Alexander Gustafsson, który w swoim najbliższym boju zmierzy się z Volkanem Oezdemirem, chciałby walczyć o pas mistrzowski wagi półciężkiej, jednak aktualny mistrz Daniel Cormier uważa, że Szwed powinien zrobić coś spektakularnego, by zasłużyć na takie starcie. W najnowszym programie The MMA Hour, Gustafsson odniósł się do słów Cormiera.

To nie brzmi dobrze, gdy on mówi takie rzeczy. Walka Cormiera z Lesnarem? Szanuję to, bo jest to duże starcie, które przyniesie ogromne pieniądze, ale to, że on mówi, iż muszę zrobić coś spektakularnego, by z nim walczyć… Uważam, że to nierozsądne ponieważ jestem numerem jeden w rankingu i walczyłem praktycznie z każdym w tej kategorii wagowej. To nie on decyduje o takich sprawach. Nie mam pojęcia co on przez to rozumie. Walczyłem z każdym i czekam na szansę jak każdy inny zawodnik, który chce stoczyć bój mistrzowski.

Gustafsson dodał również, że Cormier powinien się zdecydować, co faktycznie zamierza robić dalej.

On posiada teraz dwa pasy i nie chce wypuści tego z wagi półciężkiej. Musi się więc zdecydować, czy chce wrócić wagę niżej. Zamierzam teraz pokonać Volkana i będę gotów na DC. Może on powinien zwakować pas, żebyśmy my mieli o co walczyć. Uważam, że moja walka z Volkanem powinna być o pas tymczasowy. A jak DC wreszcie się zdecyduje i zejdzie wagę niżej, wtedy możemy walczyć o pełnoprawny tytuł.

4 KOMENTARZE

  1. Taaa jasne.. najlepiej przy każdej sytuacji rozdawac pasy interimy, interimy interimow a potem mistrz jaki jest każdy widzi… Widze ze niektórzy staraja sie zdobyc pas każdym sposobem.. Mistrz nie walczy 3 miesiace i juz ma byc tymczasowy smiech na sali i nic wiecej.. Stare UFC wróć.

  2. Gus zawodnik najbardziej znany z tego, ze przegrywał walki z najlepszymi 🙂 W ogóle trzy dni po walce DC, ten już rozdaje interimy ?! LOL

  3. Jak lubiłem Gusa tak teraz mu życzę wpierdolu.. Gość walczy dwie walki na dwa lata i już chce jakieś interimy itp.. Sprawa jest bardzo prosta. Cormier odjebał całą dywizje pół ciężką , znokautował w pierwszej rundzie najlepszego ciężkiego w historii wiec chce się ustawić kasowymi walkami bo sportowo już osiągnął wszystko. Lesnar owszem sportowo może parę lat temu byłby skalpem ale teraz to tylko chodzi o kasę i prestiż. Jones byłby tym ostatnim , decydujące starcie ale do tego na 99% nie dojdzie dlatego myślę , że jeśli Gus pokona Volkana i nie dostanie TS'a to Cormier ostatnią walkę stoczy z Brockiem w styczniu i to będzie koniec.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.