joanna jędrzejczyk

Przed nadchodzącą walką o pas wagi słomkowej pomiędzy Weili Zhang i Rose Namajunas organizacja UFC postanowiła przypomnieć fanom wszystkie mistrzynie tej kategorii wagowej.

Do tej pory w wadze słomkowej UFC pas dzierżyło pięć kobiet. Wśród nich znajduje się oczywiście też Joanna Jędrzejczyk, która jako druga zawodniczka w historii zasiadała na tronie tej kategorii wagowej.

Do najbliższej walki mistrzowskiej pomiędzy Weili Zhang z Rose Namajunas dojdzie 24 kwietnia, podczas gali UFC 261.

Weili Zhang nie przegrała w klatce MMA od czasu swojego nieudanego debiutu. Od tamtej pory zwyciężyła 21 razy. W ostatnim pojedynku Chinka dała świetne widowisko fanom UFC, kiedy to spotkała się w oktagonie z naszą rodaczką, Joanną Jędrzejczyk. Po niezwykle wyrównanej batalii w klatce „Ultimate Fighting Championship”, Zhang zwyciężyła przez niejednogłośną decyzję sędziowską.

Rose Namajunas w ostatniej walce udanie zrewanżowała Brazylijce, Jessice Andrade, z którą przegrała w przeszłości przez brutalne KO. W ostatnich 5 walkach jej bilans wynosi 4-1. W tym czasie m.in. wygrywała dwukrotnie z Joanną Jędrzejczyk oraz pokonała Michelle Waterson. 6 z 9 zwycięstw w karierze „Thug Rose” zdobywała kończąc walki przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of lemmy
lemmy

UFC
Strawweight

7,585 komentarzy 20,207 polubień

Nawet w takim krótkim filmiku widać jak bardzo wzrósł poziom zawodniczek. Trochę ciężko uwierzyć ile już lat upłynęło od czasu gdy Aśka zdobyła pas. Ależ to byl piękny moment. :bayan:

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of roundone
roundone

BAMMA
Bantamweight

790 komentarzy 872 polubień

Nawet w takim krótkim filmiku widać jak bardzo wzrósł poziom zawodniczek. Trochę ciężko uwierzyć ile już lat upłynęło od czasu gdy Aśka zdobyła pas. Ależ to byl piękny moment. :bayan:

Pewno jaranko było mocne jak Aśka rozpierdalala mordy przeciwniczek i nie dawała się obalać ehh:bleed:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of osk
osk

M-1 Global
Heavyweight

3,864 komentarzy 21,932 polubień

Pewno jaranko było mocne

:rutekajak:

Spoiler content hidden.

Odpowiedz 2 polubień