Marvin Vettori zwyciężył w walce wieczoru gali UFC Vegas 16. Włoch okazały się lepszy od Jacka Hermanssona, po pięciu rundach starcia sędziowie punktowi byli jednogłośni w swoim wedykcie.

Hermansson rozpoczął od niskiego kopnięcia na wykroczną nogę Włocha. Vettori kilkukrotnie skrócił dystans i agresywnie zaatakował serią ciosów. Marvin regularnie zamykał swojego swojego rywala pod siatką. Wycofujący się Jack w końcu padł na matę po lewym prostym Vettoriego! Ten doskoczył do niego z zamiarem skończenia walki przed czasem, ale Hermansson zdołał przetrwać. Vettori pracował uderzeniami w parterze, szukał również duszenia, jednak obie te próby okazały się nieskuteczne. Marvin kontrolował Jacka na ziemi niemal do ostatnich sekund pierwszej rundy.

Na początku drugiej odsłony od razu do ataku ruszył Hermansson. Po kilku wymianach w stójce zdecydował się na próbę obalenia. Marvin wylądował w parterze, ale udało mu się szybko przetoczyć przeciwnika i ponownie znaleźć się w górnej pozycji. Vettori rozbijał Jacka z gardy, a na półtorej minuty przed końcem rundy pozwolił mu na wstanie do stójki. Szwed zdecydował się na przejście do klinczu, po zerwaniu uchwytu niecelnie zaatakował obrotowym łokciem. Druga część tego pojedynku również minęła pod dyktando Włocha.

Zawodnicy wymienili po kopnięciu na korpus w pierwszych sekundach kolejnej odsłony. Marvin i Jack zajęli centrum oktagonu, gdzie toczyli wymiany w pełnym dystansie. Hermansson dążył do przeniesienia akcji na matę, ale Vettori nie miał problemów z powstrzymaniem ataków zapaśniczych rywala. Hermansson wywierał presję i napierał do przodu, z biegiem czasu coraz częściej trafiał Vettoriego, który pod wpływem zmęczenia zaczął popełniać błędy w defensywie.

Pojedynek, który początkowo był kontrolowany przez Vettoriego, stał się mniej jednostronny. Hermansson w końcu znalazł swój rytm i zawodnicy zaczęli toczyć twarde, wyrównane wymiany w stójce. Czwarta runda minęła wyłącznie na potyczce w tej właśnie płaszczyźnie. Obaj panowie najczęściej korzystali z technik bokserskich.

Marvin Vettori zdobył inicjatywę po rozpoczęciu ostatniej odsłony, punktując przeciwnika licznymi uderzeniami. Hermansson nie pozostał pasywny i samemu także ruszył do ataku. Włoch dobrze przepuszczał jednak pojedyncze ciosy Jacka, uniki pomagały mu w dalszym rozbijaniu Szweda. Na dwie minuty przed końcem starcia statystyka celnych ciosów wynosiła 153 do 108 na korzyść Marvina. Z obu stron ciągle padały liczne uderzenia, dopiero w ostatniej minucie walki Vettori ruszył do klinczu i przycisnął Hermanssona do siatki. Jack skręcił się po nogę, szukając dźwigni, ale nie udało mu się zapiąć poddania przed syreną. Po pięciu rundach interesującego starcia przez jednogłośną decyzję wygrał Marvin Vettori.

185 lb: Marvin Vettori pok. Jacka Hermanssona przez jednogłośną decyzję (49-46, 49-46, 49-45)

Pełne wyniki gali UFC Vegas 16

Włoch po dzisiejszym triumfie wyzwał na pojedynek Paulo Costę, niedawnego pretendenta do tytułu kategorii średniej. Vettori ma na swoim koncie już cztery zwycięstwa z rzędu. W swoich poprzednich występach wygrywał z Karlem Robersonem, Andrew Sanchezem i Cezarem Ferreirą. Ostatnią porażkę poniósł w 2018 roku w starciu z obecnym mistrzem, Israelem Adesanyą.

Hermansson urodził się w Szwecji, ale w wieku 18 lat przeniósł się do Norwegii i do oktagonu wychodzi z flagami obu państw. Przed pojedynkiem z Vettorim był sklasyfikowany na 4 miejscu w oficjalnym rankingu wagi średniej UFC. W swojej ostatniej walce pokonał przez poddanie Kelvina Gasteluma.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.