Georges St-Pierre, były mistrz UFC, jest pod wrażeniem tego, w jakim momencie Nate Diaz zakończył współpracę z największą organizacją MMA na świecie.

Podczas gali UFC 279 Nate Diaz pokonał Tony’ego Fergusona i zdecydował się zakończyć współpracę z UFC. Nie jest to jednak koniec zawodowych planów Nate’a. Teraz Diaz chce ruszyć z własną organizacją i walczyć w innych dyscyplinach i dla innych marek.

Takie zakończenie współpracy z UFC podoba się Georgesowi St-Pierrowi, który w rozmowie dla The Schmo powiedział:

On odszedł będąc na szczycie i to było piękne zakończenie. Teraz jest na takim etapie, że może wybierać, co dalej zrobi i będzie za to dostawał odpowiednie pieniądze. W tym biznesie trzeba być mądrym. Zawsze powtarzam młodym zawodnikom: to ty powinieneś zdecydować o odejściu z tego sportu i nie pozwolić, aby to sport zrobił za ciebie.

Sam GSP wykonał podobny ruch w roku 2013, kiedy to zdecydował się przejść na emeryturę będąc na sportowym szczycie i po dwunastu wygranych z rzędu. Potem jednak wrócił jeszcze do UFC na jedną walkę i ponownie wygrał.

Nate Diaz ma na swoim koncie ponad 30 zawodowych walk. Do UFC wszedł z programu The Ultimate Fighter. Dla organizacji bije się od roku 2007. W oktagonie stoczył 27 pojedynków. W swojej bogatej karierze w oktagonie największej organizacji MMA na świecie mierzył się z m.in. Anthonym Pettisem, Conorem McGregorem, Donaldem Cerrone, Jimem Millerem czy Jorge Masvidalem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of jihaad
jihaad

UFC
Middleweight

10,597 komentarzy 25,460 polubień
Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,314 komentarzy 76,529 polubień

Za Diaza to akurat zdecydowało zioło

Odpowiedz polub

Avatar of Baddream
Baddream

Bellator
Featherweight

4,076 komentarzy 6,975 polubień

Z tej mądrości to Nate zaraz jeszcze doktorat zrobi

Odpowiedz polub

G
Guest

mądry nate. niezły oksymoron.
Spoiler content hidden.

Odpowiedz polub