joanna-jedrzejczyk-esther-lin

Walki kobiet w MMA nikogo już nie dziwią. I choć kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić, że to walki pań mogą być głównymi wydarzeniami gali, dziś takie sytuacje są całkiem normalne. Wygląda na to, że zmiana postrzegania walk kobiet w MMA ma również pozytywny wpływ na świat boksu.

Ewa Piątkowska, która podczas gali Polsat Boxing Night 17 września w Ergo Arenie stoczy pojedynek o mistrzostwo świata WBC, w rozmowie z Polsatem Sport powiedziała:

Jeszcze 3 lata temu żaden duży promotor nie był zainteresowany tym, żeby pokazać kobiecą walkę na swojej gali. Teraz każdy promotor ma jakąś zawodniczkę i kobiety są pokazywane na największych galach. Jeszcze kibice nie chcą docenić tego, co robimy. MMA jest kochane przez młodych kibiców i oni nie widzą problemu w tym, że biją się kobiety.

Mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk, jest również przekonana, że podejście do kobiecego bosku się zmienia:

To kwestia czasu, gdy również w boksie kobiety będą miały walki wieczoru i będą promować gale tak, jak robiłam to ja, czy Ronda Rousey. Trzymam kciuki za nasze dziewczyny. Cieszę się, że kibice oglądają nas coraz częściej.

4 KOMENTARZE

  1. Te słowa słyszałem już w Puncherze w poniedziałek. Czy to apropo wpisu Clouda o tym, gdy żywcem nie ma o czym pisać 🙂

  2. jak ja lubie te teksty " jak robilam to ja, czy ronda rousey", z dupy!!!!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.