jotko-esther-lin

(Fot. Esther Lin / MMAFighting)

Gdy Krzysztof Jotko (MMA 17-1, #3 w rankingu MMARocks) debiutował w UFC, wielu fanów nie wróżyło mu wielkiej kariery. Mówiło się o bilansie walk nabitym „ogórkami”, niesprawdzonych umiejętnościach i o tym, że wychowanek Mirosława Oknińskiego niekoniecznie zasłużył na pojedynki z najlepszymi zawodnikami świata MMA. Tymczasem Krzysztof w organizacji Dany White’a i braci Fertitta wygrał już cztery starcia, z czego trzy z rzędu. Jotko stoi w tym samym rzędzie, co Daniel Omielańczuk i Bartosz Fabiński – w zbiorze polskich fighterów, po których w UFC oczekiwano najmniej, a osiągnęli najwięcej.

Krzysztof Jotko zwykle nie kończy walk przed czasem, ale mimo to jego występy ogląda się z wielkim zainteresowaniem. W każdym kroku widać luz i opanowanie. Nie ma nerwowości czy chęci wygrania walki koniecznie przed czasem, co sprzyja popełnianiu błędów. Jeden z najlepszych polskich średnich bawi się tym, co robi w oktagonie. Imponuje kreatywnością – jak nie wystrzeli obrotówką, to użyje łokcia w stylu Andersona Silvy z walki z Tonym Fryklundem. Do tego dysponuje świetną kondycją, której wielu kolegów z kraju nad Wisłą może mu pozazdrościć. Paliwa w baku starcza mu spokojnie na pełne trzy rundy, ale i po pięciu odsłonach mógłby zakończyć walkę bez zadyszki. Nie bez powodu przywołuję możliwość walki na tak długim dystansie. Nikogo bowiem nie powinno zdziwić, gdy Polakowi przyjdzie kiedyś stoczyć bój w walce wieczoru jednej z gal Ultimate Fighting Championship. Do walk o mistrzostwo oczywiście jeszcze długa droga. Nie zapędzajmy się. Ale już teraz Jotko jest kandydatem do starć z zawodnikami pierwszej trzydziestki, a może i – co tam, zaszalejmy! – pierwszej piętnastki rankingów wagi średniej.

Czy Polak miałby szanse ze ścisłą czołówką? Na chwilę obecną byłoby szalenie ciężko. Krzysztofowi brakuje dewastującego uderzenia w pięści, a także zdolności do wyciągania poddań. Ofensywne zapasy również wymagają szlifów. Mimo to nie powinniśmy go skreślać, bowiem progres jaki pokazuje w kolejnych walkach sparingpartner Petera Sobotty, pozwala patrzeć z optymizmem w przyszłość. Jotko jest już ukształtowanym, wszechstronnym zawodnikiem MMA, mocnym w każdej płaszczyźnie. Baza jest bardzo solidna – teraz tylko trzeba ulepszyć swoją grę.

Krzysiek chce się sprawdzać z najlepszymi. Już przed pojedynkiem z Bradem Scottem prosił włodarzy UFC o walkę z kimś z czołówki. Po trzech kolejnych wygranych jego prośby mogą zostać zrealizowane. Rzućmy więc okiem na szesnaście nazwisk z oficjalnego rankingu UFC.

rank-sred

Nazwiska na szczycie z oczywistych względów odpadają, ale gdy spojrzymy, kto plasuje się między 10. a 15. miejscem, zaczyna robić się ciekawie.

thales-leites

Thales Leites (MMA 25-6) przegrał dziś w nocy z Gegardem Mousasim, a wcześniej (po wyrównanej walce) z Michaelem Bispingiem. Brazylijczyk od zawsze znany był z wysokich umiejętności parterowych, do których w ostatnich latach dołożył poprawioną stójkę. Teraz potrafi nawet znokautować, co pokazał w boju z Trevorem Smithem.

Mimo dwóch porażek z rzędu, Leites wciąż jest czołowym zawodnikiem swojej kategorii i byłby świetnym testem dla naszego rodaka.

jotko

Niżej mamy Uriaha Halla (MMA 12-6), który w listopadzie przegrał z Robertem Whittakerem. Co ciekawe, „Primetime” miał już walczyć z Jotką. Panowie byli ze sobą zestawieni na galę UFC w Berlinie, jednak do walki nie doszło ze względu na komplikacje z wizą Halla. Myślę, że warto byłoby powrócić do pomysłu na taki pojedynek.

Hall, gdy chce, jest potwornym zagrożeniem dla rywali w stójce. Znokautowanie Gegarda Mousasiego to nie lada osiągnięcie. Miewa jednak gorsze dni i przez pasywność zdarzało mu się przegrywać. Urijah w formie z walki z Rafaelem Natalem byłby do przejścia.

brunson

Następny w kolejności jest Derek Brunson (MMA 15-3). On również miał walczyć z Jotką na gali w Berlinie, ale z pojedynku wykluczyła go kontuzja żeber. Teraz ma cztery zwycięstwa z rzędu, w tym trzy przez nokauty.

Derek, nie dość, że bije mocno, to dysponuje najwyższej klasy zapasami. Wystarczy sobie przypomnieć pojedynek z Yoelem Romero, w którym wygrywał pierwsze dwie rundy. Bez wątpienia byłby ciężkim testem dla Polaka. Pytanie, czy UFC będzie chciało takiego zestawienia? Nieoficjalnie mówi się, że trwają prace nad starciem Brunsona z… Hallem.

Dan Henderson

Dan Henderson (MMA 31-14) odpada, bowiem zestawiony jest już z Lyoto Machidą na kwietniową galę UFC on FOX 19. Poza tym, na „Hendo” czekają już teraz tylko super-walki.

carneiro-roan

Notowany na 15. pozycji rankingu Roan Carneiro (MMA 20-10) jest autorem sensacyjnego poddania na Marku Munozie w lutym ubiegłego roku. Po tym, jak przegrał ostatnio z Brunsonem, nie jest już zbyt atrakcyjnym nazwiskiem w kontekście rywala dla Jotki.

chris-camozzi

Poza rankingiem, ale blisko wejścia do niego, jest jeszcze Chris Camozzi (MMA 23-10). Znany z walk z Ronaldo „Jacare” Souzą fighter ma dwie wygrane z rzędu, a ostatnio w ładnym stylu znokautował Joego Riggsa. Stójka jest jego najmocniejszą bronią. To byłby rywal „do przejścia” z dosyć wyrobionym już nazwiskiem. Właśnie z nim najchętniej zobaczyłbym Krzysztofa Jotkę w kolejnym pojedynku.

121 KOMENTARZE

 1. Myślę, że Brunsona prędzej zestawią z kimś Bisping/Mousasi, aby potem go włączyć do walki o pas w przypadku zwycięstwa.

 2. wygrał i gratuluję mu szczerze, ale jaki był styl tych winów? Nie widzę go w walce z kimkolwiek z top15.

 3. Za wysoko szukasz. Nastepny rywal kryje sie w zawodnikach pokroju Thiago Silva, Josh Samman, McCrory, Theodorau, Alvey, Miranda, Tavares czy Magalhaes

 4. "On również miał walczyć z Jotką na gali w Berlinie (po wypadnięciu Halla), ale z pojedynku wykluczyła go kontuzja." – a nie było na odwrót, najpierw Derek, a potem Hall za niego, który przez problemy wypadł i walki finalnie nie było? @Szady

 5. Mnie pasowałby dla Krzyśka ten Roan Carneiro. Do niedawna top 15 MW w UFC, a moim zdaniem jak najbardziej rywal do pokonania.

 6. FLOWRIDER

  "On również miał walczyć z Jotką na gali w Berlinie (po wypadnięciu Halla), ale z pojedynku wykluczyła go kontuzja." – a nie było na odwrót, najpierw Derek, a potem Hall za niego, który przez problemy wypadł i walki finalnie nie było? @Szady

  Tak, myślałem o jednym, a napisałem drugie. Już poprawiam.

 7. Najlepiej ktoś z nazwiskiem, ale w zasięgu Dżotki… Marquardt albo Erick Silva, dostępni?

 8. Leites i Camozzi byliby najlepsi dla Krzycha z tego grona , nie chciałbym natomiast zobaczyć walki z Bronsonem 🙂

 9. Ja bym go chętnie zobaczył z Tamdanem McCrorym. Gościu po powrocie wygląda kozacko. Byłby olbrzymim wyzwaniem dla Krzycha.

  Zwycięzca Santos vs Marquardt czy Carlos Junior vs Kelly też świetne opcje.

 10. Oczywiście opcji jest bardzo dużo. Moim zamysłem było skupienie się na pierwszej piętnastce, o której Krzysiek mówi już od dawna.

 11. Też myślę, że poszukiwania odbywają się zbyt wysoko. Ze wspomnianego grona tylko Camozzi by jak dla mnie pasował.
  Hall jest rzeczywiście do przejścia jeśli będzie pasywny, ale UFC najwyraźniej nie chce go zestawiać z niższymi rankingowo zawodnikami, bo jest wypromowany i jeśli już wygrywa to spektakularnie.

 12. Ja to bym się zajarał jak gejowska tęcza gdyby Krzycha zestawili z Whittakerem. Kosmiczna walka, rywal trudny, ale właśnie takie walki najbardziej i najlepiej pokazują, w jaki cel mniej więcej powinien mierzyć zawodnik. Myślę że jeśli Krzychu pokonałby Whittakera, to może śmiało walić do TOP 5, a jeśli nie, no to niższe szczeble rankingu UFC, ale warto by spróbować.

 13. Ja to bym się zajarał jak gejowska tęcza gdyby Krzycha zestawili z Whittakerem. Kosmiczna walka, rywal trudny, ale właśnie takie walki najbardziej i najlepiej pokazują, w jaki cel mniej więcej powinien mierzyć zawodnik. Myślę że jeśli Krzychu pokonałby Whittakera, to może śmiało walić do TOP 5, a jeśli nie, no to niższe szczeble rankingu UFC, ale warto by spróbować.

 14. Wygrał kolejny raz i cieszymy się z tego bardzo, ale styl rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia.

 15. Wygrał kolejny raz i cieszymy się z tego bardzo, ale styl rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia.

 16. Z Brunsonem to będzie mecz do jednej bramki, z Hallem może być różnie. Fajny byłby Camozzi lub Elias Theodoru ( który już przed Berlinem zgłaszał chęć do walki z Jotko)

 17. Z Brunsonem to będzie mecz do jednej bramki, z Hallem może być różnie. Fajny byłby Camozzi lub Elias Theodoru ( który już przed Berlinem zgłaszał chęć do walki z Jotko)

 18. styl świetny, gra dobra, sztuczki otwierającym frontalnym łokciem i kończone prostym albo obrotówką wewnętrzną częścią rękawicy, jest niesamowicie skuteczne w walce, cios jest nokautujący tylko nie na tym polega styl Krzyśka, jak byłoby miejsce i czas to by skończył… wyprowadza szybkie i celne ciosy na tym się skupia nie wali zamachowych uderzeń z ręki jak kimbo z za ucha he he, jego kopnięcia też nie są zamachowe on po prostu bazuje na szybkości a nie sile takie ma warunki i tak trzeba grać… bijąc się 15 min z szybkim zawodnikiem skutkuje 15 min doświadczeniem bitewnym co czasami więcej daje niż dziesiątki sparingów… Krzysiek jest doświadczony ale nie w UFC gdzie zawodnicy topowi mają po 15-20 pojedynków dla organizacji typu strikeforce, bellator, czy ufc… dlatego dobrze się dzieje że walki toczą się na pełnym dystansie, przyjdzie czas na nokauty i poddania… póki co myślę że zawodnicy od 20 do 10 są do objechania i trzeba wziąć pod uwagę że Krzysiek cały czas się uczy i nie wiadomo czym zaskoczy w następnej walce… dlatego nie wykluczam że będzie gotów w tym roku na gości z top 10… Podbój w zasięgu rąk i nóg w niedługim czasie…

 19. Camozzi albo Vitor Miranda (jesli wygra za tydzien). Wciaz Krzysiek jest o dwa kroki od walki z top 15.

 20. Camozzi albo Vitor Miranda (jesli wygra za tydzien). Wciaz Krzysiek jest o dwa kroki od walki z top 15.

 21. Jakoś nie widzę Jotki w walkach z czołową 15 ale dopiero pojedynek z kimś z topu odpowie na co go stać.

 22. Jakoś nie widzę Jotki w walkach z czołową 15 ale dopiero pojedynek z kimś z topu odpowie na co go stać.

 23. moim zdaniem dobry oponent dla Krzyśka to Hendo , po tym starciu mógłby celować wyżej np  Brunson  albo Hall   ten holender co miał z nim  walczyć

 24. Ostatnie KO 5 lat temu, to jest smutne(co ciekawe 4 z rzędu i to wszystko w całej karierze). W wadze średniej to trochę lipa. Wydaje mi się, że w walce z Brunsonem czy Hallem mogło by się to źle skończyć.

 25. Ostatnie KO 5 lat temu, to jest smutne(co ciekawe 4 z rzędu i to wszystko w całej karierze). W wadze średniej to trochę lipa. Wydaje mi się, że w walce z Brunsonem czy Hallem mogło by się to źle skończyć.

 26. Jeśli nie ktoś z top15 to może Dolloway ? Ostatnio mu się nie wiedze ale walczył z mocnymi zawodnikami, to mógłby być ciekawy sprawdzian dla Jotki.

 27. Jeśli nie ktoś z top15 to może Dolloway ? Ostatnio mu się nie wiedze ale walczył z mocnymi zawodnikami, to mógłby być ciekawy sprawdzian dla Jotki.

 28. Nie oszukujmy się, w takim stylu tylko coś zacznie przegrywać Dana go wywali. Dla Polaków, czyli jego kibiców jego walki są mało emocjonujące, co dopiero dla Amerykanów.

 29. Nie oszukujmy się, w takim stylu tylko coś zacznie przegrywać Dana go wywali. Dla Polaków, czyli jego kibiców jego walki są mało emocjonujące, co dopiero dla Amerykanów.

 30. Szady

  Dan Henderson (MMA 31-14) odpada, bowiem zestawiony jest już z Lyoto Machidą na kwietniową galę UFC on FOX 19. Poza tym, na "Hendo" czekają już teraz tylko super-walki.

  Hendo ma ostatnią walkę na kontrakcie z UFC i, z tego co starał się powiedzieć, raczej małe są szanse że dostanie przedłużenie

 31. Szady

  Dan Henderson (MMA 31-14) odpada, bowiem zestawiony jest już z Lyoto Machidą na kwietniową galę UFC on FOX 19. Poza tym, na "Hendo" czekają już teraz tylko super-walki.

  Hendo ma ostatnią walkę na kontrakcie z UFC i, z tego co starał się powiedzieć, raczej małe są szanse że dostanie przedłużenie

 32. Ci, którzy mowią, że Krzychu wygrał w słabym stylu oglądali chyba inna walke, albo Krzychu im sie z Danielem pomylił.

 33. Ci, którzy mowią, że Krzychu wygrał w słabym stylu oglądali chyba inna walke, albo Krzychu im sie z Danielem pomylił.

 34. Może Ed Herman? (jeżeli ostatni występ w LHW był tylko jednorazowy)
  Nazwisko znane i do przejścia.

 35. Może Ed Herman? (jeżeli ostatni występ w LHW był tylko jednorazowy)
  Nazwisko znane i do przejścia.

 36. Niezaleznie od tego z kim Krzychu zawalczy w kolejnym starciu to rywal i tak bedzie w trudniejszej sytuacji od Jotki. On ma jasno sprecyzowane plany, trenuje tak jak GSP i olewa wszystkich probujacych nadmiernir podnosic cisnienie. Moim zdaniem glownie dlatego wygrywa i oby tak bylo jak najdluzej, a jesli nawet przegra to po prostu wroci do zwyciestw po porazce. Ma 26 lat,na koncie 18 zawodowych walk i rekord 4-1 w najlepszej organizacji na swiecie. Jako jeden z niewielu polskich zawodnikow moze miec w pelni wyjebane na krytykow.

 37. Niezaleznie od tego z kim Krzychu zawalczy w kolejnym starciu to rywal i tak bedzie w trudniejszej sytuacji od Jotki. On ma jasno sprecyzowane plany, trenuje tak jak GSP i olewa wszystkich probujacych nadmiernir podnosic cisnienie. Moim zdaniem glownie dlatego wygrywa i oby tak bylo jak najdluzej, a jesli nawet przegra to po prostu wroci do zwyciestw po porazce. Ma 26 lat,na koncie 18 zawodowych walk i rekord 4-1 w najlepszej organizacji na swiecie. Jako jeden z niewielu polskich zawodnikow moze miec w pelni wyjebane na krytykow.

 38. Gdy tylko na trafi na kogos z cięższą łapą to przegra szybko gdy bedzie tak walczył jak dzis

 39. eugeniusz_geniusz

  Gdy tylko na trafi na kogos z cięższą łapą to przegra szybko gdy bedzie tak walczył jak dzis

  a wiesz co to gameplan?

 40. eugeniusz_geniusz

  Gdy tylko na trafi na kogos z cięższą łapą to przegra szybko gdy bedzie tak walczył jak dzis

  a wiesz co to gameplan?

 41. Też uważam że potrzebuje nokautujący cios nie koniecznie żeby odrazu nokautować ale żeby kogoś porządnie naruszyć bo praktycznie w top15 każdy takowy posiada. Zawsze to lepiej jak może ostudzić kogoś zapędy konkretną pizdą niz tylko bieganiem po ringu 🙂

 42. gLt nie pamietam kto to mowił ale czy wiesz kiedy kończy sie gameplan ? 😉

 43. chaoz

  Najlepiej ktoś z nazwiskiem, ale w zasięgu Dżotki… Marquardt albo Erick Silva, dostępni?

  No Erick Silva na pewno w cathweight ? Czy jotko zmienia kategorię :crazy:

 44. chaoz

  Najlepiej ktoś z nazwiskiem, ale w zasięgu Dżotki… Marquardt albo Erick Silva, dostępni?

  No Erick Silva na pewno w cathweight ? Czy jotko zmienia kategorię :crazy:

 45. gsp199991

  moim zdaniem dobry oponent dla Krzyśka to Hendo , po tym starciu mógłby celować wyżej np Brunson albo Hall ten holender co miał z nim walczyć

  Nie wiem , większość forumowiczów chyba nie jest na czasie z informacjami albo lubią palnąć bezsensu , po pierwsze Hendo ma już zaplanowaną walkę z Dragonem po drugie Krzysiek nie jest jeszcze rozpoznawalną postacią w UFC w przeciwieństwie do Dana po trzecie sprawy kontraktowe , nie porównujemy kontraktu Jotko z Danem , Krzysiek jeszcze na czas żeby walczyć z dużymi nazwiskami i jeszcze dużo pracy przed nim

 46. gsp199991

  moim zdaniem dobry oponent dla Krzyśka to Hendo , po tym starciu mógłby celować wyżej np Brunson albo Hall ten holender co miał z nim walczyć

  Nie wiem , większość forumowiczów chyba nie jest na czasie z informacjami albo lubią palnąć bezsensu , po pierwsze Hendo ma już zaplanowaną walkę z Dragonem po drugie Krzysiek nie jest jeszcze rozpoznawalną postacią w UFC w przeciwieństwie do Dana po trzecie sprawy kontraktowe , nie porównujemy kontraktu Jotko z Danem , Krzysiek jeszcze na czas żeby walczyć z dużymi nazwiskami i jeszcze dużo pracy przed nim

 47. Kadczers

  Nie wiem , większość forumowiczów chyba nie jest na czasie z informacjami albo lubią palnąć bezsensu , po pierwsze Hendo ma już zaplanowaną walkę z Dragonem po drugie Krzysiek nie jest jeszcze rozpoznawalną postacią w UFC w przeciwieństwie do Dana po trzecie sprawy kontraktowe , nie porównujemy kontraktu Jotko z Danem , Krzysiek jeszcze na czas żeby walczyć z dużymi nazwiskami i jeszcze dużo pracy przed nim

  to prawda że Hendo ma zajęty termin walki ale jeżeli podjął by się walki np weteranem UFC jak Hendo ,
  to czemu nie , łatwo odbić się od takiego nazwiska które może spowodować większy szum wokół osoby Krzyśka co spowoduje możliwość sprawdzenia się
  z najlepszymi .
  po 2 nie uwarzam siebie za wielkiego znawce tylko pisze to co według mnie ma sens i ty nie musisz się z tym zgadzać ,
  a to że dużo pracy przed nim to norma , ale podczas walki najlepiej wojownik się rozwija , a moim zdaniem Hendo jest w zasięgu Krzyśka.
  Wolałbym żeby Krzysiek nie stoczył boju z Hallem czy Brunsonem bo ci rywale wydają się być grozniejsi niż Hendo.
  A jeżeli Machida odpadł by z boju z powodu kontuzji to mógłby stoczyć walke hehehe

 48. Kadczers

  Nie wiem , większość forumowiczów chyba nie jest na czasie z informacjami albo lubią palnąć bezsensu , po pierwsze Hendo ma już zaplanowaną walkę z Dragonem po drugie Krzysiek nie jest jeszcze rozpoznawalną postacią w UFC w przeciwieństwie do Dana po trzecie sprawy kontraktowe , nie porównujemy kontraktu Jotko z Danem , Krzysiek jeszcze na czas żeby walczyć z dużymi nazwiskami i jeszcze dużo pracy przed nim

  to prawda że Hendo ma zajęty termin walki ale jeżeli podjął by się walki np weteranem UFC jak Hendo ,
  to czemu nie , łatwo odbić się od takiego nazwiska które może spowodować większy szum wokół osoby Krzyśka co spowoduje możliwość sprawdzenia się
  z najlepszymi .
  po 2 nie uwarzam siebie za wielkiego znawce tylko pisze to co według mnie ma sens i ty nie musisz się z tym zgadzać ,
  a to że dużo pracy przed nim to norma , ale podczas walki najlepiej wojownik się rozwija , a moim zdaniem Hendo jest w zasięgu Krzyśka.
  Wolałbym żeby Krzysiek nie stoczył boju z Hallem czy Brunsonem bo ci rywale wydają się być grozniejsi niż Hendo.
  A jeżeli Machida odpadł by z boju z powodu kontuzji to mógłby stoczyć walke hehehe

 49. Jeszcze nie zawalczy raczej z nikim z pierwszej 15. Za wcześnie moim zdaniem. Ufc da mu jeszcze jedną walkę z nołnejmem i jeśli wygra, to potem pierwsza 15. Gdyby był Amerykaninem to może dali by mu kogoś lepszego ale jeszcze nie. Patrząc na meczmejking ufc mogą dać Jotce     Claudio Henrique da Silvę, który również wygrał z Bradleyem Scottem. Jestem ciekawy jak by sobie Jotko poradził na polskim rynku np. z Materlą albo z Drwalem.

 50. Achort

  Jeszcze nie zawalczy raczej z nikim z pierwszej 15. Za wcześnie moim zdaniem. Ufc da mu jeszcze jedną walkę z nołnejmem i jeśli wygra, to potem pierwsza 15. Gdyby był Amerykaninem to może dali by mu kogoś lepszego ale jeszcze nie. Patrząc na meczmejking ufc mogą dać Jotce Claudio Henrique da Silvę, który również wygrał z Bradleyem Scottem. Jestem ciekawy jak by sobie Jotko poradził na polskim rynku np. z Materlą albo z Drwalem.

  Przecież czacik już ustalił:
  Krzych>Normalny Drwal>Materla>Drwal z KSW 31

  Spokojnie Ma warunki na Top 15. Wiecej odwagi w obaleniach i kontrola z góry, która jest na bardzo dobrym poziomie. Wszystko

 51. Achort

  Jeszcze nie zawalczy raczej z nikim z pierwszej 15. Za wcześnie moim zdaniem. Ufc da mu jeszcze jedną walkę z nołnejmem i jeśli wygra, to potem pierwsza 15. Gdyby był Amerykaninem to może dali by mu kogoś lepszego ale jeszcze nie. Patrząc na meczmejking ufc mogą dać Jotce Claudio Henrique da Silvę, który również wygrał z Bradleyem Scottem. Jestem ciekawy jak by sobie Jotko poradził na polskim rynku np. z Materlą albo z Drwalem.

  Przecież czacik już ustalił:
  Krzych>Normalny Drwal>Materla>Drwal z KSW 31

  Spokojnie Ma warunki na Top 15. Wiecej odwagi w obaleniach i kontrola z góry, która jest na bardzo dobrym poziomie. Wszystko

 52. gLt

  Ci, którzy mowią, że Krzychu wygrał w słabym stylu oglądali chyba inna walke, albo Krzychu im sie z Danielem pomylił.

  No ja akurat oglądałem TĘ walkę i też uważam że styl nie porwał w skali szkolnej dałbym 3+ dla porównania styl Fabińskiego to 3-. Przy czym za samo zwycięstwo jest 3. Piszę tutaj o podejściu do walki bez patrzenia, że Krzysiek jest Polakiem.

 53. gLt

  Ci, którzy mowią, że Krzychu wygrał w słabym stylu oglądali chyba inna walke, albo Krzychu im sie z Danielem pomylił.

  No ja akurat oglądałem TĘ walkę i też uważam że styl nie porwał w skali szkolnej dałbym 3+ dla porównania styl Fabińskiego to 3-. Przy czym za samo zwycięstwo jest 3. Piszę tutaj o podejściu do walki bez patrzenia, że Krzysiek jest Polakiem.

 54. Olos

  Myśle, ze Krzychu dostanie kogoś spoza 15-stki.

  W wywiadzie dla zaprzyjaźnionego portalu stwierdził, że ma obiecane, że jak pokona Scott'a, to następny rywal już z Top 15.
  Zobaczymy. Wiele razy już UFC mówiło jedno, a robiło drugie. Liczę, że jednak tym razem dotrzymają słowa.

 55. Olos

  Myśle, ze Krzychu dostanie kogoś spoza 15-stki.

  W wywiadzie dla zaprzyjaźnionego portalu stwierdził, że ma obiecane, że jak pokona Scott'a, to następny rywal już z Top 15.
  Zobaczymy. Wiele razy już UFC mówiło jedno, a robiło drugie. Liczę, że jednak tym razem dotrzymają słowa.

 56. Ian

  No ja akurat oglądałem TĄ walkę i też uważam że styl nie porwał w skali szkolnej dałbym 3+ dla porównania styl Fabińskiego to 3-. Przy czym za samo zwycięstwo jest 3. Piszę tutaj o podejściu do walki bez patrzenia, że Krzysiek jest Polakiem.

  Dobra, przysrywam się, ale komentarz nabity. Muszę wyjść z oplota, a brak pomysłu na konstruktywne komentarze. No offence.

 57. Ian

  No ja akurat oglądałem TĄ walkę i też uważam że styl nie porwał w skali szkolnej dałbym 3+ dla porównania styl Fabińskiego to 3-. Przy czym za samo zwycięstwo jest 3. Piszę tutaj o podejściu do walki bez patrzenia, że Krzysiek jest Polakiem.

  Dobra, przysrywam się, ale komentarz nabity. Muszę wyjść z oplota, a brak pomysłu na konstruktywne komentarze. No offence.

 58. Laikike1

  Dobra, przysrywam się, ale komentarz nabity. Muszę wyjść z oplota a brak pomysłu na konstruktywne komentarze. No offence.

  No problem. Już zmieniam "oplociku":beer:

 59. Laikike1

  Dobra, przysrywam się, ale komentarz nabity. Muszę wyjść z oplota a brak pomysłu na konstruktywne komentarze. No offence.

  No problem. Już zmieniam "oplociku":beer:

 60. Boje się że rywale na poziomie ostatniego zwycięstwa to SUFIT dla Jotki. Oczywiście życze samych sukcesów i obym się mylił.

 61. Boje się że rywale na poziomie ostatniego zwycięstwa to SUFIT dla Jotki. Oczywiście życze samych sukcesów i obym się mylił.

 62. maciejcar

  Boje się że rywale na poziomie ostatniego zwycięstwa to SUFIT dla Jotki. Oczywiście życze samych sukcesów i obym się mylił.

  STROP !
  Inżynier Budownictwa prawdę Ci powie.
  Wy dziś chyba specjalnie takie posty piszecie, żebym mógł pisać takie gównokomenty i pozbył się łatki oplota :fly:

 63. maciejcar

  Boje się że rywale na poziomie ostatniego zwycięstwa to SUFIT dla Jotki. Oczywiście życze samych sukcesów i obym się mylił.

  STROP !
  Inżynier Budownictwa prawdę Ci powie.
  Wy dziś chyba specjalnie takie posty piszecie, żebym mógł pisać takie gównokomenty i pozbył się łatki oplota :fly:

 64. Laikike1

  STROP !
  Inżynier Budownictwa prawdę Ci powie.
  Wy dziś chyba specjalnie takie posty piszecie, żebym mógł pisać takie gównokomenty i pozbył się łatki oplota :fly:

  Stary, co Ty masz z tym sufitem … :lol::lol::lol:

 65. Laikike1

  STROP !
  Inżynier Budownictwa prawdę Ci powie.
  Wy dziś chyba specjalnie takie posty piszecie, żebym mógł pisać takie gównokomenty i pozbył się łatki oplota :fly:

  Stary, co Ty masz z tym sufitem … :lol::lol::lol:

 66. Tia wszyscy wielcy "znafcy".. Jak narazie Jotko sobie radzi o wiele lepiej niż nadmuchiwane baloniki typu Blachowicz czy ostatnio Grabowski.. Spokojnie sadze ze Jotko sobie poradzi z top15

 67. Tia wszyscy wielcy "znafcy".. Jak narazie Jotko sobie radzi o wiele lepiej niż nadmuchiwane baloniki typu Blachowicz czy ostatnio Grabowski.. Spokojnie sadze ze Jotko sobie poradzi z top15

 68. Naster

  Tia wszyscy wielcy "znafcy".. Jak narazie Jotko sobie radzi o wiele lepiej niż nadmuchiwane baloniki typu Blachowicz czy ostatnio Grabowski.. Spokojnie sadze ze Jotko sobie poradzi z top15

  Tak się kończy ocenianie czyjejś wartości na podstawie tego z kim walczył. Zresztą na tym się np. wszystkie rankingi opierają…Tyle, że jak ktoś bije ogórów to nie znaczy, że sam nim jest i z kimś lepszym przegra od razu. Ich też może pokonać. Czasem sztuką bywa wygrywanie z kimś uznawanym za słabszego. Zwłaszcza seryjnie budując duży rekord.

 69. Naster

  Tia wszyscy wielcy "znafcy".. Jak narazie Jotko sobie radzi o wiele lepiej niż nadmuchiwane baloniki typu Blachowicz czy ostatnio Grabowski.. Spokojnie sadze ze Jotko sobie poradzi z top15

  Tak się kończy ocenianie czyjejś wartości na podstawie tego z kim walczył. Zresztą na tym się np. wszystkie rankingi opierają…Tyle, że jak ktoś bije ogórów to nie znaczy, że sam nim jest i z kimś lepszym przegra od razu. Ich też może pokonać. Czasem sztuką bywa wygrywanie z kimś uznawanym za słabszego. Zwłaszcza seryjnie budując duży rekord.

 70. Shajs

  Może Ed Herman? (jeżeli ostatni występ w LHW był tylko jednorazowy)
  Nazwisko znane i do przejścia.

  Herman w wywiadzie po ostatniej walce twierdził, że nie będzie już zbijał do MW.
  Krzychowi życzę jak najlepiej i cieszę się z jego wygranej, ale fakt faktem, chciałoby się jakiegoś skończenia 🙂
  Camozzi po dwóch ostatnich zwycięstwach najbardziej mi pasuje na następnego rywala i wydaje mi się możliwe, że Krzyśka właśnie z nim zestawią.

 71. Shajs

  Może Ed Herman? (jeżeli ostatni występ w LHW był tylko jednorazowy)
  Nazwisko znane i do przejścia.

  Herman w wywiadzie po ostatniej walce twierdził, że nie będzie już zbijał do MW.
  Krzychowi życzę jak najlepiej i cieszę się z jego wygranej, ale fakt faktem, chciałoby się jakiegoś skończenia 🙂
  Camozzi po dwóch ostatnich zwycięstwach najbardziej mi pasuje na następnego rywala i wydaje mi się możliwe, że Krzyśka właśnie z nim zestawią.

 72. Ciekawe co kibice i UFC zapamiętają, breakdance Krzysia czy zajebisty nokaut pokonanego przez niego poprzednim razem Askhama.

 73. Ciekawe co kibice i UFC zapamiętają, breakdance Krzysia czy zajebisty nokaut pokonanego przez niego poprzednim razem Askhama.

 74. Camozzi to dla Jacare będzie jak Belfort wypadnie.
  ja jakiegoś pomysłu na rywala dla Krzysia nie mam, chciałbym tylko żeby w stanach w końcu zawalczył 😉

 75. Camozzi to dla Jacare będzie jak Belfort wypadnie.
  ja jakiegoś pomysłu na rywala dla Krzysia nie mam, chciałbym tylko żeby w stanach w końcu zawalczył 😉

 76. No nie przesadzajmy, z tej listy jedynie Carneiro jest w zasięgu i … być może starzec Dan Henderson, jeśli umiejętnie by uciekał, może by tą walkę ugrał. Nie widzę go z Hall'em, czy Natal'em.
  Camozzi do ugrania i to jest poziom, na który aktualnie mógłby wskoczyć Jotko. Dajcie na Jotce jeszcze zarobić, nie rzucajcie na głęboką wodę 😉

 77. No nie przesadzajmy, z tej listy jedynie Carneiro jest w zasięgu i … być może starzec Dan Henderson, jeśli umiejętnie by uciekał, może by tą walkę ugrał. Nie widzę go z Hall'em, czy Natal'em.
  Camozzi do ugrania i to jest poziom, na który aktualnie mógłby wskoczyć Jotko. Dajcie na Jotce jeszcze zarobić, nie rzucajcie na głęboką wodę 😉

 78. Moze to nie do konca wpisuje sie w temat, ale taka mala ciekawostka. Wiecie jakie jest najczesciej ogladane na YT video polskiego zawodnika, mogacego pochwalic sie najlepszym w UFC rekordem ? Piatkowe wazenie z Londynu. W czolowce oczywiscie rowniez pamietny ingauracyjny breakdance i wypowiedz na temat Bonusa BGC. Sportowo jest moim zdaniem u Krzyska co najmniej ok., ale z marketingowego punktu widzenia zamiast poprzeczki zawieszonej wyzej, przydalby sie po drodze jakis rywal do latwego i efektownego odprawienia.

 79. Moze to nie do konca wpisuje sie w temat, ale taka mala ciekawostka. Wiecie jakie jest najczesciej ogladane na YT video polskiego zawodnika, mogacego pochwalic sie najlepszym w UFC rekordem ? Piatkowe wazenie z Londynu. W czolowce oczywiscie rowniez pamietny ingauracyjny breakdance i wypowiedz na temat Bonusa BGC. Sportowo jest moim zdaniem u Krzyska co najmniej ok., ale z marketingowego punktu widzenia zamiast poprzeczki zawieszonej wyzej, przydalby sie po drodze jakis rywal do latwego i efektownego odprawienia.

 80. Naster

  Tia wszyscy wielcy "znafcy".. Jak narazie Jotko sobie radzi o wiele lepiej niż nadmuchiwane baloniki typu Blachowicz czy ostatnio Grabowski.. Spokojnie sadze ze Jotko sobie poradzi z top15

  Tylko,że Błachowicz walczył z czołówką wagi półciężkiej Manuwa jest 9 w rankingu a Anderson 12 ,natomiast Jotko walczył z jakimiś przeciętniakami.

 81. Rafael Natal/Robert Whittaker
  Chris Camozzi
  Marquardt/Thiago Santos
  Garreth McLellan/Magnus Cedenblad
  Tamdan McCrory

  Anthony Smith
  Dongi Yang
  Daniel Kelly/Antonio Carlos Junior
  Steve Bosse/James Te Huna

  Co z Timem Kennedym???

 82. nie podniecajmy sie zbyt bardzo zeby nie bylo tego co z hallmanem, nie chce zeby dawali mu kogos silnego zaraz bo jeszcze na to czas

 83. ja myślę że UFC dotrzyma słowa i da mu kogoś z TOP 15 , ale na miłość Boską o jakich nazwiskach wy tu wspominacie ?:D hahah Henderson ??!! Kennedy ?? Whittaker ? 😀 nie żartujmy sobie 🙂

 84. Nie zamierzałem nikogo urazić , ale Krzysiek nie zostanie na tysiąc procent Dana i tu nie chodzi o podjęcie rękawic , kto jest dłużej w temacie to wie o co chodzi , bo chyba że walka na zastępstwo to jeszcze

 85. Nie przepadłem kiedyś za Jotką (szczególnie po występach na MMAATTACK), ale muszę przyznać, że jego postawa w UFC mnie pozytywnie zaskoczyła.

 86. TeHunta ja wygra w marcu to byłby git, kilka walk ze znanymi zawodnikami stoczył, mimo, iz je przegrywał.
  Marquart też byłby fajny.

 87. Z tą gejowska garda na pewno sobie nie poskacze w top 15 🙂 a w ostatniej walce może 5 znaczących ciosów, których nie mogę sobie przypomnieć:/
  Praca nóg bez ciosów i średnie kardio nie mogą wystarczyć nawet na old Hendo

 88. Nie ma co sie napalać tylko czekać na kolejne jego walki. Jak dla Mnie co najwyżej Jotko może tylko pozytywnie zaskoczyć-zdziwić, zresztą jak każdy polak poza JJ i Kowalkiewicz, walczący obecnie w ufc.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.