Chociaż na razie oficjalnie nie wiadomo czy dojdzie do walki o pas wagi półciężkiej pomiędzy jej mistrzem Janem Błachowiczem i mistrzem wagi średniej Israelem Adesanyą, wszystko wskazuje na to, że UFC właśnie to starcie planuje zestawić w marcu roku 2021.

Niedawno szef UFC zapowiedział, że jest to bardzo ciekawe zestawienie i walka, do której chciałby doprowadzić. Teraz natomiast Ariel Helwani, dziennikarz ESPN powiedział, że starcie Błachowicza z Adesanyą jest planowane na jedną z dwóch numerowanych gal, które mają się odbyć w marcu 2021 roku.

Takie rozwiązanie idealnie pasowałoby do planów Jana Błachowicza. Zaraz bowiem po tym, gdy pojawił się pomysł walki Israela z Janem, Polak zastrzegł, że jest chętny na ten bój, ale najwcześniej w marcu roku 2021.

Zarówno Israel jak i Błachowicz zawalczyli po raz ostatni na gali UFC 253 we wrześniu tego roku i zwyciężyli w oktagonie na „Fight Island”. Israel pokonał wtedy Paulo Costę, a Jan Błachowicz wygrał z Dominickiem Reyesem, zdobywają w ten sposób pas wagi półciężkiej.

Dla Błachowicza walka z Adesanyą będzie więc pierwszą obroną tytułu mistrzowskiego. Israel natomiast zapowiedział już jakiś czas temu, że jego przejście do wagi półciężkiej ma być raczej jednorazowym wypadem, po którym Adesanya planuje bronić swojego tytułu w wadze średniej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.