Organizacja International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF) poinformowała o rozpoczęciu negocjacji w sprawie połączenia z World Mixed Martial Arts Association (WMMAA). Obie organizacje zajmują się promocją MMA na poziomie amatorskim, obie chcą wprowadzić MMA na igrzyska olimpijskie i obie złożył również aplikacje do Global Association of International Sports Federations (GAISF), wcześniej znanym pod nazwą SportAccord, w sprawie uznania ich za globalny organ zarządzający sportem jakim jest MMA. Ponieważ jednak GAISF może uznać tylko jedną organizację, podwójna aplikacja może stanowić przeszkodę w pozytywnym zakończeniu tego procesu.

Walne zgromadzenie IMMAF wydało więc pozytywną opinię w sprawie rozpoczęcie rozmów z WMMAA w sprawie połączenia.

Kerrith Brown, prezes IMMAF powiedział, że cieszy się z rozpoczęcia negocjacji.

Rozpoczęcie rozmów stwarza wspaniałą możliwość współpracy. To będzie wielka przyjemność móc pracować z Vadimem Finkelchteinem i jego zespołem w trakcie trwania negocjacji. Liczymy, że nasz rozmowy doprowadzą do najlepszego rozwiązania dla obu stron.

Vadim Finkelchtein, prezes WMMAA również liczy na pozytywne zakończenia sprawy.

Potwierdzam, że oficjalnie rozpoczęliśmy rozmowy w sprawie połączenia obu organizacji. Działamy na tym samym polu i mam te same cele. Przedstawiciele GAISF poinformowali nas, że MMA zostanie uznane tylko wtedy jeśli aplikacja będzie pochodzić od jednej globalnej organizacji. Rozmowy trwają już od jakiegoś czasu i liczę, że ostatecznie doprowadzą nas do akceptacji przez GAISF, a później przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.