Ultimate Fighting Championship potwierdziło to, o czym wiemy od kilku tygodni. Adam Wieczorek zawalczy z Kanadyjczykiem Arjanem Bhullarem. Do pojedynku dojdzie w 14 kwietnia w Glendale w stanie Arizona w Stanach Zjednoczonych.

Bhullar jak do tej pory nie zaznał jeszcze porażki w zawodowym MMA. Jego bilans to 7-0 i w podobnie jak Adam ma już pierwszą walkę w UFC za sobą. Na UFC 215 udało mu się pokonać Luisa Henrique przez jednogłośną decyzję sędziowską. Arjanem z pochodzenia jest Hindusem. Reprezentował Kanadę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. To utytułowany zapaśnik, mistrz swojego kraju w tym sporcie.

O przejściu Wieczorka do UFC informowaliśmy już w marcu zeszłego roku. Jego debiut planowany był na UFC 214, które odbyło się 29 lipca i miał zmierzyć się z Dmitriim Smoliakovem. Z niezależnych od niego przyczyn, bój ten został jednak przełożony na UFC planowane wówczas na Gdańsk. Smoliakov jednak ponownie wycofał się z pojedynku z Wieczorkiem, a nowym rywalem został Anthony Hamilton. Adam niestety kolejny raz miał pecha i w dniu gali w Polsce, jego pojedynek został usunięty z rozpiski. Powodem takiego ruchu była obawa UFC oraz policji o zapewnienie bezpieczeństwa imprezie gdyż już na ważeniu doszło do incydentów z udziałem kibiców drużyny mającej wrogie stosunki z tą, której kibicem jest Adam. Bój ostatecznie został przeniesiony na UFC Fight Night 121 do Australii a Wieczorek pokonał Anthony’ego Hamiltona przez jednogłośną decyzję.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.