Ranking MMA na dzień 10.06.2015.

Ranking jest dziełem panelu redaktorów mmarocks.pl. Jest on uaktualniany na bieżąco, w miarę jak sklasyfikowani zawodnicy toczą kolejne walki. W zestawieniach brani są pod uwagę fighterzy aktywni w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, posiadający polskie obywatelstwo lub stale mieszkający w Polsce, trenujący obecnie lub w przeszłości w naszym kraju.

rank heavy

1. Marcin Tybura (12-1)

Tybura

Ostatnia walka: przegrana (TKO) ze Stephanem Puetzem na M-1 Challenge 57, 2/05/15
Następna walka: n/d
Niestety w rekordzie najlepszego polskiego ciężkiego odnotowano pierwszą przegraną. Skazywany na porażkę, mistrz wagi półciężkiej organizacji M-1 Challenge Stephan Puetz, sprawił niespodziankę. Niemiec złamał Tyburze nos, co spowodowało interwencję lekarza, który nie zezwolił Polakowi na kontynuowanie pojedynku.

2. Damian Grabowski (20-2)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Konstantinem Gluhovem na M-1 Challenge 53, 11/11/14
Następna walka: n/d
Powrót po kontuzji i bratobójczy pojedynek z Tyburą przyniósł Pitbullowi z Opola drugą zawodową porażkę. Grabowski szybko jednak powrócił na drogę zwycięstw, w listopadzie pewnie rozprawiając się z dobrze znanym nad Wisłą Konstantinem Gluhovem.

3. Karol Bedorf (11-2)

Karol Bedorf

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Peterem Grahamem na KSW 31, 23/05/15
Następna walka: n/d
Podczas KSW 31 „Coco” stanął na przeciwko Petera Grahama, który okazał się wymagającym rywalem. Dzięki poznańskiej szkole zapasów, Bedorfowi udawało się unikać walki w stójce, gdzie Australijczyk miał przewagę. Mimo kolosalnej różnicy w doświadczeniu w walce na chwyty, Polakowi nie udało się skończyć rywala przed czasem i o werdykcie musieli zadecydować sędziowie.

4. Michał Włodarek (7-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Szymonem Bajorem na KSW 30, 21/02/15
Następna walka: n/d
„Komar” nie mógł sobie wymarzyć lepszego powrotu po ponad rocznej przerwie w startach. W debiucie w KSW Włodarek błyskawicznie odprawił Michała Andryszaka, ale w drugim występie w okrągłej klatce na KSW 30 musiał się już mocno napocić z Szymonem Bajorem.

5. Mariusz Pudzianowski (9-3-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Rollesem Gracie na KSW 31, 23/05/15
Następna walka: KSW: Road to Wembley, 31/10/15
To pierwsza, tak szybka i bezdyskusyjna wygrana w dorobku Mariusza Pudzianowskiego. Jak widać współpraca z Piotrem Jeleniewskim i Robertem Złotkowskim przynosi oczekiwane efekty. Mówi się, że „Pudziana” od walki o pas z Karolem Bedorfem dzieli jeszcze jedna wygrana.

6. Daniel Omielańczuk (16-4-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) Anthonym Hamiltonem na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Następna walka: Konstantin Erokhin na UFC Glasgow, 18/07/15
Podczas UFC w Krakowie Daniel Omielańczuk pokazał się z dobrej strony, jednak nie wystarczyło to na pokonanie Anthonego Hamiltona, zawodnika z ogona wagi ciężkiej UFC. Wielu wieszczyło Danielowi zwolnienie z największej organizacji na świecie, jednak Polak dostanie jeszcze jedną szansę przeciwko mocno bijącemu Erokhinowi.

7. Adam Maciejewski (13-5-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Rayem Lopezem na XFO 53, 11/10/14
Następna walka: n/d
Konsekwentnie budujący swoją pozycję na lokalnej scenie w Chicago „Maja” może się pochwalić passą już siedmiu wygranych z rzędu. Przy dość niewielkiej puli zawodników kategorii ciężkiej, jeszcze jedno lub dwa zwycięstwa mogą mu otworzyć drzwi do dużych organizacji.

8. Michał Andryszak (14-5)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Zaurbekiem Bashaevem na ACB 19, 30/05/15
Następna walka: n/d
Po dwóch przegranych przez TKO, Andryszak odwrócił sytuację i zanotował dwie wygrane przez techniczny nokaut. Z pomocą w odbudowaniu bilansu przyszła organizacja Absolute Champioship Berkut.

9. Marcin Różalski (5-3)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Peterem Grahamem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: KSW: Road to Wembley, 31/10/15
Mało kto się spodziewał, że Różal wygra z Nickiem Rossborough, a jeszcze mniej wierzyło w jego wygraną z Grahamem. Płocczanin w pierwszej rundzie bardzo dobrze radził sobie z Australijczykiem, ale kontuzja kolana pozbawiła go zwycięstwa nad utytułowanym kickbokserem.

10. Jacek Czajczyński (7-7-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Zelimkhanem Umievem na ACB 10, 4/10/14
Następna walka: n/d
Doświadczony zawodnik z Częstochowy stoczył w zeszłym roku dwie walki. Najpierw „Godzilla” nieznacznie wypunktował Szymona Bajora, by na październikowej gali ACB w Groznym ulec miejscowemu Zelimkhanowi Umievowi.

11. Szymon Bajor (14-5), 12. Łukasz Parobiec (11-4), 13. Artur Głuchowski (5-5), 14. Jędrzej Maćkowiak (4-0), 15. Robert Maruszak (2-1)

rank lt heavy

1. Jan Błachowicz (18-4)

_JanBlachowicz

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Jimim Manuwą na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Następna walka: n/d
W swojej drugiej walce dla UFC, najlepszy polski półciężki, musiał uznać wyższość Jimiego Manuwy, po mało atrakcyjnej i zachowawczej walce z obu stron. Niezadowolony z siebie „Cieszyński Książe” zapowiada szybki powrót do Oktagonu, rozmowy z UFC na temat kolejnej walki trwają.

2. Tomasz Narkun (10-2)

Narkun Tomasz

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Karolem Celińskim na KSW 31, 23/05/15
Następna walka: n/d
Pojedynek o miano pretendenta do pasa kategorii półciężkiej KSW zakończył się bardzo szybko. Profesorskie rozpracowanie parterowe Karola Celińskiego poskutkowało ekspresowym zajściem za plecy i założeniem duszenia, które zmusiło olsztynianina do odklepania. Następnym krokiem w karierze Berserkera będzie rewanż ze zdobywcą pasa, Goranem Reljiciem, jednak pojedynek nie jest jeszcze zakontraktowany.

3. Karol Celiński (12-6-1)

Celiński rcks

Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Tomaszem Narkunem na KSW 31, 23/05/15
Następna walka: n/d
W boju o miano pretendenta do pasa wagi półciężkiej musiał uznać wyższość Tomasza Narkuna. Oprócz szansy walki o tytuł, stracił również pozycję wicelidera w rankingu.

4. Marcin Łazarz (8-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Brettem McDermottem na BAMMA 20, 25/04/15
Następna walka: n/d
Dzięki wygranej Łazarza nad McDermottem mamy pierwszego polskiego mistrza organizacji BAMMA. To cenne zwycięstwo pozwoliło zająć Marcinowi pozycję tuż za podium.

5. Michał Fijałka (13-5-1)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Jirim Prochazką na GCF 31 – Cage Fight 6, 21/05/15
Następna walka: n/d
Frontalne kopnięcie na kolano spowodowało kontuzję Michała Fijałki podczas gali w czeskim Brnie. Szczecinianin nie był w stanie wyjść do kolejnej rundy. Porażka z Czechem zakończyła ciąg wygranych Berserkera na pięciu.

6. Marcin Zontek (14-8)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Maciejem Browarskim na FEN 6, 6/03/15
Następna walka: n/d
Zontek powrócił do ringu po ponad dwóch latach przerwy w startach. Na gali FEN w Lublinie doświadczony półciężki pokonał przez TKO Pietraszka, a już niecałe dwa miesiące później we Wrocławiu po bliskiej walce zwyciężył zawsze stawiającego twarde warunki Browarskiego.

7. Michał Pasternak (11-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Rafaelem Silvą na One FC 24, 19/12/14
Następna walka: n/d
Cenne zwycięstwo nad Hracho Darpinyanem zapewniło Pasternakowi angaż w największej azjatyckiej organizacji One FC. Tam w debiucie podopieczny Mirosława Oknińskiego po heroicznym boju, z uszkodzonym kolanem, wypunktował Rafaela Silvę. Niestety teraz czeka go dłuższa przerwa w startach i operacja zerwanych więzadeł.

8. Maciej Browarski (12-7)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Marcinem Zontkiem na FEN 6, 6/03/15
Następna walka: n/d
Słynący z twarde stylu walki i bardzo wyrównanych pojedynków Browarski we Wrocławiu nie przedłużył serii wygranych do czterech. Po zwycięstwach z Cholewą, Janiszewskim i Sakarą, „Sowa” musiał uznać wyższość Marcina Zontka po kolejnym bliskim starciu.

9. Marcin Prachnio (5-2)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) ze Aleksandrem Rakicem na FFC 15, 3/10/14
Następna walka: n/d
Najlepsze zwycięstwo w karierze Marcina Prachnio ze Stipe Bekavacem, zostało szybko pomszczone przez innego zawodnika z Bałkanów Aleksandra Rakica, który w grudniu zastopował Polaka w trzeciej rundzie. Na razie nie wiadomo kiedy nasz zawodnik powróci do startów.

10. Tomasz Kondraciuk (11-5)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Karolem Celińskim na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Passę występów bez porażki w kategorii półciężkiej Kondraciuka przerwał dopiero Karol Celiński na KSW 29. „Tomaj” okupił występ w Krakowie sporymi obrażeniami twarzy i kontuzją kciuka, co wyłączy go z występów na kilka miesięcy.

11. Mateusz Ostrowski (6-5-1), 12. Michał Oleksiejczuk (5-2), 13. Michał Gutowski (8-8), 14. Tomasz Janiszewski (5-5), 15. Tymoteusz Pledziewicz (3-2-1)

rank middle

1. Mamed Chalidow (30-4-2)

Chalidow Mamed

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Brettem Cooperem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Brett Cooper to pierwszy zawodnik od wielu lat, który poważnie postawił się Mamedowi. Mimo wszystko po końcowej syrenie głównej walki KSW 29 nie było wątpliwości, że to ręka zawodnika Arrachionu MMA Olsztyn powędruje w górę. Odniesiona podczas przygotowań do krakowskiej gali kontuzja kręgosłupa wyłączy jednak Khalidova z występów w pierwszej połowie 2015 roku.

2. Michał Materla (22-4)

Materla rcks

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Tomaszem Drwalem na KSW 31, 23/05/15
Następna walka: n/d
W jeden z najbardziej oczekiwanych walk w polskim MMA Materla zatrzymał Tomasza Drwala w trzeciej rundzie, kolejny raz broniąc tytułu mistrza KSW. Czy właścicielom rodzimego potentata uda się wreszcie doprowadzić do pojedynku Michała z Mamedem?

3. Tomasz Drwal (21-5-1)

tomas-drwal

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Michałem Materlą na KSW 31, 23/05/15
Następna walka: n/d
Drwal dał bardzo dobrą walkę w swoim powrocie po ponad rocznej przerwie i jednocześnie debiucie w KSW. Trudno jednak by „Goryl” był zadowolony z porażki z Materlą, dlatego pewnie tym szybciej będzie chciał powrócić na drogę zwycięstw w kolejnym występie.

4. Krzysztof Jotko (15-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Torem Troengiem na UFC Fight Night: Nelson vs Story, 4/10/14
Następna walka: n/d
Jotko w świetnym stylu rozprawił się z Torem Troengiem na gali w Sztokholmie, całkowicie demolując Szweda na przestrzeni trzech rund. W Krakowie Krzysiek miał walczyć z McLellanem, ale niestety złamał rękę. Na szczęście zobaczymy go już wkrótce w Berlinie przeciwko dobrze znanemu Uriah Hallowi.

5. Antoni Chmielewski (29-12)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Majkelem Pawłowskim na PLMMA 54, 24/05/15
Następna walka: Nikos Sokolis na PLMMA 56, 19/06/15
Chyba trudno sobie wyobrazić lepszy wynik jubileuszowej czterdziestej zawodowej walki Antka. W Częstochowie Chmielewski znakomitą balachą z gardy odklepał bardzo mocnego Niemca Jonasa Billsteina, kończąc rok trzema zwycięstwami przez poddanie w czterech występach. W kwietniu 2015 Chmielewski poddał we Włocławku Pawłowskiego, a w czerwcu powalczy o trzydziestą wygraną w karierze z Grekiem Sokolisem.

6. Piotr Strus (9-3-2)

Ostatnia Walka: remis (decyzja) z Jayem Silvą na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Mimo, że Strus nie wygrał w tym roku walki, to jednak w jego przypadku remisy z mocno faworyzowanymi Silvą i Azaitarem powinno się zaliczyć na plus. Na razie nie wiadomo kiedy w 2015 roku reprezentant warszawskiego Ankosu po raz pierwszy pojawi się w klatce.

7. Oskar Piechota (6-0-1)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Cragiem White’em na Time of Masters, 17/01/15
Następna walka: n/d
Po dwóch ubiegłorocznych zwycięstwach z Sy’em i Schiavolinem, Oskar stracił drugą połowę 2014 z powodu odwołania gali PROMMAC. Na szczęście nowy sezon startów rozpoczął już w styczniu od gładkiej wygranej nad Anglikiem White’em.

8. Adam Zając (8-2-1)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Antolym Tokovem na ACB 19, 30/05/15
Następna walka: n/d
Utalentowany Łodzianin w dobrym stylu powrócił po półtorarocznej przerwie w karierze i wyjazdowym występie na gali czeczeńskiego Berkutu Zając gładko wypunktował Rosjanina Lazurina. Niestety w kolejnym pojedynku musiał uznać wyższość znakomitego Rosjanina Tokova.

9. Maciej Różański (6-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Cristopherem Jacquelin na Arenie Berserkerów 7, 14/03/15
Następna walka: n/d
Dwa ostatnie występy Różańskiego z pewnością nie były łatwymi przebieżkami, ale ostatecznie „Berserker” odniósł w nich dwa zwycięstwa w rewanżu z Muradovem oraz w marcu z niezłym Francuzem Jacquelin.

10. Paweł Hadaś (5-1)

Ostatnia Walka: wygrana (poddanie) z Kyle’em Redfearnem z Rage in the Cage 3, 21/03/15
Następna walka: n/d
Chorzowianin debiutuje w rankingu dzięki dobremu występowi na turnieju w Szkocji. W Paisley Hadaś najpierw wypunktował Marcusa Di Gallo, a później poddał Kyle’a Redfearna. Niestety z finałowej potyczki z Johnem Phillipsem wyeliminowała go kontuzja.

11. Kacper Karski (6-2), 12. Piotr Wawrzyniak (6-2), 13. Sylwester Borys (6-2), 14. Andrzej Grzebyk (8-2), 15. Łukasz Bieńkowski (3-1)

rank welter

1. Borys Mańkowski (17-5-1)

Mankowski rcks

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Mohsenem Baharim na KSW 30, 21/02/15
Następna walka: Mikhail Tsarev na KSW 32
Po dwóch wygranych w 2014 roku, w nowym sezonie Mańkowski dorzucił kolejne. Co prawda zastępujący w ostatniej chwili Tsareva Norweg Mohsen Bahari sprawił poznaniakowi kłopoty w walce wieczoru KSW 30, ale ostatecznie to podopieczny Andrzeja Kościelskiego cieszył się z wygranej i pozostaje liderem kategorii półśredniej w Polsce.

2. Aslambek Saidow (16-4)

Saidov Aslambek

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Rafałem Moksem na KSW 30, 21/02/15
Następna walka: n/d
W pierwszym pojedynku po ubiegłorocznej utracie pasa, Saidov nie dał żadnych szans Rafałowi Moksowi. Zawodnik Arrachionu zdominował szczecinianina, wykonując pierwszy krok do trzeciego starcia z Mańkowskim.

3. Rafał Moks (10-7)

Moks rcks

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Aslambekiem Saidovem na KSW 30, 21/02/15
Następna walka: n/d
Moks dotrzymał obietnicy i w Szczecinie jako pierwszy Polak poddał Daniela Acacio. Była to nie tylko jego czwarta wygrana z rzędu gilotyną, setne poddanie w historii KSW. Niestety dla niego w Poznaniu nie zapisał na swoje konto piątej gilotyny, ulegając Saidovowi po trzech rundach.

4. Bartosz Fabiński (12-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Garethem McLellanem na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Następna walka: n/d
Bartek Fabiński udanie zadebiutował w UFC, zastępując kontuzjowanego Jotkę. Po branej w zastępstwie walce z McLellanem w wadze średniej, podopieczny Roberta Jocza zamierza powrócić do limitu 170 funtów.

5. Paweł Pawlak (11-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Sheldonem Westcottem na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Następna walka: Leon Edwards na UFC Glasgow, 18/07/15
Na krakowskiej gali UFC Pawlak zrehabilitował się za debiutancką porażkę, pewnie wygrywając z Sheldonem Westcottem. Już 18 lipca w Glasgow czeka na niego najszybszy wygrany z krakowskiej karty – Anglik Edwards.

6. Kamil Szymuszowski (13-4)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Maciejem Jewtuszką na KSW 31, 23/05/15
Następna walka: n/d
Nawet biorąc walkę z krótkim wyprzedzeniem przeciwko „Irokezowi” na KSW 31 Szymuszowski zachował passę zwycięstw w kategorii półśredniej, która liczy już sześć wygranych. Na razie nie wiadomo kiedy podopieczny Marcina Rogowskiego i Emila Grzelaka powróci do startów.

7. Paweł Żelazowski (7-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Mickaelem Lebout na PLMMA 41, 24/10/14
Następna walka:  n/d
Niestety po odprawieniu Pierre’a Chretiena Żelazowski zaliczył pierwszą porażkę w starciu z Mickaelem Lebout. Po zaleczeniu trapiących go urazów zawodnik z Białej Podlaskiej ma zadebiutować w organizacji FEN.

8. Maciej Jewtuszko (11-3)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Kamilem Szymuszowskim na KSW 31, 23/05/15
Następna walka: n/d
Pierwsza walka w kategorii półśredniej Jewtuszki w KSW nie poszła po jego myśli. Były mistrz w wadze lekkiej przegrał decyzją sędziów z Szymuszowskim i majaczącym na horyzoncie starciu z Krzysztofem Kułakiem nie będzie mógł sobie pozwolić na porażkę.

9. Krzysztof Adaszak (6-3)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Przemysławem Kośnikiem na Fighters Arenie 10, 22/11/14
Następna walka: n/d
Po słabym początku kariery, Adaszak może się pochwalić już sześcioma kolejnymi wygranymi. Zawodnik Arrachionu poddawał m.in. Pawła Płonkę, Ireneusza Ziółkowskiego i ostatnio Przemysława Kośnika, kończąc sezon z czterema wygranymi przed czasem.

10. Rafał Błachuta (9-4)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Abusem Magomedovem na GMC 5, 13/09/14
Następna walka: n/d
Błachuta pozostawał nieaktywny prawie rok, ale jak już pojawił się w ringu KSW to ładnym poddaniem odklepał Roberta Radomskiego. Niestety w kolejnym występie nie sprostał mało znanemu Rosjaninowi Zhemukhovowi na gali w Sankt Petersburgu, by na KSW 27 poddać journeymana Patricka Vallee. Kolejny wypad zagraniczny na GMC 5, to niestety kolejna porażka zawodnika z Kwidzyna.

11. Robert Radomski (12-3), 12. Emil Różewski (6-0), 13. Salim Touahri (8-1), 14. Adam Lewandowski (6-1), 15. Aslambek Arsamikov (3-0)

rank light

1. Marcin Held (21-3)

Held

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Alexandrem Sarnavskim na Bellatorze 136, 10/04/15
Następna walka: n/d
Po wygraniu turnieju Bellatora w wadze lekkiej, Marcin musiał wygrać jeszcze jedno starcie przed obiecaną walką o pas. Na kwietniowej gali Bellator 136 firmową dźwignią na nogę odklepał Rosjanina Sarnavskiego i teraz już nic nie stoi na przeszkodzie by w 2015 roku powalczył o pas.

2. Piotr Hallmann (15-3)

Hallmann

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Gleisonem Tibau na UFC Fight Night: Arlovski vs. Big Foot 2, 13/09/14
Następna walka: Magomed Mustafaev na UFC Fight Night w Berlinie, 20/06/15
Po przegranej z Tibau i wpadce dopingowej Hallmann przypomni o sobie polskim fanom na berlińskiej gali UFC. W stolicy Niemiec rywalem Polaka będzie Rosjanin Magomed Mustafaev.

3. Mateusz Gamrot (9-0)

Gamrot Mateusz

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Rodrigo Cavalheiro na KSW 30, 21/02/15
Następna walka: KSW: Road to Wembley, 31/10/15
W 2015 roku „Gamer” nadal pozostaje niepokonany. Kolejną dziewiątą ofiarą zawodniku Ankosu został Brazylijczyk Cavalheiro, którego Gamrot zastopował w ostatnich sekundach trzeciej rundy na KSW 30 w Poznaniu. Kolejny występ w KSW Ankosiaka zaplanowano na galę w Londynie.

4. Adrian Zieliński (14-3)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Viktorem Tomasevicem na XCage 7 / PLMMA 50, 14/03/15
Następna walka: n/d
Na marcowym XCage’u Zieliński przedłużył passę zwycięstw do siedmiu kolejnych. W Toruniu Adrian brutalnie rozprawił się z Viktorem Tomasevicem, rewanżując się Litwinowi za porażkę sprzed lat.

5. Łukasz Sajewski (13-0)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Igorem Egorovem na Colisseum FC 3, 25/05/14
Następna walka: Nick Hein na UFC Fight Night w Berlinie, 20/06/15
Dopiero prawie trzynaście miesięcy od ostatniej walki, Łukasz Sajewski zadebiutuje w UFC. Rywalem Polaka na UFC w Berlinie będzie lokalny poster boy Nick Hein.

6. Marian Ziółkowski (11-3-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Gabrielem Marichevem na PLMMA 54, 24/04/15
Następna walka: Giuliano Pennese na PLMMA 56, 19/06/15
Na swoim wilanowskim terenie Ziółkowski odbił się po ubiegłorocznej porażce z Adrianem Zielińskim. Na PLMMA 46 Marian pewnie wypunktował Bartka Kurczewskiego na dystansie trzech rund, a w kwietniu łokciami zdewastował Białorusina Maricheva. Kolejnym rywalem na jego drodze będzie Włoch Pennese.

7. Mateusz Teodorczuk (11-3)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Waylonem Lowe’em na ADW 2, 26/03/15
Następna walka: n/d
Powrót Teodorczuka po kontuzji niestety nie przyniósł mu kolejnej wygranej. Zawodnik Silesian Cage Club Katowice musiał uznać wyższość Waylona Lowe’a na gali w Abu Zabi.

8. Marcin Bandel (13-4)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Stevenem Rayem na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Następna walka: n/d
Marcin Bandel niestety nic nie ugrał w swoich startach w UFC i po przegranych z Taisumovem i Rayem musiał pożegnać się z organizacją. W kolejnych walkach Łodzianin ma powrócić do kategorii półśredniej.

9. Łukasz Chlewicki (12-4-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Mateuszem Gamrotem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Po pewnej wygranej z Bakocevicem i zwycięstwie nad Rajewskim w powrocie do KSW, „Sasza” nie sprostał w Krakowie Mateuszowi Gamrotowi. W 2015 roku Chlewicki jeszcze nie walczył.

10. Paweł Kiełek (6-0-1)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Guramem Kutateladze na FEN 6, 6/03/15
Następna walka: n/d
19-letni Paweł Kiełek to jedna z największych nadziei polskiego MMA. Po ubiegłorocznym remisie z groźnym Artemem Lobovem, w 2015 roku najpierw pokonał Gruzina Kutateladze, a później przyszło mu się zmierzyć z egzaminem maturalnym.

11. Jakub Kowalewicz (6-2), 12. Grzegorz Szulakowski (6-1), 13. Roman Szymański (5-2), 14. Mateusz Zawadzki (10-2-2), 15. Kamil Gniadek (8-3-1)

rank feather

1. Krzysztof Klaczek (8-3)

Klaczek

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Tomem Duquesnoyem na BAMMA 18, 21/02/15
Następna walka: n/d
Po serii dobrych zwycięstw na krajowym podwórku, m.in. nad Mariuszem Abramiukiem i Jayem Furnessem, przyszedł czas na zagraniczny debiut koninianina. Niestety w Wolverhampton Klaczek nie poradził sobie z Francuzem Duquesnoyem, ulegając mu w trzeciej odsłonie.

2. Artur Sowiński (15-7)

Sowiński Artur

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Vaso Bakocevicem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: Kleber Koike Erbst na KSW 32
Ubiegłoroczny bilans „Kornika” to dwa zwycięstwa w dwóch walkach. Sowiński najpierw na KSW 26 po dyskwalifikacji zwyciężył Anzora Azhieva, a na grudniowym KSW 29 wypunktował Vaso Bakocevica.

3. Filip Wolański (8-1)

Wolanski

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Timurem Gagaevem na ACB 19, 30/05/15
Następna walka: n/d
Trzy zwycięstwa w 2014 roku, w tym szczególnie cenne wygrane nad Aleksandrem Rajacicem i Arbim Shamaevem miał zaprowadzić Wolańskiego do organizacji XFC. Ostatecznie zawodnik Grapplingu Kraków obrał jednak inną drogę, a na majowej gali ACB 19 w Kaliningradzie zaliczył solidne zwycięstwo na Timurem Gagaevem.

4. Marcin Wrzosek (10-2)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Robertem Rajewskim na FEN 7, 24/04/15
Następna walka: n/d
Chociaż Gruzin Sakhashvili napędził sporo strachu Wrzoskowi na PLMMA 49, Bydgoszczanin ostatecznie wygrał z nim przed poddanie. Jeszcze zanim „Polish Zombie” poleciał na eliminacje do TUF-a, zdążył na FEN 7 odklepać Roberta Rajewskiego. Na razie nie wiadomo czy Marcin dostał się do programu.

5. Damian Stasiak (8-3)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Yaotzinem Mezą na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Następna walka: n/d
Dwie tegoroczne wygrane oraz kontuzja Claudii Gadheli spowodowały, że Damian Stasiak został pierwszym polskim piórkowym w UFC. Zawodnik z Aleksandrowa Łódzkiego pokazał się nieźle w starciu z Mezą, ale do zwycięstwa na punkty trochę mu zabrakło. W kolejnych walkach najprawdopodobniej zobaczymy go w wadze koguciej.

6. Anzor Azhiev (5-2)

Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Kleberem Koike Erbstem na KSW 30, 21/02/15
Następna walka: n/d
Po dwóch nieudanych pojedynkach z Arturem Sowińskim, Azhiev powrócił na drogę zwycięstw przeciwko Henriquesowi. Na KSW 30 znakomity Koike Erbst odprawił jednak Anzora trójkątem w pierwszej rundzie.

7. Kamil Łebkowski (12-4)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Sergeiem Semizhonem na PLMMA 49, 6/03/15
Następna walka: n/d
Podobnie jak Wolański, Łebkowski zakończył sezon 2014 z czystym kontem w trzech występach. W drugiej obronie pasa należącego do „Bomby”, na PLMMA 49 efektownie walczący zawodnik odprawił Białorusina Semizhona.

8. Sebastian Romanowski (10-4-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Maciejem Górskim na XCage 7 / PLMMA 50, 14/03/15
Następna walka: Rasul Mirzaev na Fight Nights 19, 11/06/15
W 2014 roku Romanowski ponownie walczył w kratkę, ciężko wypracowane zwycięstwa Brazylijczykiem Leite i Czechem Marsalkiem przedzielił remisem ze Staszewskim i porażką z Estończykiem Himae. W marcu tego roku zaprezentował się znakomicie nokautując Macieja Górskiego w Toruniu.

9. Arbi Shamaev (7-2)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Filipem Wolańskim na V Gali Sportów Walki w Międzychodzie, 18/10/14
Następna walka: n/d
Dobry początek zeszłego roku Shamaeva i zwycięstwa nad Zawadzkim i Henriquesem, nie przełożyły się na kolejne wygraną pod koniec sezonu. W październiku Arbi przegrał z Wolańskim w Międzychodzie i od tego czasu jeszcze nie walczył.

10. Rafał Rynkowski (8-2)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Andreyem Sucharewiczem EFC 2, 7/11/14
Następna walka: n/d
Rynkowski zapewnił sobie wysoką pozycję w rankingu zwycięstwami na listopadowym turnieju w Ełku. Teraz zawodnik MMA Team Ełk będzie bronił wysokiej pozycji w starciu z niepokonanym Robertem Rajewskim.

11. Bartłomiej Kopera (4-2), 12. Robert Rajewski (3-1), 13. Dawid Gabara (4-2), 14. Tomasz Terlikowski (3-2), 15. Marcin Kabat (6-6)

rank bantam

1. Marcin Lasota (9-1)


Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Vitalim Kazakovem na PLMMA 49, 6/03/15
Następna walka: n/d
W drugim występie dla Cage Warriors Lasota musiał uznać wyższość Bretta Caswella bo bliskim trzyrundowym pojedynku. Od tego czasu zawodnik Gracie Barra Łódź powrócił na drogę zwycięstw na gali w Łobzie i po kolejnej odwołanej walce czeka na następne starty.

2. Damian Szmigielski (6-1)

szmigielski

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Dawidem Pasternakiem na Slugfest 4, 6/06/15
Następna walka: n/d
Anglik Philpott zatrzymał passę zwycięstw Szmigielskiego w 2014 roku, ale nowy sezon jest dla zawodnika Gracie Barra Łódź jak na razie udany. Na niedawnej gali Slugfest podopieczny Marcina Rogowskiego w starciu na szczycie kategorii koguciej pokonał Dawida Pasternaka.

3. Tymoteusz Świątek (15-3)

Omen160x240

Ostatnia walka: przegrana (KO) z Victorem Marinho na FEN 6, 6/03/15
Następna walka: n/d
Passa zwycięstw Świątka na galach Fight Exlusive Night zakończyła się na gali we Wrocławiu. Po wygranych z Linderem, Foudą i Svobodą, młody Polak odbił się jak od ściany od Portugalczyka Marinho, który znokautował go w piątej mistrozwskiej rundzie.

4. Dawid Pasternak (5-1)

Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Damianem Szmigielskiem na Slugfest 4, 6/06/15
Następna walka: n/d
W swoim pierwszym występie w tym roku zawodnik z Gniezna zanotował pierwszą zawodową porażkę. W Murowanej Goślinie Pasternak musiał odklepać duszenie Damiana Szmigielskiego w drugiej odsłonie.

5. Marcin Bilman (2-0)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Kamilem Mosgalikiem na Soul FC 3, 21/03/15
Następna walka: n/d
Skrzętnie ukrywany talent Ankosu w kategorii koguciej pokazał się wreszcie publiczności na gali Soul FC 3 w Zielonej Górze. W swoich rodzinnych stronach Marcin Bilman w znakomitym stylu odprawił Kamila Mosgalika.

6. Rafał Czechowski (5-2), 7. Azamat Mustafaev (5-4), 8. Ibrahim Barkinoev (4-2), 9. Piotr Olszynka (3-2), 10. Jakub Piesiewicz (3-1-1)

rank p4p

1. Marcin Held (20-3)

2. Mamed Chalidow (30-4-2)

3. Jan Błachowicz (18-3)

4. Marcin Tybura (12-0)

5. Piotr Hallmann (15-3)

6. Michał Materla (22-4)

7. Damian Grabowski (20-2)

8. Mateusz Gamrot (9-0)

9. Tomasz Drwal (21-5-1)

10. Borys Mańkowski (17-5-1)

rank p4p women

1. Joanna Jędrzejczyk (8-0)

2. Karolina Kowalkiewicz (7-0)

3. Izabela Badurek (5-2)

4. Barbara Nalepka (4-0)

5. Katarzyna Lubońska (2-0)