Vinicius Oliveira pokonał Saida Nurmagomedova przez jednogłośną decyzję. Pojedynek odbył się 1 lutego na gali UFC on ESPN+ 108 w Rijadzie.
Oliveira wywierał presję od początku starcia. Said aktywnie poruszał się na nogach i skutecznie atakował szybkimi kopnięciami. Po jednym z trafień na korpus Vinicius wylądował na macie, lecz od razu się podniósł. Akcja przeniosła się do klinczu pod siatką, gdzie lepszą pozycję zajął Brazylijczyk. Nurmagomedov został dociśnięty do siatki na kilkadziesiąt sekund. Podczas rozerwania Rosjanin został trafiony palcem w oko, przez co pojedynek został na moment wstrzymany. Po wznowieniu Oliveira dalej napierał do przodu, jednak Nurmagomedov świetnie stopował go kopnięciami. Said ruszył do ofensywy po udanym ataku, co zakończyło się przejściem do parteru. Vinicius wylądował na górze, ale nie wyrządził rywalowi większej krzywdy przed końcem rundy.
Od początku drugiej odsłony obaj panowie aktywnie wymieniali kolejne uderzenia. Oliveira starał się zaskoczyć Saida obrotówkami na korpus. Nurmagomedov w końcu skrócił odległość i akcja przeniosła się do klinczu pod siatką. Zawodnicy szybko odpuścili zwarcie i wrócili do półdystansu. Viniciusowi udało się obalić Rosjanina. Nurmagomedov sprawnie uciekł z pleców, dzięki czemu ponownie oglądaliśmy wymiany w stójce. Said zwolnił, okazując pierwsze oznaki zmęczenia. Vinicius podkręcił tempo, zadawał coraz więcej celnych uderzeń. Nurmagomedov podjął próbę zapaśniczą, ale zabrakło mu siły na dopracowanie obalenia.
Nurmagomedov był wyraźnie wyczerpany, nawet tuż po przerwie między rundami. Oliveira wywierał presję w poszukiwaniu zwycięstwa przed czasem. Said próbował przenieść akcję do parteru, lecz Vinicius wybronił ten atak, po czym skontrował i samemu zajął górną pozycję. Po krótkim kotle Nurmagomedov znów szukał obalenia za nogę swojego rywala. Vinicius spokojnie blokował ataki zapaśnicze, a przez moment zagroził nawet próbą duszenia. Na dwie minuty przed końcem starcia zawodnicy wrócili do stójki. Said walczył z plecami blisko siatki, oczekując na ataki ze strony Brazylijczyka. Nurmagomedov jeszcze raz ruszył po obalenie, ale walkę na górze zakończył Vinicius. Po trzech rundach sędziowie punktowi jednogłośnie zadecydowali o zwycięstwie Viniciusa Oliveiry.
61,2 kg: Vinicius Oliveira pok. Saida Nurmagomedova przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)
10 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
UFC Strawweight
UFC Middleweight
UFC Heavyweight
Shark Fights Middleweight
Bellator Lightweight
WSOF Welterweight
UFC Strawweight
Oplot Challenge Lightweight
Jungle Fight Bantamweight
Oplot Challenge Welterweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/78106/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>