Już w sobotę Joanna Jędrzejczyk zmierzy się w mistrzowskim boju z Valentiną Shevchenko o pas kategorii muszej. Natomiast tuż przed tym wydarzeniem wśród zawodniczek pojawiły się głosy kwestionujące prawo Polki do walki o pas kategorii, w której do tej pory pod banderą UFC nie walczyła. Swoje niezadowolenie z całej sytuacji wyraziły np. Liz Carmouche i Jessica Eye. Joanna jest jednak innego zdania i podczas niedawnego spotkania z mediami powiedziała:

Wielu zawodników, gdy przychodzi do UFC wychodzi z założenia, że osiągnęło swój cel. To jednak nic nie znaczy, bo to właśnie teraz rozpoczyna się ciężka praca. Tu nie chodzi tylko o to, żeby być najlepszym sportowcem, tu chodzi o to coś. Ludzie muszą widzieć twoją charyzmę, poznać twój charakter. Musisz pokazać kim jesteś, musisz być szczery w tym co robisz i dzieje się tak, że ludzie mnie lubią.

Jędrzejczyk dodała również, że to wszystko składając się w jedną całość powoduje, iż jej prawo do walki o pas nie powinno być kwestionowane.

Ludzie chcą zobaczyć moją walkę z Valentiną Shevchenko. Widzą we mnie pretendentkę do tytułu, więc walczymy. Zasłużyłam na walkę o pas i to wszystko. Kto będzie następny? Nie wiem, ale wiem, że jeśli będziesz ciężko pracować, dojdziesz do momentu, w którym jestem ja.

38 KOMENTARZE

 1. Właśnie ostatnio tak myślałem, czy jeśli wejdzie się na szczyt drabinki w jednej wadze, to idąc do innej wagi powinno się startować z pozycji debiutanta i walczyć z całym topem od dołu drabinki? Czy może zręcznie przeskoczyć z jednej drabinki na drugą i tam też być w topie?

  Nie ma sensu, żeby zawodnik z topu, którego zaczynają dotykać problemy z wagą, walczył z absolutnym mułem w lżejszej/cięższej kategorii wagowej i musiał od zera budować swoją pozycję. Główne znaczenie ma tu nazwisko. Jeśli w jednej dywizji je wypromowałeś, nie traci ono na wadze w jednej dywizji niżej/wyżej (żeby ktoś za słówko nie złapał i nie wytknął, że Cejudo powinien być w kategorii open na równi z Cormierem).

  Swoją drogą, to to zestawienie pokazuje, jak bardzo wszyscy uznają mistrzostwo Rose. Poniekąd słusznie.

 2. Bo Szewa to co innego…:facepalm:

  Nie ..nie zasłużyłaś..po prostu zmieniłaś wage by nie walczyć 3 raz z Nunes

  :lesnarhappy:

 3. NIe ..nie zasłużyłaś..po prostu zmieniłaś wage by nie walczyć 3 raz z Rose..

  andrade ma pierwszeństwo wiec ocb? ile ma czekać na zwyciężczynie tego pojedynku?

 4. Czytałem trochę komentarzy na zagranicznych portalach i szczerze życzę Ci Asia wygranej. Ciężkiej pracy nikt Ci nie odmówi, ale w przypadku przegranej fala krytyki i hejtu to będzie tsunami.

 5. Z całym szacunkiem do Aśki, ale według starej szkoły, i logiki, to nawet jakby ktoś w jednej kategorii wagowej obronił pas 100 razy, i był super mistrzem, to przechodząc do innej kategorii wagowej powinien zaczynać od zera, bo inaczej to nie ma sensu, i taki pas nie jest zdobyty w uczciwy sposób, tylko drogą na skróty. Tak czy inaczej cieszę się, że ta walka będzie miała miejsce, i kibicuje Aśce, no i nie można zapominać, że to jest nowa kategoria wagowa, więc można to w pewnym sensie zrozumieć.

  NIe ..nie zasłużyłaś..po prostu zmieniłaś wage by nie walczyć 3 raz z Rose..

  Co ty bredzisz? Aśka od dawna chciała mieć pas w dwóch kategoriach wagowych.

 6. Wg sporej części Cohones, Aśka powinna się kajać leżąc krzyżem i codziennie powtarzać sobie i wszystkim: "nie zasłużyłam na nic, jestem najgorsza, przepraszam wszystkich za zło, które uczyniłam o ja niegodna, Cohones wybaczcie, przyjmijcie mnie do swoich łask spowrotem, tak Rose jest lepsza, najlepsza i najlepciejsza na świecie, wszystkie są tylko nie ja :razz:ray: "

  Wtedy byłoby lepiej Panowie ? Tego oczekujecie w zamian za to co całe życie jej zapewnialiście i dawaliście, dzięki czemu ma co ma i jest gdzie jest ? :joer:

 7. Z całym szacunkiem do Aśki, ale według starej szkoły, i logiki, to nawet jakby ktoś w jednej kategorii wagowej obronił pas 100 razy, i był super mistrzem, to przechodząc do innej kategorii wagowej powinien zaczynać od zera, bo inaczej ewentualna wygrana pasa nie ma sensu. Tak czy inaczej cieszę się, że ta walka będzie miała miejsce, i kibicuje Aśce, no i nie można zapominać, że to jest nowa kategoria wagowa, więc można to w pewnym sensie zrozumieć.

  Końcem początek wyjaśniłeś 🙂

 8. Zasłużyła, nie zasłużyła, prawda jest taka, że nie ma obecnie lepszej walki, którą można by  w tej słabej kategorii zorganizować.

 9. Z całym szacunkiem do Aśki, ale według starej szkoły, i logiki, to nawet jakby ktoś w jednej kategorii wagowej obronił pas 100 razy, i był super mistrzem, to przechodząc do innej kategorii wagowej powinien zaczynać od zera, bo inaczej to nie ma sensu, i taki pas nie jest zdobyty w uczciwy sposób, tylko drogą na skróty. Tak czy inaczej cieszę się, że ta walka będzie miała miejsce, i kibicuje Aśce, no i nie można zapominać, że to jest nowa kategoria wagowa, więc można to w pewnym sensie zrozumieć.

  To co ludzie mają powiedzieć o Szewczenko, która przegrała walkę mistrzowska w kategorii wyżej, obiła buma i dostała walkę o pas.

  Tej walki nie da sie wyjaśnić logicznie,patrząc tylko na rankingi i sportową stronę UFC.

  UFC dało dosyć czasu bumom z TUFa żeby ogarnąć się…Nicco zaginęła, Eubanks ma walczyć w kategorii wyżej, przymuszona przez UFC.

  Ta walka to sprzątaniu po burdelu jakie stworzyły te dwie zawodniczki.

 10. Wg sporej części Cohones, Aśka powinna się kajać leżąc krzyżem i codziennie powtarzać sobie i wszystkim: "nie zasłużyłam na nic, jestem najgorsza, przepraszam wszystkich za zło, które uczyniłam o ja niegodna, Cohones wybaczcie, przyjmijcie mnie do swoich łask spowrotem, tak Rose jest lepsza, najlepsza i najlepciejsza na świecie, wszystkie są tylko nie ja :razz:ray: "

  Wtedy byłoby lepiej Panowie ? Tego oczekujecie w zamian za to co całe życie jej zapewnialiście i dawaliście, dzięki czemu ma co ma i jest gdzie jest ? :joer:

  :applause::applause::applause:

  wszystko jasne – to TY!:wink:

 11. Z całym szacunkiem do Aśki, ale według starej szkoły, i logiki, to nawet jakby ktoś w jednej kategorii wagowej obronił pas 100 razy, i był super mistrzem, to przechodząc do innej kategorii wagowej powinien zaczynać od zera, bo inaczej to nie ma sensu, i taki pas nie jest zdobyty w uczciwy sposób, tylko drogą na skróty.

  A teraz powiedz to samo MakGrzegorzu i patrz co się dzieje na forum :corn:

 12. Wg sporej części Cohones, Aśka powinna się kajać leżąc krzyżem i codziennie powtarzać sobie i wszystkim: "nie zasłużyłam na nic, jestem najgorsza, przepraszam wszystkich za zło, które uczyniłam o ja niegodna, Cohones wybaczcie, przyjmijcie mnie do swoich łask spowrotem, tak Rose jest lepsza, najlepsza i najlepciejsza na świecie, wszystkie są tylko nie ja :razz:ray: "

  Wtedy byłoby lepiej Panowie ? Tego oczekujecie w zamian za to co całe życie jej zapewnialiście i dawaliście, dzięki czemu ma co ma i jest gdzie jest ? :joer:

  Moim zdaniem nie chodzi o kajanie się w popiele ale pewną dozę samokrytyki i szacunku. Hejt na Aśkę rozpoczął się od jej przegranych Rose. Po których zamiast przyznać, że tego dnia Rose była lepsza i okazać jej szacunek, i strzelić tekstem typu "będę ciężej trenowała żeby pas do mnie wrócił", to pierdoliła "jestem królową, jestem najlepsza, ona tylko pilnuje mojego pasa, jebać biedę, pokłońcie się". To zwyczajnie słabe i żenujące. Nawet Conora tak dupa nie boli jak przegra.

 13. Pierwsza walka z Rose to była jedyna efektowna walka w jej karierze. Jak ktoś lubi takie metodyczne punktowanie jakie Jedrzejczyk praktykuje to OK ale ja nie mogłem nigdy tego oglądać dłużej jak 2 minuty. Na szczęście we wspomnianej walce z Rose nie musiałem się tak długo męczyć.

 14. Pierwsza walka z Rose to była jedyna efektowna walka w jej karierze. Jak ktoś lubi takie metodyczne punktowanie jakie Jedrzejczyk praktykuje to OK ale ja nie mogłem nigdy tego oglądać dłużej jak 2 minuty. Na szczęście we wspomnianej walce z Rose nie musiałem się tak długo męczyć.

  Chuja się znasz a z Klaudia z Karolina to co nie to niby bylo

 15. Pierwsza walka z Rose to była jedyna efektowna walka w jej karierze. Jak ktoś lubi takie metodyczne punktowanie jakie Jedrzejczyk praktykuje to OK ale ja nie mogłem nigdy tego oglądać dłużej jak 2 minuty. Na szczęście we wspomnianej walce z Rose nie musiałem się tak długo męczyć.

  Dobrą formę dziś u ciebie widzę.

  :redford:

 16. Moim zdaniem nie chodzi o kajanie się w popiele ale pewną dozę samokrytyki i szacunku. Hejt na Aśkę rozpoczął się od jej przegranych Rose. Po których zamiast przyznać, że tego dnia Rose była lepsza i okazać jej szacunek, i strzelić tekstem typu "będę ciężej trenowała żeby pas do mnie wrócił", to pierdoliła "jestem królową, jestem najlepsza, ona tylko pilnuje mojego pasa, jebać biedę, pokłońcie się". To zwyczajnie słabe i żenujące. Nawet Conora tak dupa nie boli jak przegra.

  Ok, zgadzam się z tym, ale ile jeszcze to będzie trwało? Już zmieniła narrację, zmniejszyła to paskudne zachowanie a tu dalej co nie powie to źle.

 17. Chuja się znasz a z Klaudia z Karolina to co nie to niby bylo

  Fakt…Gadelha ja efektownie obaliła a Kowalkiewicz trafiła ja jednym efektownym strzałem ale…to wszystko tez nie było inicjatywą Jedrzejczyk….no to chyba cały czas wychodzi na to że wszelkie efektowne akcje w jej walkach były przeciwko niej.

  Mysle że do 3 razy sztuka…po dwóch porażkach nie czuła że przegrała…za 3 razem się uda i nauczy się pokory.

 18. Fakt…Gadelha ja efektownie obaliła a Kowalkiewicz trafiła ja jednym efektownym strzałem ale…to wszystko tez nie było inicjatywą Jedrzejczyk….no to chyba cały czas wychodzi na to że wszelkie efektowne akcje w jej walkach były przeciwko niej.

  Mysle że do 3 razy sztuka…po dwóch porażkach nie czuła że przegrała…za 3 razem się uda i nauczy się pokory.

  Na pewno jej główną motywacją są twoje komentarze na cohones. Miejmy nadzieję, że wyciąga z nich wnioski.

  :mjsmile:

 19. Fakt…Gadelha ja efektownie obaliła a Kowalkiewicz trafiła ja jednym efektownym strzałem ale…to wszystko tez nie było inicjatywą Jedrzejczyk….no to chyba cały czas wychodzi na to że wszelkie efektowne akcje w jej walkach były przeciwko niej.

  Mysle że do 3 razy sztuka…po dwóch porażkach nie czuła że przegrała…za 3 razem się uda i nauczy się pokory. chyba oglądaliśmy inne walki . Tylko umacniasz moje przekonanie w tym że się znasz na mam jak świnka na gwiazdach.

 20. Nie wiedziałem że Jedrzejczyk ma tu taka sama rzesze psychofanów jak pewien Rudowłosy alkoholik.

  Najbardziej zaskakuje mnie to że najpierw swoim gadaniem robiła sobie tutaj wrogów a teraz ci wrogowie sa nagle fanami mimo że gadka ta sama.

  Po jutrze będziecie po niej płakać tak jak za waszym królem:)

 21. Nie wiedziałem że Jedrzejczyk ma tu taka sama rzesze psychofanów jak pewien Rudowłosy alkoholik.

  Najbardziej zaskakuje mnie to że najpierw swoim gadaniem robiła sobie tutaj wrogów a teraz ci wrogowie sa nagle fanami mimo że gadka ta sama.

  Po jutrze będziecie po niej płakać tak jak za waszym królem:)

  :mjsmile:

 22. Nie wiedziałem że Jedrzejczyk ma tu taka sama rzesze psychofanów jak pewien Rudowłosy alkoholik.

  Najbardziej zaskakuje mnie to że najpierw swoim gadaniem robiła sobie tutaj wrogów a teraz ci wrogowie sa nagle fanami mimo że gadka ta sama.

  Po jutrze będziecie po niej płakać tak jak za waszym królem:)

  Chyba Ty.

 23. Nie wiedziałem że Jedrzejczyk ma tu taka sama rzesze psychofanów jak pewien Rudowłosy alkoholik.

  Najbardziej zaskakuje mnie to że najpierw swoim gadaniem robiła sobie tutaj wrogów a teraz ci wrogowie sa nagle fanami mimo że gadka ta sama.

  Po jutrze będziecie po niej płakać tak jak za waszym królem:)

  :yellowcard2::yellowcard2:

  red card

 24. Nie wiedziałem że Jedrzejczyk ma tu taka sama rzesze psychofanów jak pewien Rudowłosy alkoholik.

  Najbardziej zaskakuje mnie to że najpierw swoim gadaniem robiła sobie tutaj wrogów a teraz ci wrogowie sa nagle fanami mimo że gadka ta sama.

  Po jutrze będziecie po niej płakać tak jak za waszym królem:)

  :kis::kis::kis:

 25. Nie wiedziałem że Jedrzejczyk ma tu taka sama rzesze psychofanów jak pewien Rudowłosy alkoholik.

  Najbardziej zaskakuje mnie to że najpierw swoim gadaniem robiła sobie tutaj wrogów a teraz ci wrogowie sa nagle fanami mimo że gadka ta sama.

  Po jutrze będziecie po niej płakać tak jak za waszym królem:)

  I takie tu jeszcze jakby Ci było mało.

 26. Nie wiedziałem że Jedrzejczyk ma tu taka sama rzesze psychofanów jak pewien Rudowłosy alkoholik.

  Najbardziej zaskakuje mnie to że najpierw swoim gadaniem robiła sobie tutaj wrogów a teraz ci wrogowie sa nagle fanami mimo że gadka ta sama.

  Po jutrze będziecie po niej płakać tak jak za waszym królem:)

  Wypierd…j ::jondance::

 27. Nie wiedziałem że Jedrzejczyk ma tu taka sama rzesze psychofanów jak pewien Rudowłosy alkoholik.

  Najbardziej zaskakuje mnie to że najpierw swoim gadaniem robiła sobie tutaj wrogów a teraz ci wrogowie sa nagle fanami mimo że gadka ta sama.

  Po jutrze będziecie po niej płakać tak jak za waszym królem:)

  ty już wiesz co…

 28. Dobrze odpowiedziała. Za zasługi w słomkowej, charyzmę (dla jednych bohaterka, dla innych zapalnik do hejtu, ale obecnie ważne by było o tobie głośno – to domena ludzi wyjątkowych) należała jej się ta walka nawet bardziej niż Conorowi w lekkiej i Cormierowi w ciężkiej (podobne uzasadnienie przyznania shota), bo musza żeńska to tabula rasa, nie było kiedy wyklarować pretendentów, którzy by rzeczywiście zasłużyli. Jeśli już tak mamy patrzeć, to Shevchenko nie lepsza, bo ma w tej wadze tylko wina nad ogórem, naprawdę zabawne to jest. A Eye niech zamknie swój tępy ryj, bo jest nikim – w koguciej swego czasu dostawała w dzban od każdej, aż wszyscy się dziwili, czemu nadal jest w UFC, czyżby robiła dobre lody Dejnie? W przeciągu miesiąca dostajemy prawdopodobnie dwa najlepsze zestawienia w historii walk kobiet w UFC, ujadanie zawistnych suk bez talentu jest zasadne i w ogóle mnie nie dziwi. Aha, do boju Asia, rozpierdol Val, bo niestety znowu w wywiadach wypowiadasz się jakbyś to już wygrała, dlatego po części masz tylu hejterów na chwilę obecną – chyba po walce nr1 z Rose wybiło to szambo, choć już zbierało się przed walką nr2 z Gadelhą.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.