Ranking Polskich zawodników

Ranking MMA na dzień 28.12.2014.

Ranking jest dziełem panelu redaktorów mmarocks.pl. Jest on uaktualniany na bieżąco, w miarę jak sklasyfikowani zawodnicy toczą kolejne walki. W zestawieniach brani są pod uwagę fighterzy aktywni w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, posiadający polskie obywatelstwo lub stale mieszkający w Polsce, trenujący obecnie lub w przeszłości w naszym kraju.

heavy Ranking Polskich zawodników

1. Marcin Tybura (12-0)

Tybura Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Denisem Smoldarevem na M-1 Challenge 53, 11/11/14
Następna walka: n/d
Zwycięzca Heraklesa 2013 w kategorii odkrycie roku z nawiązką spełnił pokładane w nim nadzieję na bycie klasowym ciężkim. Tegoroczne wygrane kolejno z Maro Perakiem, Damianem Grabowskim i Denisem Smoldarevem, postawiły Tyburę w pozycji jednego z najlepszych ciężkich poza UFC. Nowy rok powinien dać nam odpowiedź kiedy będziemy mogli zobaczyć Marcina w Octagonie największej organizacji na świecie.

2. Damian Grabowski (20-2)

damian 007 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Konstantinem Gluhovem na M-1 Challenge 53, 11/11/14
Następna walka: n/d
Powrót po kontuzji i bratobójczy pojedynek z Tyburą przyniósł Pitbullowi z Opola drugą zawodową porażkę. Grabowski szybko jednak powrócił na drogę zwycięstw, w listopadzie pewnie rozprawiając się z dobrze znanym nad Wisłą Konstantinem Gluhovem.

3. Michał Kita (16-7)

kita Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Mike’iem Wesselem na Pro MMA Challenge 1, 1/03/14
Następna walka: n/d
Po bolesnej wpadce z D.J. Lindermanem w maju zeszłego roku, Kita w pełni zrehabilitował się w dwóch w kolejnych walkach. Najpierw w rewanżu w Zabrzu pewnie wypunktował Amerykanina, a na marcowej gali PROMMAC błyskawicznie rozprawił się z Mike’iem Wesselem. Niestety upadek nowej organizacji znowu pozostawił zabrzanina bez walk.

4. Karol Bedorf (11-2)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Rollesa Gracie na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
W Łodzi „Coco” został pierwszym mistrzem KSW w kategorii ciężkiej, zatrzymując Pawła Nastulę w dość dramatycznych okolicznościach. W pierwszej obronie tytułu w rodzinnym Szczecinie Bedorf nie dał szans Rollesowi Gracie, stopując Brazylijczyka jeszcze szybciej niż polskiego judokę.

5. Daniel Omielańczuk (16-4-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Jaredem Rosholtem na UFC Fight Night, 11/04/14
Następna walka: n/d
Debiut Daniela w UFC dostarczył kibicom trochę nerwów, ale ostatecznie zawodnik Nastula Team wywiózł z Toronto cenne zwycięstwo nad Nandorem Guelmino. Drugi pojedynek Omielańczuka nie był już tak udany, Polak po słabym występie uległ Jaredowi Rosholtowi. Natomiast z trzeciego występu w Australii wyeliminował naszego zawodnika uraz kciuka.

6. Michał Włodarek (6-0)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Michałem Andryszakiem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
„Komar” nie mógł sobie wymarzyć lepszego powrotu po ponad rocznej przerwie w startach. W debiucie w KSW Włodarek błyskawicznie odprawił Michała Andryszaka, zgłaszając jednocześnie akces do najwyższych celów w dywizji ciężkiej KSW.

7. Adam Maciejewski (13-5-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Rayem Lopezem na XFO 53, 11/10/14
Następna walka: n/d
Konsekwentnie budujący swoją pozycję na lokalnej scenie w Chicago „Maja” może się pochwalić passą już siedmiu wygranych z rzędu. Przy dość niewielkiej puli zawodników kategorii ciężkiej, jeszcze jedno lub dwa zwycięstwa mogą mu otworzyć drzwi do dużych organizacji.

8. Mariusz Pudzianowski (8-3-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Pawłem Nastulą na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Styl ostatnich zwycięstw Mariusza Pudzianowskiego nie powala na kolana, ale trudno nie zauważyć postępów, które były strongman robi pod opieką Piotra Jeleniewskiego. Trzy kolejne zwycięstwa nad dwoma byłymi zawodnikami UFC oraz Pawłem Nastulą to już całkiem niezły kapitał przybliżający Mariusza do starcia o pas KSW.

9. Marcin Różalski (5-3)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Peterem Grahamem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
Mało kto się spodziewał, że Różal wygra z Nickiem Rossborough, a jeszcze mniej wierzyło w jego wygraną z Grahamem. Płocczanin w pierwszej rundzie bardzo dobrze radził sobie z Australijczykiem, ale kontuzja kolana pozbawiła go zwycięstwa nad utytułowanym kickbokserem.

10. Michał Andryszak (12-5)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Michałem Włodarkiem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
Po sprawnej wygranej ze Słowińskim, Andryszak niestety nie sprostał ani Konstantinowi Erokhinowi, ani Włodarkowi. Obu uległ już w pierwszych sekundach walki, a jego odporność na ciosy nie wróży mu najlepiej w kontekście dalszych startów.

11. Jacek Czajczyński (7-7-1), 12. Szymon Bajor (14-5), 13. Łukasz Parobiec (9-4), 14. Robert Maruszak (2-1), 15. Bogusław Zawirowski (3-1)

ltheavy Ranking Polskich zawodników

1. Jan Błachowicz (18-3)

JanBlachowicz Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Ilirem Latifim na UFC Fight Night: Nelson vs Story, 4/10/14
Następna walka: n/d
Długo oczekiwany debiut Janka Błachowicza w UFC potoczył się dla niego wyśmienicie. Powracający po bardzo długiej przerwie zawodnik, już w drugiej minucie walki odprawił solidnego Ilira Latifiego, wprowadzając w zakłopotanie zagranicznych redaktorów, którzy dawali mu niewielkie szanse na wygraną. Tym samym cieszynianin powraca na należne mu miejsce numer jeden w polskiej wadze półciężkiej.

2. Karol Celiński (12-5-1)

Celiński rcks Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (TKO) Tomasz Kondraciuk na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Po nieudanym debiucie w KSW, popularny „Cebula” pokazał swoją prawdziwą wartość w starciu z Kondraciukiem. W klatce KSW 29 Celiński doszczętnie zniszczył „Tomaja”, umacniając się na pozycji czołowego półciężkiego w Polsce.

3. Tomasz Narkun (9-2)

Narkun rcks Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Goranem Reljicem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Passę zwycięstw „Żyrafy” i marsz po pas KSW zastopował na krakowskiej gali Goran Reljic. Co prawda werdykt punktowy w tym pojedynku wzbudził sporo kontrowersji, ale końcowy rezultat na razie nieznacznie cofnął Narkuna w tabeli kategorii półciężkiej największej polskiej organizacji.

4. Maciej Browarski (12-6)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Alessio Sakarą na FFC, 31/10/14
Następna walka: Marcin Zontek na FEN 5, 10/01/15
Po nieudanej końcówce zeszłego roku, Browarski odbił się w obecnym. Po bliskich wygranych z Cholewą i Janiszewskim, chorzowianin dopisał do rekordu jeszcze cenne zwycięstwo nad Alessio Sakarą, chociaż w tym przypadku było ono wynikiem pechowej kontuzji Włocha. Nowy rok startów „Sowa” otworzy już 10 stycznia starciem z Marcinem Zontkiem w Lubinie.

5. Michał Fijałka (12-4-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Tassilo Lahrem na Fighting Zone 1, 13/12/14
Następna walka: n/d
Dwa zwycięstwa nad słabymi rywalami ze wschodu i jedno wartościowe zwycięstwo nad Niemcem Lahrem to tegoroczny bilans „Sztangi”. W Pradze Fijałka miał trochę problemów z rywalem, ale ostatecznie siła jego ofensywy sprawiła, że przeciwnik nie wyszedł do piątej rundy.

6. Michał Pasternak (11-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Rafaelem Silvą na One FC
Następna walka: n/d
Cenne zwycięstwo nad Hracho Darpinyanem zapewniło Pasternakowi angaż w największej azjatyckiej organizacji One FC. Tam w debiucie podopieczny Mirosława Oknińskiego po heroicznym boju, z uszkodzonym kolanem, wypunktował Rafaela Silvę. Niestety teraz czeka go dłuższa przerwa w startach i operacja zerwanych więzadeł.

7. Marcin Łazarz (7-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Krzysztofem Pietraszkiem na Rundzie 4, 25/10/14
Następna walka: n/d
W swoim pierwszym występie w rodzinnym stronach Łazarz potrzebował pięciu minut na odprawienie Pietraszka i przypomnienie o sobie kibicom po ponad rocznej przerwie w zawodowych występach.

8. Marcin Prachnio (5-2)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) ze Aleksandrem Rakicem na FFC 15, 3/10/14
Następna walka: n/d
Najlepsze zwycięstwo w karierze Marcina Prachnio ze Stipe Bekavacem, zostało szybko pomszczone przez innego zawodnika z Bałkanów Aleksandra Rakica, który w grudniu zastopował Polaka w trzeciej rundzie. Na razie nie wiadomo kiedy nasz zawodnik powróci do startów.

9. Tomasz Kondraciuk (11-5)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Karolem Celińskim na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Passę występów bez porażki w kategorii półciężkiej Kondraciuka przerwał dopiero Karol Celiński na KSW 29. „Tomaj” okupił występ w Krakowie sporymi obrażeniami twarzy i kontuzją kciuka, co wyłączy go z występów na kilka miesięcy.

10. Mateusz Ostrowski (6-4-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Michałem Gutowskim na Gladiator Arenie 7, 14/11/14
Następna walka: n/d
Ostrowski debiutuje w pierwszej dziesiątce po efektownym zwycięstwie nad Michałem Gutowskim. Na gali Gladiator Arena 7 podopieczny Marcina Rogowskiego odprawił „Gutka” kolanami w drugiej odsłonie.

11. Michał Gutowski (8-8), 12. Tomasz Janiszewski (5-4), 13. Łukasz Klinger (6-1), 14. Przemysław Mysiala (17-9), 15. Ireneusz Cholewa (9-5-2)

middle Ranking Polskich zawodników

1. Mamed Chalidow (30-4-2)

Khalidov rcks Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Brettem Cooperem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Brett Cooper to pierwszy zawodnik od wielu lat, który poważnie postawił się Mamedowi. Mimo wszystko po końcowej syrenie głównej walki KSW 29 nie było wątpliwości, że to ręka zawodnika Arrachionu MMA Olsztyn powędruje w górę. Odniesiona podczas przygotowań do krakowskiej gali kontuzja kręgosłupa wyłączy jednak Khalidova z występów w pierwszej połowie 2015 roku.

2. Michał Materla (21-4)

Materla rcks Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Jorge’em Luisem Bezerrą na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
Materla zostawił już za sobą trylogię z Jayem Silvą, a na własnych „szczecińskich śmieciach” nie było ani przez chwilę wątpliwości, że Berserker to inna klasa zawodnika niż Jorge Luis Bezerra. W grudniu „Cipek” miał się zmierzyć z Melvinem Manhoefem, ale ostatecznie wycofał się z powodu urazu stopy. Na razie nie wiadomo kiedy ponownie zobaczymy go w klatce KSW.

3. Tomasz Drwal (21-4-1)

tomas drwal Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Delsonem Heleno na Pro MMA Challenge, 1/03/14
Następna walka: n/d
Po upadkach MMA Attack i PROMMAC Tomasz Drwal wreszcie skusił się propozycję występów w KSW. Gdy wydawało się, że już nic nie stanie na przeszkodzie starcia z Khalidovem, najpierw Tomek uszkodził kręgosłup, a następnie Mamed doznał podobnego urazu, co znowu odsuwa największą walkę w historii polskiego MMA w czasie.

4. Krzysztof Jotko (15-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Torem Troengiem na UFC Fight Night: Nelson vs Story, 4/10/14
Następna walka: n/d
Jotko po raz kolejny udowodnił, że psychicznie jest jednym z najmocniejszych polskich zawodników. Skazywany na porażkę, uwikłany w konflikt z Mirosławem Oknińskim i walczący z przeziębieniem Polak w świetnym stylu rozprawił się z Torem Troengiem, całkowicie demolując Szweda na przestrzeni trzech rund.

5. Antoni Chmielewski (28-12)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Jonasem Billsteinem na PLMMA 45, 27/12/14
Następna walka: n/d
Chyba trudno sobie wyobrazić lepszy wynik jubileuszowej czterdziestej zawodowej walki Antka. W Częstochowie Chmielewski znakomitą balachą z gardy odklepał bardzo mocnego Niemca Jonasa Billsteina, kończąc rok trzema zwycięstwami przez poddanie w czterech występach.

6. Piotr Strus (9-3-2)

Ostatnia Walka: remis (decyzja) z Jayem Silvą na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Mimo, że Strus nie wygrał w tym roku walki, to jednak w jego przypadku remisy z mocno faworyzowanymi Silvą i Azaitarem powinno się zaliczyć na plus. Na razie nie wiadomo kiedy w 2015 roku reprezentant warszawskiego Ankosu po raz pierwszy pojawi się w klatce.

7. Oskar Piechota (5-0-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Mattia Schiavolinem na PROMMAC: PPW, 27/06/14
Następna walka: Time of Masters, 17/01/15
Utalentowany wychowanek Zbyszka Tyszki debiutuje w dziesiątce po pewnej wygranej nad Schiavolinem na gali PROMMAC w Lublinie. Piechota odprawił Włocha ciosami w drugiej rundzie i do klatki powróci w nowym roku na gali Time of Masters.

8. Michał Szuliński (9-4-1)

Ostatnia Walka: przegrana (decyzja) z Bartoszem Fabińskim na PLMMA 29, 8/03/14
Następna walka: n/d
W jedynym występie w 2014 roku Szulińskiego, Bartek Fabiński zafundował mu szybkie TKO. Na razie nie wiadomo kiedy i czy w ogóle olsztynianin pojawi się w klatce.

9. Piotr Wawrzyniak (6-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Antonim Chmielewskim na PROMMAC: PPW, 27/06/14
Następna walka: n/d
Po długiej przerwie w startach oraz pomimo poważnej kontuzji kolana Piotr Wawrzyniak wypunktował weterana Antoniego Chmielewskiego w walce wieczoru gali PROMMAC w Lublinie. Co prawda teraz Piotra czeka dłuższa przerwa w startach i rehabilitacja kolana, ale na razie wskakuje do dziesiątki.

10. Andrzej Grzebyk (8-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Michałem Pietrzakiem na KOMMA 1, 13/09/14
Następna walka: n/d
Kickbokser z Tarnowa zakończył 2014 rok z bilansem trzech zwycięstw i dzięki temu debiutuje w zestawieniu. Szczególnie w ostatnim pojedynku na wrześniowej gali KOMMA Grzebyk pokazał się z dobrej strony, broniąc obaleń i punktując w stójce jednego z najbardziej utytułowanych zapaśników w polskim MMA.

11. Kacper Karski (5-2), 12. Łukasz Bieńkowski (3-1), 13. Oskar Somerfeld (4-0), 14. Maciej Różański (5-0), 15. Dominik Chmiel (7-3)

welter Ranking Polskich zawodników

1. Borys Mańkowski (16-5-1)

Mankowski rcks Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Davidem Zawadą na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: KSW 30
Rok 2014 w polskiej kategorii półśredniej zdecydowanie należał do Borysa. Zawodnik Ankosu najpierw w pięknym stylu zdobył pas KSW, poddając Aslambeka Saidova, a następnie w pierwszej obronie błyskawicznie rozprawił się z Davidem Zawadą. Poznaniak po raz kolejny ma się pojawić w klatce KSW już na gali numer 30.

2. Rafał Moks (10-6)

Moks rcks Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Danielem Acacio na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
Moks dotrzymał obietnicy i w Szczecinie jako pierwszy Polak poddał Daniela Acacio. Była to nie tylko jego czwarta wygrana z rzędu gilotyną, setne poddanie w historii KSW, ale również najprawdopodobniej zwycięstwo, które da mu pojedynek o pas KSW w wadze półśredniej.

3. Aslambek Saidow (15-4)

Saidov rcks Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Borysem Mańkowskim na KSW 27, 17/05/14
Następna walka: n/d
Na KSW 25 Saidov po raz pierwszy obronił tytuł zdobyty w pojedynku z Mańkowskim. W rewanżu z zawodnikiem z Poznania reprezentant Arrachionu stracił jednak pas i będzie musiał teraz pracować na prawo do trzeciej walki z Borysem.

4. Bartosz Fabiński (11-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Alikiem Tseiko na MMA Raju, 18/10/14
Następna walka: n/d
Mijający rok był wyjątkowo aktywny dla Bartka Fabińskiego. Po początkowym potknięciu na PROMMAC, zawodnik S4 Fight Team wygrywał kolejno z Szulińskim, Herbem, Repalov by zakończyć sezon przejściem do kategorii półśredniej i wyrównanym zwycięskim bojem z Estończykiem Tseiko.

5. Paweł Pawlak (10-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Peterem Sobottą na UFC Fight Night, 31/05/14
Następna walka: n/d
Po serii zwycięstw na lokalnych galach w Polsce, na razie UFC nie okazało się przyjazne dla Pawlaka. Łodzianin po bezbarwnym występie uległ Peterowi Sobocie na berlińskim UFC, a z drugiego pojedynku z Limą wyłączył go dość poważny uraz kręgosłupa.

6. Paweł Żelazowski (7-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Mickaelem Lebout na PLMMA 41, 24/10/14
Następna walka:  n/d
Niestety po odprawieniu Pierre’a Chretiena Żelazowski zaliczył pierwszą porażkę w starciu z Mickaelem Lebout. Pojedynek był ozdobą gali PLMMA 41 w Legionowie i na pewno cenną nauką dla utalentowanego zawodnika z Białej Podlaskiej.

7. Kamil Szymuszowski (11-4)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Tomaszem Romanowski na Gladiator Arenie 7, 14/11/14
Następna walka: n/d
W 2014 roku Szymuszowski zszedł do kategorii półśredniej, gdzie zanotował komplet czterech zwycięstw. Cenne wygrane nad Skibińskim, Ziółkowskim i Romanowskim wypracowały mu walkę o pas PLMMA, która jest wstępnie planowana pierwszy kwartał przyszłego roku.

8. Krzysztof Adaszak (6-3)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Przemysławem Kośnikiem na Fighters Arenie 10, 22/11/14
Następna walka: n/d
Po słabym początku kariery, Adaszak może się pochwalić już sześcioma kolejnymi wygranymi. Zawodnik Arrachionu poddawał m.in. Pawła Płonkę, Ireneusza Ziółkowskiego i ostatnio Przemysława Kośnika, kończąc sezon z czterema wygranymi przed czasem.

9. Rafał Błachuta (9-3)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Abusem Magomedovem na GMC 5, 13/09/14
Następna walka: n/d
Błachuta pozostawał nieaktywny prawie rok, ale jak już pojawił się w ringu KSW to ładnym poddaniem odklepał Roberta Radomskiego. Niestety w kolejnym występie nie sprostał mało znanemu Rosjaninowi Zhemukhovowi na gali w Sankt Petersburgu, by na KSW 27 poddać journeymana Patricka Vallee. Kolejny wypad zagraniczny na GMC 5, to niestety kolejna porażka zawodnika z Kwidzyna.

10. Robert Radomski (12-3)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Mateuszem Piskorzem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Powrót po rocznej przerwie na KSW 29 okazał się dla Roberta Radomskiego zwycięski. Zawodnik z Katowic po bardzo dobrym pojedynku wypunktował Mateusza Piskorza i dzięki temu powraca do dziesiątki.

11. Albert Odzimkowski (7-1), 12. Damian Milewski (3-2), 13. Emil Różewski (5-0), 14. Patryk Rogóż (8-1), 15. Damian Biłas (5-0)

light Ranking Polskich zawodników

1. Marcin Held (20-3)

marcin held Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Patrickym Freire na Bellatorze 126, 26/09/14
Następna walka: n/d
Po raz kolejny finał turnieju w wadze lekkiej z udziałem Marcina musiał zostać przełożony z przyczyn niezależnych od naszego rodaka. Na szczęście na Bellatorze 120 Marcin dostał zastępczego rywala w osobie Nate’a Jolly’ego, którego jak dwóch poprzednich odklepał w parterze. Gdy zaległy finał wreszcie doszedł do skutku tyszanin po profesorsku zwyciężył Brazylijczyka Freire.

2. Piotr Hallmann (15-3)

Hallmann Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Gleisonem Tibau na UFC Fight Night: Arlovski vs. Big Foot 2, 13/09/14
Następna walka: n/d
W trzech z czterech swoich występów w „lidze mistrzów” MMA Hallmann zdobywał obfite bonusy finansowe. Chociaż w pojedynku z Tibau niestety przegrał, z rekordem 2-2 w największej organizacji na świecie zadomowił już się na dobre.

3. Mateusz Gamrot (8-0)

Gamrot rcks Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Łukaszem Chlewickim na KSW 29, 6/12/14
Następna walka:
Po cennych wygranych nad Winnerem i Georgem, „Gamer” zadebiutował zagranicą, nie dając żadnych szans Timowi Newmanowi. W swoim powrocie do KSW Ankosiak pewnie wypunktował Łukasza Chlewickiego na gali nr 29.

4. Adrian Zieliński (13-3)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Marianem Ziółkowskim na PLMMA 41, 25/10/14
Następna walka: n/d
Drugi rok z rzędu Zieliński notuje perfekcyjny rok z trzema zwycięstwami bez porażki. Olsztynianin w 2014 roku dwukrotnie bronił tytułu PLMMA w starciach z Puhakką i Zielińskim oraz efektownie znokautował Miroslava Strbaka.

5. Łukasz Sajewski (13-0)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Igorem Egorovem na Colisseum FC 3, 25/05/14
Następna walka: n/d
Serię trzech wygranych z rzędu, Łukasz przedłużył w pierwszym tegorocznym starciu. Na Colisseum FC 3 Sajewski w pięknym stylu rozprawił się z Rosjaninem Egorovem, najpierw posyłając go na deski, a później zakładając mu firmową balachę. Dzięki tej wygranej Łukasz trafił do UFC, gdzie niestety z debiutu wyeliminowała go kontuzja kolana.

6. Mateusz Teodorczuk (11-2)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Paulem Redmondem na Cage Warriors 63, 31/12/13
Następna walka: n/d
Po pechowych perypetiach w praktycznie całym 2013 roku, Mateusz wreszcie powrócił do walk i to w nie byle jakim stylu. Podopiecznym Tomasza Brondera na sylwestrowej gali Cage Warriors fantastyczną anakondą odklepał Paula Redmonda, zdobywając bonus za poddanie wieczoru. Niestety cały 2014 rok okazał się dla niego stracony z powodu kontuzji dłoni.

7. Maciej Jewtuszko (11-2)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Vaso Bakocevicem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
Jewtuszko nie był zadowolony ze swojego powrotu do startów, który miał miejsce na KSW 28 Szczecinie. Co prawda „Irokez” zastopował ostatecznie Vaso Bakocevica, ale wcześniej miał ogromne kłopoty z charakternym Czarnogórcem.

8. Marcin Bandel (12-3)

Ostatnia walka: przegrana (KO) z Mairbekem Taisumovem na UFC Fight Night: Nelson vs. Story, 4/10/14
Następna walka: n/d
Marcin Bandel pechowo rozpoczął swoje starty w lidze mistrzów MMA. Niebezpieczny Czeczen Taisumov nie dał mu się nawet zbliżyć do nóg i celnym prawym odprawił Polaka.

9. Łukasz Chlewicki (12-4-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Mateuszem Gamrotem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Po prawie dziesięciu latach Chlewicki powrócił pod skrzydła największej polskiej organizacji. Na KSW 27 „Sasza” wypunktował Łukasza Rajewskiego, ale dwie gale później musiał uznać wyższość innego zawodnika Ankosu Mateusza Gamrota.

10. Bartłomiej Kurczewski (8-3)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Kerimem Abzialovem na V Gali Sportów Walki w Międzychodzie, 18/10/14
Następna walka: Marian Ziółkowski na PLMMA 46, 01/14
Po serii startów w kategorii piórkowej, Kurczewski planuje zadomowić się w kategorii lekkiej. W październiku „Kura” efektownie odprawił Kerima Abzailova, a w styczniu czeka go starcie z Marianem Ziółkowskim w PLMMA.

11. Jakub Kowalewicz (5-1), 12. Mateusz Zawadzki (10-2-1), 13. Paweł Kiełek (5-0-1), 14. Kamil Gniadek (8-3), 15. Marian Ziółkowski (9-3-1)

feather Ranking Polskich zawodników

1. Krzysztof Klaczek (8-2)

Klaczek2 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Jayem Furnessem na KOMMA 1, 13/09/14
Następna walka: Tom Duquesnoy na BAMMA 18, 21/02/14
Po serii dobrych zwycięstw na krajowym podwórku, m.in. nad Mariuszem Abramiukiem i Jayem Furnessem, przyszedł czas na zagraniczny debiut koninianina. W lutym Klaczek powalczy o pas BAMMA przeciwko mocnemu Francuzowi Duquesnoyowi.

2. Artur Sowiński (15-7)

Sowinski rcks Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Vaso Bakocevicem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Tegoroczny bilans „Kornika” to dwa zwycięstwa w dwóch walkach. Sowiński najpierw na KSW 26 po dyskwalifikacji zwyciężył Anzora Azhieva, a na grudniowym KSW 29 wypunktował Vaso Bakocevica.

3. Anzor Azhiev (5-1)

Azhiev rcks Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Helsonem Henriquesem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
Po dwóch nieudanych pojedynkach z Arturem Sowińskim, Azhiev powrócił na drogę zwycięstw, chociaż Henriquesem kazał mu się sporo napocić. Mimo drobnych problemów Anzor do końca starcia zachowywał spokój i po ostatnim to jego ręka powędrowała w górę.

4. Filip Wolański (7-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Arbim Shamaevem na V Gali Sportów Walki w Międzychodzie, 18/10/14
Następna walka: n/d
Trzy zwycięstwa w 2014 roku, w tym szczególnie cenne wygrane nad Aleksandrem Rajacicem i Arbim Shamaevem pozwoliły Wolańskiemu na awans na wysokie czwarte miejsce w rankingu. Niestety przez najbliższe miesiące zawodnik Grapplingu Kraków będzie wyłączony z powodu kontuzji.

5. Kamil Łebkowski (11-4)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Semenem Tyrlą na PLMMA 44, 21/11/14
Następna walka: n/d
Podobnie jak Wolański, Łebkowski kończy sezon z czystym kontem w trzech występach. Najbardziej wartościowe zwycięstwo „Bomby” to wygrana na punkty ze Szwedem Carlosem Pradą na PLMMA 40.

6. Marcin Wrzosek (8-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Arnoldem Allenem na CWFC 69, 7/06/14
Następna walka: n/d
Po uporaniu się ze świnką, Wrzosek powrócił do angielskich klatek, gdzie na mocno obsadzonej gali Cage Warriors 69 po bardzo dobrym pojedynku pokonał na punkty wcześniej niepokonanego Arnolda Allena. Na razie nie wiadomo kiedy „Polski Zombie” ponownie wyjdzie do walki.

7. Arbi Shamaev (7-2)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Filipem Wolańskim na V Gali Sportów Walki w Międzychodzie, 18/10/14
Następna walka: n/d
Dobry początek roku Shamaeva i zwycięstwa nad Zawadzkim i Henriquesem, nie przełożyły się na kolejne wygraną pod koniec sezonu. W październiku Arbi przegrał z Wolańskim w Międzychodzie i na razie nie wiadomo kiedy powróci do walk.

8. Damian Stasiak (6-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Łukaszem Grochowskim na 3F: Extreme Fight Cage, 25/01/14
Następna walka: n/d
Karateka z Aleksandrowa Łódzkiego zwycięstwem w turnieju w Ełku odbił się po dwóch porażkach w Rosji. Stasiak pewnie pokonał jednego wieczoru trzech rywali i dzięki temu powrócił do czołówki polskiej wagi piórkowej.

9. Janusz Staszewski (5-1-1)

Ostatnia walka: remis (decyzja) z Sebastianem Romanowskim na Arenie Berserkerów 6, 7/06/14
Następna walka: Magomed Khamzaev na ACB 13, 31/01/15
Staszewski wspólnie z Romanowskim dali jedną z najlepszych walk w tym roku na czerwcowej Arenie Berserkerów. Teraz zawodnik Gracie Barra Łódź powalczy na płockiej gali ACB 13 przeciwko Czeczenowi Khamzaevowi.

10. Sebastian Romanowski (9-4-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Krzysztofem Klaczkiem na Gladiator Arenie, 14/12/13
Następna walka: n/d
W 2014 roku Romanowski ponownie walczył w kratkę, ciężko wypracowane zwycięstwa Brazylijczykiem Leite i Czechem Marsalkiem przedzielił remisem ze Staszewskim i porażką z Estończykiem Himae.

11. Rafał Rynkowski (8-2), 12. Bartłomiej Kopera (4-2), 13. Tomasz Terlikowski (3-1), 14. Rafał Czechowski (4-2), 15. Robert Rajewski (3-0)

bantam Ranking Polskich zawodników

1. Marcin Lasota (8-1)

lasota Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Brettem Caswellem na Cage Warriors 73, 1/11/14
Następna walka: n/d
Lasota udanie zaczął starty w Cage Warriors od wygranej nad Rumunem Marinem. Niestety w drugim występie dla angielskiej organizacji „BJ” musiał uznać wyższość Bretta Caswella bo bliskim trzyrundowym pojedynku.

2. Tymoteusz Świątek (15-2)

Omen160x240 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Pavlem Svobodą na FEN 4, 16/08/14
Następna walka: n/d
Po drugiej porażce w zawodowej karierze, Świątek nie mógł sobie wymarzyć lepszego powrotu. Nokaut „Omena” na Martinie Foudzie z gali FEN może śmiało kandydować do Heraklesa za nokaut obecnego roku. W kolejnej walce zawodnik z Bochni dorzucił jeszcze wygraną z Czechem Pavlem Svobodą.

3. Damian Szmigielski (5-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Alanem Philpottem na Fighters Arenie 10, 22/11/14
Następna walka: n/d
Anglik Philpott zatrzymał passę zwycięstw Szmigielskiego w 2014 roku. Zawodnik Gracie Barra Łódź pokonywał kolejno Ukraińca Mykhailva oraz Mateusza Juszczaka i Piotra Olszynkę, by w listopadzie doznać pierwszej zawodowej porażki na Fighters Arenie 10.

4. Kamil Selwa (6-4)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Emilem Hastnerem na Trophy MMA 4, 30/08/14
Następna walka: n/d
Udany wyjazd na szwedzką galę Trophy MMA zapewnił Kamilowi Selwie debiut w rankingu. W Malmoe Polak efektownie znokautował solidnego Emila Hastnera.

5. Dawid Pasternak (5-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Geworem Vardanyanem na III Memoriał Pawła Kamińskiego, 25/10/14
Następna walka: Mateusz Rajewski na PLMMA 46,
W swoim pierwszym występie w tym roku zawodnik z Gniezna stoczył znakomity i zwycięski bój z Mateuszem Rajewskim o pas PLMMA w wadze koguciej. W kolejnej walce Pasternak pokonał u siebie Gewora Vardanyana, a 2015 rok otworzy rewanżem z Rajewskim o tytuł.

6. Ibrahim Barkinoev (4-2), 7. Piotr Olszynka (3-2), 8. Kamil Mosgalik (2-2)

p4p Ranking Polskich zawodników

1. Mamed Chalidow (30-4-2)

2. Marcin Held (20-3)

3. Jan Błachowicz (18-3)

4. Marcin Tybura (12-0)

5. Piotr Hallmann (15-3)

6. Damian Grabowski (20-2)

7. Michał Materla (20-4)

8. Tomasz Drwal (21-4-1)

9. Mateusz Gamrot (8-0)

10. Borys Mańkowski (16-5-1)

p4pw Ranking Polskich zawodników

1. Joanna Jędrzejczyk (8-0)

2. Karolina Kowalkiewicz (6-0)

3. Agnieszka Niedźwiedź (7-0)

4. Lena Tkhorevska (3-1)

5. Izabela Badurek (4-2)