Po tym jak Magazyn „Fighters Only” ogłosił corocznych zwycięzców prestiżowych nagród World MMA Awards i jedną z nich przyznał Joannie Jędrzejczyk i Weili Zhang, Chinka skomentowała pamiętny bój z Polką.

Joanna Jędrzejczyk wraz z Weili Zhang zostały nagrodzone statuetką za walkę roku. Do starcia doszło w marcu 2020 roku. Pojedynek był bardzo wyrównany i zakończył się na kartach sędziowskich. Polka musiał uznać w nim wyższość chińskiej mistrzyni.

W rozmowie dla UFC Weili Zhang komentując walkę z Joanną powiedziała:

Zaszczytem było dzielić oktagon z Joanną i stoczyć z nią taką bitwę. Widziałam tę walkę wiele razy, nawet trudno policzyć ile. Cieszę się, że tak wielu osobom podobało się to starcie i nie mogę się już doczekać powrotu do oktagonu.

Chinka dodała też, że wierzy, iż starcie z Polką sprawiło, że dała z siebie wszystko, co najlepsze.

Jeszcze zanim zaczęła się ta walka, obie byłyśmy nią bardzo podekscytowane. Im dłużej walczyłyśmy, tym bardziej wiedziałam, że jest to prawdziwie epicki bój. Joanna wydobyła w nim ze mnie to co najlepsze i wierzę, że ja również zrobiłam to z Joanną.

Wieli Zhang od czasu walki z Joanną Jędrzejczyk nie broniła jeszcze tytułu mistrzowskiego. Na razie nie wiadomo kiedy Chinka powróci do klatki UFC, ale mówi się o tym, że jej kolejną rywalką może być Rose Namajunas.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.