Weteran pierwszych gal UFC, Paul Varelans zmarł w wieku 51 lat po długiej walce z Covid-19.

51-letni Paul Varelans zmarł w sobotę z powodu komplikacji związanych z zakażeniem Covid-19. Zawodnik na swoim profilu w mediach społecznościowych na początku grudnia wspominał o chorobie z którą się zmaga:

„Najlepsze do czego mogę porównać moje doświadczenie z COVID-19 to jest to jak walka z facetem, który specjalizuje się w uderzeniach w nerki, uderzeniach których nigdy nie przestają na ciebie spadać.”

Niecały tydzień później „Niedźwiedź polarny” został umieszczony w śpiączce medycznej pod respiratorem w szpitalu w Atlancie. Varelans miał 51 lat.

Pochodzący z Alaski, Varelans znany dzięki swoim rozmiarom jako „Niedźwiedź polarny” w ciągu trzech lat kariery w MMA osiągnął rekord 9 zwycięstw i 9 porażek. W organizacji UFC na przełomie lat 1995-1996 stoczył 8 walk z których z 4 wyszedł zwycięsko.

Pierwsza walka Varelansa miała miejsce w 1995 roku na gali UFC 6 gdzie znokautował w pierwszej rundzie Cal Worshama. W półfinale turnieju który odbywał się tego samego dnia, przegrał z Davidem „Tankiem” Abbottem przez TKO.

Powrócił rok później na gali UFC 7, pokonując Gerry’ego Harrisa i Marka Halla zanim w finale uległ Marco Ruasowi. Varelans w trakcie swojej krótkiej kariery zmierzył się jeszcze z takimi zawodnikami jak Dan Severn, Igor Vovchanchyn, Kimo Leopoldo i Mark Kerr zanim jego kariera dobiegła końca.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.