Ranking MMA na dzień 17.11.2015.

Ranking jest dziełem panelu redaktorów mmarocks.pl. Jest on uaktualniany na bieżąco, w miarę jak sklasyfikowani zawodnicy toczą kolejne walki. W zestawieniach brani są pod uwagę fighterzy aktywni w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, jeśli nie spełniają tego kryterium, a mają zaplanowaną walkę, pozostają w rankingu. Aby znaleźć się w zestawieniu zawodnik powinien posiadać polskie obywatelstwo lub stale mieszkać w Polsce, trenować obecnie lub w przeszłości w naszym kraju.


1. Marcin Tybura (13-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Ante Deliją na M-1 Challenge 61, 20/09/15
Następna walka: n/d
Niestety w rekordzie najlepszego polskiego ciężkiego odnotowano pierwszą przegraną. Skazywany na porażkę w majowej walce, mistrz wagi półciężkiej organizacji M-1 Challenge Stephan Puetz, sprawił niespodziankę. Niemiec złamał Tyburze nos, co spowodowało interwencję lekarza, który nie zezwolił Polakowi na kontynuowanie pojedynku. Cztery miesiące później nasz najlepszy ciężki wrócił do wygrywania. W pojedynku z Ante Deliją rozwiązanie przyszło bardzo szybko, Marcin zablokował kopnięcie, co spowodowało złamanie nogi Chorwata w połowie pierwszej rundy.

2. Damian Grabowski (20-2)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Konstantinem Gluhovem na M-1 Challenge 53, 11/11/14
Następna walka: Derrick Lewis, UFC 196, 06/02/15
Powrót po kontuzji i bratobójczy pojedynek z Tyburą przyniósł Pitbullowi z Opola drugą zawodową porażkę. Grabowski szybko jednak powrócił na drogę zwycięstw, w listopadzie pewnie rozprawiając się z dobrze znanym nad Wisłą Konstantinem Gluhovem. Teraz przed nim upragniony debiut w UFC.

3. Karol Bedorf (11-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Peterem Grahamem na KSW 31, 23/05/15
Następna walka: Michał Kita KSW 33 28/11/2015
Podczas KSW 31 „Coco” stanął na przeciwko Petera Grahama, który okazał się wymagającym rywalem. Dzięki poznańskiej szkole zapasów, Bedorfowi udawało się unikać walki w stójce, gdzie Australijczyk miał przewagę. Mimo kolosalnej różnicy w doświadczeniu w walce na chwyty, Polakowi nie udało się skończyć rywala przed czasem i o werdykcie musieli zadecydować sędziowie. Przed Karolem prawdziwy sprawdzian, jego umiejętności sprawdzi, podczas listopadowego KSW, sprawdzi w klatce Michał „Masakra” Kita.

4. Michał Włodarek (7-1)

Ostatnia walka: przegrana (dyskwalifikacja) Oli Thompson na KSW 32: Road to Wembley, 31/10/15
Następna walka: n/d
„Komar” nie mógł sobie wymarzyć lepszego powrotu po ponad rocznej przerwie w startach. W debiucie w KSW Włodarek błyskawicznie odprawił Michała Andryszaka, ale w drugim występie w okrągłej klatce na KSW 30 musiał się już mocno napocić z Szymonem Bajorem. Pierwszą porażkę zaznał po niewymuszonym błędzie, dwukrotnie zadając cios kolanem Thompsonowi, który wg regulaminu KSW, znajdował się w pozycji parterowej.

5. Daniel Omielańczuk(17-5-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) Chris de la Rocha na UFC Fight Night 72 Bisping vs. Leites, 18/07/15
Następna walka: n/d
Podczas UFC w Glasgow Daniel Omielańczuk początkowo miał zmierzyć się z mocno bijącym Konstantinem Erokhinem. Rosjanin doznał jednak kontuzji, a na jego miejsce wszedł Chris de la Rocha. Polak nie dał rozwinąć skrzydeł debiutantowi i w zaledwie 48 sekund zakończył pojedynek, dzięki czemu utrzymał się w UFC, co więcej, przedłużył kontrakt z największą organizacją MMA na świecie.

6. Mariusz Pudzianowski (9-4-1)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) Peter Graham na KSW: Road to Wembley, 31/10/15
Następna walka: n/d
Po błyskawicznym nokaucie na Rollesie Graciem przyszło rozczarowanie. Przymierzany do mistrzowskiego pasa KSW „Pudzian” został skończony przez Australijczyka Petera Grahama. W tej walce wróciły problemy z kondycją Polaka oraz widoczna była różnica klas w umiejętnościach stójkowych.

7. Adam Maciejewski (13-6-1)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Vitalyem Minakovem na Fight Nights w Soczi, 31/07/15
Następna walka: n/d
Po aż siedmiu wygranych z rzędu przyszła porażka. Mistrz Bellatora w wadze ciężkiej i czterokrotny Mistrz Świata w Sambo Bojowym pokazał „Mai” miejsce w kolejce w światowej dywizji ciężkiej, a zajęło mu to zaledwie 20 sekund. Maciejewski zamknął sobie tym występem drogę do dużych amerykańskich organizacji.

8. Michał Andryszak (15-6)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Andrzejem Kulikiem na Swarzędz Heavyweight Fight Night, 15/11/15
Następna walka: n/d
Walki Michała tylko dwukrotnie wychodziły poza pierwszą rundę. W ostatnich trzech bojach czas spędzony w klatce to zaledwie 81 sekund. Po wygranej z Bashaevem przyszła szybka przegrana z Rasulovem i odbicie się na lokalnej gali w walce z Kulikiem.

9. Marcin Różalski (5-4)

Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Jamesem McSweeneyem na KSW: Road to Wembley, 31/10/15
Następna walka: n/d
Mało kto się spodziewał, że „Różal” wygra z Nickiem Rossborough, a jeszcze mniej wierzyło w jego wygraną z Grahamem. Płocczanin w pierwszej rundzie bardzo dobrze radził sobie z Australijczykiem, ale kontuzja kolana pozbawiła go szans na zwycięstwo. Kolejny bój z kickbokserem przyniósł kolejną przegraną, tym razem przez … poddanie.

10. Łukasz Parobiec (11-4)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Jonathanem Draganem na BAMMA 19/09/2015
Następna walka: n/d
Łukasz udanie zadebiutował w organizacji BAMMA odprawiając w pierwszej rundzie Dragana. Była to jego druga wygrana z rzędu. Wcześniej musiał uznać wyższość Philipa de Friesa.

11. Szymon Bajor (14-5), 12. Artur Głuchowski (5-5), 13. Tomasz Kowalkowski (5-2) 14. Jędrzej Maćkowiak (4-0), 15. Marcin Gułaś (6-5)

1. Tomasz Narkun (11-2)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Goranem Reljiciem na KSW 32: Road to Wembley, 31/10/15
Następna walka: n/d
Rewanż z Reljiciem, którego stawką był pas KSW, zakończył się wspaniale dla szczecińskiego Berserkera. Narkun nie dość, że jako pierwszy wygrał z Chorwatem przed czasem to zrobił to bardzo efektownie. Ten nokaut jak i wywiad po walce na długo zostaną w pamięci polskich fanów.

2. Jan Błachowicz (18-5)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Coreyem Andersonem na UFC 191, 05/09/2015
Następna walka: n/d
Niestety zapowiedzi Janka o rychłej rehabilitacji za walkę Manuwą nie znalazły potwierdzenia w potyczce z Coreyem Andersonem na eksponowanej karcie UFC 191. „Cieszyński Książe” poniósł sromotną porażkę, po której zadecydował o dłuższej przerwie.

3. Karol Celiński (12-6-1)

Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Tomaszem Narkunem na KSW 31, 23/05/15
Następna walka: n/d
W boju o miano pretendenta do pasa wagi półciężkiej musiał uznać wyższość Tomasza Narkuna. Oprócz szansy walki o tytuł, stracił również pozycję wicelidera w rankingu.

4. Michał Fijałka (14-5-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Hracho Darpinyanem na XCage 8, 5/9/2015
Następna walka: n/d
„Sztanga” wraca na zwycięskie tory w Toruniu. Po wyrównanej walce wygrywa z doświadczonym Ormianinem niejednogłośną decyzją.

5. Marcin Łazarz (8-2)

Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Paulem Craigem na BAMMA 23, 14/11/15
Następna walka: n/d
Marcin stracił swój mistrzowski pas już w pierwszej obronie. Nowym mistrzem organizacji BAMMA został Paul Craig, który poddał naszego zawodnika trójkątem w pierwszej rundzie.

6. Michał Pasternak (11-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Rafaelem Silvą na One FC 24, 19/12/14
Następna walka: n/d
Cenne zwycięstwo nad Hracho Darpinyanem zapewniło Pasternakowi angaż w największej azjatyckiej organizacji One FC. Tam w debiucie podopieczny Mirosława Oknińskiego po heroicznym boju, z uszkodzonym kolanem, wypunktował Rafaela Silvę. Niestety teraz czeka go dłuższa przerwa w startach i operacja zerwanych więzadeł.

7. Marcin Zontek (15-9)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Tassilo Lahrem na FEN 9: Go For It, 7/11/15
Następna walka: n/d
Walka otwierająca nowy kontrakt Marcina z rosyjskim M-1 Global niestety nie okazała się przyjemnym spacerkiem. Polak został kompletnie zdominowany przez Rosjanina Maxima Futina. Pomoc w powrocie do zwycięstw zaproponował FEN. Podczas walki wieczoru FEN 9 Marcin pokonał Niemca Tassilo Lahra jednogłośną decyzją.

8. Maciej Browarski (12-7)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Rokasem Stambrauskasem na Spartan Fight 1, 10/10/15
Następna walka: n/d
Po przegranej z Zontkiem „Sowa” zmierzył się z doświadczonym Litwinem. Po ciekawej pierwszej rundzie, przyszło jeszcze ciekawsze zakończenie. Maciej pozbawił przeciwnika świadomości duszeniem Von Flue.

9. Marcin Prachnio (8-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Matjem Batiniciem na FFC 19, 18/09/15
Następna walka: n/d
Po pokonaniu mało wymagających rywali w osobach Elvira Cosicia i Ryana Salamagnou Marcin zmierzył się z mocnym Chorwatem. Po wyczerpującej walce sędziowie nie mogli mieć wątpliwości wskazując Polaka jako zwycięzcę.

10. Marcin Wójcik (7-4)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Wojciechem Januszem na FEN 9: Go For It, 7/11/15
Następna walka: n/d
Zwycięstwo nad Januszem wydłuża passę wygranych walk do pięciu . Na gali FEN 9 pokazał wspaniałe przygotowanie taktyczne górując nad Berserkerem w każdej płaszczyźnie.

11. Tomasz Kondraciuk (11-5), 12. Mateusz Ostrowski (6-5-1) 13. Michał Oleksiejczuk (7-2), 14. Wojciech Janusz (4-1), 15. Tomasz Janiszewski (5-5)

1. Mamed Chalidow (30-4-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Brettem Cooperem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: Michał Materla KSW 33, 28/11/2015
Brett Cooper to pierwszy zawodnik od wielu lat, który poważnie postawił się Mamedowi. Mimo wszystko po końcowej syrenie głównej walki KSW 29 nie było wątpliwości, że to ręka zawodnika Arrachionu MMA Olsztyn powędruje w górę. Mamed powraca po kontuzji by zmierzyć się z Michałem Materlą w Krakowie.

2. Michał Materla (22-4)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Tomaszem Drwalem na KSW 31, 23/05/15
Następna walka: Mamed Chalidow KSW 33, 28/11/2015
W jeden z najbardziej oczekiwanych walk w polskim MMA Materla zatrzymał Tomasza Drwala w trzeciej rundzie, kolejny raz broniąc tytułu mistrza KSW. Właścicielom rodzimego potentata udało się wreszcie doprowadzić do pojedynku Michała z Mamedem!

3. Krzysztof Jotko (16-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) ze Scottem Askhamem na UFC Fight Night: Porier vs Duffy, 24/10/15
Następna walka: n/d
Jotko w świetnym stylu rozprawił się z Torem Troengiem na gali w Sztokholmie, całkowicie demolując Szweda na przestrzeni trzech rund. W Krakowie Krzysiek miał walczyć z McLellanem, ale niestety złamał rękę. Po wielkich perypetiach ze zmianami rywali i odwoływaniu walk zobaczyliśmy go w końcu na UFC w Dublinie gdzie po wyrównanej walce kolejny raz mógł pokazać taniec radości.

4. Tomasz Drwal (21-5-1)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Michałem Materlą na KSW 31, 23/05/15
Następna walka: Aziz Karaoglu, KSW 33, 28/11/2015
Drwal dał bardzo dobrą walkę w swoim powrocie po ponad rocznej przerwie i jednocześnie debiucie w KSW. Trudno jednak by „Goryl” był zadowolony z porażki z Materlą, dlatego jest zmotywowany, aby powrócić na drogę zwycięstw w kolejnym występie.

5. Marcin Naruszczka (13-5-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Nikosem Sokolisem na PLMMA 59, 23/10/15
Następna walka: n/d
Marcin wraca do czołówki wagi średniej po długiej przerwie. Jak widać powrót pod skrzydła trenera Mirka Oknińskiego mu służy. Po remisie z Pawłem Brandysem nikt nie spodziewał się zwycięstwa z bardzo mocnym Grekiem, który był na ostatniej prostej do UFC.

6. Antoni Chmielewski (30-13)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Januszem Dylewskim na PLMMA 59, 23/10/15
Następna walka: n/d
Antek doczekał się trzydziestej wygranej w karierze. Niestety walka z Pawłem Brandysem  nie doszła do skutku, na ostatnią chwilę został ściągnięty polski dostarczyciel zwycięstw Janusz Dylewski.

7. Piotr Strus (9-3-2)

Ostatnia Walka: remis (decyzja) z Jayem Silvą na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Mimo, że Strus nie wygrał w tym roku walki, to jednak w jego przypadku remisy z mocno faworyzowanymi Silvą i Azaitarem powinno się zaliczyć na plus. Na razie nie wiadomo kiedy w 2015 roku reprezentant warszawskiego Ankosu po raz pierwszy pojawi się w klatce.

8. Oskar Piechota (6-0-1)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Cragiem White’em na Time of Masters, 17/01/15
Następna walka: n/d
Po dwóch ubiegłorocznych zwycięstwach z Sy’em i Schiavolinem, Oskar stracił drugą połowę 2014 z powodu odwołania gali PROMMAC. Na szczęście nowy sezon startów rozpoczął już w styczniu od gładkiej wygranej nad Anglikiem White’em.

9. Adam Zając (8-2-1)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Antolym Tokovem na ACB 19, 30/05/15
Następna walka: n/d
Utalentowany Łodzianin w dobrym stylu powrócił po półtorarocznej przerwie w karierze i wyjazdowym występie na gali czeczeńskiego Berkutu Zając gładko wypunktował Rosjanina Lazurina. Niestety w kolejnym pojedynku musiał uznać wyższość znakomitego Rosjanina Tokova.

10. Maciej Różański (8-0)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Kalmanem Kovacsem na Berserkers Arena, 10/10/15
Następna walka: Jack Hermansson, Venator FC2, 12/12/2015
Pech Różańskiego trwa, rywal znów wypadł na chwilę przed walką. Po ściągnięciu na ostatnią chwilę Alexa O’Toole na galę FEN, walkę na Berserkers Arenie uratował Kalman Kovacs.

11. Rafał Haratyk (6-1-2) 12. Paweł Hadaś (5-1), 13. Sylwester Borys (6-2), 14. Kacper Karski (6-3) 15. Andrzej Grzebyk (8-3)

1. Borys Mańkowski (18-5-1)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Jessem Taylorem na KSW: Road to Wembley, 31/10/15
Następna walka: n/d
Kiedy Tsarev przegrywał z Taylorem na gali w Rosji, można było się spodziewać, że KSW będzie chciało zmienić rywala dla Borysa w walce o pas kategorii półśredniej. Będący ostatnio na fali „JT Money” musiał szybko klepać ciasną gilotynę mistrza.

2. Aslambek Saidow (17-4)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Samuelem Quito na ACB 24, 24/10/15
Następna walka: n/d
W pierwszym pojedynku po ubiegłorocznej utracie pasa, Saidov nie dał żadnych szans Rafałowi Moksowi. W kolejnej walce szybko znokautował Amerykanina Samuela Quito, tym samym wykonał kolejny krok do trzeciego starcia z Mańkowskim.

3. Peter Sobotta (15-5-1)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) Kyle Noke na UFC 191, 15/11/15
Następna walka: n/d
Piotrek nie zdążył rozwinąć skrzydeł w ostatniej walce. Frontalne kopnięcie na wątrobę Kyle’a Noke’a szybko zakończyło pojedynek na stadionie w Melbourne. Niestety dla Polaka to skończenie zapewne będzie brało udział w plebiscytach podsumowujących 2015 rok.

4. Bartosz Fabiński (12-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Garethem McLellanem na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Następna walka: n/d
Bartek Fabiński udanie zadebiutował w UFC, zastępując kontuzjowanego Jotkę. Po branej w zastępstwie walce z McLellanem w wadze średniej, podopieczny Roberta Jocza zamierza powrócić do limitu 170 funtów.

 5. Rafał Moks (10-8)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Jimem Wallheadem na KSW: Road to Wembley, 31/10/15
Następna walka: n/d
Po wyraźnej przegranej na punkty z Saidowem przyszedł czas na walkę podczas KSW w Londynie. Doświadczony Anglik nie dał nabrać się na parterowe sztuczki Rafała w pierwszej rundzie, do kolejnej wyszedł już z skoncentrowany i szybką kombinacją bokserską odprawił Polaka.

6. Paweł Pawlak (11-2)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Leonem Edwardsem na UFC Glasgow, 18/07/15
Następna walka: n/d
Niestety wrócił Paweł Pawlak ze swojego debiutu w UFC, bez pomysłu, a co najważniejsze serca do walki. Leon Edward okazał się poza zasięgiem Polaka. Niestety po tej walce Paweł został zwolniony z UFC.

7. Kamil Szymuszowski (13-4)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Maciejem Jewtuszką na KSW 31, 23/05/15
Następna walka: David Zawada, KSW 33, 28/11/2015
Nawet biorąc walkę z krótkim wyprzedzeniem przeciwko „Irokezowi” na KSW 31 Szymuszowski zachował passę zwycięstw w kategorii półśredniej, która liczy już sześć wygranych.

8. Paweł Żelazowski (8-1)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Arturem Piotrowskim na FEN 8, 31/07/15
Następna walka:  n/d
Niestety po odprawieniu Pierre’a Chretiena Żelazowski zaliczył pierwszą porażkę z rąk Mickaela Lebout w jednej z najlepszych walk zeszłego roku. W lipcu potwierdził, że podczas jego występów nie ma mowy o ziewaniu i obfitującym w zwroty akcji starciu z Piotrowskim pokazał większą odporność na ciosy niż rywal, co pozwoliło mu wyjść zwycięsko z tej batalii.

9. Michał Michalski (5-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Rafałem Błachutą na FEN 9: Go For It, 7/11/15
Następna walka: n/d
Dzięki kontraktowi z organizacją FEN kariera Michała nabrała tempa. Pod egidą FEN-u wygrywał trzykrotnie. Ostatnio dość wyraźnie wygrał z wysoko notowanym Błachutą. Było to jego piąte zwycięstwo z rzędu.

10. Marcin Bandel (14-4)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Miroslavem Vackiem na FEN 9: Go For It, 7/11/15
Następna walka: n/d
Marcin po przegraniu w słabym stylu dwóch walk w UFC został zwolniony. Podpisał kontrakt z FEN-em i wrócił do wagi półśredniej. W listopadowej walce szybko odprawił gilotyną Czecha Vacka.

11. Maciej Jewtuszko (11-3), 12. Aslambek Arsamikow (4-0), 13. Krzysztof Adaszak (6-3), 14. Albert Odzimkowski (8-2) 15. Rafał Błachuta (9-5)

1. Marcin Held (21-4)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Willem Brooksem na Bellator 145, 6/11/15
Następna walka: n/d
Chociaż oba kolana Willa Brooksa „strzelały” podczas zapiętych dźwigni Amerykanin nie chciał odklepać. Okazał się dużo lepiej przygotowany kondycyjnie od naszego zawodnika, dla którego był to pierwszy występ na dystansie pięciu rund. Marcin przegrał walkę o pas Bellator MMA jednogłośną decyzją sędziów.

2. Mateusz Gamrot (10-0)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Marifem Prievem na KSW: Road to Wembley, 31/10/15
Następna walka: n/d
W 2015 roku „Gamer” nadal pozostaje niepokonany. Kolejną, już dziesiątą ofiarą zawodnika Ankosu został mocny Rosjanin Piraev, którego Gamrot zastopował w drugiej rundzie gali KSW w Londynie. Urażona duma rosyjskich zawodników po wypowiedziach „Gamera” rozpala nadzieje fanów na mocne zestawienia z udziałem Polaka.

3. Piotr Hallmann (15-5)

Ostatnia walka: przegrana (KO) z Alexem Oliveirą  na UFC Fight Night 77, 07/11/15
Następna walka: 
n/d
Po przegranej walce z Mustafaevem Hallmann zapowiadał nową jakość w Octagonie. Walka z Oliveirą była wyrównana do 3 rundy, w której Brazylijczyk ciężko znokautował Piotrka. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, iż była to ostatnia walka Hallmanna w UFC.

4. Leszek Krakowski (10-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Andre Winnerem na KSW: Road to Wembley, 31/10/15
Następna walka: n/d
Krakowski sprawił ogromną niespodziankę swoją dyspozycją w walce z doświadczonym Andre Winnerem. Choć eksperci zastanawiają się czy Polak zawalczył tak dobrze czy Anglik tak źle, to absolutnie nie umniejsza sukcesu Krakowskiego.

5. Roman Szymański (7-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Adrianem Golonkiewiczem na FEN 9: Go For It, 7/11/15
Następna walka: n/d
Roman zanotował występ życia na gali Fight Exclusive Night 8, pokonując Pawła Kiełka. W kolejne walce na FEN 9 po pasjonującym boju wygrał z Adrianem Golonkiewiczem. Szymański mocnym i szybkim krokiem zmierza po tytuł „Odkrycia Roku”, a jego ostatnia potyczka jest mocnym kandydatem do „Walki Roku”.

6. Adrian Zieliński (14-4)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Andreiem Koshkinem na ACB w Moskwie, 24/10/15
Następna walka: n/d
Debiut Adriana w organizacji ACB nie należał do udanych. Reprezentant Berkutu Arrachionu Olsztyn ustępował Rosjaninowi w każdym aspekcie walki. Sędziowie w swoim werdykcie byli jednogłośni.

7. Łukasz Sajewski (13-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Nick Hein na UFC Fight Night w Berlinie, 20/06/15
Następna walka: n/d
Łukasz przyzwyczaił nas do innych występów niż ten w Berlinie. Nie miał pomysłu na walkę w ofensywie, co było wodą na młyn dla bijącego z kontry Heina. Sajewski przegrał jednogłośną decyzją sędziów.

8. Marian Ziółkowski (13-3-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Semenem Tyrylą na PLMMA 59, 23/10/15
Następna walka: n/d
Zwycięska passa Mariana trwa, to bardzo dobry rok dla tego zawodnika. Marian w styczniu pewnie wypunktował Bartka Kurczewskiego w kwietniu łokciami zdewastował Białorusina Maricheva. W czerwcu recepty na Ziółkowskiego nie znalazł Włoch Pennese, a w ostatniej, październikowej walce w pokonanym polu został też Białorusin Tyryla.

9. Mateusz Teodorczuk (11-3)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Waylonem Lowe’em na ADW 2, 26/03/15
Następna walka: n/d
Powrót Teodorczuka po kontuzji niestety nie przyniósł mu kolejnej wygranej. Zawodnik Silesian Cage Club Katowice musiał uznać wyższość Waylona Lowe’a na gali w Abu Zabi.

10. Łukasz Chlewicki (12-4-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Mateuszem Gamrotem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: Bartłomiej Kurczewski, KSW 33, 28/11/2015
Po pewnej wygranej z Bakocevicem i zwycięstwie nad Rajewskim w powrocie do KSW, „Sasza” nie sprostał w Krakowie Mateuszowi Gamrotowi. Pierwszą walkę w 2015 roku stoczy również przed swoją publicznością w Krakowie, po zmianach rywali ostatecznie podejmie Bartka Kurczewskiego.

11. Janusz Staszewski (8-1) 12. Bartłomiej Kurczewski (9-5) 13. Paweł Kiełek (6-1-1) 14. Grzegorz Szulakowski (6-1), 15. Jakub Kowalewicz (6-3)

1. Krzysztof Klaczek (10-3)

Ostatnia walka: wygrana decyzja z Darco Banoviciem na IFN 1 24/10/2015
Następna walka: n/d
Po porażce z  Francuzem Duquesnoyem, Klaczek wraca na zwycięskie tory. Reprezentant Ankos MMA we wrześniu rozprawił się z Litwinem Buciusem, a w październiku wypunktował najlepszego austriackiego piórkowego Darco Banovicia.

2. Filip Wolański (9-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Sergejem Grecicho na IFN 1, 24/10/15
Następna walka: n/d
Kariera Filipa prowadzona jest w bardzo przemyślany sposób. Każdy następny przeciwnik to poprzeczka zawieszona kilka centymetrów wyżej. Na koniec października mogliśmy cieszyć się z najważniejszej wygranej Wolańskiego w karierze. Reprezentant Grapplingu Kraków pokonał na pełnym dystansie czołowego europejskiego piórkowego, Sergeja Grecicho.

3. Kamil Łebkowski (13-4)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Ashleighem Grimshawem  na Phoenix Fight Night, 12/09/15
Następna walka: n/d
W swojej pierwszej poza Polską „Bomba” zachwycił. Reprezentant Poland Top Team już w pierwszej rundzie zafundował faworyzowanemu Anglikowi ciężki nokaut. Być może Kail zrobił pierwszy krok do „dużych walk” za oceanem.

4. Artur Sowiński (15-7)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Vaso Bakocevicem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: Kleber Koike Erbst, KSW 33, 28/11/2015
Ubiegłoroczny bilans „Kornika” to dwa zwycięstwa w dwóch walkach. Sowiński najpierw na KSW 26 po dyskwalifikacji zwyciężył Anzora Azhieva, a na grudniowym KSW 29 wypunktował Vaso Bakocevica. Przed nim walka o pas z objawieniem organizacji KSW – Kleberem Koike Erbstem.

5. Marcin Wrzosek (10-2)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Robertem Rajewskim na FEN 7, 24/04/15
Następna walka: n/d
Przed wyjazdem na eliminacje do TUF-a, Marcin zdążył na FEN 7 odklepać Roberta Rajewskiego. Jak wiemy dostał się do programu i walczy tam z powodzeniem. Niestety walk z TUF-a nie możemy doliczyć do jego zawodowego rekordu.

6. Damian Stasiak (8-3)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Yaotzinem Mezą na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Następna walka: n/d
Dwie tegoroczne wygrane oraz kontuzja Claudii Gadheli spowodowały, że Damian Stasiak został pierwszym polskim piórkowym w UFC. Zawodnik z Aleksandrowa Łódzkiego pokazał się nieźle w starciu z Mezą, ale do zwycięstwa na punkty trochę mu zabrakło. Z powodu kontuzji wycofał się z walki z Erikiem Perezem, cały czas czekamy na debiut w wadze koguciej.

7. Anzor Azhiev (5-2)

Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Kleberem Koike Erbstem na KSW 30, 21/02/15
Następna walka: Vaso Bakocevic, KSW 33, 28/11/2015
Po dwóch nieudanych pojedynkach z Arturem Sowińskim, Azhiev powrócił na drogę zwycięstw przeciwko Henriquesowi. Na KSW 30 znakomity Koike Erbst odprawił jednak Anzora trójkątem w pierwszej rundzie. Podrażniona duma Czeczena i charakter Czarnogórca Bakocevicia sprawiają, iż fani zacierają ręce na myśl o ich starciu.

8. Sebastian Romanowski (10-5-1)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Rasulem Mirzaevem na Fight Nights 19, 11/06/15
Następna walka: n/d
Sebastian walczył w kratkę jednak w marcu tego roku zaprezentował się znakomicie nokautując Macieja Górskiego w Toruniu. Niestety na początku czerwca musiał uznać wyższość mocnego Mirzaeva. Miał walczyć we wrześniu w Dagestanie, ale z walki wyeliminowała go kontuzja.

9. Arbi Shamaev (8-2)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Semenem Tyrylą na WCA: Fight Night, 25/09/15
Następna walka: n/d
Shamaev po nieudanej końcówce 2014 roku wrócił dopiero po 11 miesiącach. W krótkiej walce zmusił do odklepania Białorusina Semena Tyryle.

10. Rafał Rynkowski (8-2)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Andreyem Sucharewiczem EFC 2, 7/11/14
Następna walka: n/d
Rynkowski zapewnił sobie wysoką pozycję w rankingu zwycięstwami na listopadowym turnieju w Ełku.

11. Sebastian Kotwica (4-1) 12. Robert Rajewski (3-1), 13. Dawid Gabara (4-2), 14. Dawid Żywica (5-5), 15. Aleksander Georgas (6-4)

1. Damian Szmigielski (6-1)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Dawidem Pasternakiem na Slugfest 4, 6/06/15
Następna walka: n/d
Anglik Philpott zatrzymał passę zwycięstw Szmigielskiego w 2014 roku, ale nowy sezon jest dla zawodnika Gracie Barra Łódź jak na razie udany. Na niedawnej gali Slugfest podopieczny Marcina Rogowskiego w starciu na szczycie kategorii koguciej pokonał Dawida Pasternaka. Niedawno podpisał kontrakt z organizacją ACB, czeka na debiut.

2. Tymoteusz Świątek (15-3)

Ostatnia walka: przegrana (KO) z Victorem Marinho na FEN 6, 6/03/15
Następna walka: n/d
Passa zwycięstw Świątka na galach Fight Exlusive Night zakończyła się na gali we Wrocławiu. Po wygranych z Linderem, Foudą i Svobodą, młody Polak odbił się jak od ściany od Portugalczyka Marinho, który znokautował go w piątej mistrzowskiej rundzie.

3. Rafał Czechowski (6-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Piotrem Olszynką  na GOTC 2, 12/09/15
Następna walka: n/d
Po bardzo wyrównanej walce z Piotrem Olszynka sędziowie orzekli zwycięstwo Rafała z czym członkowie ekipy Silesian Cage Club nie mogli się pogodzić. W/w zwycięstwo upoważnia Rafała do awansu na najniższy stopień podium w swojej wadze.

4. Piotr Olszynka (4-3)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Dawidem Pasternakiem na IFN 1, 24/10/2015
Następna walka: n/d
Olszynka do Pasternaka wychodził w pełni zmotywowany po niedawnej porażce z Terlikowskim. Walkę zakończył ciasnym trójkątem już w pierwszej rundzie.

5. Dawid Pasternak (5-2)

Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Piotrem Olszynką na IFN 1, 24/10/2015
Następna walka: n/d
W swoim pierwszym występie w tym roku zawodnik z Gniezna zanotował pierwszą zawodową porażkę. W Murowanej Goślinie Pasternak musiał odklepać duszenie Damiana Szmigielskiego w drugiej odsłonie. Nie inaczej było na koniec roku gdzie niespodziewanie odklepał duszenie trójkątne Olszynki.

6. Marcin Bilman (2-0-1) 7. Jakub Wikłacz (3-0-1) 8. Azamat Mustafaev (5-4), 9. Ibrahim Barkinoev (4-2) 10. Jakub Piesiewicz (3-1-1)

1. Mamed Chalidow (30-4-2)

2. Marcin Held (20-4)

3. Borys Mańkowski (18-5-1)

4. Mateusz Gamrot (10-0)

5. Marcin Tybura (12-1)

6. Michał Materla (22-4)

7. Tomasz Narkun (11-2)

8. Piotr Hallmann (15-3)

9. Krzysztof Jotko (16-1)

10. Jan Błachowicz (18-3)

1. Joanna Jędrzejczyk (10-0)

2. Karolina Kowalkiewicz (7-0)

3. Katarzyna Lubońska (4-0)

4. Izabela Badurek (5-2)

5. Barbara Nalepka (4-0)