kamaru usman

Gilbert Burns i Kamaru Usman mają zmierzyć się w boju mistrzowskim już w połowie lutego, podczas gali UFC 258. Obaj zawodnicy dobrze się znają, bo przez lata wspólnie trenowali.

Do pojedynku Gilberta Burnsa z Kamaru Usmanem miało dojść już w zeszłym roku, ale ostatecznie u Burnsa wykryto koronawirusa i starcie zostało przełożone, a Usman zmierzył się z Masvidalem.

Teraz, przed nadchodzącym bojem, Usman powiedział w rozmowie dla TSN, że cieszy się z nadchodzącej walki.

Teraz zrobimy to, co robiliśmy przez lata za darmo i dostaniemy za to sporo pieniędzy.

Usman dodał jednak, że Burns w treningu i na sparingach nigdy nie miał okazji doświadczyć tego, z czym przyjdzie mu się zderzyć w oktagonie UFC.

Zawsze staram się być dobrym kolegą z maty. Nie płacą mi za wygrywanie na treningu. Oczywiście chcę być coraz lepszy w tym co robię. Na treningu zawodnicy nie odczuwają jednak tego wszystkiego, co wnoszę do klatki przy normalnej walce. Sama walka jest więc zdecydowanie inna od tego, co robi się na treningu.

Do walki obu zawodników dojdzie 13 lutego w Las Vegas.

Usman w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego pokonał Colby’ego Covingtona przez TKO w ostatniej rundzie pojedynku. Tytuł mistrza kategorii półśredniej zawodnik zdobył w walce z Tyronem Woodleyem. Na UFC 251 Kamaru kolejny raz bronił pasa mistrzowskiego – tym razem przeciwko Jorge Masvidalowi.

Burns jest niezwyciężony od czasu przejścia do kategorii półśredniej. Pokonał w tym czasie Alexeya Kunchenko, Gunnara Nelsona, Demiana Maię i Tyrona Woodleya.

11 KOMENTARZE

 1. Z wypowiedzi jednego i drugiego można wywnioskować, że to Burns był górą na sparingach.

  Sparing nie walka bo według kilku Woodley bił Kolbę a w walce Kolba go robił jak chciał

 2. Panowie, umówmy się… Ile razy mieliście tak (oczywiście ch0dzi mi o opinię trenujących, ale i rywalizujących z innymi) że sparingi i zadaniówki wypadały z kimś kiepsko, ale gdy dochodziło do walki w ringu czy oktagonie, to zdecydowanie górowaliście?

 3. Moim zdaniem Usman to wygra, niestety. Jestem z tych, których jego styl walki nie porywa.. Wiem, że nie jestem oryginalny.. Chciałbym, żeby pas miał ktoś inny, ale nie wiem kto by mu ten pas miał odebrać:sad: Tak więc typuję tak, że Usman najbliższą walkę wygra i jeszcze przez jakiś czas będzie mistrzem

 4. Panowie, umówmy się… Ile razy mieliście tak (oczywiście ch0dzi mi o opinię trenujących, ale i rywalizujących z innymi) że sparingi i zadaniówki wypadały z kimś kiepsko, ale gdy dochodziło do walki w ringu czy oktagonie, to zdecydowanie górowaliście?

  Na sparingach często sprawdzasz pewne koncepcje walki, próbujesz różnych akcji – czy wchodzą, jak zareaguje przeciwnik, itd.  W walce liczy się tylko skuteczność, czas na testowanie już minął.

 5. Na sparingach często sprawdzasz pewne koncepcje walki, próbujesz różnych akcji – czy wchodzą, jak zareaguje przeciwnik, itd.  W walce liczy się tylko skuteczność, czas na testowanie już minął.

  I dlatego Burns przegra o ile nie wyczaruje czegoś magicznego z pleców 😥

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.