łukasz jurkowski dorota jurkowska jan błachowicz

Jan Błachowicz, mistrz UFC wagi półciężkiej, wczoraj wrócił do Polski po walce na gali UFC 253. Na lotnisku przywitały go tłumy fanów. Wśród osób witający znalazł się również Łukasz Jurkowski, bliski kolega Janka i jego przyszły szwagier, który od samego początku wejście Błachowicza do UFC zapowiadał, że ten ostatecznie zdobędzie tam mistrzowski pas.

W rozmowie z Arturem Mazurem dla serwisu WP Sportowe Fakty Jurkowski wspominając początek Błachowicza w UFC powiedział:

Wtedy wszyscy mówili, żebym puknął się w głowę, że jestem głupi i przemawia przeze mnie nepotyzm, przyjaźń z Jankiem i rodzinne konotacje. Znam tego chłopaka od początku. Wiem, jaki ma etos pracy, jak wyglądał na treningach od początku. Bardzo często w jego walkach nie oglądaliśmy 30 procent tego, co robi na treningu. I powie to każdy, kto stoczył z nim chociaż jedną rundę.

Mówiąc natomiast o przyszłości Jana Błachowicza w UFC, Łukasz Jurkowski stwierdził:

Myślę, że to Janek zadecyduje kiedy pas zostanie oddany, zwakowany. Myślę, że teraz przed nami kilka pojedynków, z których będziemy jeszcze bardziej dumni.

Jan Błachowicz walczy dla UFC od roku 2014 i chociaż przyżywał tam swoje trudniejsze momenty, od roku 2017 stoczył 10 pojedynków i tylko w jednym musiał uznać wyższość rywala. Dziś natomiast jest najlepszym zawodnikiem wagi półciężkiej na świecie.

Zobacz również: Trener Błachowicza: „Janek mówi, że ma nogi miecze, które tną. To niemiłosierna broń”

30 KOMENTARZE

 1. Przy takim święcie nie ma co hejtować Pana Łukasza. W takiej chwili wszyscy jesteśmy dumni i zadowoleni.

 2. Spokojnie panowie .. Było jak mówi , sam pamietam to dokładnie ze mówił o Janku ze ma wszystko by zostać mistrzem UFC .

  Nie rozumiem  dlaczego się chłopa czepiliście ? Trochę to głupie

 3. "Pamiętam jak dziś porażkę z Cumminsem. Kilka dni po walce załamany Janek przyszedł do mnie ze łzami w oczach, pytając rozpaczliwie: Łukasz i co teraz?

  Zachowałem zimną krew. Poklepałem go po ramieniu, dodając dla otuchy: życie składa się z projektów Jano, ja pomimo permanentnego bólu kręgosłupa i pękniętego mostka cały czas jestem wojownikiem. Ty jesteś taki jak ja. Coś w nim drgnęło. Teraz już wiem, że to był przełomowy moment w karierze Jana Błachowicza. Powiedzie że to nepotyzm, a może buta i arogancja, ale tak, prawda jest taka, iż jestem ojcem sukcesu Janka i jednocześnie jego szwagrem."

 4. Niech będzie tak jak Pan Łukasz mówi, chwała jemu że tym razem miał rację, przed nami piękne sportowe chwile, JANEK KRÓLUJ JAK NAJDŁUŻEJ!

 5. Przy takim święcie nie ma co hejtować Pana Łukasza. W takiej chwili wszyscy jesteśmy dumni i zadowoleni.

  Najpierw hejtujesz Cormiera, teraz prosisz o nie hejtowanie Jurasa. Kim jesteś i jak przejąłeś konto Oresta?

 6. Najpierw hejtujesz Cormiera, teraz prosisz o nie hejtowanie Jurasa. Kim jesteś i jak przejąłeś konto Oresta?

  Jaki Orest? Jam Jest Wszechpotężny Etyzer, Wysłannik Istot galaktyki Światła, Przysyła mnie do Was Hermeous.

 7. "Wszyscy mówili, żebym puknął się w głowę, ale ciężką pracą zdobyłemzdobyliśmy pas mistrzowski UFC."

  Trochę jadę po Projektancie, ale czekałem, aż wypowie się o tym, jak Janek zdobył pas i zacznie od "JA".

 8. Przy takim święcie nie ma co hejtować Pana Łukasza.

  Każda okazja jest dobra żeby pochejtować Pana Łukasza, chociaż troszeczkę. W sumie bez okazji też można.

 9. Nie zeby cos, ale Juras wiadomo ze tak mowiles, bo ja gdybym mial czlonka rodziny w Ufc, tez bym nie gadal jeszcze jako osoba publiczna, ze mój szwagier to nie ma szans na mistrza tylko maks 5-8 miejsce.

 10. To prawda, Juras od początku mówił, że Janek zdobędzie pas. Jak w wielu przypadkach mam kompletnie odmienne zdanie niż Juras, tak jego opinia o Królu Janku w pełni pokrywają się z moją.

 11. I jak można było się spodziewać Juras wypiął klatę do orderów. Współtwórca zdobycia pasa przez Jana, a kto wie czy to nie Jurkowskiemu nie zawdzięcza pasa który ten by zdobył gdyby nie masa projektów i po prostu nie miał czasu aby iść do UFC i ten pasek zostawił swojemu uczniowi.

 12. Łukasz załatwił. Był JEDYNĄ OSOBĄ NA ŚWIECIE, która powiedziała, że Janek zdobędzie pas.

  Dziękujemy.

 13. Wygrana Janka o pas to po prostu jeden z wielu projektów.

  Dokładnie tak. Od 1991 roku w biurku Łukasza zalegał plan na mistrzowską walkę Janka. Wyciekły zdjęcia wspomnianego planu:

  Lepiej żartować niż chorować :bayan:

 14. przeze mnie nepotyzm

  W sensie, że co? Juras załatwił mu pas czy robotę w polsacie? Chyba, że tytuł księcia Cieszyna to Jano otrzymał od Pana Jurkowskiego szanownego.

 15. Spokojnie panowie .. Było jak mówi , sam pamietam to dokładnie ze mówił o Janku ze ma wszystko by zostać mistrzem UFC .

  Nie rozumiem  dlaczego się chłopa czepiliście ? Trochę to głupie

  Tak samo jak teraz niektórzy się śmieją z ludzi, którzy mówią, że Gamrot sporo namiesza w UFC. I potem jak namiesza, to będą bić się w pierś, a jak się nie uda to powiedzą "ha, miałem rację!" Zresztą w drugą stronę też to działa – bo Juras sam był dość bliski "niemania" racji – jak Janek miał rekord 2-4 i było spore ryzyko wylotu. Więc po prostu zostawmy to jak jest.

  PS. Gamrot namiesza.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.