Podczas gali UFC 256 do klatki UFC powrócił Tony Ferguson i musiał w niej uznać wyższość Charlesa Oliveiry. Dla Fergusona była to druga przegrana z rzędu, a sam zawodnik postanowił podzielić się przemyśleniami na temat tego, co mogło być przyczyną przegranej.

Ferguson podzielił się z fanami swoimi spostrzeżeniami na temat walki i napisał w mediach społecznościowych:

Żadnych wymówek. Nie poszło dobrze. Wyszedłem do walki i zamiast się bronić przyjąłem atak. Czas rozgrzewki przed walką nie był taki sam jak niegdyś. To nie wymówka. Czasy się zmieniają i ludzie też. Czas od wyjścia z hotelu do dotarcia do hali Apex jest bardziej skondensowany i nie osiągnąłem odpowiedniego poziomu agresji.

Ferguson dodał też, że ten rok go wiele nauczył i nie ma zamiaru myśleć jeszcze o emeryturze. Rozwiązaniem natomiast kłopotów jakie pojawiły się w ostatnim starciu jest lepsze podejście do zarządzania czasem przed samą walką.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @TonyFergusonxt (@tonyfergusonxt)

Ferguson przed ostatnim starciem walczył podczas UFC 249. Zmierzył się wówczas z Justinem Gaethje, z którym przegrał w 5. rundzie pojedynku przez TKO. Przed walką z „The Highlight” zawodnik miał świetną serię 12 wygranych z rzędu, która rozpoczęła się w październiku 2013 roku. „El Cucuy” aż 20 z 25 zwycięstw w karierze zdobywał kończąc rywali przed czasem.

8 KOMENTARZE

  1. Czas rozgrzewki przed walką nie był taki sam jak niegdyś

    Czas od wyjścia z hotelu do dotarcia do hali Apex jest bardziej skondensowany i nie osiągnąłem odpowiedniego poziomu agresji.

    No faktycznie żadnych wymówek :waldeklaugh:

  2. No faktycznie żadnych wymówek :waldeklaugh:

    Po prostu Tony przyznał, że się postarzał. Jego szalony geniusz odczuwa to jako porażkę przeciwko czasowi, a nie przeciwnikowi. Spokojnie, El Cucuy będzie teraz szukał sposobu na pokonanie czasu żeby już więcej mu nie przeszkodził.

  3. Coś czuję, że za kilka miesięcy wrzucą jego zwłoki Makhachevowi albo McGregorowi… i Tony pójdzie w niebyt.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.