Ranking PL

Ranking MMA na dzień 4.02.2015.

Ranking jest dziełem panelu redaktorów mmarocks.pl. Jest on uaktualniany na bieżąco, w miarę jak sklasyfikowani zawodnicy toczą kolejne walki. W zestawieniach brani są pod uwagę fighterzy aktywni w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, posiadający polskie obywatelstwo lub stale mieszkający w Polsce, trenujący obecnie lub w przeszłości w naszym kraju.

rank heavy Ranking PL

1. Marcin Tybura (12-0)

Tybura Ranking PL

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Denisem Smoldarevem na M-1 Challenge 53, 11/11/14
Następna walka: n/d
Zwycięzca Heraklesa 2013 w kategorii odkrycie roku z nawiązką spełnił pokładane w nim nadzieję na bycie klasowym ciężkim. Tegoroczne wygrane kolejno z Maro Perakiem, Damianem Grabowskim i Denisem Smoldarevem, postawiły Tyburę w pozycji jednego z najlepszych ciężkich poza UFC. Nowy rok powinien dać nam odpowiedź kiedy będziemy mogli zobaczyć Marcina w Octagonie największej organizacji na świecie.

2. Damian Grabowski (20-2)

damian 007 Ranking PL

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Konstantinem Gluhovem na M-1 Challenge 53, 11/11/14
Następna walka: n/d
Powrót po kontuzji i bratobójczy pojedynek z Tyburą przyniósł Pitbullowi z Opola drugą zawodową porażkę. Grabowski szybko jednak powrócił na drogę zwycięstw, w listopadzie pewnie rozprawiając się z dobrze znanym nad Wisłą Konstantinem Gluhovem.

3. Michał Kita (16-7)

kita Ranking PL

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Mike’iem Wesselem na Pro MMA Challenge 1, 1/03/14
Następna walka: n/d
Po bolesnej wpadce z D.J. Lindermanem w maju zeszłego roku, Kita w pełni zrehabilitował się w dwóch w kolejnych walkach. Najpierw w rewanżu w Zabrzu pewnie wypunktował Amerykanina, a na marcowej gali PROMMAC błyskawicznie rozprawił się z Mike’iem Wesselem. Niestety upadek nowej organizacji znowu pozostawił zabrzanina bez walk.

4. Karol Bedorf (11-2)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Rollesa Gracie na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
W Łodzi „Coco” został pierwszym mistrzem KSW w kategorii ciężkiej, zatrzymując Pawła Nastulę w dość dramatycznych okolicznościach. W pierwszej obronie tytułu w rodzinnym Szczecinie Bedorf nie dał szans Rollesowi Gracie, stopując Brazylijczyka jeszcze szybciej niż polskiego judokę.

5. Daniel Omielańczuk (16-4-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Jaredem Rosholtem na UFC Fight Night, 11/04/14
Następna walka: Anthony Hamilton na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Debiut Daniela w UFC dostarczył kibicom trochę nerwów, ale ostatecznie zawodnik Nastula Team wywiózł z Toronto cenne zwycięstwo nad Nandorem Guelmino. Drugi pojedynek Omielańczuka nie był już tak udany, Polak po słabym występie uległ Jaredowi Rosholtowi i o utrzymanie się w UFC powalczy na UFC Krakowie z Anthonym Hamiltonem.

6. Michał Włodarek (6-0)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Michałem Andryszakiem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: Szymon Bajor na KSW 30, 21/02/15
„Komar” nie mógł sobie wymarzyć lepszego powrotu po ponad rocznej przerwie w startach. W debiucie w KSW Włodarek błyskawicznie odprawił Michała Andryszaka, zgłaszając jednocześnie akces do najwyższych celów w dywizji ciężkiej KSW. O kolejną wygraną poznaniak powalczy na własnych śmieciach na KSW 30.

7. Adam Maciejewski (13-5-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Rayem Lopezem na XFO 53, 11/10/14
Następna walka: n/d
Konsekwentnie budujący swoją pozycję na lokalnej scenie w Chicago „Maja” może się pochwalić passą już siedmiu wygranych z rzędu. Przy dość niewielkiej puli zawodników kategorii ciężkiej, jeszcze jedno lub dwa zwycięstwa mogą mu otworzyć drzwi do dużych organizacji.

8. Mariusz Pudzianowski (8-3-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Pawłem Nastulą na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Styl ostatnich zwycięstw Mariusza Pudzianowskiego nie powala na kolana, ale trudno nie zauważyć postępów, które były strongman robi pod opieką Piotra Jeleniewskiego. Trzy kolejne zwycięstwa nad dwoma byłymi zawodnikami UFC oraz Pawłem Nastulą to już całkiem niezły kapitał przybliżający Mariusza do starcia o pas KSW.

9. Marcin Różalski (5-3)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Peterem Grahamem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
Mało kto się spodziewał, że Różal wygra z Nickiem Rossborough, a jeszcze mniej wierzyło w jego wygraną z Grahamem. Płocczanin w pierwszej rundzie bardzo dobrze radził sobie z Australijczykiem, ale kontuzja kolana pozbawiła go zwycięstwa nad utytułowanym kickbokserem.

10. Michał Andryszak (12-5)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Michałem Włodarkiem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
Po sprawnej wygranej ze Słowińskim, Andryszak niestety nie sprostał ani Konstantinowi Erokhinowi, ani Włodarkowi. Obu uległ już w pierwszych sekundach walki, a jego odporność na ciosy nie wróży mu najlepiej w kontekście dalszych startów.

11. Jacek Czajczyński (7-7-1), 12. Szymon Bajor (14-5), 13. Łukasz Parobiec (9-4), 14. Robert Maruszak (2-1), 15. Bogusław Zawirowski (3-1)

rank lt heavy Ranking PL

1. Jan Błachowicz (18-3)

JanBlachowicz Ranking PL

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Ilirem Latifim na UFC Fight Night: Nelson vs Story, 4/10/14
Następna walka: Jimi Manuwa na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Długo oczekiwany debiut Janka Błachowicza w UFC potoczył się dla niego wyśmienicie. Powracający po bardzo długiej przerwie zawodnik, już w drugiej minucie walki odprawił solidnego Ilira Latifiego. W Krakowie występ Janka będzie jedną z głównych atrakcji wieczoru, a rywalem naszego zawodnika będzie wysoko notowany Jimi Manuwa.

2. Karol Celiński (12-5-1)

Celiński rcks Ranking PL

Ostatnia walka: wygrana (TKO) Tomasz Kondraciuk na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Po nieudanym debiucie w KSW, popularny „Cebula” pokazał swoją prawdziwą wartość w starciu z Kondraciukiem. W klatce KSW 29 Celiński doszczętnie zniszczył „Tomaja”, umacniając się na pozycji czołowego półciężkiego w Polsce.

3. Tomasz Narkun (9-2)

Narkun rcks Ranking PL

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Goranem Reljicem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Passę zwycięstw „Żyrafy” i marsz po pas KSW zastopował na krakowskiej gali Goran Reljic. Co prawda werdykt punktowy w tym pojedynku wzbudził sporo kontrowersji, ale końcowy rezultat na razie nieznacznie cofnął Narkuna w tabeli kategorii półciężkiej największej polskiej organizacji.

4. Maciej Browarski (12-6)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Alessio Sakarą na FFC, 31/10/14
Następna walka: Marcin Zontek na FEN 6, 6/03/15
Po nieudanej końcówce zeszłego roku, Browarski odbił się w obecnym. Po bliskich wygranych z Cholewą i Janiszewskim, chorzowianin dopisał do rekordu jeszcze cenne zwycięstwo nad Alessio Sakarą, chociaż w tym przypadku było ono wynikiem pechowej kontuzji Włocha. Nowy rok startów „Sowa” otworzy już 10 stycznia starciem z Marcinem Zontkiem we Wrocławiu.

5. Michał Fijałka (12-4-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Tassilo Lahrem na Fighting Zone 1, 13/12/14
Następna walka: Arena Berserkerów 7, 14/03/15
Dwa zwycięstwa nad słabymi rywalami ze wschodu i jedno wartościowe zwycięstwo nad Niemcem Lahrem to tegoroczny bilans „Sztangi”. W Pradze Fijałka miał trochę problemów z rywalem, ale ostatecznie siła jego ofensywy sprawiła, że przeciwnik nie wyszedł do piątej rundy.

6. Michał Pasternak (11-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Rafaelem Silvą na One FC
Następna walka: n/d
Cenne zwycięstwo nad Hracho Darpinyanem zapewniło Pasternakowi angaż w największej azjatyckiej organizacji One FC. Tam w debiucie podopieczny Mirosława Oknińskiego po heroicznym boju, z uszkodzonym kolanem, wypunktował Rafaela Silvę. Niestety teraz czeka go dłuższa przerwa w startach i operacja zerwanych więzadeł.

7. Marcin Łazarz (7-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Krzysztofem Pietraszkiem na Rundzie 4, 25/10/14
Następna walka: n/d
W swoim pierwszym występie w rodzinnym stronach Łazarz potrzebował pięciu minut na odprawienie Pietraszka i przypomnienie o sobie kibicom po ponad rocznej przerwie w zawodowych występach.

8. Marcin Prachnio (5-2)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) ze Aleksandrem Rakicem na FFC 15, 3/10/14
Następna walka: n/d
Najlepsze zwycięstwo w karierze Marcina Prachnio ze Stipe Bekavacem, zostało szybko pomszczone przez innego zawodnika z Bałkanów Aleksandra Rakica, który w grudniu zastopował Polaka w trzeciej rundzie. Na razie nie wiadomo kiedy nasz zawodnik powróci do startów.

9. Tomasz Kondraciuk (11-5)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Karolem Celińskim na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Passę występów bez porażki w kategorii półciężkiej Kondraciuka przerwał dopiero Karol Celiński na KSW 29. „Tomaj” okupił występ w Krakowie sporymi obrażeniami twarzy i kontuzją kciuka, co wyłączy go z występów na kilka miesięcy.

10. Marcin Zontek (13-8)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Krzysztofem Pietraszkiem na FEN 5, 10/01/15
Następna walka: Maciej Browarski na FEN 6, 6/03/15
Zontek powrócił do ringu po ponad dwóch latach przerwy w startach. Na gali FEN w Lublinie doświadczony półciężki pokonał przez TKO Pietraszka, a już niecałe dwa miesiące później we Wrocławiu skrzyżuje rękawice z Maciejem Browarskim w zaległym starciu.

11. Mateusz Ostrowski (6-4-1), 12. Michał Gutowski (8-8), 13. Tomasz Janiszewski (5-4), 14. Łukasz Klinger (6-1), 15. Wojciech Lach (5-0)

rank middle Ranking PL

1. Mamed Chalidow (30-4-2)

Khalidov rcks Ranking PL

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Brettem Cooperem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Brett Cooper to pierwszy zawodnik od wielu lat, który poważnie postawił się Mamedowi. Mimo wszystko po końcowej syrenie głównej walki KSW 29 nie było wątpliwości, że to ręka zawodnika Arrachionu MMA Olsztyn powędruje w górę. Odniesiona podczas przygotowań do krakowskiej gali kontuzja kręgosłupa wyłączy jednak Khalidova z występów w pierwszej połowie 2015 roku.

2. Michał Materla (21-4)

Materla rcks Ranking PL

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Jorge’em Luisem Bezerrą na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
Materla zostawił już za sobą trylogię z Jayem Silvą, a na własnych „szczecińskich śmieciach” nie było ani przez chwilę wątpliwości, że Berserker to inna klasa zawodnika niż Jorge Luis Bezerra. W grudniu „Cipek” miał się zmierzyć z Melvinem Manhoefem, ale ostatecznie wycofał się z powodu urazu stopy. Na razie nie wiadomo kiedy ponownie zobaczymy go w klatce KSW.

3. Tomasz Drwal (21-4-1)

tomas drwal Ranking PL

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Delsonem Heleno na Pro MMA Challenge, 1/03/14
Następna walka: n/d
Po upadkach MMA Attack i PROMMAC Tomasz Drwal wreszcie skusił się propozycję występów w KSW. Gdy wydawało się, że już nic nie stanie na przeszkodzie starcia z Khalidovem, najpierw Tomek uszkodził kręgosłup, a następnie Mamed doznał podobnego urazu, co znowu odsuwa największą walkę w historii polskiego MMA w czasie.

4. Krzysztof Jotko (15-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Torem Troengiem na UFC Fight Night: Nelson vs Story, 4/10/14
Następna walka: Garreth McLellan na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Jotko po raz kolejny udowodnił, że psychicznie jest jednym z najmocniejszych polskich zawodników. Skazywany na porażkę, uwikłany w konflikt z Mirosławem Oknińskim i walczący z przeziębieniem Polak w świetnym stylu rozprawił się z Torem Troengiem, całkowicie demolując Szweda na przestrzeni trzech rund. W Krakowie Krzyśka czeka starcie z debiutującym w UFC Afrykanerem McLellanem.

5. Antoni Chmielewski (28-12)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Jonasem Billsteinem na PLMMA 45, 27/12/14
Następna walka: n/d
Chyba trudno sobie wyobrazić lepszy wynik jubileuszowej czterdziestej zawodowej walki Antka. W Częstochowie Chmielewski znakomitą balachą z gardy odklepał bardzo mocnego Niemca Jonasa Billsteina, kończąc rok trzema zwycięstwami przez poddanie w czterech występach.

6. Piotr Strus (9-3-2)

Ostatnia Walka: remis (decyzja) z Jayem Silvą na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Mimo, że Strus nie wygrał w tym roku walki, to jednak w jego przypadku remisy z mocno faworyzowanymi Silvą i Azaitarem powinno się zaliczyć na plus. Na razie nie wiadomo kiedy w 2015 roku reprezentant warszawskiego Ankosu po raz pierwszy pojawi się w klatce.

7. Oskar Piechota (6-0-1)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Cragiem White’em na Time of Masters, 17/01/15
Następna walka: n/d
Po dwóch ubiegłorocznych zwycięstwach z Sy’em i Schiavolinem, Oskar stracił drugą połowę 2014 z powodu odwołania gali PROMMAC. Na szczęście nowy sezon startów rozpoczął już w styczniu od gładkiej wygranej nad Anglikiem White’em.

8. Michał Szuliński (9-4-1)

Ostatnia Walka: przegrana (decyzja) z Bartoszem Fabińskim na PLMMA 29, 8/03/14
Następna walka: n/d
W jedynym występie w 2014 roku Szulińskiego, Bartek Fabiński zafundował mu szybkie TKO. Na razie nie wiadomo kiedy i czy w ogóle olsztynianin pojawi się w klatce.

9. Piotr Wawrzyniak (6-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Antonim Chmielewskim na PROMMAC: PPW, 27/06/14
Następna walka: n/d
Po długiej przerwie w startach oraz pomimo poważnej kontuzji kolana Piotr Wawrzyniak wypunktował weterana Antoniego Chmielewskiego w walce wieczoru gali PROMMAC w Lublinie. Co prawda teraz Piotra czeka dłuższa przerwa w startach i rehabilitacja kolana, ale na razie wskakuje do dziesiątki.

10. Andrzej Grzebyk (8-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Michałem Pietrzakiem na KOMMA 1, 13/09/14
Następna walka: n/d
Kickbokser z Tarnowa zakończył 2014 rok z bilansem trzech zwycięstw i dzięki temu debiutuje w zestawieniu. Szczególnie w ostatnim pojedynku na wrześniowej gali KOMMA Grzebyk pokazał się z dobrej strony, broniąc obaleń i punktując w stójce jednego z najbardziej utytułowanych zapaśników w polskim MMA.

11. Kacper Karski (5-2), 12. Łukasz Bieńkowski (3-1), 13. Oskar Somerfeld (4-0), 14. Maciej Różański (5-0), 15. Dominik Chmiel (7-3)

rank welter Ranking PL

1. Borys Mańkowski (16-5-1)

Mankowski rcks Ranking PL

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Davidem Zawadą na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: Mikhail Tsarev na KSW 30, 21/02/15
Rok 2014 w polskiej kategorii półśredniej zdecydowanie należał do Borysa. Zawodnik Ankosu najpierw w pięknym stylu zdobył pas KSW, poddając Aslambeka Saidova, a następnie w pierwszej obronie błyskawicznie rozprawił się z Davidem Zawadą. Poznaniak po raz kolejny pojawi się w klatce na KSW 30 w najtrudniejszej walce w karierze przeciwko Rosjaninowi Tsarevowi.

2. Rafał Moks (10-6)

Moks rcks Ranking PL

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Danielem Acacio na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: Aslambek Saidov na KSW 30, 21/02/15
Moks dotrzymał obietnicy i w Szczecinie jako pierwszy Polak poddał Daniela Acacio. Była to nie tylko jego czwarta wygrana z rzędu gilotyną, setne poddanie w historii KSW. O kolejne poddanie Szczecinianin powalczy na KSW 30 w rewanżu z Saidovem.

3. Aslambek Saidow (15-4)

Saidov rcks Ranking PL

Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Borysem Mańkowskim na KSW 27, 17/05/14
Następna walka: Rafał Moks na KSW 30, 21/02/15
Na KSW 25 Saidov po raz pierwszy obronił tytuł zdobyty w pojedynku z Mańkowskim. W rewanżu z zawodnikiem z Poznania reprezentant Arrachionu stracił jednak pas i by go odzyskać będzie musiał najpierw ponownie zwyciężyć Rafała Moksa.

4. Bartosz Fabiński (11-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Alikiem Tseiko na MMA Raju, 18/10/14
Następna walka: n/d
Mijający rok był wyjątkowo aktywny dla Bartka Fabińskiego. Po początkowym potknięciu na PROMMAC, zawodnik S4 Fight Team wygrywał kolejno z Szulińskim, Herbem, Repalov by zakończyć sezon przejściem do kategorii półśredniej i wyrównanym zwycięskim bojem z Estończykiem Tseiko.

5. Paweł Pawlak (10-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Peterem Sobottą na UFC Fight Night, 31/05/14
Następna walka: Sheldon Westcott na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Po serii zwycięstw na lokalnych galach w Polsce, na razie UFC nie okazało się przyjazne dla Pawlaka. Łodzianin po bezbarwnym występie uległ Peterowi Sobocie na berlińskim UFC, a z drugiego pojedynku z Limą wyłączył go dość poważny uraz kręgosłupa. „O życie” w UFC przyjdzie mu zawalczyć w Krakowie przeciwko Sheldonowi Westcottowi.

6. Paweł Żelazowski (7-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Mickaelem Lebout na PLMMA 41, 24/10/14
Następna walka:  n/d
Niestety po odprawieniu Pierre’a Chretiena Żelazowski zaliczył pierwszą porażkę w starciu z Mickaelem Lebout. Pojedynek był ozdobą gali PLMMA 41 w Legionowie i na pewno cenną nauką dla utalentowanego zawodnika z Białej Podlaskiej.

7. Kamil Szymuszowski (11-4)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Tomaszem Romanowski na Gladiator Arenie 7, 14/11/14
Następna walka: n/d
W 2014 roku Szymuszowski zszedł do kategorii półśredniej, gdzie zanotował komplet czterech zwycięstw. Cenne wygrane nad Skibińskim, Ziółkowskim i Romanowskim wypracowały mu walkę o pas PLMMA, która jest wstępnie planowana pierwszy kwartał przyszłego roku.

8. Krzysztof Adaszak (6-3)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Przemysławem Kośnikiem na Fighters Arenie 10, 22/11/14
Następna walka: n/d
Po słabym początku kariery, Adaszak może się pochwalić już sześcioma kolejnymi wygranymi. Zawodnik Arrachionu poddawał m.in. Pawła Płonkę, Ireneusza Ziółkowskiego i ostatnio Przemysława Kośnika, kończąc sezon z czterema wygranymi przed czasem.

9. Rafał Błachuta (9-3)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Abusem Magomedovem na GMC 5, 13/09/14
Następna walka: n/d
Błachuta pozostawał nieaktywny prawie rok, ale jak już pojawił się w ringu KSW to ładnym poddaniem odklepał Roberta Radomskiego. Niestety w kolejnym występie nie sprostał mało znanemu Rosjaninowi Zhemukhovowi na gali w Sankt Petersburgu, by na KSW 27 poddać journeymana Patricka Vallee. Kolejny wypad zagraniczny na GMC 5, to niestety kolejna porażka zawodnika z Kwidzyna.

10. Robert Radomski (12-3)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Mateuszem Piskorzem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Powrót po rocznej przerwie na KSW 29 okazał się dla Roberta Radomskiego zwycięski. Zawodnik z Katowic po bardzo dobrym pojedynku wypunktował Mateusza Piskorza i dzięki temu powraca do dziesiątki.

11. Albert Odzimkowski (7-1), 12. Damian Milewski (3-2), 13. Emil Różewski (5-0), 14. Patryk Rogóż (8-1), 15. Tomasz Romanowski (5-4)

rank light Ranking PL

1. Marcin Held (20-3)

marcin held Ranking PL

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Patrickym Freire na Bellatorze 126, 26/09/14
Następna walka: n/d
Po raz kolejny finał turnieju w wadze lekkiej z udziałem Marcina musiał zostać przełożony z przyczyn niezależnych od naszego rodaka. Na szczęście na Bellatorze 120 Marcin dostał zastępczego rywala w osobie Nate’a Jolly’ego, którego jak dwóch poprzednich odklepał w parterze. Gdy zaległy finał wreszcie doszedł do skutku tyszanin po profesorsku zwyciężył Brazylijczyka Freire.

2. Piotr Hallmann (15-3)

Hallmann Ranking PL

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Gleisonem Tibau na UFC Fight Night: Arlovski vs. Big Foot 2, 13/09/14
Następna walka: n/d
W trzech z czterech swoich występów w „lidze mistrzów” MMA Hallmann zdobywał obfite bonusy finansowe. Chociaż w pojedynku z Tibau niestety przegrał, z rekordem 2-2 w największej organizacji na świecie zadomowił już się na dobre.

3. Mateusz Gamrot (8-0)

Gamrot rcks Ranking PL

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Łukaszem Chlewickim na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: Rodrigo Cavalheiro na KSW 30, 21/02/15
Po cennych wygranych nad Winnerem i Georgem, „Gamer” zadebiutował zagranicą, nie dając żadnych szans Timowi Newmanowi. W swoim powrocie do KSW Ankosiak pewnie wypunktował Łukasza Chlewickiego na gali nr 29. Już na 30 zobaczymy go ponownie, tym razem przeciwko Rodrigo Cavalheiro.

4. Adrian Zieliński (13-3)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Marianem Ziółkowskim na PLMMA 41, 25/10/14
Następna walka: Rustam Khasanov na XCage 7 / PLMMA 50, 14/03/15
Drugi rok z rzędu Zieliński notuje perfekcyjny rok z trzema zwycięstwami bez porażki. Olsztynianin w 2014 roku dwukrotnie bronił tytułu PLMMA w starciach z Puhakką i Zielińskim oraz efektownie znokautował Miroslava Strbaka. W 2015 Adrian będzie bronił tytułu przeciwko Rustamowi Khasanovi na XCage 7 w Toruniu.

5. Łukasz Sajewski (13-0)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Igorem Egorovem na Colisseum FC 3, 25/05/14
Następna walka: n/d
Serię trzech wygranych z rzędu, Łukasz przedłużył w pierwszym tegorocznym starciu. Na Colisseum FC 3 Sajewski w pięknym stylu rozprawił się z Rosjaninem Egorovem, najpierw posyłając go na deski, a później zakładając mu firmową balachę. Dzięki tej wygranej Łukasz trafił do UFC, gdzie niestety z debiutu wyeliminowała go kontuzja kolana.

6. Maciej Jewtuszko (11-2)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Vaso Bakocevicem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
Jewtuszko nie był zadowolony ze swojego powrotu do startów, który miał miejsce na KSW 28 Szczecinie. Co prawda „Irokez” zastopował ostatecznie Vaso Bakocevica, ale wcześniej miał ogromne kłopoty z charakternym Czarnogórcem.

7. Marcin Bandel (12-3)

Ostatnia walka: przegrana (KO) z Mairbekem Taisumovem na UFC Fight Night: Nelson vs. Story, 4/10/14
Następna walka: Jason Saggo na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Marcin Bandel pechowo rozpoczął swoje starty w lidze mistrzów MMA. Niebezpieczny Czeczen Taisumov nie dał mu się nawet zbliżyć do nóg i celnym prawym odprawił Polaka. W swojej drugiej walce łodzianin zmierzy się z Jasonem Saggo na UFC w Krakowie.

8. Marian Ziółkowski (10-3-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Bartłomiejem Kurczewskim na PLMMA 46, 30/01/15
Następna walka: n/d
Na swoim wilanowskim terenie Ziółkowski odbił się po ubiegłorocznej porażce z Adrianem Zielińskim. Na PLMMA 46 Marian pewnie wypunktował Bartka Kurczewskiego na dystansie trzech rund.

9. Łukasz Chlewicki (12-4-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Mateuszem Gamrotem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Po prawie dziesięciu latach Chlewicki powrócił pod skrzydła największej polskiej organizacji. Na KSW 27 „Sasza” wypunktował Łukasza Rajewskiego, ale dwie gale później musiał uznać wyższość innego zawodnika Ankosu Mateusza Gamrota.

10. Jakub Kowalewicz (5-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Kamilem Gniadkiem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: Łukasz Rajewski na KSW 30, 21/02/15
Kowalewicz mimo młodego wieku po profesorsku rozprawił się z Kamilem Gniadkiem na KSW 28 w Szczecinie. W Poznaniu rywalem reprezentanta Ankosu Zapasy Warszawa, będzie znakomity kickbokser Łukasz Rajewski.

11. Roman Szymański (5-2), 12. Mateusz Zawadzki (10-2-1), 13. Paweł Kiełek (5-0-1), 14. Kamil Gniadek (8-3), 15. Bartłomiej Kurczewski (8-4)

rank feather Ranking PL

1. Krzysztof Klaczek (8-2)

Klaczek2 Ranking PL

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Jayem Furnessem na KOMMA 1, 13/09/14
Następna walka: Tom Duquesnoy na BAMMA 18, 21/02/14
Po serii dobrych zwycięstw na krajowym podwórku, m.in. nad Mariuszem Abramiukiem i Jayem Furnessem, przyszedł czas na zagraniczny debiut koninianina. W lutym Klaczek powalczy o pas BAMMA przeciwko mocnemu Francuzowi Duquesnoyowi.

2. Artur Sowiński (15-7)

Sowinski rcks Ranking PL

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Vaso Bakocevicem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Tegoroczny bilans „Kornika” to dwa zwycięstwa w dwóch walkach. Sowiński najpierw na KSW 26 po dyskwalifikacji zwyciężył Anzora Azhieva, a na grudniowym KSW 29 wypunktował Vaso Bakocevica.

3. Anzor Azhiev (5-1)

Azhiev rcks Ranking PL

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Helsonem Henriquesem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: KSW 30, 21/02/15
Po dwóch nieudanych pojedynkach z Arturem Sowińskim, Azhiev powrócił na drogę zwycięstw, chociaż Henriquesem kazał mu się sporo napocić. Na poznańskie KSW 30 Anzor cały czas czeka na rywala.

4. Filip Wolański (7-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Arbim Shamaevem na V Gali Sportów Walki w Międzychodzie, 18/10/14
Następna walka: n/d
Trzy zwycięstwa w 2014 roku, w tym szczególnie cenne wygrane nad Aleksandrem Rajacicem i Arbim Shamaevem pozwoliły Wolańskiemu na awans na wysokie czwarte miejsce w rankingu. Niestety przez najbliższe miesiące zawodnik Grapplingu Kraków będzie wyłączony z powodu kontuzji.

5. Kamil Łebkowski (11-4)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Semenem Tyrlą na PLMMA 44, 21/11/14
Następna walka: Eduard Muravitskiy (7-2) na PLMMA 49, 6/03/15
Podobnie jak Wolański, Łebkowski zakończył sezon 2014 z czystym kontem w trzech występach. W drugiej obronie pasa należącego do „Bomby”, na PLMMA 49 w Łobzie będzie Eduard Muravtskiy.

6. Marcin Wrzosek (8-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Arnoldem Allenem na CWFC 69, 7/06/14
Następna walka: PLMMA 49, 6/03/15
Po uporaniu się ze świnką, Wrzosek powrócił do angielskich klatek, gdzie na mocno obsadzonej gali Cage Warriors 69 po bardzo dobrym pojedynku pokonał na punkty wcześniej niepokonanego Arnolda Allena. W nowym roku „Polish Zombie” zawita do ojczyzny, gdzie wystąpi na PLMMA w Łobzie.

7. Damian Stasiak (7-2)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Kamilem Selwą na ACB 13, 31/01/15
Następna walka: n/d
Karateka z Aleksandrowa Łódzkiego zwycięstwem w turnieju w Ełku w 2014 odbił się po dwóch porażkach w Rosji. Po ponad roku przerwy ponownie zobaczyliśmy go na gali ACB 13 w Płocku, gdzie łatwo odklepał Kamila Selwę.

8. Arbi Shamaev (7-2)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Filipem Wolańskim na V Gali Sportów Walki w Międzychodzie, 18/10/14
Następna walka: n/d
Dobry początek roku Shamaeva i zwycięstwa nad Zawadzkim i Henriquesem, nie przełożyły się na kolejne wygraną pod koniec sezonu. W październiku Arbi przegrał z Wolańskim w Międzychodzie i na razie nie wiadomo kiedy powróci do walk.

9. Sebastian Romanowski (9-4-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Janem Marsalkiem na Fighting Zone 1, 13/12/14
Następna walka: Maciej Górski na XCage 7 / PLMMA 50, 14/03/15
W 2014 roku Romanowski ponownie walczył w kratkę, ciężko wypracowane zwycięstwa Brazylijczykiem Leite i Czechem Marsalkiem przedzielił remisem ze Staszewskim i porażką z Estończykiem Himae. W marcu „Szczena” przywita na XCage’u, powracającego do MMA Macieja Górskiego.

10. Rafał Rynkowski (8-2)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Andreyem Sucharewiczem EFC 2, 7/11/14
Następna walka: Robert Rajewski na PLMMA 49, 6/03/15
Rynkowski zapewnił sobie wysoką pozycję w rankingu zwycięstwami na listopadowym turnieju w Ełku. Teraz zawodnik MMA Team Ełk będzie bronił wysokiej pozycji w starciu z niepokonanym Robertem Rajewskim.

11. Bartłomiej Kopera (4-2), 12. Tomasz Terlikowski (3-1), 13. Rafał Czechowski (4-2), 14. Robert Rajewski (3-0), 15. Dawid Gabara (3-1)

rank bantam Ranking PL

1. Marcin Lasota (8-1)

lasota Ranking PL

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Brettem Caswellem na Cage Warriors 73, 1/11/14
Następna walka: Ibrahim Barkinoev na PLMMA 49, 6/03/15
Lasota udanie zaczął starty w Cage Warriors od wygranej nad Rumunem Marinem. Niestety w drugim występie dla angielskiej organizacji „BJ” musiał uznać wyższość Bretta Caswella bo bliskim trzyrundowym pojedynku. W marciu podopieczny Marcina Rogowskiego powalczy o pas PLMMA w starciu z Ibrahimem Barkinoevem.

2. Tymoteusz Świątek (15-2)

Omen160x240 Ranking PL

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Pavlem Svobodą na FEN 4, 16/08/14
Następna walka: FEN 6, 6/03/15
Po drugiej porażce w zawodowej karierze, Świątek nie mógł sobie wymarzyć lepszego powrotu. Nokaut „Omena” na Martinie Foudzie z gali FEN może śmiało kandydować do Heraklesa za nokaut obecnego roku. W kolejnej walce zawodnik z Bochni dorzucił jeszcze wygraną z Czechem Pavlem Svobodą.

3. Damian Szmigielski (5-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Alanem Philpottem na Fighters Arenie 10, 22/11/14
Następna walka: n/d
Anglik Philpott zatrzymał passę zwycięstw Szmigielskiego w 2014 roku. Zawodnik Gracie Barra Łódź pokonywał kolejno Ukraińca Mykhailva oraz Mateusza Juszczaka i Piotra Olszynkę, by w listopadzie doznać pierwszej zawodowej porażki na Fighters Arenie 10.

4. Dawid Pasternak (5-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Geworem Vardanyanem na III Memoriał Pawła Kamińskiego, 25/10/14
Następna walka: n/d
W swoim pierwszym występie w tym roku zawodnik z Gniezna stoczył znakomity i zwycięski bój z Mateuszem Rajewskim o pas PLMMA w wadze koguciej. W kolejnej walce Pasternak pokonał u siebie Gewora Vardanyana. Na razie nie wiadomo nic o jego kolejnych startach.

5. Azamat Mustafaev (5-4)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Przemysławem Dobiałą na Eastside Fight, 15/11/14
Następna walka: n/d
Mustafaev stoczył w ubiegłym roku aż pięć pojedynków, z czego trzy wygrał. Szczególnie wartościowa jest jego wygrana nad Łotyszem Skriversem, którą przyznano zawodnikowi z Dagestanu po proteście na werdykt sędziów punktowych.

6. Ibrahim Barkinoev (4-2), 7. Piotr Olszynka (3-2), 8. Jakub Piesiewicz (3-1-1)

rank p4p Ranking PL

1. Mamed Chalidow (30-4-2)

2. Marcin Held (20-3)

3. Jan Błachowicz (18-3)

4. Marcin Tybura (12-0)

5. Piotr Hallmann (15-3)

6. Damian Grabowski (20-2)

7. Michał Materla (20-4)

8. Tomasz Drwal (21-4-1)

9. Mateusz Gamrot (8-0)

10. Borys Mańkowski (16-5-1)

rank p4p women Ranking PL

1. Joanna Jędrzejczyk (8-0)

2. Karolina Kowalkiewicz (6-0)

3. Agnieszka Niedźwiedź (7-0)

4. Lena Tkhorevska (3-1)

5. Izabela Badurek (5-2)