sean sherk

Sean Sherk, były mistrz UFC i emerytowany zawodnik MMA, postanowił włączyć się do dyskusji na temat zarobków zawodników i skrytykował UFC za zbyt niskie płace.

W ostatnim czasie ponownie rozgorzała dyskusja na temat zarobków zawodników walczących pod skrzydłami UFC. Po tym jak Ben Askren i Tyron Woodley zdecydowali się na bokserskie walki z popularnym youtuberem Jakiem Paulem, zawodnicy tacy jak Francis Ngannou czy Paulo Costa zaczęli otwarcie zastanawiać się nad zarobkami w UFC. Porównując swoje wypłaty do wypłat za wspomnianych wyżej walki, które mają być znacznie wyższe, otworzyli kolejną dyskusję w kwestii płac fighterów.

Do dyskusji postanowił się również włączyć Sean Sherk, były mistrz UFC, który na Facebooku napisał:

Myślę, że UFC powinno być bardzo zażenowane sytuacją, w której jej byli mistrzowie i rankingowi zawodnicy muszą walczyć z gwiazdami YouTube’a, które prawie nie mają w tym doświadczenia, zarabiając na tym 10 razy więcej niż będąc w UFC.

Od 10 lat jestem na emeryturze i nic się nie zmieniło w organizacji. Zawodnicy UFC są nadal najgorzej opłacanymi sportowcami na dużej scenie.

Uwierzcie mi, wiem coś o tym.

Shean Sherk po raz ostatni w karierze walczył w roku 2010 kiedy to pokonał na punkty Evana Dunhama na gali UFC 119.

Sherk to były mistrz organizacji. Po raz pierwszy o pas walczył w roku 2003, ale musiał wówczas uznać wyższość Matta Hughesa. W drugim podejściu do tytułu Sherk zmierzył się z Kennym Florianem i pokonał go na przestrzeni pięciu rund. Potem raz obronił pas i utracił go ze względu na wpadkę dopingową. Po powrocie do startów zmierzył się o tytuł z B.J. Pennem, ale przegrał.

Sherk oficjalnie karierę zakończył w roku 2013. Powodem decyzji były problemy ze zdrowiem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

K
Kulpa

Oplot Challenge
Lightweight

20 komentarzy 5 polubień

Większość zawodników w ufc płacze że mało kasy dostają a kto im każe tam być lub walczyć podpisując jakiś kontrakt widzą chyba co i jak dostaną mają tam jakiś menadżerów mogą nie podpisać i NIE walczyć te ciągłe płacze że mało kasy są już wkurzające mi jak się nie podoba że pracodawca coś nie tak płaci dziękuję i szukam innej pracy zwłaszcza że w Polsce mamy teraz rynek pracownika a nie pracodawcy

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Kraver
Kraver

KSW
Welterweight

5,409 komentarzy 14,961 polubień

chyba ktoś miał wizytę smutnych panów na chacie bo post już usunięty :awesome:
:danaillegal:

Odpowiedz 1 Like