Whittaker

Robert Whittaker z odwagą i pewnością patrzy na swoją przyszłość w dywizji średniej UFC. Po dominującym zwycięstwie przez nokaut na Ikramie Aliskerovie, „The Reaper” chce odegrać się na mistrzu Dricusie Du Plessisie oraz staremu znajomemu, Israelu Adesanyi.

W walce wieczoru sobotniej gali UFC on ABC 6 w Arabii Saudyjskiej Robert Whittaker w niespełna dwie minuty zdemolował Ikrama Aliskerova, który wszedł na zastępstwo za obłożnie chorego Khamzata Chimaeva. W 17 walkach w dywizji średniej Whittaker przegrywał wyłącznie z dwoma zawodnikami – z Israelem Adesanyą (dwukrotnie) oraz z aktualnym mistrzem, Dricusem Du Plessisem.

Teraz Du Plessis i Adesanya mają zmierzyć się o pas na sierpniowej gali UFC 305 – a Whittaker zadbał o to, aby postawić się w roli rezerwowego do tej walki. Australijczyk wyjaśnił na konferencji prasowej po nokaucie na Aliskerovie, że jego rewanż z Dricusem Du Plessisem wyglądałby zupełnie inaczej, niż ich pierwsze starcie:

Myślę, że rewanż potoczyłby się inaczej. Spójrzcie na to starcie na papierze. Od tamtej walki [z Du Plessisem] ja się poprawiłem. Jestem coraz lepszy. Nie mówię, że gdybym pokazał się w dobrym stylu, to wtedy bym go pobił. Nie chcę odbierać mu jego zwycięstwa. On pojawił się tamtej nocy i pobił mnie sprawiedliwie, a teraz dzięki temu jest mistrzem świata. Jest dobrym fighterem. Jest dobry w tym, co robi. Ale ja wiem, że mogę dać lepszy występ. Czy go pokonam? Może i znowu wygra on, ale wiem, że mogę pokazać się z lepszej strony i dlatego chcę zmierzyć się z nim raz jeszcze.

Choć „The Reaper” przede wszystkim celuje w tytuł mistrzowski, wciąż ma w głowie odegranie się za dwie porażki na Israelu Adesanyi:

Chłopaki, Adesanya wciąż jest na mojej liście. Ale mówiąc szczerze moim celem w sztukach walki jest osiągnięcie mojego własnego potencjału. Tylko to chcę osiągnąć. Wiem, jak dobry jestem. Jestem najgroźniejszym zawodnikiem w wadze średniej na świecie. Wszyscy to wiedzą. Ale ja chcę to udowodnić. To jedyna rzecz, o jaką proszę za każdym razem, kiedy mam wejść do oktagonu – aby pozwolili mi wypełnić mój własny potencjał. Dzisiaj właśnie to zrobiłem.

Porażkę z Dricusem Du Plessisem na gali UFC 290 w lipcu 2023 roku Robert Whittaker powetował sobie dwoma świetnymi występami w tym roku. Decyzją sędziowską pokonał Paulo Costę w lutym, a teraz w pięknym stylu znokautował Ikrama Aliskerova. Zawsze czekamy na więcej fantastycznych występów ze strony Australijczyka.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

12,355 komentarzy 28,694 polubień