fot. instagram.com/joannajedrzejczyk

Czy Joanna Jędrzejczyk, była mistrzyni UFC wagi słomkowej, będzie miała jeszcze okazję w przyszłości ponownie zawalczyć o tytuł? Polka zdradziła co w tej sprawie powiedział jej szef UFC.

Joanna Jędrzejczyk (MMA 16-3) przegrała swoje ostatnie starcie mistrzowskie z Weili Zhang (MMA 21-1). Tuż po walce pojawiły się głosy mówiąc o zakończeniu kariery Polki, ale sama zawodniczka szybko rozwiała wątpliwości i zapowiedziała powrót do oktagonu.

Chęć dalszego walczenie potwierdziła również w najnowszym wywiadzie dla programu „Dzień dobry TVN”, w którym powiedziała też o chęci rewanżu z Chinką i walce o pas.

Marzy mi się rewanż z Zhang. Powiem to wprost, ja już nic nikomu nie muszę udowadniać. Nie muszę udowadniać tego, że będę kolejną pretendentką do tytułu mistrzowskiego. Nie muszę tego udowadniać prezydentowi UFC, matchmakerom i ludziom. Po samej walce jak leżałam w łóżku i nie widziałam na oczy, Dana White do mnie zadzwonił i powiedział: „Dziewczyno co ty zrobiłaś? Za 30 lat, a nawet po tym jak odejdziesz z tego świata, ludzie będą mówić o tej walce. Weź sobie ile chcesz czasu, pół roku, rok, dwa. Wracasz i walczysz o tytuł mistrzowski.

Jędrzejczyk aktualnie przebywa w Polsce, ale już myśli o powrocie do USA. Na razie jednak chce zaczekać, aż będzie mogła swobodnie przekroczyć granice i nie będzie musiała przebywać na kwarantannie po przybyciu do Stanów.

To jest kwestia uwolnienia się od tego, co się dzieje obecnie na świecie. Gdy tylko wrócę do Stanów rozpocznę treningi i negocjacje odnośnie kolejnej walki.

Warto przypomnieć, że mistrzyni UFC nie jest aktualnie zainteresowana drugą walką z Jędrzejczyk, o czym powiedziała w rozmowie dla ESPN.

Nie chcę teraz dawać jej rewanżu. Chciałbym dać szansę innym zawodniczkom, które są w kolejce.

Zobacz również: Weili Zhang chce drugiego pasa UFC, celuje w super walkę z Valentiną Shevchenko

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.