Las Vegas Stadium

Organizacja UFC, która w tym roku planuje otworzyć własną mała halę, planuje również w niedługim czasie przygotować galę na stadionie, który jest właśnie budowany w Las Vegas. Las Vegas Stadium ma zostać oddany do użytku już w kwietniu roku 2020, a jego maksymalna pojemność ma oscylować w granicach 70 tysięcy widzów.

Lawrence Epstein, dyrektor operacyjny UFC, w rozmowie dla LVSportsBiz powiedział, że marka na pewno będzie chciał organizować na tym obiekcie swoje gale.

Można dokonać różnych konfiguracji, w zależności od tego ile biletów planuje się sprzedać. Gale na tym stadionie, to będą wydarzenia specjalne. To będą gale mogące przyciągnąć 65 tysięcy ludzi. Na pewno gala na stadionie jest droższa, ale zwraca się to w większej liczbie sprzedanych biletów. Takie wydarzenie to jednak też wyzwanie logistyczne, bo musisz dostosować stadion pod sporty walki, musisz się też upewnić, że wszystko wygląda dobrze w telewizji. My jednak robiliśmy już gale na stadionach i wiemy jak je przygotować.

UFC nie planuje natomiast rezygnować z organizowania gal w T-Mobile Arenie, w której aktualnie przygotowuje swoje najważniejsze wydarzenia w Las Vegas.

Oczywiście nadal wiele naszych wydarzeń będziemy organizować w T-Mobile Arenie. Uwielbiamy tę halę. To najlepsza arena na świecie i znajduje się w naszym domu. Ale oczywiście specjalne, ogromne gale będziemy chcieli organizować na stadionie. Zobaczymy jak to wyjdzie.

13 KOMENTARZE

 1. Raz / dwa razy do roku mogą robić mega gale na stadionie, podoba mi się ten pomysł. W Las Vegas deszczu nie ma i wszystko jest na miejscu, więc pewnie tam UFC zagości na stałe.

 2. Raz / dwa razy do roku mogą robić mega gale na stadionie, podoba mi się ten pomysł. W Las Vegas deszczu nie ma i wszystko jest na miejscu, więc pewnie tam UFC zagości na stałe.

  Jak krs niby ogarneło ponad 50k, to takie UFC co jest w dupie nie ma szans zapełnić 70k areny, zapomnij :korwinwhat::roberteyeblinking: . Chyba że Kawul jakoś się tam zacznie udzielać konsultingowo, ale przecież UFC jest w dupie. :kawulpokapoka:

 3. Kiedyś myślałem nad tym, że dobrym rozwiązaniem dla UFC byłoby pójście drogą WWE i organizowanie jednej, może dwóch, wielkich corocznych gal typu Wrestlemania, które same w sobie byłby marką, którą po prostu trzeba obejrzeć jak SuperBowl, czy finały NBA. Teraz pojawia się okazja na ogarnięcie tematu, zwłaszcza teraz gdy nie ma Conora i Rondy a PPV leży.

 4. Kiedyś myślałem nad tym, że dobrym rozwiązaniem dla UFC byłoby pójście drogą WWE i organizowanie jednej, może dwóch, wielkich corocznych gal typu Wrestlemania, które same w sobie byłby marką, którą po prostu trzeba obejrzeć jak SuperBowl, czy finały NBA. Teraz pojawia się okazja na ogarnięcie tematu, zwłaszcza teraz gdy nie ma Conora i Rondy a PPV leży.

  Nie wiem jak do końca działa WWE, ale wydaje mi się że tam o wiele łatwiej :jjsmile: wyreżyserować wszystko tak, żeby akurat na dany dzien i daną godzine odbyły się konkretne starcia.

  Tak na prawdę i w przypadku Wrestelmani,  czy Superbowl to mówimy o finale czegoś, czyli cały rok wszyskto jest podporządkowane pod te eventy. Cieżko to widze w przypadku MMA, gdzie UFC jakoś za mojej kadencji turniejów nie robi, chyba nigdy nie robiła. :conorsalute:

  Pomysł fajny, jak ten z mma na igrzyskach, trudne do realizacji na tym etapie.

  :roberteyeblinking:

 5. Przecież teraz też planuje się gale z wyprzedzeniem, owszem czasem coś pierdolnie, ale nikt tydzień przed galą nie robi łapanki, kto zdrów – szable w dłoń, idziem się napierdalać! No proszę cię.

  Po prostu musieliby pomyśleć nad czymś ekstra, poza klasycznymi zestawieniami.

 6. UFC jakoś za mojej kadencji turniejów nie robi, chyba nigdy nie robiła. :conorsalute:

  Paanie…co Pan? 😕

 7. Napewno UFC przydało by się takie miejsce, taka "Mekka" coś w rodzaju Coloseum czy MSG(dla bokserów) gdzie każdy fighter pragnął by wystąpić

 8. Actual TOP 10 (attandance):

  1. Pride Shockwave (2002) – 71,000

  2. KSW 39: Colosseum – 56,215*

  3. UFC 193: Rousey vs. Holm (2015) – 56,214

  4. UFC 129: St. Pierre vs. Shields (2011) – 55,724

  5. Pride 17: Championship Chaos (2001) – 53,246

  6. Pride Final Conflict 2003 – 53,000

  7. Pride 23: Championship Chaos 2 (2002) – 52,228

  8. Pride Grand Prix 2000: Opening Round (2000) – 48,316

  9. UFC 198: Werdum vs. Miocic (2016) – 45,207

  10. Pride Total Elimination Absolute (2006) – 43,000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.