Już w sobotę Joanna Jędrzejczyk zmierzy się w mistrzowskim boju z Valentiną Shevchenko o pas kategorii muszej. Natomiast tuż przed tym wydarzeniem wśród zawodniczek pojawiły się głosy kwestionujące prawo Polki do walki o pas kategorii, w której do tej pory pod banderą UFC nie walczyła. Swoje niezadowolenie z całej sytuacji wyraziły np. Liz Carmouche i Jessica Eye. Joanna jest jednak innego zdania i podczas niedawnego spotkania z mediami powiedziała:

Wielu zawodników, gdy przychodzi do UFC wychodzi z założenia, że osiągnęło swój cel. To jednak nic nie znaczy, bo to właśnie teraz rozpoczyna się ciężka praca. Tu nie chodzi tylko o to, żeby być najlepszym sportowcem, tu chodzi o to coś. Ludzie muszą widzieć twoją charyzmę, poznać twój charakter. Musisz pokazać kim jesteś, musisz być szczery w tym co robisz i dzieje się tak, że ludzie mnie lubią.

Jędrzejczyk dodała również, że to wszystko składając się w jedną całość powoduje, iż jej prawo do walki o pas nie powinno być kwestionowane.

Ludzie chcą zobaczyć moją walkę z Valentiną Shevchenko. Widzą we mnie pretendentkę do tytułu, więc walczymy. Zasłużyłam na walkę o pas i to wszystko. Kto będzie następny? Nie wiem, ale wiem, że jeśli będziesz ciężko pracować, dojdziesz do momentu, w którym jestem ja.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.