Dla niektórych zawodników przejście na sportową emeryturę bywa ogromnym wyzwaniem. Antonio Rogerio Nogueira, który jeszcze w 2017 roku zapowiadał, że myśli o zakończeniu kariery, po powrocie do startów i wygraniu walki podczas gali UFC Fight Night 137 w wrześniu 2018 roku, chce dalej próbować swoich sił w oktagonie. Myśli o emeryturze natomiast cały czas tlą się w jego głowie.

Myślę o tym bardzo często. Myślę o tym, żeby odejść z końcem przyszłego roku. Jeśli będę w stanie walczyć w tym roku i kolejnym, wówczas poważnie rozważę zakończenie kariery, właśnie pod koniec przyszłego roku.

W rozmowie dla serwisu Combate, młodszy z braci Nogueira powiedział, co trzyma go dalej przy MMA.

To mój umysł powoduje, że nadal chcę walczyć. Mam 42 lata, a rozmawiając z młodymi zawodnikami słyszę od nich, że chcą kończyć kariery w wieku 35 lat. Gdy słyszę coś takiego, myślę, że albo reprezentuję starą generację zawodników, albo zwyczajnie jestem już na to za stary. Pytam sam siebie o zakończenie kariery, ale wiem, że walcząc jestem szczęśliwy. Smak zwycięstwa teraz jest inny niż niegdyś. Staram się czerpać z tego jak najwięcej, póki jeszcze mogę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.