Zdaniem trenera Seana Stricklanda zdobycie pasa mistrzowskiego przez Amerykanina nie wpłynęło negatywnie na jego postawę i zachowanie. Eric Nicksick uważa natomiast, że Strickland stał się klubowym liderem.

9 września w Australii podczas gali UFC 293 Israel Adesanya stanął do walki w obronie tytułu przeciwko Seanowi Stricklandowi i przegrał pojedynek na pełnym dystansie. Strickland zasiadł na tronie wagi średniej i zdaniem Erica Nicksicka, nie wpłynęło to źle na jego postawę i zachowanie. W rozmowie dla serwisu MMA Junkie Nicksick powiedział:

Tak naprawdę Sean nie zmienił się. Zawsze był świetnym członkiem naszej drużyny, ale myślę, że zdobycie pasa pchnęło go nieco do roli kapitana w klubie. Od trzech tygodni nie ma mnie w klubie, a on przejął wszystkie moje zajęcia. Sam zgłosił się na ochotnika, żeby to robić. Powiedział, że i tak jest codziennie na sali i poprowadzi treningi tak, jak ja to robiłem. I myślę, że podołał tej roli. On nie chodzi po klubie z pasem na biodrach. To jest cały czas ten sam gość, którego znamy i kochamy. Myślę natomiast, że potraktował rolę lidera nieco poważniej.

Przed walką o pas Strickland bił się 1 lipca podczas gali UFC Vegas 76 w hali Apex. Sean zmierzył się wówczas z Abusem Magomedovem, rywalem znajdującym się poza rankingiem UFC. Starcie rozstrzygnęło się w drugiej rundzie, w której Strickland znokautował Abusa. Wówczas Strickland powrócił do klatki po wygranej nad Nassourdinem Imavovem, którego pokonał na punkty w styczniu tego roku. Wcześniej Sean musiał uznać wyższość Jareda Cannoniera i Alexa Pereiry.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Bolesław
Bolesław

M-1 Global
Heavyweight

3,878 komentarzy 7,555 polubień

Brawo Strickland :applause:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Loker
Loker

BAMMA
Bantamweight

768 komentarzy 1,520 polubień

Nie byłem nigdy jakimś fanem, ale za to szacuken.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,892 komentarzy 74,869 polubień

Teraz Strickland nawet z początkującymi jedzie na 200% - w końcu extreme Couture - nie ma miękkiej gry.

Odpowiedz 2 polubień