Belfort

(Fot. Dave Mandel / Sherdog.com) Wszystko wskazuje na to, że długo oczekiwany i nagłaśniany medialnie pojedynek trenerów brazylijskiego TUF-a Chaela Sonnena i Wanderleia Silvy ponownie nie dojdzie do skutku. Jak podało UFC, Brazylijczyk został usunięty z walki zaplanowanej na galę UFC 175: Weidman vs Machida, 5 lipca w Las Vegas,  z powodu problemów z otrzymaniem licencji na starty w stanie Nevada. Inny reprezentant Kraju Kawy Vitor Belfort zgodził się wziąć walkę w zastępstwie, jednak jego udział w gali również zależy od tego, czy NSAC przyzna mu licencję.

W rozmowie MMAFighting.com nowy dyrektor wykonawczy komisji w Nevadzie, Robert Bennett, poinformował, że Silva po prostu nie złożył w wymaganym czasie aplikacji o wydanie licencji. Dodatkowo, według niepotwierdzonych plotek „The Axe Murderer”, przebywając w USA w czasie UFC 173, odmówił poddania się niezapowiedzianej kontroli antydopingowej, podczas gdy jego niedoszły rywal Sonnen przeszedł badanie.

Belfort – główna „ofiara” wydanego przez NSAC zakazu stosowania terapii testosteronowej – zostanie poddany procesowi licencyjnemu 17 czerwca. Wysoce prawdopodobne jest, że „Phenom” zostanie również poddany dodatkowym testom antydopingowym.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.