Zdaniem trenera Seana Stricklanda zdobycie pasa mistrzowskiego przez Amerykanina nie wpłynęło negatywnie na jego postawę i zachowanie. Eric Nicksick uważa natomiast, że Strickland stał się klubowym liderem.

9 września w Australii podczas gali UFC 293 Israel Adesanya stanął do walki w obronie tytułu przeciwko Seanowi Stricklandowi i przegrał pojedynek na pełnym dystansie. Strickland zasiadł na tronie wagi średniej i zdaniem Erica Nicksicka, nie wpłynęło to źle na jego postawę i zachowanie. W rozmowie dla serwisu MMA Junkie Nicksick powiedział:

Tak naprawdę Sean nie zmienił się. Zawsze był świetnym członkiem naszej drużyny, ale myślę, że zdobycie pasa pchnęło go nieco do roli kapitana w klubie. Od trzech tygodni nie ma mnie w klubie, a on przejął wszystkie moje zajęcia. Sam zgłosił się na ochotnika, żeby to robić. Powiedział, że i tak jest codziennie na sali i poprowadzi treningi tak, jak ja to robiłem. I myślę, że podołał tej roli. On nie chodzi po klubie z pasem na biodrach. To jest cały czas ten sam gość, którego znamy i kochamy. Myślę natomiast, że potraktował rolę lidera nieco poważniej.

Przed walką o pas Strickland bił się 1 lipca podczas gali UFC Vegas 76 w hali Apex. Sean zmierzył się wówczas z Abusem Magomedovem, rywalem znajdującym się poza rankingiem UFC. Starcie rozstrzygnęło się w drugiej rundzie, w której Strickland znokautował Abusa. Wówczas Strickland powrócił do klatki po wygranej nad Nassourdinem Imavovem, którego pokonał na punkty w styczniu tego roku. Wcześniej Sean musiał uznać wyższość Jareda Cannoniera i Alexa Pereiry.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,879 komentarzy 2,877 polubień

Zdaniem trenera Seana Stricklanda zdobycie pasa mistrzowskiego przez Amerykanina nie wpłynęło negatywnie na jego postawę i zachowanie. Eric Nicksick uważa natomiast, że Strickland stał się klubowym liderem. 9 września w Australii podczas gali UFC 293 Israel Adesanya stanął do walki w obronie tytułu przeciwko Seanowi Stricklandowi i przegrał pojedynek na pełnym dystansie. Strickland zasiadł na […]

Odpowiedz polub

click to expand...