi zostać dopuszczony przez specjalistę po zbadaniu pękniętego oczodołu, w innym wypadku nie może walczyć do 21 października, minimalne zawieszenie do 8 czerwca, bez sparingów do 24 maja

1 KOMENTARZ

  1. Jonesowi pół roku zawieszenia nie życzę, ale Danie już jak najbardziej. Nie wiem, kto wtedy uratuje tę galę, Brock Lesnar vs Batman?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.