bj_penn

BJ Penn ma powrócić do oktagonu w styczniu 2017 r. podczas gali UFC w Phoenix. Zmierzy się wówczas z Yairem Rodrgiuezem.

Penn po raz ostatni walczył w roku 2014. Przegrał wtedy z Frankiem Edgarem. Dziś zapytany o to, po co po takim czasie chce wrócić do walk odpowiedział:

Uwielbiam to. Brakuje mi konfrontacji. Lubię walczyć, to nie jest jakieś moje przekleństwo, sprawa mi to radość. Chodzi o to, że gdybym nie walczył musiałbym robić coś innego, a właśnie walczenie jest tym co lubię robić najbardziej.

Walki Penna w UFC tuż przed rezygnacją ze startów trudno zaliczyć do udanych. Siedem ostatnich starć, to tylko jedna wygrana i jeden remis. Teraz jednak Penn chce w stu procentach skupić się na przygotowaniach.

Nie wiem co jest dobre, a co złe, ale myślę, że najlepszą rzeczą dla mnie teraz jest zniknięcie z Hawajów, ponieważ mam tu zbyt dużo zajęć, które odciągają mnie od walczenia. Walcząc trzeba być w tym całym sobą, wszystko musi być podporządkowane walce.

Do zbliżającego się starcia Penn przygotowuje się u Greg Jackson w Albuquerque. Zapytany o to, czy mógł wcześniej zrobić coś lepiej w trakcie swojej kariery powiedział:

Tak, pewnie mogłem zrobić coś lepiej, ale widać tak musiało być. Uważam, że nic nie dzieje się bez przyczyny i tak to dział. Nie myślę więc o tym źle.

4 KOMENTARZE

 1. @maras no dzięki 🙂 ale co ja tutaj jeszcze mogę dodać? Chyba już nawet najwierniejsi fani BJa mają dość pierdolenia o tych powrotach i zmiany czegoś w przygotowaniach.

  Jacek Łosak

  Penn chce w stu procentach skupić się na przygotowaniach.

  czyli jak zawsze…przed każdym kolejnym, tragicznie nieudanym powrotem jest skupiony na 100%

  Jacek Łosak

  Uwielbiam to. Brakuje mi konfrontacji. Lubię walczyć, to nie jest jakieś moje przekleństwo, sprawa mi to radość.

  No ja nie mam wątpliwości co do tego, że on lubi walczyć. Problem w tym, że nie lubi ćwiczyć regularnie i do granic możliwości, nie lubi reżimu treningowego, nie lubi diety, nie lubi całej masy innych rzeczy, która jest nieodłączną częścią sportu zawodowego. I to właśnie jest różnica, pomiędzy tym, że ktoś lubi się bić, a ktoś jest zawodowym fighterem.

  Jacek Łosak

  Chodzi o to, że gdybym nie walczył musiałbym robić coś innego

  jak codzienne surfowanie, imprezy na plaży, jaranie i chlanie, panienki itd. Sęk w tym, że Penn robi to nie tylko wtedy, gdy nie walczy, ale również wtedy, gdy walczy

  Jacek Łosak

  myślę, że najlepszą rzeczą dla mnie teraz jest zniknięcie z Hawajów, ponieważ mam tu zbyt dużo zajęć, które odciągają mnie od walczenia. Walcząc trzeba być w tym całym sobą, wszystko musi być podporządkowane walce.

  Jacek Łosak

  Do zbliżającego się starcia Penn przygotowuje się u Greg Jackson w Albuquerque

  W pierwszej chwili brzmi to sensownie i dobrze…ale przypominam, że to też nie jest nowy pomysł, bo Penn już wyjeżdżał i do Jacksona się przygotowywać i do Roacha i pewnie jeszcze w kilka innych miejsc, których nie pamiętam. Efektów w walce nie widać, zatem sądzę, iż te rzeczy które odciągają go od walczenia występują nie tylko na Hawajach. Gdzie indziej też lubi sobie po prostu ostro poimprezować

  Jacek Łosak

  Zapytany o to, czy mógł wcześniej zrobić coś lepiej w trakcie swojej kariery powiedział:

  Tak, pewnie mogłem zrobić coś lepiej, ale widać tak musiało być. Uważam, że nic nie dzieje się bez przyczyny i tak to dział. Nie myślę więc o tym źle.​

  Czyli słowem – niczego nie żałuje i uważa, że było dobrze tak jak było. Następny wywiad po walce (o ile do niej dojdzie) to znów będzie beksa BJ, który tłumaczy się na rozmaite sposoby i widzi winnych wszędzie dookoła.

  BJ miał naprawdę ogromny talent. Szkoda, że wiele lat temu nie wyczuł momentu, w którym MMA ze sportu w którym sobie startujesz tak przy okazji, bo lubisz się bić, masz jakieś umiejętności, ale nie jest ono Twoim głównym zajęciem w życiu (bo w pozostałym czasie normalnie pracujesz, lub tak jak BJ – imprezujesz, surfujesz i jarasz za hajs starych) zmieniło się w pełni zawodowy sport, w którym jeśli nie jesteś profesjonalistą i nie podporządkowujesz wszystkiego tej dyscyplinie, to po prostu nie masz czego szukać.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.