Robert Whittaker, były mistrz kategorii średniej UFC, przedstawił swój punkt widzenia na najbliższe starcie mistrzowskie w tejże dywizji. 33-latek uważa, że Dricus Du Plessis zachowa swój pas.

Afrykaner stoczy pierwszą obronę tytułu mistrzowskiego podczas gali UFC 305. Do wydarzenia dojdzie 18 sierpnia w Perth w Australii. Du Plessis w walce wieczoru gali zmierzy się z Israelem Adesanyą. Swój punkt widzenia na sierpniowy pojedynek przedstawił Robert Whittaker w rozmowie z portalem MMA Junkie. Australijczyk, który 22 czerwca zawalczy z Ikramem Aliskerovem w walce wieczoru gali UFC w Arabii Saudyjskiej uważa, że stójka Dricusa może się okazać dla Nigeryjczyka trudna.

Uważam, że Dricusa presja oraz niewygodna praworęczna stójka, która szczególnie pomogła Seanowi w sukcesie nad Izzym, będzie receptą do pokonania Adesanyi. Myślę, że to jego mocna broń, jaką może użyć przeciwko Israelowi. Sean to zrobił i sprawił, że czuł się niekomfortowo.

Du Plessis (MMA 21-2) w ostatnim starciu zdobył pas kategorii średniej amerykańskiego hegemona podczas styczniowej gali UFC 297. W walce wieczoru Afrykaner pokonał Seana Stricklanda przez niejednogłośną decyzję sędziów. Afrykaner może się pochwalić siedmioma zwycięstwami odniesionymi w amerykańskiej organizacji, gdzie rywalizuje od 2019 roku. Du Plessis pokonywał również takie nazwiska jak m.in. Robert Whittaker, Darren Till czy Derek Brunson. W 2018 roku Afrykaner był mistrzem wagi półśredniej organizacji KSW.

Adesanya (MMA 24-3) stracił pas wagi średniej w ostatniej walce. We wrześniu 2023 przegrał z Seanem Stricklandem przez jednogłośną decyzję w walce wieczoru UFC 293. Wcześniej Adesanya dzierżył pas kategorii średniej UFC od października 2019, broniąc go pięciokrotnie. Po drodze Nigeryjczyk miał krótką przerwę w posiadaniu tytułu mistrzowskiego, między listopadem 2022, a kwietniem 2023. Najpierw stracił pas na rzecz Alexa Pereiry, natomiast w rewanżu go znokautował.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,737 komentarzy 80,802 polubień

Bambus dostaje walkę o pas po tym jak został zdeklasowany we swojej koronnej płaszczyźnie ale jeśli tak ma być to ten chiński rasista jest już skończony i Dricius przypieczętuje to nokautem na tym wkurwiającym stypiarzu.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of kaczka94
kaczka94

Moderator

4,952 komentarzy 12,520 polubień

Co do Izzy'ego to ten z kolejną dziwną akcją na twitterze wyjeżdża...

Odpowiedz 1 Like

Avatar of alww
alww

PRIDE FC
Middleweight

6,751 komentarzy 35,529 polubień

Co do Izzy'ego to ten z kolejną dziwną akcją na twitterze wyjeżdża...

:DC:

Odpowiedz polub