Dwa tygodnie temu typowanie Sengoku i WEC 47 okazało się wielce trudne i chyba tylko jedna osoba miała więcej niż połowę poprawnych typów. Przy okazji doszło do zmian w czołówce tabeli gdzie prowadzą Knee i Przemek z 36 punktami. 35 punktów ma na koncie jacol6 a 34 Bhaal i d0c.

W tym tygodniu do typowania zaliczają się główna karta UFC na Versus oraz pięć walk z poniedziałkowego DREAM, które nie są freakshow. Swoje typy jak zwykle należy wysłać na [email protected] i zawrzeć w temacie nick oraz słowa Dream, UFC i Versus bo ułatwia mi to robotę. Nasze typy jak zwykle po kliknięciu.

Garret (24-11, 68,6%)

Brandon Vera vs. Jon Jones – Jon Jones przez decyzje
Junior Dos Santos vs. Gabriel Gonzaga – Junior Dos Santos przez TKO, 2 runda
Cheick Kongo vs. Paul Buentello – Cheick Kongo przez KO, 1 runda
James Irvin vs. Alessio Sakara – James Irvin przez TKO, 2 runda

Bibiano Fernandes vs. Joachim Hansen – Joachim Hansen przez decyzje
Katsunori Kikuno vs. Kuniyoshi Hironaka – Katsunori Kikuno przez TKO, 1 runda
K.J. Noons vs. Andre Dida – Andre Dida przez TKO, 1 runda
Ryo Chonan vs. Andrews Nakahara – Ryo Chonan przez decyzje
Yoshiro Maeda vs. Cole Escovedo – Cole Escovedo przez poddanie, 2 runda

TJ (33-19, 63,5%)

Brandon Vera vs. Jon Jones
Idzie nowe. Wszystkie wybitne występy Very miały miejsce w wadze ciężkiej przeciw ślamazarnym przeciwnikom. Kiedy tylko mierzył się z kimś bardziej dynamicznym zaczynały się schody. Jones ma dynamizmu na pęczki. Jego stójka daje nieco do myślenia i rzuca przynajmniej cień szansy dla Very ale ten będzie musiał aktywnie i często uderzać unikając klinczu. A to Brandonowi średnio wychodzi od zejścia do wagi półciężkiej. Jones przez decyzję.

Junior Dos Santos vs. Gabriel Gonzaga
W idealnym świecie Gonzaga przeniósłby tą walkę do parteru i sprawdził jak tam czuje się Cigano. Mam jednak spore wątpliwości czy zamiast tego Napao nie będzie chciał się sprawdzić w stójce. Róźnica w tej płaszczyźnie jest taka, że o ile obydwaj dysponują nokautującym uderzeniem i obydwu nadal stosunkowo łatwo trafić póki co tylko jeden z Brazylijczyków składał się po otrzymaniu mocnego ciosu. Dos Santos, TKO, 1 runda.

Cheick Kongo vs. Paul Buentello
Trenerzy Buentello byli przynajmniej na tyle przytomni że zdali sobię sprawę z brutalnego ground-and-pound jakim dysponuje Francuz. Kongo, z jakiegoś powodu, zawsze lubił obalać swoich rywali, nawet kiedy jego parter był naprawdę fatalny. Tutaj też spodziewam się takiego rozwiązania a nawet jeśli nie to wątpie, czy Buentello będzie w stanie poradzić sobie w stójce z Kongo. Kongo, TKO, 2 runda.

James Irvin vs. Alessio Sakara
Ten pojedynek w zasadzie możnaby rozstrzygnąć przez rzut monetą bowiem obydwaj zawodnicy to typowi „brawlerzy”, którzy ciężko biją ale przy okazji odsłaniają się w stójce. Postawię jednak na Sakarę, który jest „w gazie” po szokującym zwycięstwie nad Leitesem a nie Irvina, który miał masę problemów życiowych i nie walczył od ponad 1,5 roku. Sakara, TKO, 1 runda.

Bibiano Fernandes vs. Joachim Hansen
Będe trzymał sie opinii z „Szklanej Szczęki”. Fernandes będzie zdobywał obalenia i wygra przez 15-minutową grapplingową decyzję. Hansen potrafi wystarczająco dużo na ziemi, żeby nie dać się skończyć, chyba że się odsłoni jak z Aokim ale głownie szanse Norwega leżą w trafieniu Fernandesa jakimś kolanem przy obaleniu a la Imanari. Fernandes przez decyzję.

Katsunori Kikuno vs. Kuniyoshi Hironaka
Hironaka to wymagający przeciwnik dla Kikuno ale ktoś z kim powinien sobie dać radę. W końcu już Won Sik Park sprawiał Hironace sporo problemów i myślę, że karate Kikuno zda kolejny egzamin. Kikuno, TKO, 2 runda.

K.J. Noons vs. Andre Dida
Noons ma lepszą stójkę i tysiąc razy lepszą kondycję. To będzie fajna bójka ale jednostronna i nie za długa. Noons, TKO, 1 runda.

Ryo Chonan vs. Andrews Nakahara
Drugi karateka na gali DREAM ma zdecydowanie cięższe zadanie niż Kikuno. Chonan to lepszy fighter niż Hironaka i przede wszystkim będący w stanie sprawić większe stylistyczne problemy swojemu rywalowi. Nakahara raczej nie znajdzie czasu żeby poważnie skrzywdzić Chonana w stójce bowiem „Pirania” będzie klinczował i obalał przez całą walkę. Chonan przez decyzję.

Yoshiro Maeda vs. Cole Escovedo
W ostatniej walce w „białej klatce” Maeda pokazał co potrafi kiedy walczy na serio i przerwał passę słabych występów w Japonii. Jeśli równie skupiony wyjdzie do walki z Escovedo powinien go obić w stójce. Jeśli będzie inaczej to Maeda musi się liczyć z parterem Amerykanina. Maeda, TKO, 1 runda.

R.O.B. (32-20, 61,5%)

Brandon Vera vs. Jon Jones – Jones przez decyzję
Junior Dos Santos vs. Gabriel Gonzaga –  Dos Santos przez TKO
Cheick Kongo vs. Paul Buentello –  Kongo przez TKO
James Irvin vs. Alessio Sakara – Sakara przez KO

Bibiano Fernandes vs. Joachim Hansen – Hansen przez decyzję
Katsunori Kikuno vs. Kuniyoshi Hironaka –  Kikuno przez TKO
K.J. Noons vs. Andre Dida – Noons przez KO
Ryo Chonan vs. Andrews Nakahara – Chonan przez decyzję
Yoshiro Maeda vs. Cole Escovedo- Maeda przez KO

Venom (31-21, 59,6%)

Brandon Vera vs. Jon Jones
Jon Jones przez decyzję. Nie będzie to łatwy pojedynek dla Jonesa, bo Vera to cały czas zawodnik, który nawet jak przegrywa jest trudnym rywalem. Problemem Brandona od kilka lat jest całkowita nieumiejętność konstruowania powtarzalnych ataków. Jednym kopnięciem raz na dwie minuty nie wygra pojedynku z tak utalentowany przeciwnikiem. Jones będzie punktował go z dystansu długimi prostymi na przemian z dominowaniem w klinczu i tym sposobem powinien sobie utorować drogę do wygranej przez decyzję.

Junior Dos Santos vs. Gabriel Gonzaga
Junior Dos Santos przez KO, runda 2. Jeśli parter Cigano jest nadal tak słaby jak było widać w jego jedynej porażce w karierze, to Gonzaga bardzo szybko to wykorzysta. Niestety to trochę jak wróżenie z fusów, w przypadku Gabriela przynajmniej wiemy na pewno, że nie lubi być uderzany i bardzo szybko traci siły. Obstawiam, że Dos Santos przetrwa początkowe problemy w pierwszej rundzie i w drugie brutalnie znokautuje rodaka.

Cheick Kongo vs. Paul Buentello
Cheick Kongo przez TKO, runda 2. Francuz trochę niesłusznie dostał łatkę zawodnika bez umiejętności na ziemi, podczas gdy ground and pound z gardy to chyba jego najlepszy atut. Spodziewam się dość wyraźnej dominacji Cheicka i wygranej przed uderzenia w parterze w drugich pięciu minutach.

James Irvin vs. Alessio Sakara
Alessio Sakara przez KO, runda 1. Typowanie tej walki jest jak rzut monetą. Obaj dysponują nokautującymi uderzeniami i obaj mają co najwyżej przeciętne szczęki. Postawię na Włocha, bo Irvin zawsze może jeszcze doznać sam z siebie jakiejś kontuzji.

Bibiano Fernandes vs. Joachim Hansen
Joachim Hansen przez KO, runda 2. Nie jestem do końca przekonany do swojego typowania. Fernandes na pewno ma narzędzia, aby zdominować Norwega w parterze i wygrać decyzję, a może nawet go poddać. Problem w tym, że jego stójka pozostawia jeszcze wiele do życzenia i ciągłe obalenia ruchliwego Hansena mocno nadwyrężą jego cardio. Wiking od pierwszej do ostatniej sekundy pojedynku będzie miał szansę jednym celnym kolanem lub ciosem zakończyć starcie i postawię, że uda mu się to zrobić w pod koniec pojedynku.

Katsunori Kikuno vs. Kuniyoshi Hironaka
Katsunori Kikuno przez TKO, runda 2. Hironaka może tu sprawić niespodziankę, bo Kikuno ma cały czas dość słaby parter. Postawię jednak na to, że młody karateka po raz kolejny wygra walkę jednym ze swoich firmowych kopnięć na wątrobę.

K.J. Noons vs. Andre Dida
K.J. Noons przez KO, runda 1. Dida ze swoimi wiatrakami w stójce będzie miał ogromne problemy z tak znakomitym technicznie uderzaczem jak Noons. Ponieważ, nie spodziewam się, że Brazylijczyk spróbuje przenieść walkę na ziemie, postawię na szybkie KO w wykonaniu Amerykanina.

Ryo Chonan vs. Andrews Nakahara
Ryo Chonan przez decyzję. Nakaharze udało się wygrać z Dong Sik Yoonem i Oyamą, ale przeciwko Piranii będzie miał o wiele trudniej. Chonan to cały czas wszechstronny zawodnik w wysokiej formie fizycznej. Powinien wykorzystać słabe strony Brazylijczyka i obaleniami dowieźć wygraną do decyzji.

Yoshiro Maeda vs. Cole Escovedo
Yoshiro Maeda przez TKO, runda 1. Japończyk zawsze ma szansę sam władować się w jakieś poddanie, szczególnie, że Escovedo dysponuje znakomitym duszeniem trójkątnym, ale postawię, że tym razem Yoshiro nie popełni żadnego głupiego błędu i odprawi Amerykanina w pierwszej rundzie.

Yoshihiro (24-20, 54,5%)

Brandon Vera vs. *Jon Jones*
*Junior Dos Santos*
vs. Gabriel Gonzaga
*Cheick Kongo* vs. Paul Buentello
James Irvin vs. *Alessio Sakara*

Bibiano Fernandes vs. *Joachim Hansen*
Katsunori Kikuno vs. *Kuniyoshi Hironaka*
*K.J. Noons* vs. Andre Dida
*Ryo Chonan* vs. Andrews Nakahara
*Yoshiro Maeda* vs. Cole Escovedo

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

4 KOMENTARZE

  1. Brandon Vera vs. Jon Jones – Jon Jones przez decyzje
    Junior Dos Santos vs. Gabriel Gonzaga – Junior Dos Santos przez TKO, 2 runda
    Cheick Kongo vs. Paul Buentello – Cheick Kongo przez KO, 2 runda
    James Irvin vs. Alessio Sakara – James Irvin przez TKO, 1 runda

  2. jones,dos santos,kongo,sakkara,hansen,k.j. noons no i barnett(wiem freak show ale nie mogłem się oprzeć)

  3. Ale z tym rzutem monetą odnośnie walki Sakara – Irvin to się nie umawialiście hehe 😉 ?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.