Ranking MMA na dzień 6.04.2015.

Ranking jest dziełem panelu redaktorów mmarocks.pl. Jest on uaktualniany na bieżąco, w miarę jak sklasyfikowani zawodnicy toczą kolejne walki. W zestawieniach brani są pod uwagę fighterzy aktywni w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, posiadający polskie obywatelstwo lub stale mieszkający w Polsce, trenujący obecnie lub w przeszłości w naszym kraju.

rank heavy

1. Marcin Tybura (12-0)

Tybura

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Denisem Smoldarevem na M-1 Challenge 53, 11/11/14
Następna walka: Stephan Puetz na M-1 Challenge 57, 2/05/15
Zwycięzca Heraklesa 2013 w kategorii odkrycie roku z nawiązką spełnił pokładane w nim nadzieję na bycie klasowym ciężkim. Zeszłoroczne wygrane kolejno z Maro Perakiem, Damianem Grabowskim i Denisem Smoldarevem, postawiły Tyburę w pozycji jednego z najlepszych ciężkich poza UFC. Nowy rok Polak rozpocznie od ciekawego pojedynku mistrzów M-1, na gali Orenburgu zmierzy się z Niemcem Puetzem.

2. Damian Grabowski (20-2)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Konstantinem Gluhovem na M-1 Challenge 53, 11/11/14
Następna walka: n/d
Powrót po kontuzji i bratobójczy pojedynek z Tyburą przyniósł Pitbullowi z Opola drugą zawodową porażkę. Grabowski szybko jednak powrócił na drogę zwycięstw, w listopadzie pewnie rozprawiając się z dobrze znanym nad Wisłą Konstantinem Gluhovem.

3. Karol Bedorf (11-2)

Karol Bedorf

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Rollesem Gracie na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: Peter Graham na KSW 31, 23/05/15
W Łodzi „Coco” został pierwszym mistrzem KSW w kategorii ciężkiej, zatrzymując Pawła Nastulę w dość dramatycznych okolicznościach. W pierwszej obronie tytułu w rodzinnym Szczecinie Bedorf nie dał szans Rollesowi Gracie, w drugiej jego rywalem będzie Peter Graham.

4. Michał Włodarek (7-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Szymonem Bajorem na KSW 30, 21/02/15
Następna walka: n/d
„Komar” nie mógł sobie wymarzyć lepszego powrotu po ponad rocznej przerwie w startach. W debiucie w KSW Włodarek błyskawicznie odprawił Michała Andryszaka, ale w drugim występie w okrągłej klatce na KSW 30 musiał się już mocno napocić z Szymonem Bajorem.

5. Daniel Omielańczuk (16-4-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Jaredem Rosholtem na UFC Fight Night, 11/04/14
Następna walka: Anthony Hamilton na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Debiut Daniela w UFC dostarczył kibicom trochę nerwów, ale ostatecznie zawodnik Nastula Team wywiózł z Toronto cenne zwycięstwo nad Nandorem Guelmino. Drugi pojedynek Omielańczuka nie był już tak udany, Polak po słabym występie uległ Jaredowi Rosholtowi i o utrzymanie się w UFC powalczy na UFC Krakowie z Anthonym Hamiltonem.

6. Adam Maciejewski (13-5-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Rayem Lopezem na XFO 53, 11/10/14
Następna walka: n/d
Konsekwentnie budujący swoją pozycję na lokalnej scenie w Chicago „Maja” może się pochwalić passą już siedmiu wygranych z rzędu. Przy dość niewielkiej puli zawodników kategorii ciężkiej, jeszcze jedno lub dwa zwycięstwa mogą mu otworzyć drzwi do dużych organizacji.

7. Mariusz Pudzianowski (8-3-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Pawłem Nastulą na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: Rolles Gracie na KSW 31, 23/05/15
Styl ostatnich zwycięstw Mariusza Pudzianowskiego nie powala na kolana, ale trudno nie zauważyć postępów, które były strongman robi pod opieką Piotra Jeleniewskiego. Trzy kolejne zwycięstwa nad dwoma byłymi zawodnikami UFC oraz Pawłem Nastulą to już całkiem niezły kapitał przybliżający Mariusza do starcia o pas KSW.

8. Michał Andryszak (13-5)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Lew Polleyem na ACB 14, 28/02/15
Następna walka: n/d
Po dwóch przegranych przez TKO, Andryszak powrócił na drogę zwycięstw na kolejnej gali czeczeńskiego ACB. Co prawda było spore zamieszanie z rywalem „Ankosiaka”, ale ostatecznie Longer uporał się z solidnym Amerykaninem Polleyem w pierwszej rundzie.

9. Marcin Różalski (5-3)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Peterem Grahamem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: KSW: Road to Wembley, 31/10/15
Mało kto się spodziewał, że Różal wygra z Nickiem Rossborough, a jeszcze mniej wierzyło w jego wygraną z Grahamem. Płocczanin w pierwszej rundzie bardzo dobrze radził sobie z Australijczykiem, ale kontuzja kolana pozbawiła go zwycięstwa nad utytułowanym kickbokserem.

10. Jacek Czajczyński (7-7-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Zelimkhanem Umievem na ACB 10, 4/10/14
Następna walka: n/d
Doświadczony zawodnik z Częstochowy stoczył w zeszłym roku dwie walki. Najpierw „Godzilla” nieznacznie wypunktował Szymona Bajora, by na październikowej gali ACB w Groznym ulec miejscowemu Zelimkhanowi Umievowi.

11. Szymon Bajor (14-5), 12. Łukasz Parobiec (11-4), 13. Artur Głuchowski (5-5), 14. Robert Maruszak (2-1), 15. Dawid Mora (3-1)

rank lt heavy

1. Jan Błachowicz (18-3)

_JanBlachowicz

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Ilirem Latifim na UFC Fight Night: Nelson vs Story, 4/10/14
Następna walka: Jimi Manuwa na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Długo oczekiwany debiut Janka Błachowicza w UFC potoczył się dla niego wyśmienicie. Powracający po bardzo długiej przerwie zawodnik, już w drugiej minucie walki odprawił solidnego Ilira Latifiego. W Krakowie występ Janka będzie jedną z głównych atrakcji wieczoru, a rywalem naszego zawodnika będzie wysoko notowany Jimi Manuwa.

2. Karol Celiński (12-5-1)

Celiński rcks

Ostatnia walka: wygrana (TKO) Tomasz Kondraciuk na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: Tomasz Narkun na KSW 31, 23/05/15
Po nieudanym debiucie w KSW, popularny „Cebula” pokazał swoją prawdziwą wartość w starciu z Kondraciukiem. W klatce KSW 29 Celiński doszczętnie zniszczył „Tomaja”, umacniając się na pozycji czołowego półciężkiego w Polsce. Swoje miejsce będzie musiał potwierdzić w starciu z będącym tuż za nim w rankingu Tomaszem Narkunem.

3. Tomasz Narkun (9-2)

Narkun Tomasz

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Goranem Reljicem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: Karol Celiński na KSW 31, 23/05/15
Passę zwycięstw „Żyrafy” i marsz po pas KSW zastopował na krakowskiej gali Goran Reljic. Co prawda werdykt punktowy w tym pojedynku wzbudził sporo kontrowersji, ale końcowy rezultat na razie nieznacznie cofnął Narkuna w tabeli kategorii półciężkiej największej polskiej organizacji. Zawodnik ze Stargardu będzie mógł poprawić pozycję w majowym starciu z Karolem Celińskim.

4. Michał Fijałka (13-4-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z El Anwarem Bakarym na Arenie Berserkerów 7, 14/03/15
Następna walka: n/d
Dwa zwycięstwa nad słabymi rywalami ze wschodu i jedno wartościowe zwycięstwo nad Niemcem Lahrem to zeszłoroczny bilans „Sztangi”. Nowy sezon Fijałka otworzył gładką wygraną z Francuzem Bakarym.

5. Marcin Zontek (14-8)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Maciejem Browarskim na FEN 6, 6/03/15
Następna walka: n/d
Zontek powrócił do ringu po ponad dwóch latach przerwy w startach. Na gali FEN w Lublinie doświadczony półciężki pokonał przez TKO Pietraszka, a już niecałe dwa miesiące później we Wrocławiu po bliskiej walce zwyciężył zawsze stawiającego twarde warunki Browarskiego.

6. Michał Pasternak (11-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Rafaelem Silvą na One FC 24, 19/12/14
Następna walka: n/d
Cenne zwycięstwo nad Hracho Darpinyanem zapewniło Pasternakowi angaż w największej azjatyckiej organizacji One FC. Tam w debiucie podopieczny Mirosława Oknińskiego po heroicznym boju, z uszkodzonym kolanem, wypunktował Rafaela Silvę. Niestety teraz czeka go dłuższa przerwa w startach i operacja zerwanych więzadeł.

7. Maciej Browarski (12-7)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Marcinem Zontkiem na FEN 6, 6/03/15
Następna walka:
Słynący z twarde stylu walki i bardzo wyrównanych pojedynków Browarski we Wrocławiu nie przedłużył serii wygranych do czterech. Po zwycięstwach z Cholewą, Janiszewskim i Sakarą, „Sowa” musiał uznać wyższość Marcina Zontka po kolejnym bliskim starciu.

8. Marcin Łazarz (7-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Krzysztofem Pietraszkiem na Rundzie 4, 25/10/14
Następna walka: Brett McDermott na BAMMA 20, 25/04/15
W swoim pierwszym występie w rodzinnym stronach Łazarz potrzebował pięciu minut na odprawienie Pietraszka i przypomnienie o sobie kibicom po ponad rocznej przerwie w zawodowych występach. W nowym roku Marcin zawalczy o pas BAMMA w wadze półciężkiej z Anglikiem McDermottem.

9. Marcin Prachnio (5-2)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) ze Aleksandrem Rakicem na FFC 15, 3/10/14
Następna walka: n/d
Najlepsze zwycięstwo w karierze Marcina Prachnio ze Stipe Bekavacem, zostało szybko pomszczone przez innego zawodnika z Bałkanów Aleksandra Rakica, który w grudniu zastopował Polaka w trzeciej rundzie. Na razie nie wiadomo kiedy nasz zawodnik powróci do startów.

10. Tomasz Kondraciuk (11-5)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Karolem Celińskim na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Passę występów bez porażki w kategorii półciężkiej Kondraciuka przerwał dopiero Karol Celiński na KSW 29. „Tomaj” okupił występ w Krakowie sporymi obrażeniami twarzy i kontuzją kciuka, co wyłączy go z występów na kilka miesięcy.

11. Mateusz Ostrowski (6-4-1), 12. Michał Gutowski (8-8), 13. Tomasz Janiszewski (5-4), 14. Tymoteusz Pledziewicz (3-2-1), 15. Wojciech Lach (5-0)

rank middle

1. Mamed Chalidow (30-4-2)

Chalidow Mamed

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Brettem Cooperem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Brett Cooper to pierwszy zawodnik od wielu lat, który poważnie postawił się Mamedowi. Mimo wszystko po końcowej syrenie głównej walki KSW 29 nie było wątpliwości, że to ręka zawodnika Arrachionu MMA Olsztyn powędruje w górę. Odniesiona podczas przygotowań do krakowskiej gali kontuzja kręgosłupa wyłączy jednak Khalidova z występów w pierwszej połowie 2015 roku.

2. Michał Materla (21-4)

Materla rcks

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Jorge’em Luisem Bezerrą na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: Tomasz Drwal na KSW 31, 23/05/15
Materla zostawił już za sobą trylogię z Jayem Silvą, a na własnych „szczecińskich śmieciach” nie było ani przez chwilę wątpliwości, że Berserker to inna klasa zawodnika niż Jorge Luis Bezerra. Po odwołaniu grudniowej walki z Manhoefem, „Cipek” powróci na KSW 31 w elektryzującym starciu z Tomaszem Drwalem.

3. Krzysztof Jotko (15-1)

Jotko

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Torem Troengiem na UFC Fight Night: Nelson vs Story, 4/10/14
Następna walka: n/d
Jotko po raz kolejny udowodnił, że psychicznie jest jednym z najmocniejszych polskich zawodników. Skazywany na porażkę, uwikłany w konflikt z Mirosławem Oknińskim i walczący z przeziębieniem Polak w świetnym stylu rozprawił się z Torem Troengiem, całkowicie demolując Szweda na przestrzeni trzech rund. W Krakowie Krzysiek miał walczyć z McLellanem, ale niestety złamał rękę.

4. Antoni Chmielewski (28-12)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Jonasem Billsteinem na PLMMA 45, 27/12/14
Następna walka: Cheick Kone na PLMMA 54, 24/04/15
Chyba trudno sobie wyobrazić lepszy wynik jubileuszowej czterdziestej zawodowej walki Antka. W Częstochowie Chmielewski znakomitą balachą z gardy odklepał bardzo mocnego Niemca Jonasa Billsteina, kończąc rok trzema zwycięstwami przez poddanie w czterech występach. W kwietniu 2015 Chmielewski stanie przed szansą zdobycia tytułu PLMMA w starciu z Francuzem Kone.

5. Piotr Strus (9-3-2)

Ostatnia Walka: remis (decyzja) z Jayem Silvą na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Mimo, że Strus nie wygrał w tym roku walki, to jednak w jego przypadku remisy z mocno faworyzowanymi Silvą i Azaitarem powinno się zaliczyć na plus. Na razie nie wiadomo kiedy w 2015 roku reprezentant warszawskiego Ankosu po raz pierwszy pojawi się w klatce.

6. Oskar Piechota (6-0-1)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Cragiem White’em na Time of Masters, 17/01/15
Następna walka: n/d
Po dwóch ubiegłorocznych zwycięstwach z Sy’em i Schiavolinem, Oskar stracił drugą połowę 2014 z powodu odwołania gali PROMMAC. Na szczęście nowy sezon startów rozpoczął już w styczniu od gładkiej wygranej nad Anglikiem White’em.

7. Adam Zając (8-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Dmitrym Lazurinem na ACB 15, 21/03/15
Następna walka: n/d
Utalentowany Łodzianin w dobrym stylu powrócił po półtorarocznej przerwie w karierze. W wyjazdowym występie na gali czeczeńskiego Berkutu Zając gładko wypunktował Rosjanina Lazurina.

8. Maciej Różański (6-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Cristopherem Jacquelin na Arenie Berserkerów 7, 14/03/15
Następna walka: n/d
Dwa ostatnie występy Różańskiego z pewnością nie były łatwymi przebieżkami, ale ostatecznie „Berserker” odniósł w nich dwa zwycięstwa w rewanżu z Muradovem oraz w marcu z niezłym Francuzem Jacquelin.

9. Paweł Hadaś (5-1)

Ostatnia Walka: wygrana (poddanie) z Kyle’em Redfearnem z Rage in the Cage 3, 21/03/15
Następna walka: n/d
Chorzowianin debiutuje w rankingu dzięki dobremu występowi na turnieju w Szkocji. W Paisley Hadaś najpierw wypunktował Marcusa Di Gallo, a później poddał Kyle’a Redfearna. Niestety z finałowej potyczki z Johnem Phillipsem wyeliminowała go kontuzja.

10. Kacper Karski (6-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Pawłem Radziewiczem na III GSW w Jarocinie, 28/02/15
Następna walka: n/d
Zawodnik Mighty Bulls Gdynia powrócił po rocznej przerwie, pewnie wygrywając z wcześniej niepokonanym Pawłem Radziewiczem w Jarocinie. Na razie nie wiadomo czy Karski powróci w tym roku do częstszych startów.

11. Piotr Wawrzyniak (6-2), 12. Sylwester Borys (6-2), 13. Andrzej Grzebyk (8-2), Łukasz Bieńkowski (3-1), 15. Dominik Chmiel (7-3)

rank welter

1. Borys Mańkowski (17-5-1)

Mankowski rcks

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Mohsenem Baharim na KSW 30, 21/02/15
Następna walka: n/d
Po dwóch wygranych w 2014 roku, w nowym sezonie Mańkowski dorzucił kolejne. Co prawda zastępujący w ostatniej chwili Tsareva Norweg Mohsen Bahari sprawił poznaniakowi kłopoty w walce wieczoru KSW 30, ale ostatecznie to podopieczny Andrzeja Kościelskiego cieszył się z wygranej i pozostaje liderem kategorii półśredniej w Polsce.

2. Aslambek Saidow (16-4)

Saidov Aslambek

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Rafałem Moksem na KSW 30, 21/02/15
Następna walka: n/d
W pierwszym pojedynku po ubiegłorocznej utracie pasa, Saidov nie dał żadnych szans Rafałowi Moksowi. Zawodnik Arrachionu zdominował szczecinianina, wykonując pierwszy krok do trzeciego starcia z Mańkowskim.

2. Rafał Moks (10-7)

Moks rcks

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Aslambekiem Saidovem na KSW 30, 21/02/15
Następna walka: n/d
Moks dotrzymał obietnicy i w Szczecinie jako pierwszy Polak poddał Daniela Acacio. Była to nie tylko jego czwarta wygrana z rzędu gilotyną, setne poddanie w historii KSW. Niestety dla niego w Poznaniu nie zapisał na swoje konto piątej gilotyny, ulegając Saidovowi po trzech rundach.

4. Bartosz Fabiński (11-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Alikiem Tseiko na MMA Raju, 18/10/14
Następna walka: Gareth McLellan na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Miniony rok był wyjątkowo aktywny dla Bartka Fabińskiego. Po początkowym potknięciu na PROMMAC, zawodnik S4 Fight Team wygrywał kolejno z Szulińskim, Herbem, Repalov by zakończyć sezon przejściem do kategorii półśredniej i wyrównanym zwycięskim bojem z Estończykiem Tseiko. W 2015 roku podopieczny Roberta Jocza wykorzystał okazję by zastąpić kontuzjowanego Jotkę i w Krakowie zadebiutuje w największej organizacji na świecie.

5. Paweł Pawlak (10-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Peterem Sobottą na UFC Fight Night, 31/05/14
Następna walka: Sheldon Westcott na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Po serii zwycięstw na lokalnych galach w Polsce, na razie UFC nie okazało się przyjazne dla Pawlaka. Łodzianin po bezbarwnym występie uległ Peterowi Sobocie na berlińskim UFC, a z drugiego pojedynku z Limą wyłączył go dość poważny uraz kręgosłupa. „O życie” w UFC przyjdzie mu zawalczyć w Krakowie przeciwko Sheldonowi Westcottowi.

6. Paweł Żelazowski (7-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Mickaelem Lebout na PLMMA 41, 24/10/14
Następna walka:  n/d
Niestety po odprawieniu Pierre’a Chretiena Żelazowski zaliczył pierwszą porażkę w starciu z Mickaelem Lebout. Pojedynek był ozdobą gali PLMMA 41 w Legionowie i na pewno cenną nauką dla utalentowanego zawodnika z Białej Podlaskiej.

7. Kamil Szymuszowski (11-4)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Tomaszem Romanowski na Gladiator Arenie 7, 14/11/14
Następna walka: PLMMA 54, 24/04/15
W 2014 roku Szymuszowski zszedł do kategorii półśredniej, gdzie zanotował komplet czterech zwycięstw. Cenne wygrane nad Skibińskim, Ziółkowskim i Romanowskim wypracowały mu walkę o pas PLMMA, która odbędzie się na PLMMA 54 we Włocławku.

8. Krzysztof Adaszak (6-3)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Przemysławem Kośnikiem na Fighters Arenie 10, 22/11/14
Następna walka: n/d
Po słabym początku kariery, Adaszak może się pochwalić już sześcioma kolejnymi wygranymi. Zawodnik Arrachionu poddawał m.in. Pawła Płonkę, Ireneusza Ziółkowskiego i ostatnio Przemysława Kośnika, kończąc sezon z czterema wygranymi przed czasem.

9. Rafał Błachuta (9-3)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Abusem Magomedovem na GMC 5, 13/09/14
Następna walka: n/d
Błachuta pozostawał nieaktywny prawie rok, ale jak już pojawił się w ringu KSW to ładnym poddaniem odklepał Roberta Radomskiego. Niestety w kolejnym występie nie sprostał mało znanemu Rosjaninowi Zhemukhovowi na gali w Sankt Petersburgu, by na KSW 27 poddać journeymana Patricka Vallee. Kolejny wypad zagraniczny na GMC 5, to niestety kolejna porażka zawodnika z Kwidzyna.

10. Robert Radomski (12-3)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Mateuszem Piskorzem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: Maciej Jewtuszko na KSW 31, 23/05/15
Powrót po rocznej przerwie na KSW 29 okazał się dla Roberta Radomskiego zwycięski. Zawodnik z Katowic po bardzo dobrym pojedynku wypunktował Mateusza Piskorza i dzięki temu w maju powalczy z Maciejewm Jewtuszką w Trójmieście.

11. Emil Różewski (6-0), 12. Salim Touahri (8-1), 13. Albert Odzimkowski (7-1), 14. Adam Lewandowski (6-1), 15. Michał Michalski (4-1)

rank light

1. Marcin Held (20-3)

Held

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Patrickym Freire na Bellatorze 126, 26/09/14
Następna walka: Alexander Sarnavskiy na Bellatorze 136, 10/04/15
Po raz kolejny finał turnieju w wadze lekkiej z udziałem Marcina musiał zostać przełożony z przyczyn niezależnych od naszego rodaka. Na szczęście na Bellatorze 120 Marcin dostał zastępczego rywala w osobie Nate’a Jolly’ego, którego jak dwóch poprzednich odklepał w parterze. Gdy zaległy finał wreszcie doszedł do skutku tyszanin po profesorsku zwyciężył Brazylijczyka Freire. Zanim Held powalczy o pas organizacji w wadze lekkiej musi jeszcze pokonać mocnego Rosjanina Sarnavskiego.

2. Piotr Hallmann (15-3)

Hallmann

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Gleisonem Tibau na UFC Fight Night: Arlovski vs. Big Foot 2, 13/09/14
Następna walka: n/d
W trzech z czterech swoich występów w „lidze mistrzów” MMA Hallmann zdobywał obfite bonusy finansowe. Chociaż w pojedynku z Tibau niestety przegrał, z rekordem 2-2 w największej organizacji na świecie zadomowił już się na dobre.

3. Mateusz Gamrot (9-0)

Gamrot Mateusz

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Rodrigo Cavalheiro na KSW 30, 21/02/15
Następna walka: KSW: Road to Wembley, 31/10/15
W 2015 roku „Gamer” nadal pozostaje niepokonany. Kolejną dziewiątą ofiarą zawodniku Ankosu został Brazylijczyk Cavalheiro, którego Gamrot zastopował w ostatnich sekundach trzeciej rundy na KSW 30 w Poznaniu. Kolejny występ w KSW Ankosiaka zaplanowano na galę w Londynie.

4. Adrian Zieliński (14-3)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Viktorem Tomasevicem na XCage 7 / PLMMA 50, 14/03/15
Następna walka: n/d
Na marcowym XCage’u Zieliński przedłużył passę zwycięstw do siedmiu kolejnych. W Toruniu Adrian brutalnie rozprawił się z Viktorem Tomasevicem, rewanżując się Litwinowi za porażkę sprzed lat.

5. Łukasz Sajewski (13-0)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Igorem Egorovem na Colisseum FC 3, 25/05/14
Następna walka: Nick Hein na UFC Fight Night w Berlinie, 20/06/15
Dopiero prawie trzynaście miesięcy od ostatniej walki, Łukasz Sajewski zadebiutuje w UFC. Rywalem Polaka na UFC w Berlinie będzie lokalny poster boy Nick Hein.

6. Maciej Jewtuszko (11-2)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Vaso Bakocevicem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: Robert Radomski na KSW 31, 23/05/15
Jewtuszko nie był zadowolony ze swojego powrotu do startów, który miał miejsce na KSW 28 Szczecinie. Co prawda „Irokez” zastopował ostatecznie Vaso Bakocevica, ale wcześniej miał ogromne kłopoty z charakternym Czarnogórcem. W kolejnym występie zobaczymy go już w kategorii półśredniej.

7. Mateusz Teodorczuk (11-3)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Waylonem Lowe’em na ADW 2, 26/03/15
Następna walka: n/d
Powrót Teodorczuka po kontuzji niestety nie przyniósł mu kolejnej wygranej. Zawodnik Silesian Cage Club Katowice musiał uznać wyższość Waylona Lowe’a na gali w Abu Zabi.

8. Marcin Bandel (12-3)

Ostatnia walka: przegrana (KO) z Mairbekem Taisumovem na UFC Fight Night: Nelson vs. Story, 4/10/14
Następna walka: Steven Ray na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Marcin Bandel pechowo rozpoczął swoje starty w lidze mistrzów MMA. Niebezpieczny Czeczen Taisumov nie dał mu się nawet zbliżyć do nóg i celnym prawym odprawił Polaka. W swojej drugiej walce łodzianin zmierzy się ze ściągniętym w zastępstwie Steven Rayem na UFC w Krakowie.

9. Marian Ziółkowski (10-3-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Bartłomiejem Kurczewskim na PLMMA 46, 30/01/15
Następna walka: Gabriel Marichev na PLMMA 54, 24/04/15
Na swoim wilanowskim terenie Ziółkowski odbił się po ubiegłorocznej porażce z Adrianem Zielińskim. Na PLMMA 46 Marian pewnie wypunktował Bartka Kurczewskiego na dystansie trzech rund i już w kwietniu powróci do klatki PLMMA.

10. Jakub Kowalewicz (6-1)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Łukaszem Rajewskim na KSW 30, 21/02/15
Następna walka: n/d
Kowalewicz mimo młodego wieku po profesorsku rozprawił się z Kamilem Gniadkiem na KSW 28 w Szczecinie, a na KSW 30 w znakomitym stylu skończył Łukasza Rajewskiego. Teraz czeka go w klatce KSW pewnie starcie z zagranicznym rywalem.

11. Łukasz Chlewicki (12-4-1), 12. Paweł Kiełek (6-0-1), 13. Roman Szymański (5-2), 14. Mateusz Zawadzki (10-2-2), 15. Kamil Gniadek (8-3-1)

rank feather

1. Krzysztof Klaczek (8-3)

Klaczek

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Tomem Duquesnoyem na BAMMA 18, 21/02/15
Następna walka: n/d
Po serii dobrych zwycięstw na krajowym podwórku, m.in. nad Mariuszem Abramiukiem i Jayem Furnessem, przyszedł czas na zagraniczny debiut koninianina. Niestety w Wolverhampton Klaczek nie poradził sobie z Francuzem Duquesnoyem, ulegając mu w trzeciej odsłonie.

2. Artur Sowiński (15-7)

Sowiński Artur

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Vaso Bakocevicem na KSW 29, 6/12/14
Następna walka: n/d
Ubiegłoroczny bilans „Kornika” to dwa zwycięstwa w dwóch walkach. Sowiński najpierw na KSW 26 po dyskwalifikacji zwyciężył Anzora Azhieva, a na grudniowym KSW 29 wypunktował Vaso Bakocevica.

3. Damian Stasiak (8-2)

Stasiak

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Mike’iem Grundym na BAMMA 19, 28/03/15
Następna walka: Yaotzin Meza na UFC Fight Night w Krakowie, 11/04/15
Dwie tegoroczne wygrane oraz kontuzja Claudii Gadheli spowodowały, że Damian Stasiak będzie pierwszym polskim piórkowym w UFC. Zawodnik z Aleksandrowa Łódzkiego tylko dwa tygodnie po wygranej na BAMMA 19 zadebiutuje w Octagonie na gali w Krakowie.

4. Anzor Azhiev (5-2)

Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Kleberem Koike Erbstem na KSW 30, 21/02/15
Następna walka: n/d
Po dwóch nieudanych pojedynkach z Arturem Sowińskim, Azhiev powrócił na drogę zwycięstw przeciwko Henriquesowi. Na KSW 30 znakomity Koike Erbst odprawił jednak Anzora trójkątem w pierwszej rundzie.

5. Filip Wolański (7-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Arbim Shamaevem na V Gali Sportów Walki w Międzychodzie, 18/10/14
Następna walka: Freddy Assuncao na XFCI 10, 25/04/15
Trzy zwycięstwa w 2014 roku, w tym szczególnie cenne wygrane nad Aleksandrem Rajacicem i Arbim Shamaevem zapewniły Wolańskiemu kontrakt z organizacją XFC. Krakowianin zadebiutuje u brazylijskiego promotora już pod koniec kwietnia.

6. Kamil Łebkowski (12-4)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Sergeiem Semizhonem na PLMMA 49, 6/03/15
Następna walka: n/d
Podobnie jak Wolański, Łebkowski zakończył sezon 2014 z czystym kontem w trzech występach. W drugiej obronie pasa należącego do „Bomby”, na PLMMA 49 efektownie walczący zawodnik odprawił Białorusina Semizhona.

7. Marcin Wrzosek (9-2)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Sultanem Sakhashvilim na PLMMA 49, 6/03/15
Następna walka: Robert Rajewski na FEN 7, 24/04/15
Chociaż Gruzin Sakhashvili napędził sporo strachu Wrzoskowi na PLMMA 49, Bydgoszczanin ostatecznie wygrał z nim przed poddanie. Teraz zanim „Polish Zombie” poleci na eliminacje do TUF-a, czeka go jeszcze występ przed własną publicznością na gali FEN 7.

8. Sebastian Romanowski (10-4-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Maciejem Górskim na XCage 7 / PLMMA 50, 14/03/15
Następna walka: n/d
W 2014 roku Romanowski ponownie walczył w kratkę, ciężko wypracowane zwycięstwa Brazylijczykiem Leite i Czechem Marsalkiem przedzielił remisem ze Staszewskim i porażką z Estończykiem Himae. W marcu tego roku zaprezentował się znakomicie nokautując Macieja Górskiego w Toruniu.

9. Arbi Shamaev (7-2)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Filipem Wolańskim na V Gali Sportów Walki w Międzychodzie, 18/10/14
Następna walka: n/d
Dobry początek zeszłego roku Shamaeva i zwycięstwa nad Zawadzkim i Henriquesem, nie przełożyły się na kolejne wygraną pod koniec sezonu. W październiku Arbi przegrał z Wolańskim w Międzychodzie i od tego czasu jeszcze nie walczył.

10. Rafał Rynkowski (8-2)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Andreyem Sucharewiczem EFC 2, 7/11/14
Następna walka: n/d
Rynkowski zapewnił sobie wysoką pozycję w rankingu zwycięstwami na listopadowym turnieju w Ełku. Teraz zawodnik MMA Team Ełk będzie bronił wysokiej pozycji w starciu z niepokonanym Robertem Rajewskim.

11. Bartłomiej Kopera (4-2), 12. Robert Rajewski (3-0), 13. Dawid Gabara (4-1), 14. Tomasz Terlikowski (3-2), 15. Patryk Duński (2-0)

rank bantam

1. Marcin Lasota (9-1)


Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Vitalim Kazakovem na PLMMA 49, 6/03/15
Następna walka: Danny Missin na Engage FC, 6/06/15
W drugim występie dla Cage Warriors Lasota musiał uznać wyższość Bretta Caswella bo bliskim trzyrundowym pojedynku. Od tego czasu zawodnik Gracie Barra Łódź powrócił na drogę zwycięstw na gali w Łobzie, a kolejny pojedynek stoczy dla angielskiej organizacji Engage FC.

2. Tymoteusz Świątek (15-3)

Omen160x240

Ostatnia walka: przegrana (KO) z Victorem Marinho na FEN 6, 6/03/15
Następna walka: n/d
Passa zwycięstw Świątka na galach Fight Exlusive Night zakończyła się na gali we Wrocławiu. Po wygranych z Linderem, Foudą i Svobodą, młody Polak odbił się jak od ściany od Portugalczyka Marinho, który znokautował go w piątej mistrozwskiej rundzie.

3. Damian Szmigielski (5-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Alanem Philpottem na Fighters Arenie 10, 22/11/14
Następna walka: n/d
Anglik Philpott zatrzymał passę zwycięstw Szmigielskiego w 2014 roku. Zawodnik Gracie Barra Łódź pokonywał kolejno Ukraińca Mykhailva oraz Mateusza Juszczaka i Piotra Olszynkę, by w listopadzie doznać pierwszej zawodowej porażki na Fighters Arenie 10.

4. Dawid Pasternak (5-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Geworem Vardanyanem na III Memoriał Pawła Kamińskiego, 25/10/14
Następna walka: n/d
W swoim pierwszym występie w tym roku zawodnik z Gniezna stoczył znakomity i zwycięski bój z Mateuszem Rajewskim o pas PLMMA w wadze koguciej. W kolejnej walce Pasternak pokonał u siebie Gewora Vardanyana. Na razie nie wiadomo nic o jego kolejnych startach.

5. Marcin Bilman (2-0)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Kamilem Mosgalikiem na Soul FC 3, 21/03/15
Następna walka: n/d
Skrzętnie ukrywany talent Ankosu w kategorii koguciej pokazał się wreszcie publiczności na gali Soul FC 3 w Zielonej Górze. W swoich rodzinnych stronach Marcin Bilman w znakomitym stylu odprawił Kamila Mosgalika.

6. Rafał Czechowski (5-2), 7. Azamat Mustafaev (5-4), 8. Ibrahim Barkinoev (4-2), 9. Piotr Olszynka (3-2), 10. Jakub Piesiewicz (3-1-1)

rank p4p

1. Mamed Chalidow (30-4-2)

2. Marcin Held (20-3)

3. Jan Błachowicz (18-3)

4. Marcin Tybura (12-0)

5. Piotr Hallmann (15-3)

6. Damian Grabowski (20-2)

7. Michał Materla (20-4)

8. Mateusz Gamrot (9-0)

9. Borys Mańkowski (17-5-1)

10. Krzysztof Jotko (15-1)

rank p4p women

1. Joanna Jędrzejczyk (8-0)

2. Karolina Kowalkiewicz (7-0)

3. Agnieszka Niedźwiedź (7-0)

4. Izabela Badurek (5-2)

5. Barbara Nalepka (4-0)