Każdy fan sportów walki lubi i czeka na widowiskowe akcje czy to w oktagonie, czy też na ringu. Dzisiaj prezentujemy najlepsze latające kolana w historii MMA. Pod lupę bierzemy wszystkie organizacje oraz mniej znane pojedynki.

Jorge Masvidal vs Ben Askren

  • 9 miesięcy temu Jorge Masvidal spektakularnie odprawił Bena Askrena podczas UFC 239, nokaut z pewnością zyskał popularność nie tylko po fenomenalnej akcji, ale także rozgłosie medialnym obu zawodników.

https://youtube.com/watch?v=ZRpG9Dld35U

Michael Page vs Evangelista „Cyborg” Santos

  • Gala Bellator 158 i okrutne latające kolano Michaela Page’a. Po tej walce jego rywal pochodzący z Brazylii już nie powrócił do zawodowego MMA, gdyż doznał złamania płata czołowego czaszki. Moment nokautu na nagraniu – 13:20

Movlid Khaybulaev vs Damon Jackson

  • Podczas sezonu Professional Fighters League w 2019 roku, Rosjanin Movlid Khaybulaev potrzebował zaledwie 10 sekund, aby zabłysnąć w klatce i stać się jednym z obiecujących prospektów wagi piórkowej.

Johnny Walker vs Misha Cirkunov

  • Tą walką Brazylijczyk – Johnny Walker zapewnił sobie wejście do czołówki wagi półciężkiej. Podczas UFC 235 pokonał on Mishę Cirkunova i był bardzo blisko swojej szansy o pas, jednak jego plany 8 miesięcy później pokrzyżował Corey Anderson.

https://youtube.com/watch?v=DQZYjNv4YHw

Kid Yamamoto vs Kazuyuki Miyata

  • Warto wspomnieć o Japończyku – Norifumim Yamamoto, który zmarł w 2018 roku na raka. Popularny ”Kid” na gali K-1 Heroes w zaledwie 4 sekund zmiótł swojego rywala latającym kolanem.

Edson Barboza vs Beneil Dariush

  • Sylwetki spektakularnego Edsona nie trzeba przedstawiać. Zawodnik ten w swojej karierze raczy fanów fenomenalnymi pojedynkami. Przypomnijmy jego walkę z Beneilem Dariushem.

Yoel Romero vs Chris Weidman

  • ”Żołnierz Boga” to wręcz specjalista od latających kopnięć. W oktagonie nie raz prezentował tę technikę, jednak najlepiej zaskoczył nią Chrisa Weidmana podczas UFC 205.

Carlos Condit vs Dong Hyun Kim

  • Mimo że Condit od 2016 roku nie wygrał żadnej walki i już powinien zakończyć swoją przygodę z MMA, to warto wrócić do jego najlepszych czasów. Z pewnością możemy do nich zaliczyć bój z Dongiem Hyunem Kimem.

Thomas Almeida vs Brad Pickett

  • Mówiło się, że Thomas Almeida skradł występ wieczoru podczas UFC 189: Mendes vs McGregor i nic w tym dziwnego. Czarująco ustrzelił on Brada Picketta.


Cóż, jest jeszcze wiele nokautów, których nie sposób zmieścić w jednym wpisie. Jest to tylko cześć z nich. W czasie kwarantanny warto obejrzeć także walki poza największą organizacją na świecie, dlatego zostawiamy jeszcze wideo z urywkami latających kolan.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.