daniel cormier

Były mistrz wagi ciężkiej UFC Daniel Cormier, który utracił swój tytuł na rzecz Stipe Miocica, już niedługo po raz trzeci zmierzy się z Miocicem w walce o pas.

We wcześniejszych dwóch starciach, niezależnie od ostatecznego wyniku, zdarzało, że Cormier trafiał Miocica palcami w oczy.

W rozmowie z Arielem Helwanim dla ESPN Cormier powiedział, że nie robi tego celowo.

Prawda jest taka, że nie robię tego celowo. Próbuję to wyeliminować. Jednym z powodów, dla których tak wychodzi w walce jest to, że biję się z wyższymi rywalami.

Cormier dodał też, że podobnie sytuacja wygląda na sparingach, ale w dużych rękawicach to nie jest problemem.

Gdy sparuję z dużymi facetami, wyciągam rękę do przodu, żeby skrócić dystans i czasami lekko dotykam ich twarzy, ale robię to w szesnastouncjowych rękawicach. Gdy jednak przychodzi do walki w czterouncjowych rękawicach, gdzie palce nie są zakryte, nagle wychodzi to nieco do dupy i jestem uznawany za walczącego nieczysto zawodnika.

Miocic wierzy Cormierowi, że ten nie robi tego umyślnie, ale zamierza też przed walką porozmawiać o sprawie z sędzią, o czym powiedział w rozmowie dla ESPN.

On mówi, że to nie było intencjonalne i wierzę mu, ale zobaczymy co będzie się działo w kolejnej walce. Spróbuję zachować spokój i unikać trafień w oczy. Zamierzam też dać znać sędziemu, aby zwrócił na to uwagę.

Walka pomiędzy Stipe Miocicem i Danielem Cormierem została zaplanowana na 15 sierpnia.

Zobacz również: Khabib ostrzega „miłego gościa”, Gaethjego: Nie jestem Poirierem czy Fergusonem

10 KOMENTARZE

  1. robię to w szesnastouncjowych rękawicach

    zacznij to robić w rekawicach do mma gruby kurwiu, to zobaczysz jak ci sparingpartnerzy po treningu opony w aucie przebija :danaillegal:

  2. Będzie chodził jakiś zawodnik z psem przewodnikiem, odpowiednia nagonka medialna i się skończy pierdolenie i Dana White ich elegancko przywoła wszystkich cwaniaków do porządku. Szkoda, że potrzebna jest ofiara…

    Jak się nazywał ten zawodnik, który udawał, że był faulowany?

    Od razu został zwolniony.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.