Faber

Portal Fox Sports poinformował, że do karty walk gali UFC Fight Night „Hunt vs Nelson” zostało dołączone starcie pomiędzy Urijah Faberem (MMA 31-7) oraz świeżo zakontraktowanym Masanorim Kaneharą (MMA 23-11-5).

Pierwotnie Faber miał skrzyżować rękawice z Norifumim „Kidem” Yamamoto (MMA 18-6-1), lecz plany uległy zmianie i nowym przeciwnikiem Kalifornijczyka został były mistrz wagi piórkowej w Sengoku. Weteran większości japońskich federacji (ma na swoim koncie walki dla ZST, Shooto, Sengoku, Pancrase oraz Deep) w ostatnim czasie zaliczył serię sześciu zwycięstw z rzędu przerwaną przez dyskwalifikację w walce z Toshiakim Kitadą (MMA 16-7-4) na gali Deep – 66 Impact. W czasie próby ucieczki z duszenia gilotynowego Kanehara pociągnął swego przeciwnika z sobą, co doprowadziło do wypadnięcia obu zawodników z ringu. Sędziowie odczytali to jako celowe działanie i zdyskwalifikowali Masanoriego. W swoim bilansie Japończyk może pochwalić się zwycięstwami nad wspomnianym wcześniej Yamamoto, Michihiro Omigawą (MMA 13-14-1) oraz Chanem Sungiem Jungiem (MMA 13-4).

16 KOMENTARZE

 1. 39 walk u jednego vs 38 walk u drugiego , będzie wojna 😉 War California Kid, choć czasu jeszcze dużo 😉

 2. Pewnie to ukłon dla Japońskich fanów ale to starcie to jakies nieporozumienie.

 3. Tak jak kolega wyżej uważam, że to słaby missmatch który skończy się szybką pacyfikacją

 4.  Kanehara moim zdaniem ma prawo utrzymać się w UFC, ale zestawienie go z Faberem faktycznie wygląda słabo, a nie wiem czy Japończycy chcą zobaczyć uduszenie swojego na przestrzeni góra dwóch rund.

 5. Nie ma zawodnikó dla Fabera to ma obijac ogórów? Bez przesady. Mogliby mu dać jakiegoś Mizugakiego chociaż.

 6. Podobno Faber marzył , aby zawalczyć kiedyś w Japonii . Może naciskał na Danke, żeby go dopisał do tej gali, a że nikogo innego nie było to dali kaneharę Smile

 7. Faber na debiut? To troszke uwłacza mu, moim zdaniem. Chyba że po klęsce z Barao bierze wszystko jak leci

 8. Panowie a wiecie moze co z Kidem Yamamoto ?? Bedzie walczyl na gali czy definitywnie wypadl z rozpiski ??

 9. jak to zobaczylem to moja reakcja byla podobna, wieeeelkie wtf.

  Urijah widocznie ma miec dobry streak, warrr CaliforniaKid!!!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.