wanderlei_silva

(Fot. Sherdog.com)

Wanderlei Silva uciekł przed kontrolą antydopingową, sądził się z Komisją Sportową Stanu Nevada i prowadzi regularną wojnę z byłym pracodawcą – UFC. Kolejne dni to kolejne wytoczone działa. Tym razem „The Axe Murderer” odnosi się do informacji o zwolnieniu „Stitcha” Durana, a także zarzuca największej organizacji MMA świata ustawianie walk. Poniżej przedstawiamy dwa oświadczenia, które Wanderlei opublikował na swoim Facebooku, a tłumaczenia jego słów podjęło się MMAJunkie.

O zwolnieniu Durana:

Wyrzucili go. To prawda. Wywalili „Stitcha” za sprzeciw w sprawie okradania przez nich sportowców. Więc zastanawiam się, „dlaczego oni nie zwolnili mnie”? Już wcześniej mówiłem, że nie mam zamiaru więcej pracować dla tej organizacji, a oni nie chcą mnie zwolnić. To jest właśnie to, co dzieje się z tymi, którzy mówią prawdę o tej firmie. Są wypędzani. Oni nie mają szacunku do nikogo. Wyraziłem się jasno o tym, że nigdy więcej nie zawalczę w tej organizacji, w U.F.Cyrku. Ustawione walki – i mogę to udowodnić! Jeszcze nie zrzuciłem bomby. Nie powiedziałem wszystkiego co wiem.

O ustawianiu walk:

Albo robisz co Ci każą, albo wylatujesz. Nie poddam się dopóki nie uwolnią sportowców. Ten promotor zabija nasz sport. Tam są fighterzy, którzy muszą chodzić do pracy, żeby wspierać swoje rodziny, ponieważ nie dają rady wyżyć tylko ze sportu. Oni są bardzo marnie opłacani. Organizujemy się i wkrótce będę miał wieści dla moich braci w ringu. Tak nie może być! Niektórzy próbowali mnie kupić, ale ja nie jestem na sprzedaż. I będę walczył do końca, by zdemaskować tych promotorów, którzy zwodzą opinię publiczną, oszukują, zabierają godność i honor naszemu sportowi. To zamienia się w pro-wrestling z ustawianymi walkami. Musimy powstrzymać tych gości, bo znaleźliśmy się na krawędzi!

Co sądzicie o słowach Silvy?

69 KOMENTARZE

 1. Co sądze?

  Jeśli Cain Velasquez brał w tym udział na UFC188 to nie mam pytań :bad:

  A tak na serio to dobrze ze Wanderlei Silva wpisuje się w atak na łysego i spółke, czekam na więcej telenowela trwa

 2. Pewnie Wanderlei pije do walki Cain vs JDS 2 i 3 😉

  Co do sygnatury ,to rzeczywiście nie trenował zapasów do walki ostatniej jak to na wielu portalach pisano…

 3. Facet który wyleciał z UFC za doping, ma wielką bombę która zmiecie Danę White'a, tylko jakoś wcześniej zapomniał jej ujawnić. Farsa z Reebokiem jest żenująca, ale Wand jest dla mnie równie wiarygodny co Bonus BGC

 4. Nie wiem czy mnie pamięć nie myli ale, xx lat temu w jakimś wywiadzie Wanderlei mówił o ustawianiu walk w Pride.

 5. z twittów wczorajszych u Dany można było wywnioskować, że Wand będzie potrzebował mocnego adwokata, bo UFC przestają podobać się te gierki. może być ciężko.

  Baju, baju, będę w raju.

  Sorki @baju

  🙂 uspokajam się co do ludu kraju kawy.

 6. Jakby Wand napisał na cohones coś o ustawianiu walk w UFC to społeczność by go zjadła. Dobrze, że nie ma tu konta 🙂

 7. Zapomnial dodac ze przez ustawianie walk w UFC mial w nim bilans porażek wiekszy niż zwycięstw a tak na prawdę był najlepszy. Wand teraz nie bedzie przepuszczał okazji żeby zhejtować UFC więc jego pierdzieluchy mnie nie interesują.

 8. Nagłówki gazet i hasła wyborcze Axe Murder:

  Wand to zbawiciel mma! Tylko jedna droga jest słuszna, droga Wanderleia!

  Walcz z komunizmem w UFC!

  #WandOstatniSprawiedliwy

 9. Pierwsze jaskółki wiosny nie czynią …    Kilka lat zajęło obnażenie powszechności DOPINGU w MMA … ciekawe ile lat zajmie obnażenie prawdy że niektórzy "zawodnicy" znają wynik swojej walki zanim wejdą do ringu …

  Pamiętajcie co mówię od 2 lat o Puudzoiaolu … i przypomnijcie to sobie za parę lat … nawet te ograniczone niedowiarki które ze mnie szydziły padną na kolana …

 10. Ja mam wrażenie, że Wand powie teraz wszystko, żeby tylko UFC już go zwolniło z kontraktu, a ten mógł iść do Bellatora.

 11. Czego to człowiek nie zrobi dla utrzymanie formy 😉

  W lufcik wcisnąć się nie łatwo. Człowiek guma.

 12. Szkoda, że Wandowi się już totalnie odkleja. Hendo, Cro Cop, Liddell i cała reszta zrobiła swoje.

 13. ostatnią walkę jaką ustawili to walka Mendesa z Irlandzkim rudzielcem, co umie tylko pajacować.

  Taran to Ty?

 14. I jak tu obstawiać, nawet jak walka nieustawiona, to nie wiadomo, jakie kto naprawdę ma wady.

  @TYTUS mi np. nie odpowiedziałeś na jedno pytanie, niby dlaczego miałbym ci wierzyć- nawet gdyby się okazało, że miałeś rację z Pudzianem.

 15. Wand kurwa byłeś dla mnie zawsze najlepszy, a co ostatnio odpierdalasz to legende mieszasz z gównem…

  Czym innym jest walka i jego styl, a czym innym dawanie opcji wypowiadania się 😉

 16. Czym innym jest walka i jego styl, a czym innym dawanie opcji wypowiadania się 😉

  Ale całość tak psuje wizerunek przez takie głupie wypowiedzi.

 17. I jak tu obstawiać, nawet jak walka nieustawiona, to nie wiadomo, jakie kto naprawdę ma wady.

  @TYTUS mi np. nie odpowiedziałeś na jedno pytanie, niby dlaczego miałbym ci wierzyć- nawet gdyby się okazało, że miałeś rację z Pudzianem.

  Po co te infantylne pytania ? Podpuszczasz mnie ? Napisałem na ten temat wiele … a nawet o wiele wiele za dużo …

 18. Ale całość tak psuje wizerunek przez takie głupie wypowiedzi.

  Ogólnie to tak 🙂 PS: Zajebista sygna. Ci na pełnej adrenalinie, ale Stitch wpada do klatki i się nie pierdoli, z postawą "Gdzie się gapisz, siadaj na dupie na stołku i daj mi pracować!". Pracoholik z niego 😀

 19. Po co te infantylne pytania ? Podpuszczasz mnie ? Napisałem na ten temat wiele … a nawet o wiele wiele za dużo …

  Kiedyś może się okazać, że rzeczywiście walki Pudzia były ustawione, ale może się też okazać, że to były tylko bzdurne ploty, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Tak samo może się okazać, że infantylnym było nazwanie mojego pytania infantylnym. To, że Pudzian 2x wygrał i pewien forumowicz był wcześniej tego pewnym na 100%, bo miał skądś cynk- statystycznie patrząc, nie może być dla mnie dowodem. Może być wartą uwagi hipotezą.

  Jedno jest pewne- całkowita wiara w ustawkę pozwoliła ci postawić sporą kwotę, a skoro Pudzix powygrywał swoje walki, to zarobiłeś dużo pieniędzy.

 20. Kiedyś może się okazać, że rzeczywiście walki Pudzia były ustawione, ale może się też okazać, że to były tylko bzdurne ploty, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Tak samo może się okazać, że infantylnym było nazwanie mojego pytania infantylnym. To, że Pudzian 2x wygrał i pewien forumowicz był wcześniej tego pewnym na 100%, bo miał skądś cynk- statystycznie patrząc, nie może być dla mnie dowodem. Może być wartą uwagi hipotezą.

  Jedno jest pewne- całkowita wiara w ustawkę pozwoliła ci postawić sporą kwotę, a skoro Pudzix powygrywał swoje walki, to zarobiłeś dużo pieniędzy.

  Jednak dobrze wiedziałeś co pisałem …

  Odpowiem morałem w stylu Pudzixa …   Szatan tkwi w szczegółach … 😉

 21. Jednak dobrze wiedziałeś co pisałem …

  Odpowiem morałem w stylu Pudzixa …   Szatan tkwi w szczegółach … 😉

  A to tych szczegółów nie poznałem. Co to było- błysk w oku Pudzilli? 😉

 22. @straszny_raptor  dodam jeszcze że Pudzix wygrał 4 walki z rzędu (nie dwie )  … i pewnie 5 teeeeż  …

  Ok, ale cynk miałeś chyba dopiero od walki z Nastulą? Taki Thompson np., już nie wydaje się takim dzikiem po ostatniej walce Bedorfa. A Pudź to jednak taka mała elektrownia, możliwości jego organizmu są duże.

  Owszem- możliwym jest, że takie niuanse jak rozgoryczenie Thompsona po walce, to po prostu dobra gra aktorska. Ale nie mam na to niezbitych dowodów.

 23. Ok, ale cynk miałeś chyba dopiero od walki z Nastulą? Taki Thompson np., już nie wydaje się takim dzikiem po ostatniej walce Bedorfa. A Pudź to jednak taka mała elektrownia, możliwości jego organizmu są duże.

  Owszem- możliwym jest, że takie niuanse jak rozgoryczenie Thompsona po walce, to po prostu dobra gra aktorska. Ale nie mam na to niezbitych dowodów.

  Mylisz, mieszasz, dywagujesz … lepiej zakończmy ten temat … lepiej już nic nie pisz.

 24. dwa razy nie dostaniesz ode mnie lajka za to samo, cwaniaku :boystop:

  Ja po prostu się śmieję Hue Hue hue

 25. Ustawione walki – i mogę to udowodnić! Jeszcze nie zrzuciłem bomby. Nie powiedziałem wszystkiego co wiem.

  Wanderleia chyba czeka bardzo brutalne samobójstwo 🙂

 26. Mylisz, mieszasz, dywagujesz … lepiej zakończmy ten temat … lepiej już nic nie pisz.

  To ciekawe, bo myślałem, że zadaję pytania, nakreślam wątpliwości i podaję pewne argumenty. Do tego postu miałem cię za w miarę poważnego dyskutanta, teraz muszę się z tobą zgodzić- lepiej zakończmy temat.

  Pozdro Tytek!

 27. To ciekawe, bo myślałem, że zadaję pytania, nakreślam wątpliwości i podaję pewne argumenty. Do tego postu miałem cię za w miarę poważnego dyskutanta, teraz muszę się z tobą zgodzić- lepiej zakończmy temat.

  Pozdro Tytek!

  Pozdro  K41

 28. Chciałem sobie poszydzić, ale… Z Leppera także szydzono, gdy mówił o talibach lądujących w Klewkach.

 29. Dzięki za poprawienie.

  Kaczka 2 razy napisał dawno temu" Pozdro Tytek " …. jak już Ci napisałem diabeł tkwi w szczegółach … mimo że to pewnie zbieg okoliczności …

  Edit a Mahonek co tam laikuje ?

 30. O nie, teraz i na mnie padło przekleństwo kaczora! Ależ przerażający zbieg okoliczności :dismay:

  Cóż, szansa, że ktoś ci znowu napisze "Pozdro Tytek", to raczej 30% niż 3%. Ale nie wyrzygam dowodów, bo już mi i tak dawno kazałeś skonczyć.

  Pondro Tytko!

 31. Ja pamiętam jaka była psychoza gdy Kaczy miał ten odwyk od forum wcześniejszy. Wtedy to każdy był podejrzewany o bycie Kaczką.

 32. Ja pamiętam jaka była psychoza gdy Kaczy miał ten odwyk od forum wcześniejszy. Wtedy to każdy był podejrzewany o bycie Kaczką.

  O tak, pamiętam. Te teorie spiskowe, że Kaczka ma miliard subkont, z których próbuje paraliżować forum. Może i miał? Do dziś śmieję się z Bolta (ten to jest gość). Miałem negatywne zdanie o KSW i pisał do mnie, że mnie blokuje, bo "ma pewne podejrzenia". Ha ha, Sherlock pieprzony 😉 Uśmiałem się wtedy. Co drugi był Kaczką wtedy. A on żyje w ogóle? Jak zaczynałem na forum wszędzie go było pełno. Nawet w jakimś rankingu był na "najbardziej pomocnego usera". Gdzieś wysoko, zaraz za Vorankiem. A teraz Kaczki nie ma.

  Sorry za offtop.

 33. O tak, pamiętam. Te teorie spiskowe, że Kaczka ma miliard subkont, z których próbuje paraliżować forum. Może i miał? Do dziś śmieję się z Bolta (ten to jest gość). Miałem negatywne zdanie o KSW i pisał do mnie, że mnie blokuje, bo "ma pewne podejrzenia". Ha ha, Sherlock pieprzony 😉 Uśmiałem się wtedy. Co drugi był Kaczką wtedy. A on żyje w ogóle? Jak zaczynałem na forum wszędzie go było pełno. Nawet w jakimś rankingu był na "najbardziej pomocnego usera". Gdzieś wysoko, zaraz za Vorankiem. A teraz Kaczki nie ma.

  Sorry za offtop.

  Żyje, na innym forum, którego nazwy nie można tu wymieniać. Prowadzi też fanpage Mamed Khalidov in UFC, gdzie spamuje jakimiś gównami.

  A, żeby nie robić offtopu, to napiszę, że pewnie jakieś wałki mogły w historii UFC zajść, ale Wand jest niestety najmniej wiarygodnym źródłem w tej materii.

 34. Żyje, na innym forum, którego nazwy nie można tu wymieniać. Prowadzi też fanpage Mamed Khalidov in UFC, gdzie spamuje jakimiś gównami.

  A, żeby nie robić offtopu, to napiszę, że pewnie jakieś wałki mogły w historii UFC zajść, ale Wand jest niestety najmniej wiarygodnym źródłem w tej materii.

  Dzięki, Maras. To ostatnie pytanie (moderatorzy mnie zabiją): Dlaczego, mogłoby się wydawać użyteczny gość (chyba, że się mylę) poleciał z forum?

  I żeby nie narazić się specjalnie: Wand powinien dać jakąś pożegnalną walkę w Japonii i skupić się na promocji tamtejszych organizacji lub bycie ambasadorem. A o poprzednim pracodawcy mówić jak najmniej.

 35. Żyje, na innym forum, którego nazwy nie można tu wymieniać. Prowadzi też fanpage Mamed Khalidov in UFC, gdzie spamuje jakimiś gównami.

  A, żeby nie robić offtopu, to napiszę, że pewnie jakieś wałki mogły w historii UFC zajść, ale Wand jest niestety najmniej wiarygodnym źródłem w tej materii.

   @straszny_raptor to pewnie nie "K" tylko pisał przez chwilę do mnie podobnie … dziecinne podpuszczanie i to pozdro z przeinaczoną nazwą … coś jak przezywanie @Masu … ma-suta … Ja z nim nie miałem za wiele do czynienia i był mi prawię obojętny ….

  Ale jak czasem widzę na forum ŚWIEŻEGO TROLLA który mając 5 postów na krzyż … zna obyczaje forum i jest w miarę obcykany to zastanawiam się który zbanowany stary trolluch wcielił się w nową skórę …

 36. Dzięki, Maras. To ostatnie pytanie (moderatorzy mnie zabiją): Dlaczego, mogłoby się wydawać użyteczny gość (chyba, że się mylę) poleciał z forum?

  Mi on tam latał, ale paru osobom zaszedł za skórę. Miał multikonta, z których trollował, bawił się w detektywa i wyszukiwał zdjęcia użytkowników, jakieś tam nawet zamieścił na forum. Na każdym innym forum by poleciał na stałe po jednej z tych rzeczy, ale tutaj był naprawdę długo tolerowany.

 37. Mi on tam latał, ale paru osobom zaszedł za skórę. Miał multikonta, z których trollował, bawił się w detektywa i wyszukiwał zdjęcia użytkowników, jakieś tam nawet zamieścił na forum. Na każdym innym forum by poleciał na stałe po jednej z tych rzeczy, ale tutaj był naprawdę długo tolerowany.

  Jeśli tak, to faktycznie zasłużył. Dzięki za info. Moja ciekawość (ku uciesze moderatorów) została zaspokojona. Także dzięki i sorry za offtop raz jeszcze.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.