Z metabolitami, ale może walczyć - Jon Jones otrzymał licencję zawodniczą

Jon Jones otrzymał licencję zawodniczą od NSAC (Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie) i będzie mógł bronić pasa przeciwko Thiago Santosowi, podczas UFC 239. O całej sytuacji poinformował portal ESPN, przywołując rozmowę z przewodniczącym Komisji- Bobem Bennettem.

Według Bennetta mistrz wagi półciężkiej wypełnił wszystkie swoje zobowiązania względem  NSAC i otrzyma licencję do końca roku. Co ciekawe, „Bones” od początku roku był testowany blisko 30 razy (na wynik składają się próbki NSAC,VADA oraz USADA).

Nadal jednak w organizmie pojawia się metabolit Turinabolu. Według przewodniczącego Komisji jest to ten sam metabolit, na którym Jones wpadł po raz pierwszy dwa lata temu. Naukowcy przekazali informacje NSAC, mówiące o tym, że metabolit utrzymuje się w ciele na poziomie pikogramu i jest wychwytywany tylko przez najbardziej wrażliwe badania. W tym wypadku nie ma mowy o tym, aby Jon zdecydował się na ponowne przyjęcie sterydu.

Do tej sprawy odniósł się Jeff Novitzky, który jest obecnym wiceprezesem ds. Zdrowia oraz Przygotowania sportowców w UFC.

Jest najwięcej testowanym sportowcem na tym świecie przez ostatnie sześć miesięcy.

Jesteśmy w takim punkcie, że widzimy czy zawodnik będzie brał sterydy celowo lub przypadkowo. Na daną chwilę jesteśmy w stanie określić czy są to związki krótko, czy  długoterminowe. Testujemy go praktycznie co tydzień i mamy wszystko na papierze.

Myślę, że każdy powinien mieć otwarty umysł na takie sprawy i nie gadać głupstw, bo coś pojawia się w pikogramach. Musimy rozważać takie sprawy na podstawie faktów.

26 KOMENTARZE

 1. Jak to nasz Janek fajnie powiedział, z Jonesem walczy się razem z jego układami i przywilejami i zawodnicy to wiedzą, i mimo wszystko się na to godzą bo nie bardzo mają wyjście.

 2. To całe gadanie to jedna wielka ściema. Okres wykrywalności turinabolu to 2 tygodnie. Jakim cudem nadal jest widoczny po tak długim czasie.

 3. Skoro do dziś są wykrywane jakieś tam gownogramy, to dzięki efektom jebany sterydziarz już zawsze będzie w przód przed reszta

 4. Myślę, że każdy powinien mieć otwarty umysł na takie sprawy i nie gadać głupstw, bo coś pojawia się w pikogramach.

  To czemu u innych się nie pojawia, łysa pało!

 5. Znowu się gównoburza zaczyna jak przed każdą jego walką.

  Skupcie się na wyczekiwaniu z zapartym tchem jak zawsze jego walki i podziwianiu mistrza.

 6. Porownujac to chocby z sytuacja Lorda noz otwiera sie w kieszeni, ale nikt nie mowil, ze zycie jest sprawiedliwe. Boogeyman is coming for you Jon Jones 😉

 7. Do tej sprawy odniósł się Jeff Novitzky, który jest obecnym wiceprezesem ds. Zdrowia oraz Przygotowania sportowców w UFC.

  Jest najwięcej testowanym sportowcem na tym świecie przez ostatnie sześć miesięcy.

  No chuj z tego, że jest najczęściej testowany na świecie, skoro wszystkie testy wychodzą Mu pozytywne.:razz:utinlaugh:

  Granica absurdu przekroczona.

 8. Jesteśmy w takim punkcie, że widzimy czy zawodnik będzie brał sterydy celowo lub przypadkowo.

  :frankapprove: to mozliwe kurwa?

 9. To jest już nudne, gdzieś tam jakiś naukowiec się wypowiedział, że całe UFC wali w chuja z tym efektem pulsującym. Chciałbym wierzyć, że UFC i USADA gra czysto, ale kurwa nie wierze.

 10. To czemu u innych się nie pojawia, łysa pało!

  Bo JBJ jest wyjątkowy :jjsmile: Skończyli by pier*olenie o pulsowaniu i powiedzieli, że jest czysty.

  :no no::DC::bleed:

 11. No chuj z tego, że jest najczęściej testowany na świecie, skoro wszystkie testy wychodzą Mu pozytywne.:razz:utinlaugh:

  Granica absurdu przekroczona.

  Słowo "pozytywny" kojarzy się dobrze, więc skoro jest dobrze, to w czym problem?

  :korwinlaugh:

 12. To są kurwa jaja co oni odpierdalają . Jaki efekt pulsacyjny po 2 latach . Koles ktory uznawany jest za najlepszego ma po prostu zezwolenie na koks bo przyciaga kibicow. Wszyscy sie na to zgadzaja jak na wprowadzenie lgbt w zycie"we all are fighters(tècza)" bo tak jest latwiej . Co sie kurwa dzieje na tym swiecie … Sam czekam na ta walke , wg cala gale ale zaczyna mnie juz irytowac to ze gosc ma przywileje , bede sie mega cieszyl jak wylapie wpierdol ale nie ma na to szans

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.